Prvé reakcie potkaních politrukov na vraždu Lučanského

Prípad Lučanský vzbudil veľké rozhorčenie. Režim sa ho bude snažiť za prvé zakamuflovať, za druhé nechať vyvanúť časom.  Mŕtveho už ale nevzkriesia a zločin na Lučanskom má všetky predpoklady stať sa posledným klincom do rakvy matovičovej bandy. Nielen že je výrazne podobný s prípadom Džamála Chášukdžího, kde štátna despocia neľútostne a arogantne zavraždila muža, ktorého dostala do drápov. Prípad Lučanský je to isté, čo Chasúkdží – je to zločin, ktorý by mal otriasť aj svetovou verejnosťou. Režim Matoviča je horší, ako saudská zločinná diktatúra.

Ale po tom, ako rodina oznámila, že ministerstvo Mikulca nedalo väznenému ani vianočný dar od rodiny, dopis a list od dcéry, má Lučanský  formát obete priam kristovskej. Zaslúžilý bojovník proti zločinu bol zabitý nejakou chamraďou, nejakými neoboľševikmi.

 

Na toto zareagovali aj niektorí ideológovia. Tí rafinovanejší v zákulisí pripravujú zákerné kampane potichu, tí sprostejší ale neudržali jazyk za zubami. Medzi tých druhých patrí Jakub Goda.

Poznáte ho, zviditeľnil sa kedysi trocha tým, že do Hlavných Správ poslal nejaké (falošné) informácie, a oni mu to zverejnili – boli ešte naivní a nemali možnosť overiť. Goda  aj za túto svoju smiešnu aktivitu dostal teraz pod Krejčím flek na ministerstve zdravotníctva(!) ako bojovník proti dezinformáciám. Aj preto ministerstvo zdravotníctvo doslovne zlyhalo vo vysvetľovaní problému epidémie covid – pretože miesta na prácu očividne rozdali takýmto neschopným politickým parazitom typu Goda, ktorý boj za zjednotenie národa trestuhodne zanedbali, pretože nevedia zjednocovať, len štvať. Na svedomí ľudí z ministerstva zdravotníctva, a konkrétne na pleciach Godu, ležia teda pre slabosť informovania ministerstva stovky mŕtvych.

 

Včera teda Goda napísal malý text na FB:

Čo sa dá objektívne povedať, je to, že s témou Lučanský vybuchol internet. A subjektívne si dovolím povedať, že je to ten level, ktorý neumožní napr. ministrovi vnútra napísať "posledný status ku generálovi Lučanskému", ako sa o to už pokúsil.

To zaregistroval správne, ako každý. Vybuchol internet. V hlase tohto politruka hneď cítite strach. Tiež správne.


8/10 najvirálnejších postov na FB za posledné dni, ktoré mi ukazuje Crowdtangle, sú o generálovi Lučanskom. Podobne to vychádza z najvirálnejšími webovými článkami za posledné tri dni podľa Newswhip - 8/10 o Lučanskom.

Téma výrazne dominuje aj na spravodajských alebo akože spravodajských weboch. Na Hlavných správach 8/9 najčítanejších článkov za posledné tri dni je o Lučanskom. Ale aj na SME alebo N-ku články, ktoré zatiaľ k téme napísali, dominujú rebríčkom čítanosti.

Vidno, ako sledujú média a všetky posuny popularity. Hlavná zložka moci tohto režimu je mediokracia. Teda klamanie ľudu prestitútmi.


Za pár dní má 27 tisíc členov skupina AllForMilan, podobného hashtagu sa chytila aj opozícia, čím nespravodlivo a odporne, ale efektívne vykrádajú emóciu z vraždy Jána Kuciaka. Pália sa sviečky po celej krajine, hovorí sa o pietnych pochodoch, rodina Lučanského je aktívna na sociálnych sieťach.

Goda, potkan na ideologickej scéne, sa chce tváriť ako moralista a dokonca používa termín "odporne". Veru, zločinci nemajú radi, keď sa ich metódy karmicky obrátia proti nim, či už sa to týka slov, alebo aj násilia.

 

Tu už ale Goda prichádza hneď so svojím hlavným výkrikom, žiadosťou o pomoc:

Podľa mňa toto je presne ten moment, kedy by sa mali relevantní členovia vlády a predstavitelia dotknutých inštitúcii zmobilizovať k veľmi aktívnej a detailnej komunikácii. Informovať proaktívne a podrobne, možno aj nad rámec toho, čo je bežné. Ak sa šíria dezinformácie, tak ich treba vyvracať. A snažiť sa zužovať priestor na všetko v spektre legitímne špekulácie <-> absurdné konšpirácie.

Režim by sa teda mal "zmobilizovať". Politruk vidí, že ideologicky prehrali, tak volá vládu po cenzúre ("zužovať priestor"), prípadne po horších zákrokoch.


Nerobím si ilúzie, veľká časť zúčastnených kope do témy čisto politicko-tribalisticky. Ale robí sa im to o to ľahšie, o čo menej je vysvetlení a informácií z druhej strany. Plus, zjavne existuje hlad po ďalších informáciách a vysvetleniach aj zo strany niektorých rozumnejších ľudí.

Goda zhrozene vidí, že aj stredná trieda  ("rozumnejší ľudia") tento zločin na Lučanskom nechcú akceptovať, a treba ich nejako oklamať. Ako, to nevie – a ono sa to naozaj už ani nedá.


Len teda zdieľam môj odhad, že toto nie je téma, ktorá sama od seba pôjde do stratena, kde si môžete povedať "nerýpme sa v tom" alebo "nechajme to vyhniť" alebo "toto je posledný status ku generálovi Lučanskému". Toto len tak ľahko nespľasne, treba sa na to skoncentrovať a čo najaktívnejšie informovať a vysvetľovať a odrážať hlúposti.

Na záver teda vyjadruje v panike, že " toto len tak ľahko nespľasne" . Ako riešenie ale ponúkne len zopár bezzubých fráz o mobilizácii ideologickej armády. Nuž, ale to by chcelo nielen že schopnejších ľudí ako Goda, ale hlavne je  nemožné zakryť pravdu o Lučanskom - a tak sú ich snahy proste beznádejné.  Tieto svine, ako Goda a spol, zabili kamaráta nielen Žitnému, ale nám všetkým

Lebo Goda je samozrejme len malý aktívny jasánek. Okolo neho a za ním je viacero podobných nízkych zjavov. Ako sám píše, pracuje pod ideologickým vedením Vladimíra Bilčíka (absolvent amerických škôl, politológ, momentálne od roku 2019 europoslanec za stranu SPOLU).

 

 

 

 

0
mino

a vinníkmi budú ... samozrejme bachari...
Tí sú v tom tak či tak, ako o kajúcnicikov bude o nich a rodiny postarané.
Objednávateľa organizátor neexistuje, komisia nebude potrebná, tiež demisia celej vlády a týmto spôsobom to dokonca môže ustáť aj Kolík...
Už pár dní vopred sme boli pripravovaní na tento variant.

Norman

Na verziu "bachari" zatiaľ neprešli, a už je asi aj neskoro.

Pokúsia sa proste všetky nálady spoločnosti ignorovať.
Oni budú mať stále samovraždu, a my vieme, že to spravilo cielene nejaké komando. Nie bachari.

Roland Edvardsen

Hej, budú sa stále silou mocou držať samovraždy, pretože už samotná verzia "spravili to bachari" je problematická pre vládu - Kolíková by v takom prípade určite musela ísť.
Pochybujem, že sa toto niekedy riadne vyšetrí. Dôkazy sú už zlikvidované a ak tí, čo vedia, budú riadne držať zobák (zo strachu - nielen o seba)...Treba neustále poukazovať na tie zranenia a oficiálne zdôvodnenia, ktoré nedávajú zmysel. Sú v rozpore s teóriou pravdepodobnosti, doslova stupídne a jasné výhovorky. Tak Lučanský sa len tak potkne o papuču (inak včera som skúšal doma sa potknúť o papuču - odporúčam vyskúšať :-D) a dopadne zrovna tak zvláštne nešťastne, že si nalomí kosť za okom a musia ho operovať, a potom zase len tak padne z vozíka a opäť tak nešťastne, že si narazí zátylok a musia mu robiť CT. Akosi príliš veľa úrazov a pádov naraz...Lučanský, vytrenovaný, vymakaný policajt, mal podľa toho asi motoriku na úrovni 3-ročného decka. Vedel on vôbec chodiť? :-D

Sinuhe

ale myslím, že to treba zopakovať:

/ Štyria bachari nemohli Lučanského dobiť z jednoduchého dôvodu: v prešovskej väznici sú počas dňa na celé poschodie dvaja bachari (poschodia sú, ak ma pamäť neklamne :-) dve. Jeden bachar sledujúci celé poschodie nemôže opustiť len tak svoju pozíciu. Sú tam kamery a nahrávanie. Tí bachari sú ľudia, ktorí by si v žiadnom prípadne nedovolili dobiť dobiť nielen generála polície. ale žiadneho väzňa a tobôž pre také banálne príčiny, akože neležal či nesedel v predpisovom úbore. Dnešní bachari nie sú nejakí neotesaní primitívi, ale ľudia už výrazne v rôznych psachologických školeniach ovplyvnení politickou korektnosťou, ktorá dnes učí, že väzeň má viac práv ako bachar.
Zostručnime to: bežní bachari generála Lučanského s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou nedobili.

2/ Ak je pravdivá informácia, že si ho na cele podali štyria (a vzhľadom k Lučanského fyzickému fondu a výcviku je vysokopravdepodobné, že na to bolo treba štyroch otĺkačov), tak ich tam niekto musel dopraviť. Lebo štyria bachari sú celá denná smena - aj keď vylúčiť sa to nedá, ale aby na takýto čin - zavraždenie generála polície - sa použili radoví bachari je nezmysel, to aj takým diletantom, akí sú v súčasnej vláde by došlo, že by hrozil preval. Preto sa domnievam, že realizáciou boli poverení bijcovia - agenti dopravení zvonku a to pravdepodobne s vedomím a tým pádom aj s spoluúčasťou riaditeľa väznice. Možno aj v jeho osobe je kľúč, že prečo generála Lučanského - človeka, ktorý sa po vznesení obvinenia sám dostavil zo zahraničia a ohlásil na polícii - že prečo ho nevzali do kolúznej väzby v Bratislave, ale ho šikovali až do prešovskej väznice, kde už podľa dostupných správ sú väznení aj ďalší obvinení v korupčnej kauze. Veď ak nechceli, aby ich (podobne obvinených spoluväzňov) Lučanský ovplyvňoval, mohli ho umiestniť do inej väznice. Ahá ... to by ale nemohli pre nezákonné uvalenie samoväzby použiť výhovorku, že by ovplyvňoval iných spolujväzňov.
Keď vysvitlo, že generál Lučanský by mohol potopiť nielen vopred určené ciele, ale napríklad aj miestodržiteľa a ďalších, tak sa dá opodstatnene predpokladať, žea sa rozhodli ho najprv zastrašiť a takto umlčať, neskôr po fiasku tohto úsilia ho zlikvidovali.

Norman

bachari to v žiadnom prípade neboli tí nemali motív.
Motív na fyzický nátlak mala mafia, špeciálna prokuratúra, NAKA a podobne.
Zopakujme:
1.Prvý incident 9,12, či skôr už 8.12, - mohlo to byť len zopár úderov, ale riadnych, a na druhý deň sa ukázalo, že má zlomenú tú vnútornú kosť a vylieza mu oko z jamky (dovnútra). Ešte ho v TN odložili, aby mu zmizli drobnejšie modriny.
2. Druhý incident 29.12 bola už cielená premyslená vražda. Niekomu začalo byť jasné, že Lučanský je pre nich smrteľne nebezpečný. Smrdia mi tu, bez akejkoľvek srandy a obavy z preháňania, naši proamerickí agenti.

mino

Ak bude verzia o zasamovraždení neúnosná, či už ďalšími únikmi a klamstvami, verejnou mienkou, infopoľom.
A ak vylúčime Marťanov, tak bachari sú jediné možné riešenie rébusu a väčšina oviec to zožerie, ako žerú doteraz samovraždu.
Zahraničie je tichúčko.
Výsledok - buď sa priznáte, alebo tie dôkazy na vás vyrobíme.

Norman

incident z 8.12, ktorý sa prípadne stal aj v nejakej "vyšetrovacej" miestnosti, bol už skôr vyčistený tak či onak.
A ten z 29-teho bol už od začiatku cielený, premyslený. Kamerový záznam? Nuž, azda majú nejaké knowhow, ako na prešovskú techniku a prešovské predpisy ako aj na dobre platených prešovských zamestnancov.

Bachari nemajú žiaden záznam, ale ani sa po nich nepôjde - budú slúžiť len ako buffer - oni sa spomenú ako možnosť, ale "dokáže sa", že oni to neboli.
Čokoľvek iné bude vyhlásene za číru konšpiračnú teóriu, na ktorú nie sú žiadne dôkazy. A naozaj, nie sú žiadne dôkazy.

Náhodný okoloidúci

Je problém nastaviť na bezpečnostnej kamere statický obrázok? Kamera beží, čas sa odpočítava, agenti idú po chodbe, ale kamera stále vidí len statický obrázok...

Norman

tam nastaviť obrázok (insertnúť) pasáž z predošlého dňa. Ešte aj tiene budú sedieť. Aj dlžka a čas, samozrejme, aj zvuky.
Väčší problém sú dozorcovia.
Samozrejme, že vražda nie je maličkosť. Ale veď na to ich královsky platia. Zrejme žiaden dozorca netušil, čo sa odohráva, ale keď ho našli, okamžite pochopili, že nič nevedia.

Už je nejaká správa, že niekto videl tepláky okolo krku? Alebo to videla len Tódova, a nakoniec to predsa len bude opasok alebo niečo také?

Truhlík

Tak je to vo filmoch.
Myslím, že obrazová analýza by to odhalila.

Norman

no hej, odhalila. neviem. Možno vo filme.
Ale v Prešove?

Náhodný okoloidúci

Ak by niekto zo prorežimných matelkoidných pajácov teoreticky pripustil, že to nebola samovražda a začal by raziť hypotézu, že generála dal odstrániť Smer, vyplývalo by z toho iba jedno - že ministerstvo tzv. spravodlivosti pod vedením žaludice Kolíkovej je v zákulisí prepojené so Smerom.

nové