Plošné testovanie sa začína

Zajtra sa začína cirkus roka, a tak skúsime zaznamenať reálne dianie.

Nebude to ale samozrejme žiadna dráma, lebo plošné testovanie je len najdrahší cirkus.

Zlyhanie Západu

Ako vždy, treba postupne. Západ je dlhodobo geneticky znečisťovaný a tak aj vyzerajú jeho schopnosti. Pandémia mala byť zastavená a zničená na jar. Zastaviť sa ju síce podarilo, aspoň v Európe, ale nebola zničená, Európa nezostala uzavretá, ako napríklad Čína. Pretože Európa, na rozdiel od Číny, nie je slobodná.

A preto vznikla druhá vlna. 

EÚ je prehnitá organizácia, kasínový kapitalizmus je neefektívny system schopný prežiť len v nekonečnom nadbytku. Ak sa zdrojov nedostáva, tento systém sa zákonite kanibalizuje.

Nedostatok iracionality je všade, od hora až dole. Vodcovia hore sa predvádzajú a revolucionári dole tvrdia, že svet je plochý. Každá strana sa potrebuje poučiť. Ľudia v strede už nie sú schopní znášať stav, ktorý mal byť krátky a dôrazný, ale trvá do nekonečna.

 
Na Slovensku počty nakazených merané na dennej báze stúpajú presne podľa toho, koľko sa PCR testuje. Núdzový stav od 1.10. predsa len nezabral naplno, zákaz vychádzania od 19.10. by sa už mal začať tiež prejavovať, na prípadné pozitívne výsledky testovania a domáceho väzenia pre pozitívnych si musíme nejaký týždeň počkať. Ale aj na prípadné prudké zhoršenie v dôsledku masového infikovania pri testovaní.
 
Testovacie kapacity sú nejak na 70 %, ale aj tak majú prísť všetci. A väčšina aj musí. Zajtra bude na odberných miestach veselo - skúsime to zaznamenať. Smrť blázna v priamom prenose.
 
 
 
Prvé pokračovanie - sobota obed

Som obehol zopár testovacích miest, okolo desiatej hodiny. Rady nie sú až také dlhé, ľudia stoja pokojne, ale ani ich nechcem fotiť - pripadajú mi už tak dosť ponížení. Možno by bolo dobre s nimi pohovoriť - ale aj keď viem, že pozitívni sú len 1-3%, pripadajú mi všetci ako infikovaní, človek sa medzi nich nechce miešať. V Bratislave asi zriadili viac odberných miest,  ako inde, takže sa prevažne dlho nečaká.
Celé mi to trocha pripomína Prvý máj - ľudia tam musia prísť, lebo by mohli mať určité problémy v práci. Ono by sa to utriaslo, ale prečo na seba upozorňovať, ako na kverulanta, že. Ale je z toho taký blbý pocit, ak nie poníženia, tak zybtočnosti. Komédia pre komédiu. 
Pripomínam, že toto trápne zbytočné divadlo stálo okolo 100 milónov Eur - o práci a nervoch ľudí a iných nezdokumentovaných nákladoch ani nehovoriac.
A ešte lepšie je asi prirovnať to ku Spartakiáde. Masová samoúčelná akcia.
 
A ešte mi to pripomína typické socialistický vtip: "Dejte mi lidi, já to udelám". 
(v češtine je to preto, lebo reálny socializmus v ČSSR bol prevážne výsledok špecifického českého debilizmu, tak ako bol v Poľsku výsledkom poľského, v NDR nemeckého atď.). Takže tak - toto je presne taká akcia, ktorú spustil debil, pričom jeho samého to nestálo nič, len povesť, ktorú aj tak mal mizernú.
 
O situácii v nemocniciach sa skoro nik nezaujímá - ale od zajtra sa už bude samozrejme všetko zlepšovať, že.
Iba ak by nie.
Ja viem, ž eviacerí ste tu neostalgici a prípadne staršie ročníky, ale toto mi nedá - toto sa vážne v určitom zmysle práve vracia (prvé video, čo mi googel vyhodil, takých sú tam na tony):
 
 
 
Mimo akékoľvek -izmy či analýzy politických smerov - poviem to tak: nejestvuje slušné slovo, ktoré by dokázalo vystihnúť môj postoj voči takémuto niečomu. 
:) 
 
 
Druhé pokračovanie - sobota predvečer
Tak sme to obišli, tentoraz ešte viac. Ľudí je v radoch o polovicu menej, ako pred obedom. Zaujal ma počet odberných miest v centre Bratislavy, na Hviezdoslavovom námestí, na nábreží, pri novom Národnom divadle a inde - všade viacero odberných miest. Zrejme aby neboli fronty, aby nejakí cudzinci či zahraniční novinári videli len krátšie rýchle rady. Na Starom meste v Bratislave Matovič zdravotníkmi a ľuďmi nešetril - opäť jeho typická jasná snaha len o efekt. 
 
Údajne prišla za prvý deň tak štvrtina ľudí. Vraj ľudia čakajú na zajtra a poobede to tam zavalia svojou prítomnosťou - pričom budú mať všetci na hrudi žlté židovské hviezdy - na protest proti selekcii. Dobrý nápad.
 
Úspešnosť testov je okolo 1%. Menej, ako sa predpokladalo. Buď sú testy, vrátane z dôvodu zlého výteru a podobne, ešte menej účinné, ako sa predpokladalo - alebo rizikoví neprišli. Tak či tak je to nízka účinnosť, a teda buď je testovanie nefunkčné (málo citlivé), alebo celé testovanie nemalo zmysel, lebo infikovaných je málo.
Samotný Matovič sa vyjadril, že v oblastiach, kde bude počet zachytených nízky, druhé kolo testovania o týžden nebude.
Môže teda zrušiť druhé kolo na celom Slovensku.
A odstúpiť.
A pripraviť sa na súd za celú hromadu obvinení aj z ťažkých zločinov.
 
Pandémia Covid-19 nie je sranda. Matovič je nezodpovedný extrémista, fanatik, psychopat - mal by byť odvolaný a prezidentka by mala menovať Pellegriniho, ktorý má najvyššiu dôveru a už sa osvedčil. Buď podobne, ako sa to urobilo po Kuciakovom prípade, teda bez volieb, vládu národnej jednoty, alebo by to bolo formou úradníckej vlády. Nechceme mať na čele štátu vyšinutého Igora.
 
 
Nedeľa predobedom
Prebehla tlačovka - Matovič, ministri zdravotníctva, obrany, ale žiaden epidemiológ.
Podľa základného údaju vraj teda včera namerali 2,5 milióna. No dobre, to vychádza 500 na jedno miesto, 50 na hodinu . Sú spokojní, ale prezentujú to ako dobrú vôľu ľudí - aj keď každý vie, že to bolo povinné, teda každý tam ísť musel. napriek tomu tam ešte cirka 2 milióny nebola, čiže je to podľa predpokladu. Opakujem - každý, kto ako tak mohol, to odignoroval.
 
Namerali 1% infikovaných. To je 25 000 ľudí. Pri cene 100 melónov to je na jedného zachyteného za 4000 Eur. To je dosť.  PCR testy stoja na jedného zachyteného okolo 400 eurí ( povedzme 15 000 testov, 1500 až 2500 pozitívnych, cena 70 euro na jeden test ). Čiže toto testovanie je najmenej 10 krát drahšie, nehovoriac o tom, že PCR testy z veľkej časti platia tí, čo si sami vybrali jeho potrebu a sami si ho zaplatia ).
 
Uvidíme v najbližších dňoch, o koľko klesnú údaje denných PCR testov. Teraz máme nad 2000 prípadov denne, ak klesne na polovicu, budeme približne tam, kde sme boli pred 2-3 týždňami. To je všetko. Teda v čase, keď už týždeň bežal núdzový stav. Nijako ďalej. 
Ak sa pomery už teraz dostatočne nezmenili, bude to zase rásť. Toto drahé testovanie, ak vôbec, vrátilo situáciu len o dva týždne, ak vôbec. Kľudne je možné, že to neovplyvní krivku PCR vôbec. Alebo ju masové merania ešte zhoršia. 
 
 
 
  
 
 
 
 
Roland Edvardsen

Už teraz vidím ako matelkovci budú akékoľvek zlepšenie pripisovať tejto rizikovej akcii. Bránik (odpuste mi tento zdroj :-)) mal dobrý status k tomu:

Šíri sa nám tu jeden veľmi nepoctivý a nebezpečný hoax.
Armáda falošných trollov podporovaná množstvom ľudí veriacich, že jednoduché vysvetlenie rovná sa správne ohlupuje ľudí túžiacich po zdraví a bezpečí perfídnou manipuláciou.
Kľúčovým klamstvom tohto hoaxu je, že údajne celoplošné testovanie má zmysel, lebo vraj na Orave zrazilo hrozivú krivku na minimum. A ono to na prvý pohľad dokonca vyzerá, ako pravda.
Akurát, že je to lož.

Tento hoax totiž úplne zamlčiava kľúčový fakt, a síce, že v testovaných okresoch boli zavedené bezkonkurenčne najdrsnejšie opatrenia na zníženie mobility a sú aj prísne vynucované. Lokálny režim lockdownu spôsobil napríklad aj to, že tam niet kde prespať, keďže sú zatvorené ubytovacie zariadenia a ani sa nenajete v reštaurácii, potraviny si nakúpite iba v obchodoch s prísne kontrolovaným a regulovaným počtom nakupujúcich. Tých opatrení znižujúcich mobilitu je tam zavedených skutočne množstvo a čerpajú zo skúseností z desiatok iných krajín, kde práve a len rôzne formy lockdownu pomohli znižovať krivku rastu nových prípadov.

Toto však onen hoax úplne zamlčiava a pripisuje zníženie tejto krivky iba a len plošnému testovaniu, čo je logický nezmysel a sprostá manipulácia počítajúca s tým, že vystresovaní ľudia prijmú akékoľvek jednoduché a zdanlivo logické vysvetlenie.
Vylúčiť, že aj testovanie malo pozitívny efekt a spolupodieľalo sa popri tvrdom lockdowne na znižovaní krivky rastu nemožno, ale tvrdiť, že práve a len testovanie “zrazilo krivku na minimum” je vedomým klamstvom a hrubou manipuláciou.

Testovanie má zmysel ako doplnkové opatrenie v lokalitách s vysokou a rýchlo rastúcou krivkou nových nákaz. V ohniskách, kde treba rýchlo reagovať. Bez drsných opatrení na zníženie mobility však nemá žiaden zmysel. Rovnako tak nemá zmysel v lokalitách s nízkym výskytom nových nákaz, kde zvýšenie mobility spôsobené samotnou realizáciou testovania prináša množstvo negatívnych efektov.
Ľudia sú však hladní v záplave zlých správ po takých, ktoré prinášajú nádej. To zneužívajú rôzni šmejdi a snažia sa umelo vytvoriť dojem, že je práve a len plošné testovanie cestou z pekla.

Ibaže za pol roka desiatky krajín dokázali rovnako, či ešte účinnejšie znižovať krivky nových nákaz bez toho, aby nechali ľudí v daždi a zime tráviť celé hodiny čakaním na certifikát, ktorý má byť ich jedinou priepustkou na slobodu. Nenútili pritom ľudí vzdávať sa práva na súkromie a ponižujúco informovať o svojej diagnóze čašníkov, či členov SBS len preto, aby smeli vstúpiť na terasu reštaurácie a rovnako nemuseli kaderníčkam dokazovať, že nie sú nakazení mávajúc papierom, ktorý má deň po testovaní už nulovú hodnotu, lebo prakticky nič negarantuje. To už si rovno dajme zas prišívať žlté hviezdy na kabáty, vyjde to lacnejšie.

Na tvrdé dáta a ich nekompromisné vyhodnotenie si budeme musieť počkať celé týždne a aj tak je výsledok neistý. Dovtedy vás budú skúšať oblbovať rôzni falošní proroci a testovať, koľko poníženia ste ochotní tolerovať a koľkých práv ste sa ochotní vzdať v mene ich agendy.

Diskusie pod mojimi statusmi v ostatných týždňoch svedčia o tom, že sa nezastavia skoro pred ničím. Potrvá len pár minút a znova sa zletí rovnaká partia trollov, aby chránila ďalšiu zo lživých správ. Dobre si ich všímajte, ide im iba o vaše dobro.
O dôvod viac chrániť si ho a nedať si ho vziať. Myslite prosím. Ideálne vlastnou hlavou.

Norman

musím zas pripomenúť, že takáto "oslavná propaganda", teda tvrdenia o tom, ako to,, čo prebehlo, bol dokonalý úspech a má to veľmi veľký pozitívny vplyv - to je zas typický príznak totality - viď aj Severná Kórea, ako najlepší existujúci príklad tohto debilizmu.
To tu dlho nebolo a teraz to s touto bombastickou akciou zrejme zas príde. I keď ... za prvé ľudia nie sú až tak zotročení, a sú naozaj dosť nabrúsení proti takýmto spôsobom. Efekt to môže mať iba ak sa skoro nik neozve proti, ak si príliš málo ľudí odpľuje. A do tejto polievky Matovičovi určite už napľulo a napľuje mnoho ľudí.

Náhodný okoloidúci

Tak toto je už iná úroveň teroru a šikany voči obyvateľstvu aj s fotodokumentáciou, že nejde o výmysel:

https://aeronet.cz/news/covidovy-teror-majitele-najemnich-bytovek-na-slo...

Ľubov

Je takmer prazdny,obloha ma presne tu sivu farbu,ktora k tomuto dnu patri.
Sla som nenapadne mimo hlavny chodnik,pomedzi hroby,ktore su nejakym zvlastnym ,zahadnym spôsobom takmer vsetky sviatocne upravene. Kedy to vsetci urobili ,neviem,ale ocenujem to.

Zapalila som sviecky,pre pripad,zeby ma predsa len zatkli,som vybrala parafinove,mali by horiet 4 dni.-).
Pri vychode som aj tak narazila na dvoch mestskych policajtov. V okamihu,ked sme stali zoci-voci,okamzite obaja vytiahli mobily a zacali do nich intenzivne pozerat.-)). Nespoliehajte sa radsej,ze vsetci su taki,ako tito moji.
Predsa len si myslim,ze existuje akasi nepisana dohoda medzi spravou cintorina a mestom,aby ludi nechali na pokoji aspon pri hroboch svojich blizkych.

slaven1

dik za pripomenutie.

slaven1

Nesúhlasím, že "začína cirkus roka". Korona-cirkus beží už od jari. Teraz nastáva jeho hlavné číslo. Hlavná etúda frašky v prevedení "Vláda Igora Matoviča & nepriateľské vysielačky*".

Aby ste pochopili tie úvodzovky, rôzne provincie sa vrtia rôzne. Nie v každej provincii sa miestodržitelia rozhodli likvidovať hospodárstvo tzv. "druhou vlnou pandémie".

Niekde dokonca ani len prvou vlnou. Zaujímavé je počuť napr. objasnenie Lukašenka, prečo sa cirkus organizovať vybodol. A to že Rusi ľúbia cirkusy!

Aj "Bútorova hovorkyňa" hodila spiatočku. Dostala notičky, že sa má vyviniť z fiaska.

Režimoví divadelníci tieto dni prskajú na zavretie divadiel. No ale sú treba, keď národ Matovičova vláda s spolupráci s "nepriateľskými vysielačkami" ponorila do "reality show" tejto úrovne? Nie! Nein! No!

Aby sme nestrácali nádej, pripomínam, že v Ríši končia v utorok voľby rezidenta. Tak uvidíme či a ako rýchlo nastane v provinciách a kolóniách normalizácia každodenného režimu.

Ja myslím, že si ešte budeme musieť prejsť (ne)povinným očkovaním. Výplata koloniálnej dane v podobe nákupu kórejských testov od "Billa & Melind" stačiť nebude.

PS: Ešte že chrípka dala tento rok pokoj. Prvý krát v histórii ľudstva sa nad ňou podarilo zvíťaziť. Nie je to úžasné?!

https://www.youtube.com/watch?v=xoD-VGGDF0I

* defakto všetky média hlavného prúdu sú buď priamo vlastnené alebo ovládané zahraničím

Norman

ja dal do tekstu odnu pjesonku. Tebe naverno budet nravitsa.

I zdes vtaraja - no eta bez ironii nastojasščaja mogučaja ruskaja duša

predrevolučnaja - eto vy počti uničtožili, suky

eeeej, uchnem, eeej uchnem 

(namiesto dvoch brblavých dedkov  radšej počúvaj toto)

 

slaven1

Na Slovensku prebieha generálka "elektro-bankového koncentráku" v nejakom vyhotovení medicínsky apartheid, či čo.

Hrozbu, proti ktorej prišli inštrukcie aby sme sa všetci spoločne zomkli, predstavuje voľným okom neviditeľný - vírus. Nepriateľ je to ideálny, pretože ho prosto nevidíte.

Resp. vidíte ho iba pod drahým laboratórnym vybavením. Tohto je schopné iba pár desiatok ľudí v krajine. Bežný človek je odkázaný na informáciu od (režimových) "expertov". Preto hrozbu "krajším zajtrajškom" prakticky nie je možné overiť.

Pozor, vraj to ale nie je chrípka (na ktorú sme navyše zvyknutí a pre chrípku by 3/4 roka každo-denne cez TV obrazovky štrašený nárok nebol ochotný rozbiť hospodárstvo do takej miery). Aj keď podobnosť s "chrípkou" (oficiálna, každoročná formulácia: "chrípka a chrípke podobné ochorenia"), je až taká, že rozlíšiť vírusy je možné len v miestnosti so sofistikovaným a drahým vybavením (v labáku). Hlavný hygienik k otázke "dá sa rozoznať chrípka a COVID-19 podľa príznakov" píše:

Obvykle to nie je možné. [...] Definitívnu odpoveď, či má človek chrípku alebo COVID-19, môže dať len laboratórne vyšetrenie odobratej klinickej vzorky od pacienta.

Čiže zase radový človek nič, bo ako píšem, ten nemá doma labák. Takže nepriateľa máme tutového.

Teraz úloha rozdeliť občanov na aspoň dve kategórie. Naraz by sa likvidovali ťažko, mohli by sa spojiť atď. Takto ostane časť obyvateľstva pokojná, zatiaľ čo môžeme pristúpiť k likvidácii prvej skupiny v podobe obmedzenia života (zákaz vychádzania, stretávania sa, možnosť chodenia do práce atď). Zatiaľ všetko len na 15 dní (je to generálka, nie premiéra).

Hranice už polozatvorené sú. Teraz by malo nasledovať zrušenie "špinavej a hnusnej" hotovosti ( keď sa motrok vzbúri, vymažeme mu peniaze z účtu viď. exekučný príkaz na zablokovanie účtu) a nasadenie technológií na rozpoznávanie tváre (počítač vás nepustí do úradu, nákupného centra, čerpačku ak... ste sa nezúčastnili na testovaní).

Igor - učiteľ národa

Igor (plus jeho poradcovia a kurátori) nám za jeden víkend pripomenuli, prečo nie je dobré vytvárať občanov viacerých kategórií (že už sme to zažili a nebolo to dobre). Zmätkovičovci za víkend pripomenuli prečo prijímanie zákonov má svoje procedúry, prečo veci napísané v ústave majú svoj zmysel, prečo nie je dobré mať na svojom území cudzich vojakov, prečo nie je dobré byť frivolná kolónia.

No a ešte nejaký ten mesiac, rok pripomínať budú. Prečo? Lebo národ uveril "štvavým vysielačkám," že vláda "národného zmieru" je "fuj fuj zlá". Za hlúposť (za nedostatok minimálnej múdrosti akú vyžaduje doba) sa platí. Prebieha čistenie mozgov.

Norman

urobený prvý doplnok.

Teraz sa vyberiem na druhú obchádzku stánkov dohody, kde sa robia výtery. Som si istý, že väčšiu kravinu v tomto život už neuvidím. :-)

Norman

druhé doplnenie textu

Roland Edvardsen

Som sa tej frašky dnes zúčastnil - nedalo sa mi inak (z viacerých dôvodov). Môžem potvrdiť, že medzi ľuďmi v rade som nepočul nikoho, kto by mal dobrého slova na blázna. Áno, bolelo to (aj slzy mi vyšli, taký je to citlivý zásah) a človek sa cítil ponížene, ako by išiel na bitúnok. Hovorím, toto si Matelko ešte tvrdo odserie, toto čo s národom spravil, toto znásilnenie, z ktorého si teraz robí PR a chce sa ním chváliť pred Merkelbabou a obdobnými sviňami. Mnohí právnici už na tomto robia. Toto mu nesmie prejsť. A áno, jeho to na konci bude bolieť viac ako nás, o dosť viac - a hlavne dlhšie.
https://www.trend.sk/nazory-a-komentare/pyrrhovo-vitazstvo-igora-matovic...

Náhodný okoloidúci

Ani ja som nemal možnosť vyhnúť sa tomu, jedine za cenu, že by počas nútenej neprítomnosti vyšla navnivoč moja niekoľkoročná práca a bol by som odstavený od vecí, ktoré práve teraz u nás prebiehajú. A to by sa mi teda vôbec, ale vôbec nehodilo.
Našťastie máme u nás v robote ambulanciu a odbery už v piatok robila naša šikovná sestrička. Nebolo to príjemné, doteraz mám to miesto mierne podráždené, ale nebolo to ani nič hrôzostrašné, zaobišlo sa to bez sĺz a bez krvi.

P.S. Vedeli ste, že odber z ľavej nosnej dierky je negatívny a z pravej je pozitívny? :D Niečo ako fáza a nulák :D

vrbovčan

U nás prázdno. No večer sa objavil oznam obecného úradu, že z 1459 potenciálnych obyvateľov sa zúčastnilo 1500. Ale vyzývajú na nedeľné testovanie, lebo veľká časť testovaných boli cudzí. To isté v susedných dedinách a aj média tak informujú. To znamená, že včerajších Matovičových 1 mil. by mohol sa zvýšiť len o nejakých dajme tomu 200 tis.
Koniec hlásenia.

Roland Edvardsen

Nko: V Bratislave v sobotu pri plošnom testovaní otestovali približne 230-tisíc ľudí, pozitívny test malo 712 z nich, teda 0,3 percenta, informoval ružinovský starosta Martin Chren. V Ružinove otestovali vyše 63-tisíc a mali menej ako 300 pozitívnych testov.

Tie čísla sú úplne smiešne a už teraz pekne ukazujú zbytočnosť tejto akcie. Draxler mal teraz dobrý komentár na FB, že ako je možné, že sa tak málo informuje o tom koľko nás táto sranda stála - cca 10 000 na jedného pozitívneho.

vrbovčan

v lekáskych novinách.
"Nechápem, ako môže niekto nazvať moju štúdiu hoaxom."

https://lekarskenoviny.sk/index.php/2020/10/30/nechapem-ako-je-mozne-moj...

vrbovčan

"Minuli sa ovce."

vrbovčan

Tak nie milión. Že vraj dva a pol milióna.

sandro

Testovania som sa samozrejme nezucastnil, nakolko si cenim vlastne zdravie a snazim sa vyhybat miestam s potencionalne vyssim vyskytom infikovanych. Chapem ale, ze nie kazdy si toto moze dovolit. Zbeznou analyzou dat som si vsimol, ze vacsie mesta su casto <0.5% , pricom vidiek ma casto aj 4%.

Roland Edvardsen

Ticho závidím, lebo väčšina, resp. takmer každý pracujúci, ktorý sa musí nejako pohybovať medzi ľuďmi, musel ísť - ak si teda nechcel zaplatiť drahý PCR test A požadovali to niektorí zamestnávatelia aj u tých, ktorí môžu robiť cez home office a nemusia byť medzi ľuďmi. To sa potom vláde ľahko machruje 2,5 miliónmi ľudí.

Norman

Testovanie bolo povinné. Kto nebol, nesmie chodiť von - okrem potravín a ešte niekoľko podobných drobností, že. Môžu si to dovoliť ako tak len živnostníci, alebo ľudia na vidieku, kde predpokladajú, že nebudú kontrolovaní pri presune vonku. A samozrejme ľudia s homeoficom, ale ani tí normálne nie.

To, že sa našlo doteraz 2 milióny neotestovaných, nakoniec ich bude asi viac ako jeden milión z pracujúcich, ktorí tam nešli - to považujem za týchto podmienok za výrazný prejav odporu. Som zvedavý, ako to budú skúšať v nasledujúcich dňoch testovať a trestať.

Pripomínam, že podľa súčasných predpisov je možno ísť do potravín (ak sa mýlim, opravte ma, v tom bordeli si totiž nik nemôže byť ničím istý). Ak je to tak, tento údaj by mal zostať platiť, lebo za týchto podmienok som sa testu nezúčastnil.
Ale myslím, že táto banda bude mať iné problémy, ako toto kontrolovať.
Pripomínam, že považujem Covid za serióznu pandémiu - ale podľa toho sa aj správam, a tak nepotrebujem tento druh sračkového testu. Základným opatrením zatiaľ je minimalizovať kontakty, a to tak či tak teraz platí.

Robiľ experimenty(!) na Slovensku je naozaj proste zločin. A rozbila sa spolupráca aj na budúce týždne a mesiace, týchto srabov treba vyhodiť.

Ema

Hej, jediné riešenie je minimalizácia kontaktov. Preto zaberá len lockdown - od stredoveku sa nepodarilo vymyslieť nič účinnejšie. Ani ojebávačovi z Trnavy.

To ale považujem naozaj za hodné vážnej pozornosti, že tu namiesto epidemiológov rozhoduje armáda (!). Ten globsekácky trtko Naď práve v telke drísta o odbornej téme ako keby absolvoval rýchlokurz (obdoba rýchlotestu) u Krčméryho.

sandro

Chlapci kupili testy za nase bez sutaze a kontroly. Teraz dali armade plnu moc a samosprava sa nevie ani dostat k cislam. Mozu si nabrnknut cokolvek ich napadne podla toho, co im prave bude hrat do kariet. Tu npr. ZnH
https://myziar.sme.sk/c/22524212/mesto-ziar-nad-hronom-zverejnilo-neofic...

sandro

Naco by akykolvek zamestnavatel riskoval vypadok zamestnanca, ktory ma homeoffice? Toto si neviem predstavit. Samozrejme, pokial to nie je Matovicov fanaticky svedok. Moj zivot sa nezmeni v nicom. Socialneho kontaktu mam pri malych detoch nad hlavu, do obchodu chodit budem, do prirody detto, akurat moje deti budu teraz nehanebne sirit nakazu v skolach a skolkach. To ako podide na ulici len tak ku mne policajt a bude odomna pytat nejaky papier? To si osobne neviem predstavit. Na Slovensku sa nikdy kasa neje tak horuca ako sa vari. Hlavne netreba panikarit a netreba sa nechat sa rozhodit. Keby nemali Slovaci v zilach zakodovane otroctvo a strach z panstva, tak si po tych vyhrazkach od vladara radsej kupia domov zopar flasiek vina, daju si oddych a v klude tych 10 dni preckaju.

Norman

Myslel som to len tak, že aj keď je človek na houmofise, môže sa stať, že si firma čosi zmyslí a podobné riziká -ale ak to máš s firmou dohovorené, je to plne oficiálne a NIK ti nemôže ani mäkké ň vyčitať, že si nebol na teste.
Práve naopak!
Oni sami ešte VCERA pod hrozbou nedostatočnosti testov vyzývali, aby tí, čo nemusia ísť na test (starší?) aby tam nechodili a prenechali priestor tým, čo to potrebujú. Veď to každý zachyhtil, nie?

Čo sa týka zamestnávateľa, firiem - tu tak či tak platí zásada, ktorú som nazbieral dlhou praxou, a platí aj terz:
firma vyhodí pod nejakou covid zámienkou len človeka, ktorého by tak či tak onedlho vyhodila. Naopak, ak firma človeka potrebuje, nevyhodí ho, ani keď príde do práce a bude sa sám chváliť, že na testoch nebol. (ale neodporäčam sa tým chváliť, ak človek naozaj behá po meste).

Právna rada kverulanta, ktorého chytia v meste:
1. potraviny - to musí platiť
2. v prípade chytenia 10 km od bydliska, ak kverulant nemá žiaden potencionálny byt bližšie - tvrdiť, že bol otestovaný negatívne. Papier nemám. Stratil sa ako sýrčanom doklady. Ukradli mi ho. Databáza - to je čo? Kde v zákonoch je stanovené, že majú nejakú databázu, podľa ktorej môžu trestať? Neverím, mýlia sa, bol som na teste. Oni to stratili tiež. Nech mi dokážu, že som nebol. Majú v databáze, že som pozitívny? Nemajú. A ani nie som.

Covid sa šíri v práci, v krčmách, v divadlách a v rodinách-domácnostiach, z ktorých sa stali krčmy. Chodením po meste sa naozaj šíri minimálne - ak sa naozaj už nešíri v obchodoch, tak po ulici určite nie.

Norman

ak teda nemáte test a chytia vás pri aktivite, ktorú nemáte povolenú, tvrdte mi, že ho máte - môže sa totiž ľahko stať, že keď pozrú do databázy, tak ho naozaj budete mať. Lebo si pripomenme - v sobotu o 22 00 boli ešte články, že bolo zmeraných milión ľudí. Ráno už to bolo 2,5 milióna.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/567406-dva-dni-na-testy-vsetkych-...
Akékoľvek srandy bokom.
Nie som zástanca nepravdepodobných verzíí - ale biovzorky sú zničené, papierové zápisy sú kde, V archive? Tie sú tiež infikované, nie? Kto to zrátal, kto to dal do nejakej elektronickej databázy, mená a výsledky? Kto robil "ústrednú testovaciu komisiu"? Je problém nejakému "zákernému heckerovi", aby tam prenikol jeho "vírus" a prepísal milionu ľudí dáta na negatívny test? To je otázka zlomku sekúnd. Je to celé robené prvý krát, narýchlo, kto tam zaisťoval nejakú ochranu a dátové zaistenie? Eset? Nejakých pár ľudí z Esetu? Majú aj legitimáciu CIA (haha), alebo je to dnes už samozrejme úplne ináč a jednoduchšie?

sandro

Sposob kontroly a trestu sa vzdy najde, ale nemyslim si, ze sa to bude aj lokalne dodrziavat. Bude to ako s tou Lubynou navstevou cintorina. Cele mi to uz absurdnostou stale viac pripomina to zname Duck and Cover v podani US vlady. https://www.youtube.com/watch?v=89od_W8lMtA
Aj ked tam mohli kontrolovat splnenie spravnej metodiky asi len tienom schulenej postavy na najblizsie stojacom mure :)

Norman

Cintoríny sú jedna vec, tam sa aj tak nezhromažďovalo viac ľudí, a policajti nie sú monštrá.
Ale netestovaných je dosť veľa a tak Matovič možno pocíti potrebu ukázať tvrdú trestajúcu ruku. Zvlášť, ak počty nezačnú dostatočne klesať.

sandro

otazka dna, na ktoru este budem hladat odpoved bude - kolko % ludi sa v sobotu nakazilo pri tych hromadnych orgiach. Najma na dedinach to malo charakter spolocenskej udalosti, kde sa samozrejme aj pilo. Odhadujem cca rovnaky pocet ako najdene 1%.

Ľubov

sterilna Caputova. Predpokladam,ze ste si vsimli,ako alibisticky sa zachovali obaja. Odporne...
Istu nadej aj ja este vkladam do americkych volieb,prinajmensom na videach vidime narast vlastenectva,o akom sa nam ani nesniva. Uz o tri dni.

Roland Edvardsen

No, do tých vkladám ešte menšiu nádej, ako do tých slovenských - a to už je čo povedať. :-D

Ema

Matovič v záchvate dojatia z plošného testovania vyzval na tej dnešnej tlačovke obyvateľov Rakúska či Maďarska, aby si odskočili na Slovensko otestovať sa. Rady dnes nie sú a porastie celkové číselko testovaných.

Takže teraz si hocijaký mamrd vo Viedni - možno novoRakušania zo Somálska či Sýrie, ktorí celé leto behali do Bratislavy za kurvami a chľastať, pretože na Slovensku bolo všetko dokorán, vrátane Matovičovej papule bez rúška na Šipošovej svadbe - povie, že sa tak trošku v posledných dňoch správal rizikovo a odbehne si do Engerau na odberové miesto obsadené rakúskou armádou urobiť si zadarmo rýchlotestík bez konzekvencií, pretože slovenským modrým papierom si môže vytrieť rektum a rakúskej hygiene ho minister Naď nenabonzuje.
Nikto iný ako potenciálne skutočne infekčný človek na takýto sanitárny cezhraničný výjazd dôvod nemá.

slaven1

..a ilustračný obrázok svadbujúceho sa Igyho tu

Ema

a svojvoľne zrušil ich požiadavku obmedziť počet ľudí na svadbách, čím spustil exponenciálny rast infikovaných. Len preto, aby prekryl toto svoje faux-pas nezodpovedného debila.

Ema

Riškova SaS mala vlastné odberné miesto v straníckych farbách. Len namiesto kortešačkového guláša šup tyčinku s logom SaS do voličských nozdier.

Riško už - akoby mávnutím zázračnou tyčinkou - žiadnu "cestu ku slobode" ktorú malo počúvnemu ľudu zabezpečiť plošné vymíňanie trnavskou firmou nakúpených testov, nespomína.

Celé je to cirkus.

Náhodný okoloidúci

Dva optimistické články z jedného súdka:

Kurňavírus sa neprenáša cez predmety
https://www.hlavnydennik.sk/2020/10/10/nove-zistenia-o-covid-19-vsetko-j...

Kurňavírus na povrchu predmetov neprežije
https://www.hlavnydennik.sk/2020/10/29/nemecki-vedci-koronavirus-nedokaz...

nové