Remišovej gate

"Nech je to tak, alebo onak, je to obrovský škandál" - Remišovej slová.

Ale je to vlastne komédia. Neoboľševici z OĽANO začali stínať hlavy a okrem iného sa vrhli na tému Govnet. Lebo dostali udanie, že "na serveroch sú akési škatuľky". V predstave, že všetko je jednoduché, a že treba trestať, trestať a trestať, poštvala Remišová (raz OĽANO, vždy OĽANO) politickú políciu NAKA.

A šliapli do krokodýlej papule.

Je samozrejmé, že naša vláda nie je skutočne samostatná, sme aj oficiálne v NATO a ak by sa napríklad niekto pýtal, či si tu izraelské tajné služby môžu robiť čokoľvek, jestvuje iba jedna správna odpoveď. V slovenských vládnych centrálach sa zrejme oficiálny hardver od neoficiálneho asi ani nedá rozoznať, a o softveri už úplne škoda reči. Ale aj práve preto je prejavom totálnej demencie, ak si niekto zmyslí, že v tejto džungli nájde zločin, z ktorého obviní napríklad bývalú vládu. Ako keď opica vopchá vidličku do zásuvky, tak Remišová vopchala prstíky do informačných sietí a napodiv, aj keď je to slaboprúd, dostala úder vysokým napätím. Remišová je naozaj aj mentalitou bábkoherečka a predstavuje si, že svet je drevenný a plochý ako Hurvinkove javisko.

Je to prvé vážne narazenie súčasnej vlády do mantinelov. Ale podobných ich čaká ešte veľa. Hlavne OĽANO, založené len na platforme slepej hysterickej kritiky, nemá pozitívnu tému, na ktorej by si postavili existenciu. A nemá ľudí - má len kolaborantov, ktorí s nimi spolupracujú za funkcie a špinavý groš.

Toto je presne boľševický, ak chcete komunistický model režimu. Ideológia je iná, ale to je druhoradé - podstatná je rovnaká sieť bezcharakterných chrapúňov, ktorí sú všade postupne dosadení. Rovnaká je tajná "špeciálna" polícia a prokuratúra, ktoré sú nástroj moci mimo oficiálny demokratický štát. Dielo boľševického rozpadu pokračuje.

Už sú zatváraní a šikanovaní disidentskí novinári, publicisti vedci a predstavitelia opozičných politických strán. Zatiaľ iba niekoľko, postupne to bude ale pribúdať. Štátni úradníci a riaditelia inštitúcií, aj zdravotných, sú už vyhadzovaní na ulicu po desiatkach. A to sa bude diať stále, narastať, potichu, špinavosti budú pribúdať, zhnité média určite nazafungujú a nebudú biť na poplach.

A ľudia sa boja. Pozrite na nich, každý ma na krku ekonomickú slučku, ktorá ho obesí. Hypotéky na byty, pôžičky na kšefty, lísing auta, ktoré nepotrebujú ale susedia majú tiež, mesačné náklady na deti také, že bez zotročujúceho zamestnania nevyžijú ani mesiac. Submisívna kolaborácia s režimom sa teraz plošne začína valiť medzi ľudí.

A napodiv všetci zisťujú, že za našou vládou je skrytá sila a skutočnosti, o ktorých sa doteraz nesmelo a nesmie hovoriť a o ktorých doteraz pochybovali. Nie, nechcem preháňať, je jasné, že aj Remišovej narazenie na Golema si väčšina populácie nevšimla. Ale hovorme o podstatnej akčnej a inteligentnej menšine - nevšimlo si tých rozhodujúcich 20%, čo sa tu vlastne črtá?

Pellegrini prišiel s tlačovkou, kde Remišovú obviňuje a hovorí o normálnosti celého Govnetu. Pellegriniho motív je klasický politický boj, využitie ťažkej chyby jeho politických protivníkov, obrana jeho vlastnej kariéry, v tom má plne pravdu - ale jeho vysvetlenie je tiež len zakrývanie reality. Pellegrini ani Raši sami sú si nie istí, čo sa vlastne všetko deje. No, Raši možno trocha hej, on minimálne vie, prečo bol poverený informatikou práve on a že tam, vo virtuálnom svete aj slovenskej vlády, sú asmodeovia, ku ktorým sa nehodno ani priblížiť. Takí často požierajú vlastné deti a ja by som teraz za politickú budúcnosť Remišky nedal vela.

 

 

 

 

(zdroj: napríklad tlačovka v Pravde)

0
Luko

(Zasa si ma, Norman, pohol k tomu, aby som sa po dlhej dobe aj prihlásil)

Komédia? Tam majú herci čo hrať, prejaviť svoj talent, byť ozajstným hercom. Toto je plochá epizóda TV seriálu, kde je scenár napísaný na kolene a produkčný to ešte z lakomosti okresal. "Hercom" zostáva len sedieť a čosi pateticky mrmlať. Je to na nepozeranie ďalší špatný diel špatného seriálu bez napätia, akcie a prekvapenia. A hlavne bez nejakej vízie, dobrej myšlienky.
Zahraničnými silami a nadnárodnými spoločnosťami okresaní politici sa pokúšajú zaujať hrou na mocných. Tvária sa, že o niečom rozhodujú, ale aká je pravda?
Politik v parlamente by mal všetkou svojou silou predovšetkým hájiť a rozvíjať prosperitu tohto štátu, vzdelanosť a zdravie našich ľudí, odstraňovať chudobu a až potom sa môže venovať hovädzinám (napr. dvojjazyčným nápisom a učebnicovým kotrmelcom). Ak sa na dôležité veci nesústredí, mal by stratiť mandát rozhodovať (a dostať do hlavy aspoň palicou, lepšie kameňom) a nie presadzovať svoje stranícke ambície.
Ak raz poslanec na seba zobral zodpovednosť zasadať v "rade starších a najmúdrejších", musí rozhodovať o veciach, ktorými žijeme, ktoré nám napr. bránia nechať odomknutú bránku, byť v pohode, kým sa dieťa vráti zo školy či z ihriska, vedieť, že ak ochorieme, je na blízku kvalitná odborná pomoc aj bez plnej peňaženky, aby sme sa nebáli dôchodku, ale sa naň tešili, má zabezpečiť, aby sa policajt nebál zasiahnuť proti zlodejovi (aj farebnému), aby už takmer usvedčeného vraha nemohli prepustiť kvôli nejakej podružnej procesnej chybe, aby si učiteľ smel a dokázal vymôcť rešpekt bez strachu, že za to potrestajú jeho a pod. A až potom, až úplne nakoniec, až ešte zostane rokovací čas a peniaze v rozpočte, môžu prísť na rad napr. názvy miest v učebniciach, fajčenie na zastávkach MHD, ...
A aká je skutočnosť? Št. pokladnica je prázdna, zadĺženie rastie a páni poslanci stále len rokujú, majú všetko pod kontrolou a dávajú si vypracovať analýzy.
Keď si dáš hodinku oraz ty, nemáš za to zaplatené, ale je to len tvoja vec. Ak si však dá hodinku oraz poslanec, okradol nás tým o cca 5 mil. hodín. Smie náš čas poslanec ukradnúť, predať? Nie, ale kľudne to robí, neustále. Aj tým, že vedie žabomyšie vojny s konkurenčnou stranou namiesto skutočnej práce, na ktorú sa dal - bol zvolený. On nás tým oddialil od sľubovaných lepších časov, ale my si to necháme, my mu to ani nevyčítame.
A tak sa dostávajú do parlamentu stále väčšie nuly (Remišová, Šeliga, - ajaj, toľko miesta tu nieje, koniec s menovaním). Sú to len táraji v bezduchej inscenácii (ako bolo povedané na začiatku).
Obávam sa, že nech bude tých nárazov do mantinelov ešte hocikoľko, nič prevratné to nebude, nič podstatné sa nezmení. Maximálne nastúpia iní táraji a opäť len nula od nuly pošla.

Roland Edvardsen

No, ja a iní sme už na začiatku hovorili, že prvý veľký prúser tejto vlády môže spôsobiť práve Remišová, lebo každý koho totálne neopili rožkom vidí, že je normálne blbá a nespôsobilá zastávať takéto funkcie, za to prehnane iniciatívna a sebavedomá. A zrovna takej dajú informatizáciu...
Prečo ju tam vôbec dali? Prečo je vôbec niečo také ako Remišová tak pretláčané a privilegované, keď súdnemu musí byť jasné, že je celkom kontraproduktívna a spôsobilá napáchať škody aj vlastným?

mnkr

neviem si ani vybavit lepsi priklad niekoho, koho ambicie daleko prekracuju jeho/jej mentalne schopnosti. Naozaj, neskutocne ambiciozna tupana

afinabul

Dobre, napriek tomu že ste mi neodpovedali, položím ďalšiu otázku..
https://www.ta3.com/clanok/1185799/tb-podpredsednicky-vlady-v-remisovej-...

lebleu

„Buďme pokojní, realizujme veci tak, aby Govnet bol v poriadku, aby bezpečne prebiehali procesy, a všetko ostatné nechajme na vyšetrovateľov.“
https://www.hlavnespravy.sk/zasahu-nases-otazkami-bezpecnosti-by-sa-nema...

Norman

Čistý priestor pre Naďa.
Bez priestoru pre druhú stranu, bez okomentovania. To už HS propagujú nekriticky atlantických agentov? Ejha.

lebleu

Niečo ako agentúrna správa.
Ale Hlavné správy sú aj pre mňa záhada.

Norman

no, stratili iskru a podstatu, motor.

mirage

bojovnicka

na remi je sympaticke, ze ostala brunetkou a nevyzera ako strakaty kunovity tch*r ako tretina slov. zien, takisto ma decentny make-up oci bez prim*tivne posobiacej spodnej pololinky (thatcher by ju pochvalila)

v zavere volebneho obdobia bude mavat trnavsky mate uz urcite nastupovku
a aj veronika by mohla mat svoju


https://uloz.to/file/hvsAe1bMLeMZ/rm-mp4