Spiaci agenti

Tak včera odvysielala RTVS prvý diel ruského seriálu Spiaci agenti. O 22:30, na dvojke - teda v čase, kde je sledovanosť minimálna, a ak, tak limitovaná únavou. Neskoro večer, ako najhoršie sprosté porno, aby to videlo čo najmenej ľudí. Naozaj malo byť vyseilané v hlavnom čase, a niekto to dodatočne zmenil, odsunul?

Samotný seriál ani moc hodnotiť nemienim, lebo som ho celý, ďalšie diely, ešte nevidel. Ale aj tak treba spomenuť slabosti - hneď na začiatku šokovali klišé o ruských bezpečákoch, zachraňujúcich doslovne s nasadením života svojich nadriadených a - šesťročné dievčatko s mašličkami, utekajúce v sieti guliek. Rusi sa svojich zlozvykov asi nikdy nezbavia, škoda hovoriť.

Navyše začiatočná pasáž, dobýjanie ambasády Arabmi, je klasický patern práve z amerických filmov. Začatie týmto, napodobovanie američanov, neveští nič dobré.

Ešte horšie je, že samotná základná myšlienka seriálu je naozaj o "spiacich agentoch", teda koncepcii, ktorá je vrcholne americká. To Američania, USA, si roky pestovali fóbiu, ako majú v krajine stovky či tisíce "spiacich agentov", "rusov", ktorí v daný moment na zapísknutie vstanú, vyhrabú kalašnikov a zabijú im královnú. Nie, čo hovorím, královnú nemajú ... zabijú im tú druhú flandru, čo majú namiesto královnej, zabijú im demokraciu.

Tento koncept "spiacich agentov" sa nedal brať vážne ani v Amerike, ukázal sa ako paranoická blbosť. Na druhej strane, Sovieti u seba doma takú fóbiu nikdy nemali, lebo boli dobre izolovaní. Vyťahovať dnes príbehy o vysokopostavenom úradníkovi, ktorý si nájde za stieračom kartu s číslami, ktoré pomocou knihy, ktorú má na ten účel 15 rokov odloženú, dešifruje a potom ide na stretnutie pri fontáne - tovarišči, pačemu že vy takie šutky delaete? Vidíte tú ťažkopádnosť? Už len popísať to je príliš zložité.

Ale dobre, seriál bude mať určite svetlejšie momenty, určite by ľuďom niečo dal - ak by ho spiaci agent Rezník, riaditel televízie, pustil do hlavného času. A tu sme pri podstate.

Anglosionistický globalizmus nepotrebuje taký druh agentov, s akými začína seriál. Má predsa armádu Non goverment organizácií, ktoré pôsoba priamo v krajinách jeho neokolonializmu.

Ak globalistický režim od niekoho niečo chce, pošle za ním biznis ponúkača a dohodnú sa. Reálni spiaci agenti v podstate ani nevedia že robia pre agentúru nepriateľa, že sa vlastne dopúšťajú vlastizrady. Nepripustia si to ani sami pred sebou.

Skutočných "spiacich agentov" všetci poznáme, ich mená sú verejné - od revolučných aktivistov typu Demeš, Kňažko, Samson, Chelemendik a ďalšie stovky podobných, cez stádo mediálnych opičiek, až po šéfov hospodárskych korporácií (ktorých radšej ani ja nemenujem, ale ktorých všetkých poznáte - a sú to naoozaj všetci).

"Spiaci agenti" nemusia byť priamo riadení systémom "tam a tam dopíš toto meno" - to by bolo strašne nefektívne. Spiaci agenti musia byť autonómni, sami si musia domyslieť, čo treba a hlavne, sami musia byť motivovaní slúžiť molochu doláru. Toto sa dá dosiahnuť - slepé otroctvo voči americkej "manifested destiny" , a ešte viac sa to dá dosiahnuť u každého žida voči modle Izrael. Sú ochotní týmto bohom slúžiť - stačí ich k tomu trocha podpichnúť, praktický každý človek je chápaný ako "spiaci agent" predtým, ako je nakontaktovaný a prebudenie spočíva v jeho navňadení alebo začatí vydierania. Každý taký človek je ako ich večný sen - Golem, homunkulus, alebo zombie - je to to isté. A hovorím - vidíme to všade okolo, oni sa ani neskrývajú, načo.

Opakujem, toto nie je recenzia či kritika seriálu ktorý som ešte celý nevidel - je to krátka úvaha o téme a o tom, ako by sa mala odkryť verejnosti. Nemôžeme síce robiť hrané filmy, ani video dokumenty, ale určite niečo zaváži aj denne na "spaicich agentov" poukazovať. Ak nič iné, tak tento ruský seriál oživil ten termín, ktorý je v trocha upravenom zmysle ( spiaci agent = zombie ) celkom vhodný.

Tak si dnes všímajte trocha aj svojich kolegov či susedov aj v tomto svetle.
Žiaľ, krucifix na nich nepomáha.

ilusion

Rôzne filmové klišé sa nachádzajú v kope aj amerických filmov - sám americký hrdina zachráni celý svet atď. Neviem, prečo to tvorcovia robia, možno vedia, čo platí pre väčšinu ich divákov, možno je to programovanie psychiky a možno neschopnosť tvorcov alebo prejav ich vlastného naprogramovania, možno to slúži deju.

Je dobré takéto somariny odhaľovať v rámci tréningu, ale nie je dobré sa na tieto veci príliš zameriavať. Filmy nie sú dokumentárne diela, ktoré by mali presne vystihovať realitu. Sú niečo podobné ako rozprávky a každá rozprávka má v sebe pravdivé jadro. Rozčuľovať sa, že vlk zožerie Červenú čiapočku aj starú mamu, ktoré sú sami osebe väčšie ako vlk, podľa mňa nie je najlepší nápad.

Koncept spiacich agentov možno je somarina. Ja v tomto výroku vidím istý rozpor, o tom neskôr. Ježiš napríklad vravel o farizejoch, že vidia smietku v oku svojho blížneho, ale brvno vo svojom vlastnom nevidia. Táto črta farizejov sa dá využiť tak, že ak počujem farizeja na niekoho nadávať, som si takmer istý, že to robí sám a ešte stokrát horšie. Takže možno aj na spiacich agentoch v Rusku niečo je, keď z toho boli anglosionisti takí hotoví.

Ja neverím vlastným očiam, že to dali v STV preto, lebo Američania tam nie sú tí dobrí. Oni dokonca sú tí zlí. To je hlavnou ideou seriálu.

Potom sú tam celkom dobre vykreslené kuciakoviny, únosoviny kováčoviny a majdanoviny. Príklad: novinár tam od istej osoby dostáva materiály o korupcii tajnej služby, ktoré zverejní. Toho novinára potom zabijú. Kto je okamžite podozrivý a obvinený? Čo nám to od nás pripomína? Aj obyčajným ľudkom, ktorí protestovali po námestiach možno niečo zapne.

"praktický každý človek je chápaný ako "spiaci agent" predtým, ako je nakontaktovaný a prebudenie spočíva v jeho navňadení alebo začatí vydierania. Každý taký človek je ako ich večný sen - Golem, homunkulus, alebo zombie - je to to isté."

Dobre napísané, toto mňa pri sledovaní nenapadlo. A tu vidím rozpor ohľadne spiacich agentov. Najprv píšeš, že spiaci agenti sú somarina a potom, že prakticky každý je spiaci agent. Tento koncept asi nie je až taká somarina, samozrejme ide o to, o akých spiacich agentoch sa jedná. Keby fakt mali Rusi v Amerike tisíce alebo aj desaťtisíce spiacich agentov, u nás Američania zobudili len v hlavnom meste sto tisíc spiacich agentov, ktorí vyšli na námestie.

Vďaka článku ma tiež napadlo, že aj to "wake up Neo" z Matrixu sa dá chápať všelijako. To Slovensko naše dosiaľ tvrdo spalo - a možno by malo spať aj ďalej. Lepšie ako by malo stvárať hlúposti.

nové