Belgicko stále vedie

Ako sme už písali, a píšu už o tom aj iní, Belgicko je v prepočte na obyvateľa ďaleko najhoršie v dennom počte mŕtvych  K 17.4 dosiahlo hodnotu 276 mrtvych denne (na 10 miliónov), pre celé Belgicko je to zaokrúhlene vyše 300 zosnulých denne.

V porovnaní s inými krajinami - vidno, že Belgicko je ďaleko vpredu.

 

Druhé v poradí - Švajčiarsko - takisto výkvet bohatstva a demokracie. Nezanedbateľné je aj 5. miesto Švédska so 111 - niet nad ich slobodu a voľnost pohybu. Len sa nesmie človek pozrieť presne na čísla.

Pre porovnanie - v Nemecku je 32 zosnulých, v Čechách je to teraz číslo 6 .

 

V čom je ten rozdiel? Naozaj v nejakom štepení proti tuberkulóze? To môže byť faktor - ale tieto liberálns krajiny predbiehajú aj svojich rodných bratov, takže základ je práve v extrémne liberálnom prístupe.

 

Aby mi tu niekto zas výsmešne nenapísal, že všetci zomrieme - nejde mi tu o to, čo sí tamtí zmrdi robia so svojím obyvateľstvom. Problém je, že tamtie krajiny sú v podstate vo všetkom také nemožné - ale zakrývajú to o to väčšou liberánou aroganciou. Špeciál Belgicko so svojím Bruselom.

 

 

 
mirage

odolavaju korone zatial udajne neocakavane uspesne

prvy bezdomovec, ktoreho si pamatam v bratislave, roky 86-87 v centre mesta, este za komunistov, bradu mal zcasti hnedu od tabaku

https://www.youtube.com/watch?v=onb0j1F6GpQ

nedozil sa asi ani 1989

mnkr

ale samozrejme, vsetci zomrieme, norman...to je ultimativna pravda...nevysmievam sa Ti, konstatujem. Len aby to nahodou nebolo na COVID19, to by bol teda priekak, priatelu :-)

Norman

ja to beriem tak, že si nás upozornil, že by to niekto mohol chápať ako vzdychanie, plakanie a robenie paniky. To by som veľmi nerád, tak teraz pre istoru explicitne varujem.
Tebe nič nevyčítam, veď každý si má povedať svoj dojem. Len si to práve pripomínam - ja určite nebudem bedákať, že všetci zomriete - všetci zomrieme? Teraz ani neviem :-) Nie, to už som napísal, nie, všetci nezomieme, aspoň nie tak skoro.

mnkr

je relativne...urcite umrieme vsetci v historicky kratkom case :-)

nové