Lajčák uteká z lode

Prebehlo to médiami minulý týždeň, ale možno sa to minulo plným pochopením: Lajčák vyhlásil, že po voľbách nebude robiť ministra.  A nemieni byť (samozrejme) na žiadnej kandidátke do volieb - pretože on už vraj nemieni robiť žiadnu domácu politiku.

Ako si ten chlap zaslúži odsúdenie a trest za mnohé svoje činy, tak je až dokonca drzý. Ba teraz, keď sa nemusí pretvarovať, keď už ho na Slovensku nik nechce, tak sa škerí ešte arogantnejšia. Absolvent MGIMO, komunistická sviňa, neskôr riťovytierač globalistov, chce odísť do nejakých bruselských trafík - zrejme ako iné podobné kreatúry, napríklad Dzurinda alebo Figel.

Jestvovanie takýchto bytostí nepotrestaných a vo vate niektorej nadnárodnej organizácie alebo mimovládky sú dôkazom skurvenosti sveta, a teda doslovne neexistencie boha. Pretože toto by nik so svedomím nedopustil. Žiaľ, karma funguje inak, príliš oneskorene a rozostreto, neosobne. Karma je prírodný zákon zachovania zla, nie spravodlivosť.

Celé roky kládol národ na plecia Smeru, aby Lajčáka vyhodil. Nie, ešte aj keď ten kariérista dal demisiu, ešte aj potom ho Smer podržal. To je neospravedlniteľná chyba, to je absolútna politická tragédia. Ja kľudne poviem, že minister zahraničných vecí je (nielen) na Slovensku druhá najvyššia funkcia, po premiérovi je svojím významom ešte aj pred prezidentom či nejakým nepodstatným predsedom parlamentu. V tomto dôležitom bode Smer od začiatku rezignoval pred globalistami, urobil zmluvu s diablom, a tá ho prenasleduje doteraz. A kedže ju nikdy neopravil, kým mohol, tak teraz už nestihne - Lajčák odíde čo len bez formálnej verejnej hanby a Smer sa tejto svojej chyby už nikdy nezbaví.

Rozmýšlam, či sa na takomto odchode Fico s Lajčákom dohodli, alebo sa Lajčák takto trhá sám, ale aj keď neviem, ako to bolo, isté je, ako to vyzerá. Takto zvonku je to jasný Lajčákov pľuvanec do Ficovho ksichtu. Podobný, aký mu uštedril už len Maďarič, Drucker alebo povedzme aj utečenec Kažimír, ba aj Kaliňáka možno zaradiť do línie potkanov opúšťajúcich loď.

Takže čo vlastne vidíme? A už sa to črtá, veď ani Fico nie je len nejaký birmovací ťulpas, a kedže všetci utekajú, začína byť jasné, prečo tak ľahko zveril kormidlo do rúk Pellegriniho. Nerád to píšem, nechcem ani trocha prispieť k tomu, aby to ľudia vedeli, ale Pútnik je vlastne vyslaný na Himmelfahrtskomando. Fico vyhral nejaké 4 voľby, od roku 2002 ani jedny neprehral. Ani tieto neprehrá. Nie on.

A to je dobré.

 

Autor: 
téma: 
forma: 
Náhodný okoloidúci

1. maximum kompetencií
2. minimum zodpovednosti
3. trestnoprávna nepostihnuteľnosť

Roland Edvardsen

Veru, všetky veľké mená Smeru buď utiekli, alebo chcú utiecť - len nie každému je to dovolené a nie každý má kam. Tu treba pripomenúť, že z potápajúcej sa lode značky Smer-SD sa pokúsil zdrhnúť aj samotný Fico. No a úmysel mal dokonca aj Pellegrini. Fico utekal na Ústavný súd, v čase, kedy ešte s Pellegrínom doliezal za Kiskom a doprosoval sa ho. A Pellegrini uvažoval nad tým okolo leta, kedy sa už úplne nasral robiť otĺkanka koaličnej rady a zdrhol do Talianska. Poriadne ho presvedčilo až líderstvo, ktoré v skutočnosti vôbec nemal isté.

Fica to v skutočnosti bolí, že nie je jednotka na kandidátke, rovnako ako už tisíckrát oľutoval, že opustil premiérsku stoličku (aj keď navonok tvrdí opak). A Fico chce stále zdrhnúť, ale nemá kam, keďže na rozdiel od takého Kaliňáka nemá, kde poriadne zakotviť. Biznis ako Kaliňák nerobí, nebaví ho ani advokácia ako Lipšica a ani bruselské štruktúry ho nelákajú. Ten ústavný súd bol pre neho ideál. Toť moje kuloárne informácie. :-) Ono je fascinujúce, že takáto okato potápajúca sa loď, kde už aj jej predsedníctvo špekuluje, ako z nej vypadnúť, má ešte stále preferencie cca 20%.

Lajčák chcel tiež vypadnúť už skôr - tá jeho demisia ho veľmi nebolela. Ono tieto typy vedia, že globalisti sa im za dobre odvedenú prácu vedia odvďačiť štedrým miestečkom v cudzine, že búdu všelijako chránení a privilegovaní. Nemyslím si, že sa Lajčák dohodol s Ficom, už dlhšiu dobu si Lajčák robil čo chcel a fungoval akoby mimo Smer. Ale jeho odchod by mohol vyriešiť Ficov problém, kde zakotviť po voľbách. Ktovie, Fico možno bude chcieť byť po voľbách vo vláde a o jeho nástupe na uvoľnené miesto ministra ZV sa hovorilo už v čase Lajčákovej demisie...

Norman

Bolí ho, že nie je jednotka na kandidátke - to je možné, že ho to bolí, ale jeho dobrá vlastnosť je to, že vie odhadnúť realitu a že veci netlačí na hrot noža. Keď sa vzdal čela kandidátky, už vtedy to videl tak, že Smer neuspeje, nezloží vládu. A ak, tak pod Pellegrinim s globalistami. Vtedy sa Fico rozhodol, že určite nepôjde s LSNS, čo sa mu nemožno čudovať. Nie je ešte taká doba a LSNS dopláca na svoje hriechy.

Lajčák chcel vypadnúť, hej - ja len pripomínam, že ho mali vtedy nie že podržať, ale rovno vyhodiť. Neverím, že by jestvovali objektívne dôvody, prečo to Fico nemal spraviť.

Ficova pozícia, ale aj mnohých jeho spolupracovníkov, môže byť naozaj obtiažna. Je to ďalší dôvod, aby neváhali a robili viac ľudovú politiku, nielen tieto ich tanečky.

Čo sa týka preferencií - to je práve to, čo je prvotné - tu je najmenej 50% obyvateľstva, ktoré si uvedomuje jedovatosť žaluďov, kokainových progresívcov a rôznych saskárov. najmenej 50%. Smeru sa stačí držať trocha seríozne týchto ľudí a nikdy z parlamentu nevypadne (na rozdiel od politického idiota Mečiara, nemusia tak dopadnúť). Smer končí len vo vláde, respektíve Fico končí vo vláde, ale Smer nekončí v politike. To iba na Slovensku zatiaľ strany stále vznikajú a zanikajú, ale to nie je normálne. Smer je prvý ponovembrový projekt, ktorý naozaj uspel a mal obsah (znova pripomeniem, HZDS to nebolo, to len všetko skurvilo).

Roland Edvardsen

Psychologicky je jasné, že to pre Fica nie je príjemné - to ako prišiel o svoju funkciu a ako sa všetka pozornosť a popularita obracia na Pellegriniho. Hovorím, rozdelenie predseda vlády vs. predseda strany nikdy poriadne nefungovalo, videli sme to pri Radičovej, je to takmer vždy spúšťač konfliktov a rozdelenia v strane.

Ficov politický inštinkt je povestný, má ho mať lepšie vyvinutý než iní, ale nie je až taký dobrý, ako si on sám myslel. Fica jeho politický inštinkt zradil napr. pri kandidatúre za prezidenta. Ja som už vtedy vedel, že Fico v 2. kole jednoducho prehrá, aj keby proti nemu stálo vrece zemiakov, vzhľadom na to, ako bol už v tom čase v spoločnosti silne zakotvený anti-ficizmus. A ďalej ho jeho inštinkt zradil aj pri voľbe ústavných sudcov. On nie je až taký dobrý v odhade situácii, ako sa hovorí, alebo ako si to on myslí.

Mečiara de facto porazil Fico, tým, ako prebral jeho voličstvo a isté ľudové naratívy. A to by malo byť aj poučenie pre tzv. demokratickú opozíciu, ktorá sa v podstate týmto anti-ficovským fanatizmom sama pripravila a pripravuje o moc. Mečiar bol inak podľa mňa vždy preceňovaný (myslím v tých, dnes už dôchodkovských, národných kruhoch). A evidentne ho niekto naozaj nemá rád, keď ho dotlačil k tomuto: https://www.postoj.sk/48802/expremier-meciar-ide-do-volieb-na-cele-kandi... Je to naozaj hanba, čo sa robí.

Roland Edvardsen

Videl si tú poslednú tlačovku Fica? Toto povedal: https://dennikn.sk/minuta/1648017/?ref=mpm Vidno, že ho rozčuľuje, ako ho "slušná" opozícia vylučuje. On by naozaj radšej bol vo vláde s Kiskom ako s Kotlebom (aj keď Kisku vášnivo neznáša), lebo...je to proste bezpečnejšie.

Inak natrafil som na tento zaujímavý text, ktorý operuje tiež s tou predstavou budúcej vlády, ktorú si načrtol i ty: https://www.hlavnydennik.sk/2019/11/11/neisty-pellegrini-kotleba-s-harab...

Norman

S Kiskom možno nie, i keď ktovie. To, že Pellegrini bude usilovať o uzavretie koalície s niektorými opozičníkmi, SaS, KDH ... Sme Rodina (krajniak neodmietne ministrovanie nikdy) to je možné, veď rok 2016 by tiež nik predtým neveril.

Najzaujímavejšia verzia je ale situácia, že by prijali aspoň podporu ĽSNS, menšinovú vládu. Nehovorím, že to tak bude, ale to by bola možnosť, že by nepotrebovali moc globalistických strán.
Si myslím, odhadujem, že dnešná opozícia neurobí po voľbách vládu. Oni nie sú schopní sa dohodnúť. Smer toho je schopný. Oni sa síce navzájom zaklínajú, že nezradia a so smerom nepôjdu, ale po voľbách to dajú na Bugára a Procházku :-)

Ak bude mať Smer spojenie s inými globalistami, mohol by uzavrieť s nimi aj koalíciu s ĽSNS. Pod tlakom okolností.. vláda národnej jednoty ... dôvody sa nájdu a do februára sa zas ešte zhoršia pomery v Európe tak každý už azda bude chápať, že ĽSNS je umiernená strana brucháčikov v porovnaní s tým, čo nám hrozí od hnedoidov. ĽSNS je to minimálne radikálne, čo budeme potrebovať.
Žiadne pozitívne programy, ba ani tie lopaty nie, ale sapíky. To si naozaj pevne myslím ( i keď do februára to žiaľ asi nebude ešte všetkým jasné - ale prečo to nepovedať, keď je to tak :-)

Roland Edvardsen
Norman

ja by som povedal, pri všetkej úcte, že starecká demencia.

Prezidentské voľby mu zničili rozum.

Roland Edvardsen

Tiež som sa musel usmievať počas tohto videa. Otázka je či je to len jeho hraná póza, alebo mu naozaj takto kotkodáka.
A hlavne, opäť sa nevyjadril jasne, zrejme ani on sám nevie, ako má presne postupovať a bude to len naťahovať.

Čítam teraz, ako sa Kiska oslavne pripojil k tej slávnej dohode o neútočení. Smutné, ako sa hentie supy vedia aspoň takto formálne odprezentovať ako spojenci, zatiaľ čo tieto tzv. národné sily (naozaj už musím písať len tzv.) si buď idú po krku, alebo sú neschopné sa jasne vyjadriť a jasne formulovať svoj postoj k druhým. Bohužiaľ, ale podľa spravodlivosti si všetci títo hlupáci, od Harabina cez Danka až po Mečiara, potupnú prehru a následnú vládu progresívcov a úžerníkov jednoducho zaslúžia.

Norman

je to pokus o pózu, ktorý bol navyše takto skurvený.
Dovolím si najhoršiu urážku - už je ako Kiska :-)

Pripomínam - za prezidenta mal viac preferencií, ako Kotleba - pretože bol proste úmerne starý, právnik a tak podobne... teraz má hlasov ne po rov na teľ ne me nej - ergo k nijakej dohode s ĽSNS nedôjde a hlasy pre Harabína sa prepadnú. Pripomínam, nejde mi o to, že bol komunista, že podpisoval neviem aké zákony a Lisabonskú zmluvu, či čo - proste je na toto NE VHOD NY.
Chalani či dnes skôr brucháči od kotlebov sú síce tiež takí či onakí, ale majú aspoň dynamiku. To je asi už jediné, čo na slov. scéne má ešte nejakú cenu. Môj skromný názor.

Národné sily si idú po krku, ale nezabúdaj, že ĽSNS dokáže stále skoncentrovať svoje jadro, a to isté aj Smer. Ten zvyšok nie sú žiadne sily, len drobná opereta. Vrátane SHO.

Roland Edvardsen

Sa čudujem, že ich vôbec spomínaš. Sa divím, že to Švecovi už nie je trápne. Toľké roky sa takto pregrciavať bez akejkoľvek relevancie, akéhokoľvek úspechu.

Norman

ale oni založili politickú stranu len nejak tento rok (ak sa nemýlim), predtým len tak nejako obšmietali, nie?
Tak vieš, v TV je práve Čaputka, tak spomínam, že ani jej nik neveril, a motyka vystrelila, tak aj SHO má asi šancu. Hehe.