Dokonalá demonštrácia v Kongrese

Všetci to odcudzujú, ale je to jasné: včera to bola doslovne dokonalá demonštrácia!

Doslovne happening, surrealistická zábava.
A úplne úspešná. Viditeľný na celom svete. Kongresmani od strachu zalezení pod lavice.
A nechcem byť cynický a bezcitný, ale aj s jednou priam sakrálnou obeťou, zastrelenou políciou, tou veteránkou. Čo viac mohli chcieť dokázať, že.

Trump je v tomto zmysle efektívny politik. Samozrejme, neštandardný - ale väčšina Američanov ho podporuje, respektíve by ho podporovala, ak by neboli klamaní. Možno sa nespravili veľké podvody pri sčítavaní hlasov, ale základný podvod je ten páchaný masmédiami na americkom ľude. Ak by toho nebolo, víťazom by boli hnutia, ktoré dnes reprezentuje Trump.
A bez pátosu, ale popravde: týmto hnutiam aj tak patrí v Amerike budúcnosť.

Samozrejme, že obsadením kongresu nemožno dobyť moc. Ale o tom demonštrácie ani nie sú - oni majú niečo ukázať. A tá včerajšia ukázala aj to, ako je moc v USA vlastne labilná.

Potom sa ešte politici vyjadrovali, že vraj je to násilie "neamerické". Nič nemôže byť viac od pravdy :-) V dobrom aj zlom zmysle danej vety - Amerika - to je história násilia.

Len to som musel k danej veci povedať. Proste je to tá najlepšia bodka za svojím účinkovaním v bielom dome. A je to ukážka, ako sa dá porážka pretvoriť ak nie na víťazstvo, tak na vyrovnanú dôstojnú hru.

Dusanbe

V Kremli vraj Putin tancuje od radosti kazačok:
https://www.rt.com/russia/511966-capitol-storming-putin-gift/

Ani neviem ako nazvať týchto amerických "politikov" a "novinárov", demagogických smradov hnusných obmedzených...

Dusanbe

Tak toto mnohé vysvetľuje - Adam Johnson, zjavný Putinov agent, odnáša kľúčový prvok amerického demokratického politického systému - kecátko hovorkyne kongresu Nancy Pelosi.

https://www.rt.com/usa/512027-pelosi-lectern-capitol-riot-arrest/

Preto ten oheň a síra z úst Nancy Pelosi a ďalších na Putina.
Adam Johnson bol zaistený a zatvorený ale osud milovaného kecátka nie je známy.

Náhodný okoloidúci

O Pelosiovej ukradnutom kecátku píše VK v tomto článku:
https://aeronet.cz/news/a-je-to-venku-americky-general-odpalil-bombu-don...

Medzi útočníkmi na Kapitol mali byť zamiešaní členovia špeciálnych jednotiek. Pozadie a širšie súvislosti vysvetľuje istý pán generál v tomto videu:
https://www.youtube.com/watch?v=0rrFSZQK0_0

Vyzerá to až príliš fantasticky na to, aby to bola pravda?

Truhlík

Bola taká otázka - Prečo vo Washingtone nie je možná farebná revolúcia ? - Lebo tam nie je americká ambasáda.
Technológia farebných revolúcií je v USA známa od ich vzniku. Takže ju použili aj doma. Ale nenárokujem si istotu, že viem, o čo tam v podstate ide. Kto tam proti komu stojí v pozadí.
Napríklad vzťah Wall Street - Čína.

Ľubov

Predseda republikánskej strany z Nevady píse list http://leva-net.webnode.cz/products/dopis-predsedy-republikanske-organiz...

Je veľmi uveritelný,tento predseda. Je to písané jednoducho a otvorene. Zdá sa,že Trump je momentálne úplne odstrihnutý od možnosi komunikácie s verejnosťou.

nové