Komunisti v Pravde

Súčasná oficiálna ideológia je schizofrenická. Najlepšie sa to prejavuje pri SNP. Tento rok je okrúhle výročie a tak orgie začínajú už teraz. 

 

Je to zaujímavý paradox - kým súčasné zrelé, reálne nekomunistické a zdravo národné Rusko je nenávidené našimi masmédiami aj politikmi, tak stalinistická boľševická hrôza, ktorá na Slovensko v roku 1944 priniesla masové zabíjanie a utrpenie, akému sa ani zďaleka nevyrovnalo nič ani za neskoršej komunistickej éry 1948 - 1989, to je oslavované ako národný sviatok.

Kým bude toto trvať, Slovensko sa nezbaví svojej schizofrénie a svojej dezorientácie.

Niektorí sa SNP možno zastávajú, ako príkladu aspoň nejakého prejavu bojového ducha Slovákov. Ale ani to nie je pravda - SNP sem naozaj priniesli cudzí agenti, lietadlami privezené jednotky sovietskych najhorších agentov a zabijakov. Za druhé sú výsledky bojov tzv. partizánov jedná veľká hanba, na ktorú radšej nevzpomínať. Zbabelosť, rozklad, krádeže a masakre - to bolo SNP.

Ale kedže sa teda blíži to 75. výročie, masáž začína. V Pravde je článok s pamätníkom. Nuž, ťažko 95 ročnému starcovi niečo vyčítať, aj v tom tzv. povstaní robil očividne len nosiča a azda  si ani nevystrelil. Ale:

Jeho angažovanosť mu vyniesla prechod od robotníka ku diplomacii, čiže bol to typický "robotnícky káder" s "rýchlovzdelaním", ktoré skurvili povesť republiky, ktoré nahradili predošlé aké také elity a privodili ten známy intelektuálny úpadok národa. Určite bol a zostal kovaný presvedčený komunista. Na to sa ho Pravda nespýtala. 

Jeho dôvody pridať sa k ľuďom v horách?

Ako odvedený sa mal spolu s ostatnými rovesníkmi z kopaníc Hrnčiarové, Hrabové a Klačkov hlásiť prvého septembra v trenčianskych kasárňach. Spolu však rozmýšľali, čo robiť? Pri týchto dišputách sa objavili kamaráti, ktorí ešte na jar narukovali, no ušli z okolitých vojenských posádok, čo sa nepridali k Povstaniu.Väčšina sa rozhodla pre boj v horách

Ergo: chlapi dostali povolanie plniť si svoju povinnosť, ale namiesto toho dali prednosť skryť sa v horách. Tam sa síce dostali do rúk tamojším ozbrojeným skupinám, ale keďže výsledok vojny bol koncom roka 1944 už jasný, dali prednosť tomu prečkať ho na strane víťaziacich. 

Ale hovorím, nechajme dedka, nech sa so svojím svedomím vyrovná sám, ak dokáže, zaujímavejšie sú fakty o brigáde:

Podplukovníka Iľju Daniloviča Dibrovu, pôvodom baníka z Krivého Rogu, ktorý sa osvedčil ako partizánsky veliteľ už počas občianskej vojny v Rusku po Októbrovej revolúcii, ako aj v rokoch 1943 až 1944 na Ukrajine, vysadili s 21-člennou skupinou 16. septembra na Turci pri Žabokrekoch. Ich úlohou bolo prejsť Malú Fatru, na člnoch preplávať Váh (pri Zabudišovej) a pomôcť s rozmachom partizánskeho hnutia na slovensko-moravskom pomedzí. Pod Javorinou nadviazal kontakt s Uhrom. Na porade 6. októbra sa dohodli na založení spoločnej brigády, ktorá mala približne 500 mužov.

To sú  teda čierne na bielom dôkazy, že z Moskvy sem posielali celé oddiely, ktoré tu formovali veľké jednotky aj z domácich chlapov. 500 ľudí je naozaj sila. Títo sa potom používali na zločinné teroristické činy - vyjadzovanie mostov alebo prepadávanie dedín. Tieto oddiely boli rádiovo spojení s Moskvou a mali presne plánované akcie, ktoré mali robiť. Hovoriť o "slovenskom" povstaní v žiadnom prípade nemožno. Ako by dnešní oslavovači povstania hľadeli na udalosti, ak by tu dnes Rusko spúšťalo špecnaz? A akoby na to hľadeli , ak by tu podobné jednotky posielala Amerika? Ja viem, nie sme vovojne, teda nie oficiálne, ale predsa.
 
V článku je hlavná téma smrť dvoch partizánskych velitelov,  Dibrova a Miloša Uhra. Pamätník len potvrdzuje, že Dibrova zastrelil iný agent zo sovietskeho výsadku, nejaký vraj Ukrajinec. Smrť Uhra priamo nevidel, možno padol v boji, ale hovorilo sa o ňom tiež veľa. Oba prípady svedčia o rozklade morálky, aký vládol medzi týmito "partizánmi", ako sa zvyknú eufemisticky označovať.
 
Samoničiaca hlúposť týchto komunistov ich ale neopúšťa ani pred hrobom. Jeho názory:
 
Pán Baran naďalej sleduje politiku. Štve ho, keď vidí, ako v celej Európe vyskakujú extrémistické živly, kotlebovcov volia dokonca aj v Kľaku a Ostrom Grúni. Podľa neho to bude mať ďalekosiahlejšie následky ako migranti, ktorými nás teraz kdekto straší. Utečenci sa dajú zregulovať rozumným prístupom, no s novodobými fašistami to bude ťažšie
 
Jeho názor vyjadruje to, čo sa dočita v komunistických a liberálnych plátkoch. Komunisti by proste dali prednosť černochom pred domácimi nacionalistami. Nebolo by to prvý raz a je to  vážne varovanie.
V podstate teda by bolo možno Pravde poďakovať, že to uverejňuje.
Ak by ľudia dokázali vybrať to podstatné, ako sme to spravili tu.
 
 
 sklene masaker
Pamätník 187 obetí partizánov v obci Sklené. Postavený mohol byť až po páde komunistickej diktatúry, v roku 1994.

 

 

 
Autor: 
forma: 
slaven1

Tak a je to 75. rokov ako zaznela fráza "začnite s vysťahovaním". Pri tejto príležitosti by som dodal, že sa teším na tento ročník osláv.

Obcí, ktoré sa zapoja, je mnoho, spomeniem napríklad Krpačovo, kde pri pamätníku II. československej paradesantnej brigády je 17.8 pripravený slávnostný program. Vystupovať bude napr. FS Urpín z Banskej Bystrice.

Banská Bystrica bola centrom povstania, je to mesto SNP. Tu sa nachádza aj Pamätník SNP, kam by som každému školskému kolektívu odporúčal dobrovoľne zájsť pred "povinnou jazdou dneška", návštevou Osvienčinu.

V prípade, že tak "pančelka" nechce spraviť, treba do Múzea SNP zájsť aspoň po návšteve Osvienčinu a to s mamkou a tatkom (ak sú vaši rozvedení, tak aspoň s jedným rodičom). Súčasný riaditeľ síce Múzeum SNP pretvára na "Múzeum Holokauzy," no stále polovica expozície patrí spomienke na SNP.

Tohtoročné oslavy "meste SNP" budú vrcholiť 29.8. prehliadkou vojenskej techniky (z minulého storočia). Pre mnohých, hlavne z mladších ročníkov, to bude výborná príležitosť vidieť naživo (aktuálnu) techniku našej armády. Píše miestna redakcia:

Prehliadky sa celkovo zúčastní vyše 1500 vojakov, ktorí budú rozdelení do viac ako 35 celkov. Zastúpenie budú mať tak pozemné, ako aj vzdušné sily, príslušníci síl pre špeciálne operácie, Vojenskej polície, a samozrejme, aj Akadémie ozbrojených síl v Liptovskom Mikuláši.

Celkovo bude na prehliadke viac ako 200 kusov techniky vrátane 15 kusov leteckej techniky. Súčasťou budú aj vojenské výsadky príslušníkov 5. pluku špeciálneho určenia zo Žiliny, a tiež Vzdušných síl Ozbrojených síl SR.

Pozor občania, nedajte sa znechutiť štvavými vysielačkami, a ukážte sa na oslavách vo vašej obci :-)

Il monumento v Nemeckej
Il monumento v Nemeckej

Norman

múzeum holokauzy hneď vedľa povstania - dve základné umelé náboženstvá, ktoré držia Slovákov pod krk.

slaven1

Reakcia tu, som neklikol na "odpovedať".

slaven1

Tak si pochopil môj text? Holokauza a SNP - to sú 2 protisebe stojace veci.

Norman

tak tvoj príspevok zhadzujem.

Ale vidíš, že si dostal priestor.

Nič nie je čiernobiele, ale kým tvoj postoj je tu už 75 rokov, každý ho pozná, ja myslím, že potrebnejšie je aby ľudia poznali ten druhý, ten, čo zastávam (nielen) ja.

Robiť zo SNP mýtus proste nie je vhodné. Je to akcia podobná Víťaznému februáru 1948. Ani to nie je čiernobiele, ale tiež nevhodné vyzdvihovania.

V podstate je august 1944 to isté, čo august 1968. Ak chce niekto vyzdvihovať prvý, musí aj druhý. Ak chce niekto jeden zatracovať, musí aj druhý. I keď august 1968 určite nespôsobil toľko zbytočnej hrôzy, čo august 1944.

Ale u nás teraz je august 1968 hystericky zavrhovaný, ale august 1944 je obdivovaný. To je choré a absurdné.

Ešte znova pridám, že táto téma nie je o Rusoch a Rusku. Obe tieto veci majú s Ruskom len málo spoločné.

nové texty