Židovská provokácia v Stredozemnom mori

 V súvislosti s dnešným vypustením rakiet židovskou armádou v Stredozemnom mori smerom na Sýriu zvýšilo veliteľstvo Generálneho štábu armády Ruskej federácie bojovú pohotovosť. Ministerstvo obrany Ruskej federácie odkázalo Izraelu a Spojeným štátom americkým, aby sa prestali hrať s ohňom.

Dnes ráno zaregistrovali ruské systémy štart dvoch balistických cieľov. Prvé informácie v západnom korporátnom molochu, ktorý naplno rozbehol hrubosrstú vojnovú propagandu, sa niesli vo veselom duchu podsúvajúcom "ruský výmysel" a zdôrazňujúcom izraelské a americké stanovisko: o ničom nevieme. O pár hodín neskôr si žiadia predsa len spomenuli, že čosi smerom na Sýriu vypustili, ale Američania naďalej zatĺkali - ako je ešte aj o tomto čase (19:45 SEČ) zaznamenané v smetiarni. O ďalších pár hodín si aj Američania spomenuli, že šlo o "spoločné americko-izraelské cvičenie."

Na židovskú provokáciu reagoval štátny tajomník Ministerstva obrany Ruskej federácie Anatolij Antonov. "Všimnite si, kde sa to stalo, akým smerom... je snáď dnes ešte nejaký iný región tak prepchatý zbraňami a tak výbušný? Nie celkom rozumiem, ako sa niekto môže  takto hrať so zbraňami, s raketami, v tomto regióne. " Antonov vyzval aktérov tejto provokácie k vyššej zodpovednosti za regionáonu bezpečnosť. "Nehrajte sa s ohňom". Pripomenul že Stredozemné more je sud s pušným prachom a je tam sústredená mohutná skupina amerických vojenských lodí a ponoriek schopných niesť konvenšné aj jadrové zbrane. "Stačí iskra a oheň sa môže rozšíriť nielen na okolité štáty, ale aj do ďalších oblastí sveta. Stredozemné more je neďaleko hraníc Ruskej federácie."

Následne Generálny štáb armády Ruskej federácie zvýšil bojovú pohotovosť. Vie, že Antonovove slová padajú do hluchých uší a blbých mozgov.

Ako píše Norma, prvý týždeň svetovej vojny máme za sebou. Bol tichý pred búrkou.

 

Doplnky:

Tupý byrokrat Pan Ki-Mun začína byť nervózny:

UNITED NATIONS- UN Secretary-General Ban Ki-moon said on Tuesday that the use of force is only legal when it is in self-defense or with UN Security Council authorization, remarks that appear to question the legality of US plans to strike Syria without UN backing.

A smetiareň v čele vojnovej propagandy v Podkarpatí jačí na titulnej strane od nadšenia, že Obama získava podporu pre útok v Sýrii, USA chcú pomôcť povstalcom

 


 

 
Autor: 
téma: 
Náhodný okoloidúci
http://tydenikobcanskepravo.parlamentnilisty.cz/2013/09/spojene-staty-pr... Podle amerických médií, s odvoláním na americké vojenské zdroje, stíhač Lockheed F-22 Raptor havaroval v noci z neděle na pondělí v severním Jordánsku. Nicméně, rovněž se objevují tvrzení, že zmíněné letadlo Lockheed F-22 Raptor, bylo sestřeleno syrskými raketami, když se snažilo dostat za syrské hranice. Pokud se tato informace potvrdí, přízrak útoku na Sýrii je asi pryč, a to zejména proto, že tentokrát je Sýrie bdělejší, má ruku na spoušti a čeká na všechny eventuality . Los Angeles Times uvedly, že mezitím syrské obranné síly sestřelily čtyři rakety Tomahawk, vystřelené USA na Sýrii. Podle zdroje tím bylo zahájeno testování syrských sil.
slaven1

Der Caniche 'Muricaniche daroval Izrealu ponorky, takže si teraz môže veselo odpalovať rakety kam sa im len zachce.

Buheh

Ten pocit máme v sebe mnohí: túžbu veriť, že je tu predsa len niekto, kto konečne raz spravodlivo potrestá nehanebného a bezočivého agresora, kto tej diabolskej svoloči klepne po krvavých pazúroch. Najmä ak by tým vykonávateľom spravodlivosti mohol byť ruský medveď, pre nás panslávov odjakživa symbol ušľachtilosti a nádeje v spravodlivejší svet.

Lenže emócie do globálnej politickej hry nepatria. Skutočnosť bude taká, že keď sa to o pár dní spustí, Rusi ostanú chladní, racionálni a mimo hry. Možno nie stopercentne, ale do otvoreného boja sa nezapoja. Niekto to možno bude vnímať ako zradu, ale v konečnom dôsledku to tak bude lepšie – nie lepšie pre Sýriu, ale lepšie pre pre Rusko a zvyšok sveta.

Rusi v skutočnosti nemajú dôvod si za Sýrčanov páliť prsty, ak by tým mali riskovať svoju vlastnú bezpečnosť. Áno, zničenie Sýrie bude stratou z hľadiska ich geopolitických záujmov a celkovej obrannej pozície, ale nebude to strata fatálna.

Ak vo Washingtone/Tel Avive majú pred očami krásnu romantickú víziu najprv zrovnať so zemou Sýriu, potom Irán a nakoniec sa vrhnúť na Rusko, v Moskve zrejme považujú trochu iné scenáre za realistické. Napríklad tie, podľa ktorých rozpadajúce sa impérium nebude v najbližších rokoch vládať už ani len prikladať polienka do tých pahrieb, ktoré v súčasnosti udržiava, a s každou ďalšou sa jeho pád iba približuje. Teda najjednoduchšie bude zdochýnajúceho koňa nechať v pokoji vykrvácať a hlavne sa príliš nepribližovať k jeho kopytám.

Ale je tu ešte jeden aspekt, možno najdôležitejší. Prednedávnom tu kdesi bola linka na rozhovor s ktorýmsi ruským politikom, ktorý vykreslil situáciu v Rusku ako zápas síl proruských a globálne sionistických, pričom stav je zhruba nerozhodný: ak pri centrálnej moci je Putin a jeho verní, na druhej strane, väčšinu administratívy, zahraničnej politiky, médií a ekonomickej sféry ovládajú "amerikancy", resp. kádre viac alebo menej prozápadné. Podivná rozporuplnosť správ, názorov a postojov z ruskej strany by nasvedčovala tomu, že práve toto je ruská realita (viď rôznorodosť a občas až priam protichodnosť spravodajstva napríklad na ruvr.ru). Z tohto uhla pohľadu sa potom nejednoznačné a zdržanlivé oficiálne ruské postoje zdajú byť oveľa pochopiteľnejšie.

slaven1

ale uistili sa, že v prípadnej vojne s impériom bude v mať Sýria čím strielať. Nepáči sa mi, že USA chcú zamoriť ďalšiu krajinu uránovou muníciou.

Ema

Panuje tam ponura nálada, treba americkych gaaajz trochu povzbudit.

Norman

ba ani nerobí nejaké predpovede. Len sa uvažuje, čo je a čo všetko môže byť.

Rusko sa už teraz evidentne do veci výrazne zapojuje. A takisto je všade po webe vyjadrované nie nadšenie, ale skôr obava, že sa konflikt rozrastie do niečoho, čo sa bude dať nazvať veľká vojna.

Nik nehovorí, že zásah Ruska by bol nejaký vrcholný prejav víťazstva spravodlivosti. Určite nie - bol by to len výsledok konkrétnych silových zoskupení - ale práve preto je možné, že k tomu dôjde. Viď napríklad aj Chelemendik - ten sleduje a pozná Rusko, podľa mňa na ňom bolo vidieť úprimnú obavu z vývoja (bez výsmechu, asi oprávnenú obavu).

 

Vela závisí od toho, či naozaj ruské vedenie súhlasí s tvojim názorom, že zdochýňajúci kôň vykrváca aj sám, a že čakať  je (pre Rusko?) najlepšie. Aj keby to objektívne bola pravda - čo nemusí byť - nepokladám vôbec za isté, že sa takým submisívnym postojom  budú Rusi riadiť.

 
Norman

Ešte chcem dodať, že to neznamená, že Rusi nabehnú ako býci na červené plátno. Ako sa to naučili už v rétorike, naučia sa to aj v činoch:

ktosi, kdesi, čosi, akosi , v sebaobrane, niekde bokom, Gruzínsko, Pobaltie, Turecko môžu nastať problémy ... a čosi kamsi možno Egypt sa skonsoliduje, možno dokonca Nemecko ... A tí spomínaní Kurdi ... to považuujem za kartu v rukáve.

A čo tak zbrane afgáncov. Kde všade sú americké jednotky a kde všade po svete američania môžu zdochýňať ako muchy. Aby sa tomu koňovi trocha pomohlo ...

Ja mám fantáziu. Aj srdce. Neverím, že je široká ruská duša mrtva.

 
eN
nie je mŕtva a nebude iba čakať ako Ríša stredu. Robí všetko pre to, aby k žiadnemu konfliktu nedošlo. Už aj do Sme došli pokyny z centrály, aby začali točiť platňu opačne ( Útok na Sýriu? Veľmi neistý a nebezpečný ťah). * 30. 8.  - zostrelený "neviditeľný" F-22 po prekročení hraníc z Jordánska do Sýrie. A čím? S-300. To chlapci v Pentagone ešte nepredýchali. Rusi boli usilovní. Zoznam ruských korábľov, videných a zaznamenaných dobrovoľníkmi: http://www.blackseanews.net/read/69852   * V ruskej Dume (odpratajúc Medvedeva pobesedovať s pilotmi na MAKS 2013) padol návrh na zákaz vývozu raketových motorov do Ameriky a tým pochovanie ich vesmírneho programu.   * o delegácii do kongresu sa zmienil Le Bleu nižšie
Ema
čo robí Ríša stredu. Chystá exekúciu najzadlženejšej nácie v histórii ľudstva.
slaven1

MY LOVELY PYRRHONISM, Nikolai Starikov, Why are held war and revolution

eN
ale aj let na Mesiac - presne tam, kde boli amíci, asi upratať po nich
Norman
V 80 tych rokoch za Reagana bol americký hit ich Star wars - kozmický vojenský systém. Potom to upadlo. Asi Reagan finančne neuzbrojil ZSSR, ale skôr USA. Neskôr USA dokonca, ako všetci vieme,  zrušili aj raketoplánove lety, čím vlastne výrazne znížili svoju schopnosť dostať sa do kozmu, svoju flexibilitu tam. Kozmos - teda obežná sféra zeme, je ďalšia oblasť, kde by mohlo Rusko získať absolútnu nadvládu. Tá predstava trocha mrazí aj mňa, pretože žiadna absolútna moc nie je dobrá. Američania sú naozaj rozmaznaní hlupáci. Čo si počne ich fajnová vojenská technika bez svojich satelitov?    
slaven1

Yankiovia majú aj vesmírne drony - Boeing X-37 (tuším, že momentálne je na misii). Keď im ruské rakety odpálené zo Sýrie zničia povedzme GPS, ich humanitárne rakety sa stále dokážu orientovať v priestore a navigovať do kancelárie najbližšieho sýrskeho ministra - Americká armáda vyvinula navigačný 10 mm3 čip nevyužívajúci GPS.

Americký vesmírny bezpilotník

V skutočnosti to nie je také honosné ako tuto na fotke. Je to veľké asi ako väčší príves.

Norman
No, pekný miniatúrny gyroskop - ale s presnoťou to už nebude ono. A funkčný prototyp - to je stav,  v akom bol komunizmus. Prototyp. Kedy to budú montovať?  
Le Bleu
Že či nikto nebude lobovať v SŠA Kongrese aj proti vojne: http://www.vesti.ru/doc.html?id=1124761  
qwertz
http://www.businessinsider.com.au/israel-grants-golan-heights-oil-licens... Israel has granted a U.S. company the first licence to explore for oil and gas in the occupied Golan Heights