Covid-19 opäť v grafoch - koniec septembra

Rozbehla sa nám teda už definitívne tzv. druhá vlna - teda pokus vyriešiť pandémiu Covid-19 vo voľnom režime. Táto druhá vlna nebola spôsobená žiadnymi zmenami v charaktere choroby, ale čiste zmeneným správaní sa spoločnosti. Namieso toho, aby sa epidémia v Európe zlikvidovala rýchlo a krátko ešte v lete, ako to predviedla Čína a ako to aj samotná Európa nakoniec takmer dokázala, tak boli liečiace opatrenia zrušené a začala masová infekcia.

 

Svedčia o tom zas aj fakty zo svetovej databázy infikovaných a mŕtvych. Dávam sem len niektoré v súčasnosti najzaujímavejšie krajiny.

Trocha horšie vidno na horizontálnej osi dátumy, pre základné info jeden horizontálny dielec je týždeň, grafy končia v súčasnosti (25.9.2020) (začínajú začiatkom marca). Grafy možno pravou myšou otvoriť vo väčšej mierke v samostatnom okne.

 

 

1. Čechy, Maďarsko, Poľsko, Slovensko - nakazení úmerne obyvateľstvu.

Ako vidno, Čechy preknávajú násobne všetky svoje rekordy z jara. V porovnaní s krajinami V4 sú na tom jasne najhoršie, a aj preto je tam u nich riadny poplach. Slovensko sa ale "odvážne" vydalo ich cestou.

 

 

 

2. Nakazení úmerne obyvateľstvu - ukážka jedných z momentálne najhorších krajín v Európe

Zas tam sú Čechy, pre porovnanie Francúzsko a Španielsko. Ako vidíme, Čechy a títo dvaja  prekonávajú dnešným priebehom všetky ich čísla z priebehu na jar. Pamätáme si, že vtedy museli Španieli aj Taliani doslovne zavrieť krajinu a mali naozaj mnoho mŕtvych a kolaps-prekročenie únosnosti nemocníc. Pre porovnanie, že sa tomu dalo vyhnúť, je na grafe aj Taliansko, ktoré patrí ku krajinám poučeným, ktoré sa nedali zviesť na diablovu myšlienku "druhej vlny" ( i keď aj tam sa prejavil koncom augusta rast, ktorý sa ale očividne (zatiaľ) podarilo zastaviť).

 

 

 

 

3. Pre porovnanie stav nakazených v USA, Brazílii a Británii.

Británia tiež stúpa, ale je zatiaľ na maxime z jara. USA a Brazília, ako vieme, sa postavili k epidémii laxne, ale teraz už bojujú a zvládajú to. Ako vidno, Čechy teraz prekonávajú v úmernom počte nakazených aj týchto hriešnikov a "medicínskych liberálov", čo je naozaj hrozivé.

 

 

 

4. Češi však nie sú najhorší - tým je Izrael. Na tomto grafe vidno jeho porovnanie s krajinami z predošlého grafu. Izrael v počte nakazených úmernom k počtu obyvateľov výrazne prekonáva ešte aj Čechy. Aj preto od týchto dní má Izrael priam celoštátny lockdown  - v našich médiach sa o tom ale nič poriadne nedozviete a tak naši aj jazykoví nevzdelanci majú pocit, že my máme najhoršie protiepidemické opatrenia. Naopak, vzhľadom na naše čísla a čísla našich bezprostredných susedov ich máme naozaj najviac uvoľnené.

Je jasné, že obe tieto krajiny, Čechy a Izrael, sú relatívne malé a môže v nich dôjsť k rýchlej zmene priebehu, ľahšie ako v obroch typu USA, India či Brazília. Napriek tomu tento hrozivý prepad má svoje dôvody. K Izraelu sa príliš vyjadrovať nebudem - kozmopolitná sieť nedovolila v Izraeli uzavrieť hranice s USA a vôbec zakázať Židom cestovať (to proste nejde), plus ultraortodoxní odmietali hygienické pravidlá, lebo ich Boh to nestanovil, teraz odmietajú uzavretie synagog. Proste Izrael - ten nič a nikoho nepočúva, racionalitu už vôbec nie.

Ale ešte podivnejšie je správanie v Čechách - kedže tie sú krajinou ateistov, dá sa tamojší prepad vysvetliť len ich anarchistickou a švejkovskou povahou. Ako sa to tam vyvinie je ťažko odhadovať, ale ich vlastný vývojový biológ Flegr (už ho poznáte všetci, nie?) sa vyjadril, že to nebude pekné.

 

 

5. Úmrtia. Aby niekto nenamietal, že teraz je vírus už menej nebezpečný: skôr sa v nemocniciach naučili lepšie zaobchádzať s pacientami, aj nejaké lieky sa objavili (Slovensko práve teraz nejaké dováža z Ruska). Ale napriek tomu aj počty mrtvych stúpaju s počtom nakazených. Opäť vidíme, že aj tu Izrael dosahuje teraz rekordy  i keď stále menej, ako na jar v Británii, kde jednoducho skolabovalo zdravotníctvo. Čechy sa ale aj na počte mřtvych dvíhajú a dobiehajú už USA (pripomínam znova - v prepočte na množstvo obyvateľstva).

 

 

6. Úmrtia na Slovensku. Tu vidíme to, čo Babiš nazval "Slovenský zázrak". V žiadnej vedlajšej krajine (ani inde v Európe) to tak nie je: aj keď počty infikovaných stúpajú (zelená čiara), prírastky mŕtvych (čierna) sú minimálne. Buď sme boli riadne štepení na tuberkulózu, alebo zatiaľ boli infikovaní prevažne mladí a odolní, alebo sa málo zisťuje infikovanosť u mrtvych, ktorí zomreli mimo nemocnicu, takže nie sú zaradení do štatistiky ako zomretí "s vírusom", nehovoriac "dôvod úmrtia Covid-19". Na vírus sa totiž nemusí umierať len udusením, ale aj zlyhaním srdca a podobne - kto dnes určuje presnú príčinu smrti u starších pacientov, ktorí  umreli doma? Nik to nerobil presne ani pred pandémiou, a zrejme ani teraz nie. Dnes ľudia nejdú ku doktorovi ani s Covidom - vlastne sú k tomu vyzývaní, aby nešli, tak sa možno viacerí dôchodcovia spoľahnú na samoliečiteľstvo - možno aj to je čiastočne dôvod, prečo je Slovensko formálne, na papieri, taká výnimka. 

 

 

 7. Trocha predpovede. Mám v programe prepočet priebehu do budúcnosti, optimalizovaný ale pre odhad, kedy dôjde k vymiznutiu nákazy ( príklady som udával v predošlých článkoch). Teraz som ho použil s týmto negatívnym koeficientom, aký má Česko dnes a nechal som ho trocha bežať do budúcnosti (Česko je zaujímavejší prípad, vhzľadom aj na jeho čísla). Ako vidíte, k dátumu 6.12 (6. december) by bolo v Čechách denne 45 000 nových nakazených.

 

Samozrejme, k takým číslam nedôjde - pretože nik nie je schopný v Čechách toľko ľudí denne testovať. Okrem toho, kolaps bude prebiehať s týmto exponenciálnym rastom, ale prejavia sa už skôr aj iné fatálne efekty:

1. Nebude dostatok postelí pre chorých, aj tých slabšie chorých, ktorí nemôžu ležať doma, lebo by nakazili príbuzných.  Najpr sa budú chorí prevážať z nemocnice do nemocnice, ale potom už nebude možné zvládnuť ani tieto prevozy. Obsadia sa športové haly a podobne, ale viete - to nie je to isté, ako nemocnica.

2. Nebude dostatok izieb intenzívnej starostlivosti a dýchacích prístrojov. Opäť sa to lokálne pokúsia riešiť prevozmi, ale ani to nepôjde.

3. Nakazí sa zdravotný personál a doktori, takže nemocnice doslovne budú musieť byť zavreté. Už aj teraz je viacero takých ľudí z jedného  rakovinového centra v karanténe. To značí, že skolabuje nielen starostlivosť o pacientov Covid-19, ale aj o iných pacientov a zomrú teda aj ľudia s inými chorobami, ktorí by pri funkčných protiepidemických opatreniach nezomreli.

(práve oznámili, že na príjme v nemocnici Ružinov sa nakazilo 18 pracovníkov a tak od polnoci nebude na centrálnom príjme prijímať pacientov privážaných sanitkami - to môže pre mnohých v Bratislave znamenať dosť vážné zhoršenie pri nehode alebo vážnej chorobe ).

4. V dôsledku širokého nakazenia a ochorenia skolabujú aj mnohé dodávateľské cesty, teda obchody, budú problémy so zásobovaním. Ľahko môže dôjsť k panike, už dnes ľudia majú nervy na dranc. Štvanie anarchistov, ktorí vyzývajú v tejto situácií ľudí k neposlušnosti, situácii neposlúži.

 

To sú prognózy, v Čechách by všetky javy mali prebehnúť o dva tri týždne skôr, ako u nás, takže by sme sa mohli poučiť či pripraviť. Ale pozor - predsa len má Česká republika na čele ľudí s politicko-manažérskou praxou, ich obyvateľstvo je do určitej miery skúsené. Na Slovensku je netypická vláda neskúseného zlepenca, obyvateľstvo je politicky naivné, iracionálne a s malou nervovou stabilitou - na Slovensku môžu niektoré negatívne procesy prebehnúť veľmi rýchlo, takpovediac explozívne 

 

Samozrejme, táto správa je len pre insiderov, neposielajte ju nikomu, koho by pravda mohla zabiť z rozčúlenia. 

 

 

0
Roland Edvardsen

Tento text radšej neukazovať tým coronaidioten na HS, tí by ťa inak roztrhali. :-) No vidíš, Česi sú racionálnejší a majú aj schopnejšiu vládu a aj tak dopadli, tak ako dopadli. Takže predpokladám, ak nemáme nejaké vyššie šťastie, že tu to bude u nás ešte horšie. Treba "poďakovať" aj Kotlebovi a Ficovi, kreténom, že nám tu takto pekne usmerňujú obyvateľstvo.

Norman

Povedal by som to inač - ukazujem alternatívnym médiam, ktoré nemajú kompas, výpočtovú ale ani mentálnu kapacitu, takže nevedia, kde je sever - ukazujem im, kadiaľ majú ísť.
:)

Oni síce reagujú s oneskorením, ale keď ich situácia donúti, radi sa nechajú poučiť o tom, čo sa vlastne deje. A potom to opakujú - ešte si si to nevšimol? :)

kali

Myslím si, že tu bude hlavným vinníkom alterantivné media všeobecne, ako spominané HS ale aj infovojna a rôzne tie fb pseudonarodno-alternatívne skupiny a stránky ktoré v poslednom čase nezdielajú snaď nič iné len to ako sú rúška zdraviu škodlivé (prosím vás povedzte to potom takému zubárovy alebo chirurgovy keď na vás bude vykonávať zákrok, alebo takým kukláčom ako sa otrávia s CO2) a ako farmaceutické firmy chcú zaočkovať a očipovať celú populáciu. Kotleba a obzvlašť Fico sa len vezú na tejto vlne ošialu alternaívy a zbierajú naštvaných voličov voči protiepidemiologickým opatreníam. Aj keď je pravda, že u Kotlebu by som zato ruku do ohňa nedával, on naozaj uprimne verí tým spikleneckým teóriam o čipoch a redukovaní ľudskej populácii v réžii rôznych tých elitárov s Gatesom na čele.

Roland Edvardsen

Súhlas. Kotleba tomu asi naozaj úprimne verí, aj tým čipom a obdobným teóriám a má úprimný pocit, že je z neho zase disident. Ale od Fica by som nikdy nečakal, že začne až s takouto lacnou politikou, ten to určite nemyslí vážne, ale má jasný cieľ pritiahnuť voličov Kotlebu. Ale je to už príliš okaté a pôsobí to zúfalo.

Náhodný okoloidúci

Mne to pripadá skôr tak, že odmietanie a spochybňovanie rôznych opatrení vyplýva skôr z toho, že ľudia veľmi dobre vidia konflikty záujmov, kedy sa napríklad v Česku stal ministrom zdravotníctva istý Prymula, ktorý rúška v minulosti odmietal, ale teraz má firmu, ktorá predáva zdravotnícky materiál, aj rúška, a tak teraz rúška presadzuje. Takisto tam pre konflikt záujmov odstúpil epidemiológ Rastislav Maďar, lebo je členom dozornej rady farmaceutickej vakcinačnej spoločnosti.
Neviem, či aj u nás je v krízových štáboch niekto s takým silným konfliktom záujmov ako v ČR.
A čo Matelko a jeho účasť na svadbe a porušenie jeho vlastných nariadení?

Ani už prebiehajúca obchodná vojna kvôli vakcínam a protivírusovým liekom, v ktorej ide o miliardy zo štátneho rozpočtu, sa ľuďom nepáči a oprávnene sa pýtajú, či ide naozaj ide o zdravie alebo len o zisky. Za každú cenu udržať hystériu a paniku, aby sa ľudia podvolili očkovaniu a aby firmy zarobili. Ak nie sú zábrany kvôli ziskom bombardovať civilistov, prečo by boli nejaké morálne zábrany pri pretláčaní povinného očkovania?

Mimochodom, Kotleba neporušil žiadny zákon, keď nemal v štúdiu rúško. Zrejme porušil len vnútornú smernicu RTVS. A možno ani tú nie.

Citujem z Opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR:
Všetkým osobám sa zakazuje s účinnosťou od 14. septembra 2020 od 18:00 hod.
do 1. októbra 2020 pohybovať sa na verejnosti v priestoroch interiérov budov alebo v
prostriedkoch verejnej dopravy bez prekrytia horných dýchacích ciest (nos, ústa) ako je
napríklad rúško, šál, šatka, a to s výnimkou:

- účinkujúcich pri nakrúcaní audiovizuálneho diela alebo výrobe programu
a výkonných umelcov pri podávaní umeleckého výkonu,

Náhodný okoloidúci

Podkožné čipy sú už v niektorých štátoch a v niektorých firmách realita, nie sci-fi, ani konšpirácia.
Realita bol aj pokus o zber vzoriek DNA ruskej populácie, ktorý chcela robiť armáda USA, akože výskum DNA slovanskej populácie.
A Gatesove výroky o potrebe zníženia populácie sú tiež známe a taktiež tvrdenia, že jeho vakcíny spôsobujú neplodnosť. Alebo aj to je podľa Teba výmysel? Každý dostatočne bohatý jedinec sa začne pokladať za povolaného manipulovať životy iných ľudí, aj celej spoločnosti.

Roland Edvardsen

Pointa je v tom, že na to, aby sledovali ľudí a zbierali od nich info nie je potrebná táto masívna konšpirácia s čipmi. Celý ten Kotlebov kontext bol uletený.
O potrebe zníženia populácie hovorí kdekto vzhľadom na enviro problematiku. Na tom nie je nič neobvyklé, je to bežné a Gates nie je nijaká výnimka.

Náhodný okoloidúci

O podkožných RFID-čipoch písal Martin Herzán v knihe Totalitní světovláda. A veľa ľudí sa odvoláva na Apokalypsu a Zjavenie Jána a Kotleba sa posledné roky hlási ku kresťanstvu, takže túto mytológiu ovláda. Preto hovorí o čipoch.
Postačí celoplanetárne pokrytie kamerami so systémom na rozlišovanie tváre a chôdze a satelitmi s vysokým rozlíšením + sociálny kredit na čínsky spôsob.
Gates je vďačný cieľ podobných úvah, už len vzhľadom na to, koľko peňazí nahrabal. Ale vzniká tu oxymoron - na jednej strane presadzuje zníženie populácie, na druhej strane zachraňuje životy v krajinách kolabujúcich od preľudnenia?

kali

Tieto teórie o čipoch sa do širšieho povedomia populácie dostali s tým známym dokumentom z dielne Alexa Jonesa Zeitgeist a od vtedy sa viralne šíri už cez pätnásť rokov naprieč všetkými tými alternativnymi spravodajskými webmi (u nás iba nadhlad a snaď prop do tejto problematiky zbytočne nevrtal a nespadol). Okrem toho čo zdôraznil Roland (čipy sú už v občianských preukazoch, ľudia dobrovolne dávajú svoje údaje na sociálne siete, a projekty ako Echelon len dokazujú, že nejaké podkožné očipovanie na kontrolu populácie naozaj nie je nutné) je problémom tejto teórie celé to posolstvo a samotný naratív o zotročovaní ubohého ľudu elitou. Možno je to pre niekoho novinka, ale my už dávno zotročený sme. Otroctvo je nevyhnutná súčasť civilizácie ako takej a nejaké dristy o slobode v dobe kedy o všetkom rozhoduje velkosť majetku a kapitálu je toto len smiešna naivná predstava.
A toto táranie o čipoch len priživuje predstavu o akejsi iluzornej slobode a lepšom živote ktorý tu mal len teraz nedávno byť a upevňuje presvedčenie a vieru v správnosť v demokraticko kapitalitstickom usporiadaní sveta anglosionistického typu.
To isté platí o tých žvástoch o redukovaní ľudskej populacie a spájanie elitárov s národno socialistickým eugenickým programom. A samozrejme týka sa to aj Kotlebovcov a toho ich večneho boja proti abortom. Ak aj je nejaký elitár ktorý chce redukovať ľudskú populáciu je to len dobre a najlepšie keď začne s nekontrolovaným množením v Afrike a v krajinách tretieho sveta. Alebo bojovníci vočí týmto eugenickym programom ktoré má na nás Gates uvaliť chcú vlastne čo? Nekontrolované množenie a potom keď nás tu bude pätnásť miliard tak očakávame vavrínovy veniec?

Roland Edvardsen

Tesať do kameňa, čo si tu napísal. Žiaľ, toto je to povestné hádzanie hrachu na stenu pri našej alternatíve. Za takéto názory budeš akurát obvinený z fašizmu, či už z nejakého liberálneho alebo len z fašizmu. Hlavne, že sa bojuje proti tomu fašizmu - a rúškam a abortom. To je to najdôležitejšie. :-)

Norman

nuž, podstatné je, že sa aspoň niektorí zhodneme. A to úplne presne. To naozaj poteší.

Náhodný okoloidúci

Redukcia populácie a dosiahnutie trvalo udržateľnej miery reprodukcie obyvateľstva bez rizika "vybývania" krajiny je želaný cieľ, ide však o to, aby sa dosiahol čistými a čestnými prostriedkami, čiže vzdelávaním a výchovou k zodpovednosti, nie vojnou a násilnou sterilizáciou. Ak západní kolonialisti desaťročia a stáročia vojensky obsadzovali územia po celom svete, zabíjali domorodcov a vykrádali prírodné zdroje Afriky a Ázie, tak asi ťažko im Afričania a Aziati budú veriť vo veci zníženia pôrodnosti.

Norman

čomu a komu budú Afričani a Aziati veriť - len nech začnú znižovať svoju pôrodnosť.
O to ide v prvom rade.

Neviem o ničom, čo by bolo "nečisté a nečestné" , čo by nás malo pohoršovať. Niekde Afričania vymierajú? Nie je to tak.
Máme sa spoliehať na "vzdelávanie a výchovu k zodpovednosti", keď sa jedná doslovne o život ľudstva? To máme dokedy čakať, až pochopia? Nikdy nepochopia.

Nechcem brať nikomu ilúzie, ale keď sa jedná o život, ba aj pre oveľa menšie dôvody, vznikajú aj vojny. Pre oveľa menšie dôvody sa zabíja. Sterilizácia prebiehala aj v minulosti, za peniaze - ktorá je násilná? Sterilizácia je najmenšie zlo, ktoré môže pre nich nastať a ako dosiahnuť ciel.

Roland Edvardsen

Baránek teraz hodil na FB takýto komentár: "Pozerám práve "O 15 minút 12". Zostava: Kotleba, Šipoš, Cigániková. Téma Covid. Moje hodnotenie - Ešte blbší, ako sme dúfali. A pre vás hádanka - Kto?"

No, budem si to musieť ísť pozrieť z archívu. Ale áno, vzhľadom na účinkujúcich to bude fakt súťaž pod názvom "Blbí a blbší". Očakávam inú srandu. :-)

Norman

Prvá polovica o kovide, druhá o portatoch (stačí teda pozrieť prvú polovicu, v druhej sa zhodol s Ciganikovou a skoro začali koketovať, ale sa spamätala a začala na neho kričať - tá ženská je vyslovene štetka, naozaj). Ti dvaja - Šipoš, Cigániková sú jasní, Raši (telespojenie) bol ok.

Kotleba nemal rúšku čim narážal na pokrytectvo aj v TV aj v parlemente, aj na svadbách tých dvoch. Je v poriadku, že tam pustili Kotlebu, je lepšie, keď tieto názory zaznejú - aj tak majú priestor v bublinách na FB.
Ináč Kotleba bol mediálne dobrý až výborný - úprimne uvoľnený, ono na verejné vystupovanei si človek musí zvykmúť a on už trému naozaj prekonal. Trocha je škoda, že bol v mladosti taký radikál, teraz je z neho pohodový strýco a robil by lepšiu politiku, ak by neťahal so sebou balvan.

Žiaľ, aj teraz dal on a ĽSNS prednosť provokovaniu, radikálnej opozícii a dali sa na to populistické hnutie proti opatreniam. Pre LSNS veľmi zlé rozhodnutie, tým nič nezískajú, naopak. A, samozrejme, je to spoločensky naozaj škodlivá agenda.
Ale ešte je čas a môžu dať od toho ruky preč.

Roland Edvardsen

Ešte som to nepozeral. Kukal som Na telo s Pellegrinim a Kollárom, ale dúfal som, že to bude zaujímavejšie. Ale obaja boli viac menej ok. Na rozdiel od Matoviča, Kollár sa dá pozerať a počúvať (nech už si o ňom ako o osobe myslíme čokoľvek negatívne). Najzaujímavejší bol ten najnovší prieskum Focusu: Matovič sa očakávateľne najviac prepadol v dôvere. Ja viem, prieskumy, ale tomuto verím.

Kotleba inak v tých diskusiách nebýva nejako prehnane útočný/agresívny či nebodaj osobný. To treba oceniť, lebo človek po tých matovičovcoch, cigánikových, remišových a obdobných jedošoch má chuť okamžite vypínať. Ale ako hovoríš, dokiaľ sa bude držať rôznych prihlúpych dogiem, bude prehrávať. Idem si to teraz pozrieť.

Norman

Problém s ním ani tak nie je v tej jeho amorálnosti, ale oveľa viac v tom, že je to, čo sa dá nazvať "neurotik". On je proste nervný až do kosti, myká nim, kecá blbosti, aj tie jeho e-komunikácie svedčia o tom, že nevie, čo robí.

Roland Edvardsen

No, ohľadne Kollára mám jednu takú teóriu, ktorá môže byť plauzibilná. Teraz, keď sa pomaly odhaľuje, že má homosexuálne sklony (a dostali sa ku mne informácie, že nejde u neho len o transženy, ale aj regulérnych chlapov, čo už je úplný bizár, lebo človek je buď na jedno, alebo na druhé, ale takmer nikdy nie na všetko - to je úplne deviantstvo), tak mi to tak príde, že Kollár si vlastne umelo vyrobil tento imidž zvodcu a hetero nadsamca s množstvom detí, lebo sa sám vnútorne s niečím nevedel vysporiadať. Kollár sa značnú časť života pohyboval v drsnejšom mačistickom prostredí mafiánov, kde sa asi hanbil za svoje sklony, mal z toho komplexy a tak si to kompenzoval tými ženskými a deťmi, aby okoliu dokázal opak - lebo vážne, načo je komu 11 detí s 10 ženami? A ten jeho neurotizmus, to rozhadzovanie rukami, zbrklosť a všetko okolo tohto - to je tiež odrazom tohto jeho problému. Kollár dobre vie, prečo sa musel stretnúť s Hačšákom. On má iný strach, čo všetko môžu iní ukrývať na neho v šuflíkoch.

Náhodný okoloidúci

Vzniká teraz otázka, ako sa dostal do politiky. Z vlastnej vôle, alebo ho dotlačili jeho "majitelia"? Nebolo náhodou niekde tu na Nadhľade napísané, že "Sme rodina" je Lipšicov projekt? Zvlášť ak má v strane "posledného križiaka".

Roland Edvardsen

Áno, Sme rodina je Lipšicov a Krajniakov projekt. Krajniak musel odísť z KDH (inak v KDH ho považovali za príliš radikálneho, najviac im prekážali asi jeho verejné postoje k migrantom). Krajniak potom pôsobil v Lipšicovej strane Nova (ktorá sa neskôr stala súčasťou Oľano), aby neskôr prišli s Lipšicom na geniálny nápad: založenie kvázi pro-národnej strany, ktorá by cielila na voličov Kotlebu, SNS a Smeru. Len problém bol v tom, že Krajniak nemal nijakú veľkú charizmu či popularitu medzi ľuďmi. Tak využili ako bieleho koňa, viac menej naivného, Kollára, spopularizovaného miestnym bulvárom. Len sa prepočítali v tom akých všetkých kostlivcov môže Kollár ukrývať v skriniach. A teraz ich to všetkých pomaly dobieha.

Náhodný okoloidúci

Celkom vierohodná analýza :) a nielen vierohodná, priame pozorovanie dokazuje, že je aj pravdivá. Jedna moja známa tiež za nich chcela kandidovať a žiadala ma, aby som ju krúžkoval :D No, smola. Proti bulváru som našťastie dostatočne odolný, aj keď sa mu nedá úplne vyhnúť.

Roland Edvardsen

Hej, ale z tých strán vládnej koalície je Sme rodina asi najprijateľnejšia, lebo jediná sa ako tak venuje národným témam, vyhraňuje sa voči globalizmus, chápe sociálny zmier, národný populizmus a pod., aj keď áno, je to podvod. Kollár (alebo skôr Krajniak) vtedy vypiekol rybník Kotlebovi, Dankovi a iným s tou spoluprácou so Salvinim a Le Pen. Ale to bude možno viac otázka pribrzdenosti tých druhých. Sme rodina by v zásade bola dobrá strana, ak by za ňou stáli iní ľudia a nebola tak servilná voči Matovičovi. Ale to už by vlastne bola celkom iná strana. :-) Asi tak.

Roland Edvardsen

Som práve dopozeral o 5 min. 12. No, najhorší mi prišiel Šípoš, ten mi prišiel iritujúcejší ako Cigániková. Jednoducho to je Oľano - im aj keby sa Matovič urobil rovno na hlavu, tak by ho do krvi bránili, škoda slov. Kotleba bol lepší ako posledne v Na telo, taký jeho štandard. Len naozaj tá téma potratov už naozaj potrebuje pauzu. Ani jedna, ani druhá strana sa aj tak nikdy nedohodnú. Ak väčšina národa nepovažuje tú tému za prioritnú a nie je za sprísňovanie legislatívy, treba to nechať tak. Pro-liferi tu beztak vedú dopredu prehratý boj, to si už potrebujú konečne uvedomiť. Prečo všetku tú energiu, zdroje a modlenie neinvestujú radšej do niečoho na čom by sa našla spoločenská zhoda? Ako napr. zvýšenie pôrodnosti, zvrátenie demografického poklesu, podpora zdravých rodín. Na toto sa treba sústrediť.

Norman

Šipoš je kópia Matoviča, mentálne a vo všetkom, preto je aj predsedom parlamentnej skupiny, či ako sa to volá.
Predpokladám, že až toľko fanatikov ako Šipoš v strane či v parlamente nemajú. Matovič má okolo seba len malú kliku verných. Je odsúdený na zánik.
Zvyšok poslancov Oľano sú jednogangliové organizmy - tak nejak sa Igorko vyjadroval svojho času o čitateloch HS :) Koľko nervových ganglií majú členovia strany OĽANO, to azda bude onedlho možno overiť.

Jestvuje prevažne pozitívne hnutie pro rodina, ktoré podporuje pozitívnu silu v spoločnosti. Ale priam zámerne sa niekto snažil aj sa mu podarilo z toho spraviť prolife, čiže bezzubé hnutie snažiace sa o niečo, čo nikoho nezaujíma ani nepriateľom národa neublíži. Pro life hnutie je vyslovene negatívny pokus odviesť do stratena a do hlúpostí odbojovú energiu národa.
Je to proste boj proti veterným mlynom - neodstraňuje to žiaden problém, útočí sa na niečo, čo je spoločensky a politicky úplne irelevantné. A tým je to vlastne negatívne, podstrčené hnutie, umelá alternatíva.

Treba to asi opakovať každý deň, lebo mnohým to dochádza len ťažko.

sandro

Je to jednoduche vysvetlenie. Slovaci k statistike pristupuju na moje prekvapenie racionalne. A teda pocitame umrtia na Covid-plucnu formu a nie s Covidom. U nas v rodine doslo k umrtiu velmi stareho cloveka na mozg. porazku. V nemocnici este nejaky cas zil, ale testami bol potvrdeny koronavirus. Bolo to v obdobi ked este neboli tie pocty taketo a mrtvi nepribudali vobec. Do staistik zaradeny nebol, dalo sa to lahko odsledovat.

Alex

Nebude to už dlho trvať a uplynie rok odvtedy, ako sa SARS-CoV-2 dostal do voľného výbehu. Avšak ako vidím, autor článkov na webe hrdiacom sa názvom Nadhľad si stále ešte nezistil, čo sa vlastne skrýva za číslami, ktoré tak oduševnene vynáša do grafov, nad ktorými sa potom pohoršuje a straší nimi. Ako môžem vedieť, že tak doteraz nespravil? Nuž, ak by tak spravil, určite by o pozitívnych PCR testoch nepísal ako o "pozitívnych prípadoch" alebo "infikovaných", čo sú zavádzajúce a manipulatívne výrazy prevzaté od korporátnych vymývačov mozgov.

"Pozitívny PCR test" je čisto technický pojem, ktorý nehovorí celkom nič o zdravotnom stave daného človeka – ani súčasnom, ani minulom, ani budúcom. A ak by aj náhodou niečo hovoril, tak nevieme čo. Môžem iba vrelo odporúčať každému, kto ho ešte nevidel, video Dr. Bukovského Čo to je "pozitívny prípad". Toto výborné sumárne video poskytuje názorné vysvetlenie a keďže je v slovenčine, je možné ho v našich končinách efektívne šíriť medzi ľuďmi, ktorí sú ešte stále pod vplyvom pobosorovania sociálnych inžinierov sveta.

Teraz niečo k úmrtiam na kovid (resp. s kovidom, resp. s pozitívnym PCR testom – nevieme). Takto vyzerá graf evidovaných denných úmrtí na kovid v Európe k dnešnému dňu:

Áno, toto je tá slávna druhá vlna, vraj väčšia ako tá prvá, ktorá práve zúri v Európe. Pritom aj ten malý nárast počtu úmrtí môže mať prirodzené vysvetlenie. Po prvé, európske demokratúry láskavo uvoľnili drakonické opatrenia, ktoré predtým v panike zavádzali (pravdepodobne v mnohých prípadoch protiprávne). Po druhé, prišla jeseň a s ňou sezóna úmrtí na chrípku, zápal pľúc a pod. a nie je teda od veci očakávať aj nejaký ten nárast počtu úmrtí na kovid, či už skutočných alebo vykázaných.

Aktualizovaný najlepší dostupný odhad pravdepodobnosti úmrtia v prípade nákazy pre jednotlivé vekové skupiny podľa amerického CDC:

0–19 rokov: 0,003 %
20–49 rokov: 0,02 %
50–69 rokov: 0,5 %
70+ rokov: 5,4 %

PCR-démia.

Norman

Asi takto:
1.krivky sa vynášajú do grafov matematicky, v tom nie je žiadna "oduševnenosť". Je to priemet čísiel, aby ľudia mali možnosť si urobiť predstavu, napríklad situáciu teraz voči jari (len z čísiel v tabuľkách si ju nik neurobí). Možno si mýlite emočné prejavy z obrazovky, také niečo tu nie je. Ja nevyčítam obyvateľom ani teoreticky, ako sa správajú - pri týchto veciach som ich skôr prirovnal k molekulám, ktoré nemôžu za to, že pri zvýšenom tlaku a teple ich to mrdá o steny. Pri týchto veciach je smiešne hovoriť molekulám, aby to nerobili - treba znížiť teplotu a zvýšiť objem, zväčšiť rozostupy, aby na seba nenarážali :)

2. "pozitívny test" alebo "infikovaný" alebo dokonca "nakazený" sú presné pojmy o teste, ktoré nie že "ak by aj náhodou niečo hovoril, tak nevieme čo". My vieme, čo hovoria, niečo presne zisťuje. Nik nehovorí, že všetci tí ľudia sú chorí, to podvádzate a podsúvate, navyše sa sem sa snažíte zavliecť inú tému, o ktorej tu teraz nebola reč.

3. K tomu Vašemu grafu (ako vidím, aj iní uznávajú výpovednosť grafov) :
To, že v úmrtiach ešte nenastala "druhá vlna", teda že úmrtia sú povedzme priemerne v celej Európe stále nižšie, ako v prvej vlne, je povedzme pravda. Ale vzrast úmrtí majú oneskorenie voči infekcii, Flegr to udáva ako 3-4 týždne, možno menej, takže to pravdepodobne ešte príde. Je aj možné, že ten pomer, smrtnost, z dôvodu väčších skúseností a iných, relatívne klesne - ale ak by nakazeni ebolo masové, aj úmrtnosť bude dosť vážna. Navyše, okrem úmrtí má choroba mnohé iné hrozby, od ťažkého priebehu vyraďujúceho ľudí na dlhé týždne z obehu až po trvalé či dlhotrvajúce negatívne zdravotné následky (poškodené plúca ).
Váš graf sa snaží argumemtovať, že sa teraz, v septembri, nič podstatné nedeje. Som ale rád, že uznávate ten graf a teda to, že na jar sa toho dialo pomerne dosť. To je veľký posun, lebo niektorí ešte aj to popierajú - Vy už nie. Gratulujem.

Takže tak, už len ironicky Vám ale možno gratulovať k tomu, že patríte k tým, ktorí "vedia", ako nevinný vírus SASR-COV-2 je - lebo na rozdiel od Vás žiaľ na celom svete experti aj takpovediac sociálne pokusy na jar ukázali, že ťažké následky má.
(aj ten brazílsky despota tvrdil, že virus je maličkosť, potom to aj jeho drblo do postele na mesiac a ktovie koľko doktorov sa o neho muselo starať - ale aspoň nezomrel, na rozdiel od státisíca jeho menej bohatých a mocných občanov - dnes už ten Brazílčan má trocha iný názor a v Brazílii tiež museli zaviesť protiepidemické opatrenia).

Takže dík za napísané, a poprosím, ak budete nabudúce niečo mať, námietky či ďalšie otázky, tiež mi to tak spíšte, prípadne aj tie argumenty toho dietológa - pretože je úcta voči ľuďom to dať na pár riadkov, ako ste to urobil Vy - lebo naozaj nik nemieni a nebude strácať 40 minút času sledovaním toho videa, akejsi exhibície sebastredného narcisa, jedného z mnohých podobných (na rozdiel od Matoviča tento navyše nie je ani premiér, takže jeho dosah je našťastie irelevantný).

buko

Iba poznamka:

- "dietolog" Bukovsky - mimochodom ma atestaciu z normálnej a patologickej fyziológie - nam vadi

- ale parazitolog Flegr nam nevadi, i ked: "(Parazitológia v užšom (a zďaleka najčastejšom) zmysle sa zaoberá iba parazitujúcimi prvokmi a živočíšnymi endoparazitmi. Parazity sú spravidla prvoky (protozoa), červy (helminthes) či článkonožce (artropoda).Vedec, ktorý sa zaoberá takto definovanou parazitológiou sa nazýva parazitológ.)"

 

Jeden ma narativ ktory nam nevyhovuje - tak je dietolog a narcis, druhy ma narativ ktory nam vyhovuje, tak je uznavany odbornik (sice na blchy a pasomnice, ale to teraz az tak nevadi).

 

A to som sa este ani nemusel vyjadrit k vyzoru pana parazitologa, ale v ziadnom pripade na mna neposobi celkom zdravo a normalne.

 

Cize mne z toho vychadza pokus o demagogiu. Zo skusenosti viem, ze k demagogii sa uchyluju hlavne ti, ktori sa snazia obhajit neobhajitelne, alebo prekrutit pravdu. Tak ako je to v tvojom pripade, Norman?

Norman

ten dietológ robí verejné prednášky, je skôr šovman. Teraz mu zrejme aj prednášky aj záujem o jeho služby poklesol - tak sa snaží sa zviditeľniť v trocha inom obore. Jeho narcizmus a sebeprezentácia je jasná v jeho štýle videoblogov. (ale to je jeho vec, youtuber je zamestnanie, ako každé iné - len to nie je ani trocha veda)

Aj virusy sú určitý druh parazitizmu. Ale Flegr je aj vývojový biolog, dosť tvorivý. V každom prípade jeho tvrdenia sú podložené aj argumentami, nerealizuje sa výzvami voči predsedovi vlády a prelepovaním si náhubku krížikmi, ako to robí teátrológ Bukovský.

Ja Flegra spomínam preto, lebo ako profík už povedal mnoho vecí, a tak je dobre mu uznať autorstvo. Každý si môže vybrať. Sám si sem dal zámerne fotku, na ktorej vidno, že Flegr nie je žiaden charizmatický typ, takže u neho určite nejde o klam osobou, ale čiste len a len o jeho dostatočne presné výroky a vysvetlenia (na rozdiel od skúseného pupúšika Bukovského).

Ty si odvážiš len tak povedať, že "mne z toho vychadza pokus o demagogiu" - bez akéhokoľvek zdôvodnenia, viď vyššie??
A vzápätí ma obviníš, že sa "snažím obhájiť neobhájiteľné", alebo "prekrútiť pravdu"?
Vieš, demagógia, to je dosť vážna urážka. Ja nemám dôvod prekrucovať veci - no ale dobre, skúsim ináč:
to, čo ja hovorím, metódy boja proti pandémii, použili aj v Číne aj v Rusku. Aj Putin.
A možno aj Pjakin je za.

buko

Ja niesom ziaden fanusik Bukovskeho. ale oznacit ho dietolog bolo nefer - je to v prvom rade doktor s atestaciou a (predpokladam) dostatocnou kvalifikaciou nastudovat si medicinsku problematiku akou su napriklad PCR testy a vedel ju vysvetlit aj sirsej verejnosti.

A vobec - co je na tom zle - ze oficialny covid narativ ma aj na slovensku oponenturu z medicinskych kruhov? V Cechach sa takto bavia uz mesiace rozne medicinske autority a verejna debata tam vyzera ovela pestrejsie.
Nemyslim si ze by mu tato medializacia nejako velmi prospela - uz mu zrusili spolupracu s verejnopravnou RTVS a pride dalsia ostrakizacia a oznacovanie za blazna a konspiratora.
Ale aspon Matovic moze na Bukovskeho ukazat prstom - a povedat - kvoli tebe tu teraz mame druhu vlnu (co je samozrejme uplny nezmysel)

Naproti tomu parazitolog Flegr je teraz hviezda mainstreamu nielen v Cechach ale aj v globalistickych mediach ako CNN. Takze popularity a vyslnia sa mu dostava az az. A tie vlasy by si mohol ucesat ale - evidentne si ten look "sialeneho genialneho profesora" uziva - tiez urcita znamka narcizmu.

Ak som ta oznacil za demagoga tak sa ospravedlnujem ale prave tu naozaj castokrat zaznievaju nazory ktore urcite nie su mainstreamove a popularne a urcite nie demagogicke.. tak na to pozor. Snad si necakal ze kazdy bude s tvojou teoriou smrtiaceho virusu ktory ide zdecimovat celu planetu suhlasit.. :)

Norman

ja som ho zámerne označil všeobecne "dietológ", lebo to je a nechcel som tvrdiť, že mám niečo proti jemu osobne a preto som jeho meno zo začiatku nemenoval. Ale doktorov je na Slovensku tisíce, a každý ma trocha inú špecializáciu, takže pri tejto novej pandémii nie je žiaden z nich na tom profesne lepšie, ako oveľa väčšie číslo vzdelaných nelekárov.
Bukovský sa klasicky pre youtuberov snažil upútať pozornosť tým, že oslovil priamo Matoviča - to je klasický prístup attention whore. Mne sú obaja ukradnutí, ako hovorím, viac Bukovský - a je mi jedno, ako si Matovič s ním vytrie zadok. Už ho spomenul menovite na tlačovke - nuž azda je Bukovský ako tak spokojný - dosiahol, čo jediné chcel - hejt dialog, och, aký je dôležitý. O žiadne argumenty okolo covidu v realite nejde. ale ide o Bukovského biznis :-)

To, že mu to aj neprospelo - holt, tak to už chodí, naivisti veriaci rečiam o slobode a demokracii sa často opália. A čo si myslel, že naozaj bude vyskakovať bez toho, aby mu vláda nevydrbala kšefty? Dnes tam není slušný a bojazlivý Smer, zvykajte si, v tomto zmysle máte, čo ste od Kuciakmordu väčšina podporovala a štvrtina najhorších dokonca volila - predpokladám, že Bukovský tiež patrí k tej nejakej kaviarni (počuj Buko, nie si to náhodou ty osobne, ech ...)

O decimujúcom víre som naozaj nehovoril. To možno príde nabudúce.

Ľubov

Bukovsky je velmi podobny Matovicovi ,prednasky o zdravej vyzive robil uz v 90 tich rokoch,zial,nikdy nezabudol vyplut jedovatu slinu smerom na slovenske zdravotnictvo .... porovnaval nase nemocnice so zapadnymi a nezabudol posmesne spomenut "nase samostatne Slovensko". Par nas z prednasky odislo,nedalo sa to pocuvat.
Nemyslim,ze sa zmenil. Tym,co ostali,nukal natierku z cicera....1995.

Roland Edvardsen

No, myslím, že prirovnávaním k Matovičovi mu krivdíš. Ja by som trochu rozlišoval medzi ľuďmi ako Bukovský, ktorí zas úplne ten covid nebagatelizujú a svoje argumenty aj podkladajú vedomosťami z fachu a povedzme oživujú debatu v rámci nejakej slobodnej vedeckej diskusie, a naozaj len politickým aktivizmom a prehnaným šaškovaním nejakého Rostasa či Mazureka, ktoré naozaj ničomu nepomáha.

Ľubov

Bukovskom. To bolo o chlapikovi,ktory prisiel do nasho mesta pred 25 rokmi a dodnes som nezabudla,ako arogantne hovoril o Slovensku,ako o zaostalej krajine, kde on musi zit.

Tak to vo mne nejako ostalo.... ale on zmietol zo stola aj Budwigovej dietu,dufam,ze netusis,o com hovorim.
Ona mala explicitne potvrdene vysledky,zachranila zivoty. A zrazu dr.Bukovsky povie,ze tvaroh je naopak pre pecen skodlivy.Je to take az bezcitne,ako povie nieco,co stovkam ludi môze vziat nadej,chapes.
Zhrnute,neverim mu,ze mu ide o nas a nase zdravie. Anna Strunecka je celkom ina .

buko

Nikto ta predsa nenutil pocuvat Bukovskeho slova ako pismo svate.
Presne ako si to spravila - zodvihnut sa a odist ak rozprava ako smejd a ponuka smejdy.
Okrem toho tie dietologicke informacie a zarucene fakty sa naozaj menia pomaly s kazdym rocnym obdobim - az je to smiesne.
Nechcem sa ho zastavat a ci sa ako youtuber chcel na celej koronakrize nabalit tiez nema zmysel to hodnotit.

a este k nemu - som uviedol jednu nepravdivu info - nema atestaciu - ale PhD. - co je akamemicky titul.

buko

Evolučný biológ Flegr o situácii v Česku: Budúci týždeň už zdravotníctvo skolabuje. Musíme si to vyžrať až do konca.
odbornik na parazit toxoplazmoza nas minuly tyzden strasil (clanok vysiel 20.09.2020, 17:40) ze o tyzden ceske uz zdravotnictvo skolabuje.
https://hnonline.sk/svet/2214024-evolucny-biolog-flegr-o-situacii-v-cesk...

Pozrel som zbezne dnesnu situaciu na ceskych spravodajskych weboch ale okrem toho ze Babis s Prymulom idu vyhlasit nudzovy stav a vyraznejsie obmedzit obcanov som ziaden kolaps nezaznamenal.

rovnako Ministerstvo zdravotnictva CR nic take nehlasi:
https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19/prehled-hospitalizaci

Je teda este priskoro vyhlasit Flegra za sarlatana a nositela poplasnych sprav, alebo je to uz vhodne?

Norman

Tak ako sú desiatky rôznych popieračov, môže byť niekoľko tých, čo upozorňujú na nebezpečenstvo.
Že sa občas tiež netrafia presne? No a? Aby prevážili tých prvých, môžu či musia aj oni trocha preháňať, respektíve spomíňať varianty, ku ktorým možno nedôjde, ale môže k nim dôjsť. Flegr možno teda niečo preženie, ja neručím za všetko, čo povie - ale to, čo citujem, to sedí :-)

Ale Česko v každom prípade už mieni zaviesť výnimočný stav, na mesiac. Nie je to kolaps, je to kolaps? Niektoré nemocnice už majú svoje covid-oddelenia naozaj plné.

nové