Ešte raz schiza dnešnej oficiálnej ideológie

Pokiaľ sa moje zdroje nemýlia, je 8. máj (koniec vojny)  sviatok na Slovensku a Čechách, v iných okolitých krajinách nie. Nie je to ani voľný den pokoja v Maďarsku, ani v Poľsku, a ani v Rakúsku či Nemecku. Zdá sa mi, že v našich krajoch sa, v pomere k tomu, ako sme boli v celej veci len pasívni bezmocní svedkovia, v tejto veci až podivne prehŕňame - dalo by sa povedať až sadomasochisticky.

Napríklad otázka na to, či sme boli vo vojne víťazí či porazení, nielen že nemá jednoznačnú odpoveď, ona sama je absurdná, pretože sme neboli len na jednej strane. Ak už chce niekto odpoveď, treba povedať, že sme boli víťazi, a to najmenej dvakrát: najprv sme veľkolepo zvíťazili na strane Nemecka, a potom neskôr sme boli víťazne na strane Ruska. Na to, ako je Slovensko politicky naivný národ, je to pekný výkon.

Ale toto rozpoľtenie je ťažko zvládnuť pri dnešných prejavoch politickej oficiálnosti a ešte ťažšie je ho skĺbiť so súčasnou politickou situáciou vo svete. Napríklad Bútorov hovorca Kiska včera vo Zvolene povedal:

"Nesmieme zabudnúť, zvlášť dnes, pri náraste extrémizmu vo svete, ale aj u nás na Slovensku, na to, že na začiatku tejto katastrofy, ktorá v ľudských dejinách nemá obdoby, bolo slovo. Šírenie nenávisti voči ľuďom iného náboženstva, národnosti či inej farby pleti. Slovo, ktoré šírilo nevraživosť, urážky, opovrhovanie"

Za prvé sa tu obviňuje "slovo" - čo je bez akejkoľvek srandy či irónie jasný útok na slobodu slova. Ale to ešte nie je ta schiza, to len anglosionistický systém stráca masku a ukazuje svoju pravú totalitu, pred ktorou vás tu aj inde už roky varujeme.

Oficiál hovorí zas o "šírení nenávisti", o "nevraživosti, urážkach a opovrhovaní". Samozrejme, je to prenos klasického mýtu o prenasledovaní židov tentoraz na moslimov a iných imigrantov do Európy. Tí sú dnes nedotknuteľní. Čo je ale naozaj schizoidné a choré je, že táto ideológia zároveň sama skutočne vo veľkom generuje nenávisť a urážky voči Rusku a Slovanstvu. Je to svinstvo generované dennodenne na doslovne industriálnej báze masmédií. 

Tomu sa povie schiza, tomu sa povie drzosť. Chcú bojovať proti fašizmu, ale zároveň proti najväčšiemu nepriateľovi fašizmu. A druhá strana zasa ich nazýva fašistami - napriek tomu, že anglosionistický systém bol najväčší nepriateľ reálneho historického fašizmu.

Bútorov hovorca Kiska by určite vyzval aj na nové protifašistické ťaženie na Moskvu, ak by mu k tomu dali príkaz. A ak to nestihne on, ktorý o pár dni bude už len neoficiálny exprezident na ulici, tak sa k tomu možno dostane vrchná veliteľka ozbrojených síl zo skládky v Pezinku. Ísť pod jej vedením na smrť na Ukrainu musí byť sen každého frikulínskeho neohipstera. A budeme biť tých ruských fašistov a budeme ... 

Ešte že sa na Slovensku namiesto histórie deje vždy len fraška. Tragická fraška.

 
Autor: 
téma: 
forma: 
Luko

... úsmevné a trefné. Možno by mu ešte lepšie pristala prezývka "Tartuffe" (od Moliéra).