Letisko Sliač - jednoznačne základňa pre americké vzdušné sily

Už v roku 2010 prešlo letisko Sliač veľkou rekonštrukciou za 61 miliónov eur. Napodiv to vraj nestačí, a už koncom roku 2019 schválila vláda novú rekonštrukciu za 55 miliónov eur. Rozšírenie rolovacích dráh, hál či zázemia základne letiska.

V apríli navštívil Sliač aj nový minister Naď a vyjadril sa:

"V tejto súvislosti vznikali v minulosti rôzne klamstvá. Preto by som rád zdôraznil, že v žiadnom prípade nepôjde o vznik amerických základní na našom území. Budem veľmi rád, keď sa nám podarí tak, ako to bolo aj v minulosti, získať finančné prostriedky z iných zdrojov, ako sú dane našich daňových poplatníkov"

Rekonštrukcia letiska bude prebiehať v rokoch 2020 až 2022, teda dva roky. To je dosť na radikálnu a výraznu zmenu. Aj oficiálne má byť jej cieľom to, aby na ňom mohli pristávať najnovšie americké stroje. Za dva roky sa to určite podarí.

Samozrejme, nebudú to americké základne. Budú tam slúžiť slovenskí profesionálne platení gumáci. Americké základne, ak nejaké, budú len nejaká drobná časť povedľa. Nejaká zanedbateľná časť a určite dočasná. Veď preto bežal agent Naď skoro ako prvé práve na Sliač - aby ubezpečil svojich atlantických pánov, že dôveru do neho vloženú nesklame.

Doteraz letisko slúžilo ako vojenské aj civilné - po rekonštrukcii takmer isto civilná časť nebude. Teraz sa dva roky lietať nebude - a už sa ani nezačne.

Blahoželáme americkej armáde k prvému veľkému víťazstvu - získať moderné letisko ukryté za Tatrami, na strategickom mieste, z ktorého môžu rýchlo zasiahnuť čokoľvek v Európe, vrátane územia až po Moskvu - tomu sa povie úspech. Tých pár miliónov investovaných do bľačiaceho stáda na námestiach po odstrelení Kuciaka, to stálo za to. Tak ľahko sa robí biznis s hlúpou východnou Európou.

Ďalšie ciele americkej armády na Slovensku ešte nie sú známe a určite budú utajené. Ale  dočkáme sa.

 

Autor: 
forma: 
Ľubov

Až mi zhorkla moja popradská . Aké sú šance,že sa toto nestane? Myslím,že nebudeme cieľom ruských rakiet ?
Alebo budeme . Dobre,v tom prípade sa naozaj treba pripraviť na koniec.Rusofóbia nemá nič spoločné s logickým myslením,je to čistá toxicita. Ako každý fanatizmus.

Dusanbe

avanturisti ktorí sa dostali k moci, zaťahujú Slovensko do aktívnych príprav na vojenské operácie US armády smerom na východ, čiže proti Rusku.
Na Sliač budú z tohto dôvodu jednoznačne zacielené ruské rakety.

Dusanbe

si už bola vyskúšať vynovenú dráhu. Bola nedávno predĺžená a rozšírená.
Teraz idú vo veĺkom upravovať príjazdové a rolovacie dráhy, zrejme hlavne rozširovať.
Letisko má tak 3 až 4 vstupy - ale idú budovať nový, priamo od dialnice.
Ďalšie haly a zrejme najmä muničné sklady a infraštruktúru pre zbrane ktoré sa vláčia na B-52 kách- tipujem.
Veď viete aké, či nie ?
Aby bol do nového sektoru prístup pre konvoje priamo z dialnice.
Veď inak by nepotrebovali zakázať civilné dovolenkové lety z NOVÉHO odletového terminálu.
Kraj sa dlhodobo snažil rozvíjať leteckú dopravu zo Sliača, investoval do civilného letiska, bojoval za pravidelnú linku, a teraz Lunter zvesil uši a stiahol chvost po jednom strohom oznámení toho slizkého klamárskeho hada. Žiadne rokovania, zohĺadnenie záujmov zástupcov občanov, žiadne dohody.
Vitajte v demokracii.
Civilná časť je tak bokom a mimo vojenskej, že jediné čo môže na dovolenkároch odlietajúcich zo Sliača vadiť je, že uvidia zblízka - pri rolovaní a vzlete z dráhy - čo a kto je v jej okolí.
A to okupačné armády nemajú radi.
A živly, ktoré sa teraz dostali k moci im bez odvrávania splnia ochotne každé želanie, majú také povahy a boli v tom ešte aj vyškolení.

Ľubov

Čítanie zo života vojakov. http://petr-kubac.blog.cz/2001/vsichni-potrebujeme-paintball
Je úplne jedno,či sa do situácií,keď 30 m nad hlavou bude letieť spomínaný B-52 (pozriem na jutube) sa dostane vojak profesionál (čiže osoba,ktorá v 40 tke dostane výsluhový dôchodok),alebo čerstvo odvedený slovenský vojak v uniforme Nato. Bude to rovnaké.
To sú naozaj paradoxy,Tiso zachránil Bystricu v čase svetovej vojny,vecheť Lunter ani nepípne,veď v hre je jeho a synov plat. Môžme prehrať,preboha,ale nestraťme všetci dôstojnosť !

Norman

Za ten čas postavia dve nové letiská. Musia tam byť vážne a hlboké, doslovne "hlboké" zásahy a stavby.
Nikto nebude vedieť, čo tam je, lebo to bude viac ako štátne tajomstvo. Kto to bude vedieť, bude musieť naozaj pod hrozbou ťažkých trestov mlčať o konkrétnostiach.
Títo nepotrebujú žiadnu pandémiu, na reálnu totalitu majú už dávno zavedené armádne zákony.

Letisko Sliač je veľké a civilné - preto nebolo možné takpovediac utajiť túto prerábku. Ale iné objekty, ktoré sa zrejme už teraz zmluvne a fakticky pripravujú na prerábku pre US Army, sú mimo pozornosť, lebo je to tajné.

Krajina, ktorá nedokáže odstrániť ani obludný plot na svojom ústrednom námestí, nemôže dúfať, že sa zbaví vystavaných základní plných munície a zbraní. Krajina, ktorá má toľko zradcov, ako Slovensko, a nedokáže ich zatiaľ obesiť, bude samozrejme trpieť. Niektoré "lokálne" vojny, ako Juhoslávia alebo Sýria, sú príkladom, čo sa môže stať.