Vývoj jedného extrémistu

Aktuality zverejnili staršie statusy a komentáre jedného z členov kandidátky strán PS/Spolu. Erik Radačovský sa v minulosti vyslovoval proti Rómom, ktorých nazýval opicami a hovoril, že si zaslúžia guľku.

Dnes svoje vyjadrenia ľutuje a tvrdí, že sa zmenil. Strana PS/Spolu jeho minulé konanie odsúdila, avšak jeho zmenu názorov považuje za pozitívnu.

Radačovský, ktorý figuruje na 87. mieste kandidátky strán PS/Spolu, bol v rokoch 2012 až 2014 názorovo orientovaný podstatne inak. V jednom z facebookových statusov z tohto obdobia napríklad píše: „Cigáni v posilke, no smrad jak po opicoch.“

Cigáňom guľku

Neskôr zdieľal reportáž Televízie JOJ s textom „Toto sú ľudia? To sú opice, ktoré treba strieľať všetkých. A som rasista a čo dopiči.“ Neskôr v komentároch dodáva, že by si 99,5 cigáňov zaslúžilo guľku.

V inom statuse zase označil organizáciu Ľudia proti rasizmu za „kokotov,“ pričom paradoxne, dnes s predstaviteľkou tejto organizácie, Irenou Biháriovou, pôsobí na spoločnej politickej kandidátke.

Toľko minulosť. Erik Radačovský svoje minulé komentáre oľutoval. Priznal tiež, že za mlada fandil Kotlebovi, ale od tej doby sa výrazne zmenil. „Dnes sa za to neskutočne hanbím a každému, koho sa toto moje konanie v mladosti dotklo, sa úprimne a od srdca ospravedlňujem,“ hovorí.

Dodáva, že sa hrdo hlási k tomu, že je liberál a každého človeka považuje na rovného, nezáleží na farbe pleti či vierovyznaní. Jeho minulé konanie odsúdila aj koalícia strán PS/Spolu, avšak považujú jeho zmenu za pozitívny príklad.

„Erik je pozitívnym príkladom človeka, ktorý dokázal prehodnotiť svoje názory, vytriezvel z nich a naopak, začal sa angažovať proti rasizmu a extrémizmu. Dnes je z neho angažovaný človek, ktorý bol účastníkom všetkých protikotlebovských demonštrácií na Východnom Slovensku,“ uviedla hovorkyňa PS/Spolu Silvia Hudáčková.

Tento príbeh nie je ojedinelý. Zaujal média tým, že dotyčný Erik Radačovský je zrejme extra blbý a písal o opiciach a strielaní - ale je úplne normálne, že "liberáli", teda prisluhovači globalistov na Slovensku, sú arogantní, opovrhujú ľudským životom a keby mohli, všetkých svojich oponentov by strielali. Len pokrytectvo ich strany ich naučilo, že o tom majú mlčať. Kým nepríde ich čas.

Ale je skutočne prekvapivé, že sa vedenie PS/Spolu  takéhoto chrapúňa a skutočne extrémneho agresora zastáva. Pokiaľ Mazurek bol odsúdený  za reči o parazitoch, za tieto výzvy na strielanie by tento progresivista mal ísť sedieť do basy minimálnena rok.

Ale globalistickej "pravici" podobné typy vyhovujú. Považjú bežný ľud "za hovno" (známy výraz Haščáka), sú to rasisti v tom najhoršom možnom zmysle - len v ich hierarchii sú hore Levantínci, ktorí dokážu zvyšok obyvatelstva finančne oklamať. To rôznych hurážidov fascinuje a preto im slúžia.

Samozrejme, Erik Radačovský a tisíce jemu podobných dokáže zajtra zmeniť svoj názor, zahodiť liberalizmus, oblečie si hnedú košelu a vystrihá sa na pútec a cestičku, ako posledný blbý Hitlerjugend a pojde zabíjať trebárs židov. Ups, pardon, to už sa vlastne stalo, fotka je z aktuálneho času, z propagačného materilálu PS/Spolu. Na ja, was soll man zufügen, es ist wieder da. Aus dynamik wird PROGRESIVE. Sieg ... ale čo to trepem, nech žije liberalizmus a naopak: všetci chudobní, pracujúci, neposlušní, starší ako 30 a chorí, neberúci kokain, bieli a ne rapujúci si zaslúžia guľku. 

 

 
 
Sinuhe

so sudcom Radačovským :-)

stano24

Pekná ukážka, ako v súčasnom straníckom systéme sa človek s nejakou takouto minulosťou "schová" na kandidátke strany, a v celoštátnom volebnom obvode ho voliči (čo v drvivej väčšine v živote o ňom nepočuli!) dostanú do politiky...
Ale je prakticky istota, že ak by ho (v inom systéme jednomandátových volieb! - viď návrh DemokraciaNahlas) mali voliť len ľudia z jeho najbližšieho okolia bydliska, v jeho volebnom okrsku, tak by zrejme nemal šancu...

Náhodný okoloidúci

Aha, takže trtko sa ospravedlnil a tým pádom zaniká trestnosť jeho počínania a vyčíňania?
Ďakujem pekne za také zákony.

Tom

To svedčí o totálnom nedostatku kádrov a masách bezchrbtivových bytostí s nízkym IQ schopným urobiť za peniaze a moc čokoľvek ( volajme "to" slovom politik ).
Tento pollitik zo Sabinova je čistý marketingový produkt. Nezáleží na obsahu, ale na PR propagande.
Takýto je volič, to funguje...

nové