Všetko sa mení, aj nezávislá tlač. HS, vláda a nezávislé médiá.

Poznáme to, napríklad v Slobodnom vysielači  sa pred rokmi oddelil jeho zakladateľ Lichtner od zvyšku. Úplne nezmyseľne.

Teraz Hlavne správy vystúpili s  ANM, čo je Asosiácia nezávislých médií, vzniknutá v roku 2016, ktorú spoluzakladali. Väčšina ľudí ani nevie, že také niečo jestvije, a vystúpenie by si nik nevšimol - ale samé HS o tom dnes napísali článoček. Ten  vôbec nič nevysvetluje, ale zrejme došlo k nejakému sporu, a HS to chcú aj takto dať na známosť. No tak im pomôžme.

Kto pozerá tlačovky vlády (napr. naživo na TA3) všimol si, že tam dáva otázky aj redaktor Hlavných Správ. A tu je reakcia "liberálov" - najprv nenávistný hejt o tomto stave, dátum 8.apríl, teda pred dvoma dňami) a potom aj blesková reakcia, keď úrad vlády využil akúsi zámienku o zasiahnutí do majetku (niečo je na tom videu na začiatku) a akreditáciu zrušil. Je jasné, že celé je to čistý atak prozápadných mafií, ktorí striehnu na akýkoľvek prejav nezávislej scény a tlačia na úrady, aby zakazovali, obmädzovali a vyhadzovali.

Pri redaktorovi sa jedná o Igora Jurečku (jeho videá poznáte, to sú tie s tým strnulým tónom, ale je to dlhoročný borec proti establišmentu) a dáva sa mu za vinu aj kooperácia so Zem a Vek (používanie mikrofóna s ich logom),  ktoré samé o sebe údajne nemajú akreditáciu vstupu na tlačovky úradu vlády. Akoby to naopak nebola práve chyba úradníkov vlády, že slektívne odmieta niektorým médiam prístup. To je tá dnešná sloboda prejavu, sloboda tlače a demokracia.

Dá sa predpokladať, že tento konflikt spôsobil aj určité narušenie vzťahov medzi nezávislými médiami a vystúpenie HS z ANM.

Na druhej strane je to dôkaz, že s medzinárodnou vládnou mafiou sa nedá hrať podľa ich pravidiel. Vlk si vždy nájde dôvod, prečo musí zožrať ovečku. Prečo má na to dôvod a právo. Vedia to už malé deti. Len na Slovensku ľudia nie.

A prílišné hranie sa na ovečku nesvedčí žiadnym médiam, ani Hlavným správam. Zoberme si napríklad tento článok o veľkonočnom príhovore Čaputovej. Čo v ňom je? Nekritické opakovanie plochých fráz (p)rezidentky, a následne celý jej obludný pokrytecký prejav. Ale ten sa paraziticky zaoberá pápežom a jeho omšou, opakuje frázy o potrebe "viery" v riešenie situácie. Stačí Hlavným správam to, že niekto povie pápež, náboženstvo a už sú za dobre aj s agentkou Čaputovou? To azda nie - toto nie je cesta k stabilizovaniu a dobrému menu HS. Udernosť a meno ten portál nezískal bulvárnosťou a snahou zapadnúť do main streamu. Ani rozhádaním sa s inými subjektami na scéne a teatrálnym vystupovaním z organizácii.

Najhoršie ale je, že podlízavý  hnusne farizejský článok (o) Čaputovej ohodnotilo vyše poltisíca čitateľov lajkom. To je dosť veľa na HS, to je žiaľ ďalšia indícia naivity a ovcovitosti ich čitateľskej obce. 

 

 

 

 

 

 

 
vrbovčan

presmerovanie Hlavných správ nasledkom činu tohto pomíleného komsomolca?

"Jakub Goda
21. marca o 14:38 ·
Napísal som zatiaľ 50-tim firmám, ktoré inzerujú na konšpiračných weboch priateľský mail, že či nechcú prehodnotiť podporu takýchto webov, keďže im to môže aj škodiť reputačne a pridal som link na návod z konšpiratori.sk ako ošetriť online kampane.

Pomohol som si novovzniknutým nástrojom od neznámeho programátora, ktorý spravil automatizovaný zoznam firiem, ktoré najviac inzerujú na konšpiračných weboch. Užitočná vec, dávam do pozornosti: https://konspir.github.io/

Nemilo ma prekvapilo, že medzi tými firmami sa nájdu aj niektoré veľmi známe značky. Milo ma prekvapilo, že mi prišlo niekoľko mailov s pozítivnou odpoveďou, buď že to rovno vyriešili, alebo to preposlali na marketing a budú to riešiť.

Vychádza mi z toho, že mnohí možno aj sú ochotní vyfiltrovať podobné weby, ale sa nad tým nikdy nezamysleli, alebo nepoznali projekt kospiratori.sk, alebo aj poznali, ale stačilo drobné pošťuchnutie, aby urobili ten krok navyše.

Cieľom nie je žiadne pranierovanie, len jednoduchá info, že existuje problém s takýmito webmi, že existuje projekt konspiratori.sk a drobný nudge, aby zvážili tieto weby vyfilrovať.

Rozmýšľam teraz nad tým, že takýto mail by sa mohol dať aj automatizovať a vytvoriť skript, ktorý by automaticky zoscrapoval mailovú adresu z webu firiem a posielal im predformuloaný mail. Oslovil som s tým autora toho webu, ale ak k tomu máte nejaké nápady alebo s tým viete pomôcť, dajte vedieť."

Čo ak sa mu to podarilo a Sopkovi sa ozval nejaký silný investor. Čítanosť tuším 1 mil. To už sa oplatí investovať.

Norman

To sú už staré veci. Gouda, konspiratori.sk ...
Ale nové je, že terajšie zastavenie spoločnosti sa prejavila určite aj zastavením tokov peňazí v ľubovoľnom obore - ja som počul, že ťažké problémy má Sme aj DenníkN - a úprimen dúfam, že tie redakcie skolabujú. Tu je výhoda naozaj nezávislých, ako Nadhľad - nikdy tu nebol ani drobok reklamy, lebo človek si na to zvykne ako na alkohol a potom už bez toho nevie žiť. Teraz, keď klesajú príjmy z reklamy, nás to teda naozaj, ale naozaj nebolí :)

Ale hlavne nové je to, čo urobil Úrad vlády a tam je základ problémov. Toto je vážne totalita v takej forme, ako v 70-tych rokoch - proste vyhadzovať nepohodlných ľudí od licencií, akreditívov a podobne.
Ale aj preto sa trocha smejem z tých klasických alternativ fóbií o čipovaní a očkovaní - už teraz je technická totalita a neprejavuje sa viac len preto, lebo nechcú znepokojovať obyvateľstvo - pre mocných je jednoduchšie uržiavať nadvládu ideologicky, ako hrozbami. Jurečka je zrejme jeden z mála, ktorý ich hru nehrá - a takto to dopadá. Zámienku si tie svine vždy nájdu.

mailer

.

Norman

Vieš, práve tie ilúzie o !nezávislosti" sú problém. Všetko stojí zdroje, a za nezávislosť sa najčastejšie vydáva závislosť na reklame.
Ale závislosť na reklame nie je o nič horšia, ako závislosť na akomkoľvek inom sponzorovi. je to len ilúzia deformuje myslenie redakcia ešte tvrdšie, ako nejaký sponzor. Treba stále hladať trháky, napätie, unikátnosť ... to je cesta do pekla, to je závislosť na "trhu", to je hnus.

So závislosťou súvisí pojem "neutralny" či "vyvážený". To už je celkom blbosť, lebo NIK nie je neutrálny. Každý človek má svoje hodnoty a len určitú úroveň tolerancie. Ak tvrdí niečo iné, sprosto (sa) klame. Každý človek toleruje len niečo, úplná tolerancia by bola bezhodnotovosť, hnus.

A v každom systéme, redakcii, nikto rozhoduje. Nie je to veľký sponzor? Tak je majiteľ, šefredaktor alebo teda trh. Každá vec má svoj účel a ten deformuje. Každé médium má za cieľ "informovať", teda "ovplyvňovať".
Napríklad tu nadhľad nie je závislý na reklame, ani na iných, ale máme nejaké hodnoty, ktoré propagujeme, chceme ovplyvňovať. Sme nezávislý od druhých, ale v tom nie je samo o sebe hodnota, veď sme závislí na sebe. Podstatné je, aké hodnoty majú myšlienky.

Ja verím viac portálu, ktorý povie na rovinu, aké sú jeho hodnoty a cez akú prizmu vidí svet - ako nejakému formálne neutrálnemu. A takisto viac by som veril portálu, čo napíše, kto ho platí, čo sa nehrá, že ho majiteľ neovplyvňuje. A navyše takému, čo nežije (len) z reklamy - život z reklamy mi pripadá ako život zo žobrania, ako život z odpadkov.

Čo sa týka volovin na HS, to by som sa ich zastal, lebo hovadiny sú znakom predsa len širšej tolerancie, toho, že sú tam rôzne témy a názory. Opakujem, "neutrálny" iste nik nie je, ale môže mať rôznu šírku. Ale ani širšia tolerancia nie je sama o sebe dobro - ale proste niektorá lopata je širšia, niektorá užšia.

HS dávajú správy - to je špecifická oblasť. To je niečo iné, ako autorské texty. To je ich výhoda ale aj nevýhoda. Sú to len noviny, nie časopis. To ich limituje.

Napalete.sk je sympatický projekt, ale - asi niet ani peňazí, ani osobnosti. Mali tam svoje články, myslím, ale teraz, ako pozerám, všetko len preberajú.

Ľubov

Toto vydavatelstvo https://sk.wikipedia.org/wiki/Ringier_Axel_Springer má majiteľa v Zurichu. Je to také priehľadné,pozorovať tok peňazí ( vydáva aj knihy,väčšinou o jedle a mafii,ide po tej prvej signálnej.-)).
Pretože absolútna väčšina žien vie,že dobré jedlo potrebuje v živote.Ženské časopisy sú prešpikované receptami a krásnymi fotografiami,no a medzi receptami nikdy nechýba pekný dojímavý multikulti príbeh.
Ringier dúfam,že čoskoro zmizne z trhu.Je to škodná.

ps. Ženské časopisy sú v súčasnosti tvrdá propaganda liberastov,keď hovoríme o závislosti médií,treba to spomenúť. Napr.titulka Vogue s Čaputovou , akože "Havlovou "atď,atď.

mailer

.

vrbovčan

sa vyjadril. Minulý týždeň sa Koróni vyjadril s členstvu Hlavných správ v ANM: "Hádame sa. Áno hádame sa." Pozadie nevysvetlil. To vyslovil len bokom. K inej téme.

Ľubov

Majú iné "fluidum",hoci to možno neviem presnejšie pomenovať,titulky na HS majú zrazu iný rukopis.

Také vulgárnejšie,by som asi povedala. Novočasovejskejšie.-(. Absolútne netuším,čo sa mohlo stať.A že sa hádajú? Ale Vrbovčan,čo nepoznáš ten príbeh?.-) Príbeh Slobodného vysielača.... ak je tam len niečo osobné,nejaké škrípanie,je to v podstate v pohode. Lichtnerovi prekážalo,že sa do vysielania a výberu hostí príliš angažoval Páleš .No,tak sa rozhádali, ale možno to bolo inak.
Prečo sa hádajú? Koróni je dosť zádrapčivý a nezabúdajme,že v ANM je zastúpený aj Rostas. Sú to autonómne osobnosti,individualisti,nie na 90%,ale na 99%. Určitý konflikt je normálny,len nesmie meniť zásadné smerovanie,o jednote je snívať zbytočné. Stačí keď sa nepobijú.-).

Roland Edvardsen

Robroje pre ideologické spory sa dajú pochopiť, ale nejaké diametrálne ani nevidím (ak o niečom viete, tak dajte vedieť). Obávam sa teda, že tu skôr zase pôjde o tie strašné egá.
Viem, že Lichtner veľmi vsadil na podporu Harabina, čo popudzovalo zase kotlebovcov. Ale Rostas tiež podporoval Harabina, napríklad. Dnes mám trochu dojem, akoby Lichtner začal podporovať Smer. Alebo sa mýlim? Ja už ich až tak nesledujem. Ale ty, Ľubov, tuším ešte zvykneš počúvať Infovojnu, že? Ako to s nimi je? Ty vieš viac.

Ľubov

Vysielanie sa presunulo na ráno od 9 -12. Tu na juhu má Iv dosť silný fanklub,to je pravda.
Dnes sa ťažko zisťujú veci,pretože sa nestretávame ( .
Ale na ilustráciu https://www.infovojna.sk/archiv/dopoludnie-na-infovojne-s-adrianom , v 30 minúte je tu príhovor Z.Čaputovej k Veľkonočným sviatkom. Mala nás povzbudiť.
To preboha kto jej písal? Tipujem Bezáka.A prečítala to ako žiačka 5.ročníka ZŠ. Mlčať je niekedy naozaj zlato.
Takže viem len toľko,čo Ty. Že IV funguje a to je dobre.

ps.Aha,tak to je celý archív. Precítený príhovor Z.Č. je na videu z 10.4.

vrbovčan

o politických mimovládkach. Menovali jednu po druhej. Keď prišli po Via Juris, Koróni sa zamyslel o tom ako sa vedúce osoby z tejto mimovládky rozbehli do štátnych funkcií a myslím spomenul Rizmana, že už nie je u Čapútky. Že dovtedy ich držali pospolu peniaze. Sorošove. Že nevie, čo je za tým, ale asi sa hádajú. A skonštatoval, že ľudia sa pýtajú na Hlavné správy a príčinu ich vystúpenia z ANM. "Aj my sa tam hádame. Ľudia sme už takí." Tak nejak to povedal.
Ja by som skôr povedal naopak, že HS už nie sú také úderné. Na to, čo stvára Matovič, sú až krotké. Všimol som si, že sa tam veľa správ objavuje o Naďovi. A úplne suché neutrálne konštatovanie. Mimochodom, tak by to malo byť. Ale veď alternatíva sa snaží vyvažovať korporátne závislé médiá. Jedna možnosť je dohoda s Matovičovými ľuďmi. Viď. jeho ponuka kupovania si médií.
Neviem nič o Pálešovi, že by mal až taký vplyv v SV. Veď on je taký až neviditeľný. By som povedal. Skôr si myslím, že Lichtner na to, ako je profesne pozadu (skoro za všetkými redaktormi SV) sa správa(l) príliš suverénne. A zrejme nejaký čas to ľudia v SV tolerovali až to nejako vyvrcholilo na nejakej banálnej veci. Možno na Pálešovi. Lenže, keby to ďalej trpeli, ťahalo by to rádio kamsi k lacnému komentovaniu bez žiadnej informačnej hodnoty. Tam klesla Informačná vojna.

Norman

načo je také "združenie" vlastne dobré?
Je to vraj nezávislá tlač, a už majú spolky a už sa vyčleňujú a špekulujú, už sa hrajú na dôležitých. Ach jaj :)

nové