Migranti, Čaputa a reakcie

Čaputová zas perlila:

"Musíme byť medzi krajinami, ktoré v rámci migrácie hľadajú riešenia, aj keď do našej krajiny utečenci nesmerujú. Je pravda, že v našom regióne je to citlivá téma, pretože nie sme zvyknutí na rozdielnosti, iné kultúry, iných ľudí,“

Podľa nej je však potrebné podieľať sa na hľadaní riešení, ako je posilnenie hraníc či rozdeľovanie utečencov.

 

Nato reagovala predsedníčka strany Národ a spravodlivosť (NaS) Anna Belousovová:
“Vážená pani prezidentka, my nič nemusíme!”. Na sociálnej sieti hlave štátu odkázala, že štáty V4 vrátane Slovenska nemusia hľadať riešenia migrácie, pretože nedrancovali krajiny, z ktorých do Európy smerujú migranti.

“Naše kolónie to neboli. My sme v týchto krajinách nekradli a nekradneme ich prírodné bohatstvo ani teraz, tak, ako to robí Západ"

Treba povedať, že táto stará známa argumentácia je  proste kontraproduktívna. Hnedoidní imigranti do Európy proste nepatria, bez ohľadu na to, kto a ako čerpal prírodné bohatstvo z Afriky. Nepatria ani do Západnej Európy. Nemajú na to žiadne právo a aj Západ robí chybu až zločin, že si ich stále púšťa do kožucha. A rovnako je chyba to takto naivne, ako Belousovová, popisovať, že nech si ich berú.

Som ešte ochotný povedať, že nám môže byť jedno, koho si naťahajú alebo nie do krajiny USA - aj keď aj tam to nie je celkom egál, ide aj o princíp. Ale určite som proti tomu, aby boli infikované krajiny ako Rakúsko, Nemecko, ale aj Francúzsko, Británia. Som proti tomu, aby boli infikované krajiny juhu - Grécko, Talinasko, Španielsko, Portugalsko. To všetko je príliš blízko, aby sme si mysleli, že tam si ich môžu navliecť.

Samozrejme, riešenie je jasné:

tvrdo strážiť hranice Európy, a odvoz naspäť všetkých, ktorí do Európy prenikli nezákonne, ktorí sem nepatria alebo ktorí sa prehrešili proti jej zákonom. Kultúrne očistenie života - teda netolerancia akýchkoľvek radikálnych totalitných politických hnutí (napríklad islam, ktorý treba zakázať).

 

 

 

 
Náhodný okoloidúci

Najnovšie sa Zuza z pezinskej skládky odpadu, t.č. vo funkcii prezidentky SR, predvádza v kampani na očkovanie. Nemajú náhodou štátni funkcionári zákonom zakázané robiť reklamu súkromným firmám?

Roland Edvardsen

Nie som veru prvý, čo to píše: ale na mňa tá kampaň účinkuje presne opačne, obzvlášť, keď vidím tých ľudí, čo to propagujú. :-D

Náhodný okoloidúci

Prakticky všetky kampane tohto druhu sú málo účinné alebo vyvolajú opačný efekt, odmietanie. Teda aspoň u mysliacich jedincov bez sklonov k hystérii a panike.
Celé to smrdí. Utajovanie zmlúv, utajovanie cien za vakcíny, silné reči o šikane nezaočkovaných, navyše Uhrík vyhrabal, že deklarované zloženie vakcíny sa odlišuje od jej skutočného zloženia a podľa Helsinského výboru v samovyvolenom štáte to vyzerá na 3. fázu klinických skúšok, čiže na pokus na ľuďoch - bez ich vedomia a informovaného súhlasu
A to heslo, že "Vakcína je sloboda", neprekladá sa to náhodou do nemčiny ako "Vakzine macht frei"? Čo mi to len pripomína...

Ľubov

Celé to má zas globálny rukopis,niečo chystajú. Od včera synchrónne beží v mejstríme aj bulvári info,že Čaputovú si dala na instagram Anistonová https://refresher.sk/94187-Jennifer-Aniston-na-Instagrame-zdiela-Zuzanu-...

Slovensko sa stáva nástrojom na rozbíjanie V4, to je smutný fakt ,a prišiel čas aj na mylady splatiť benefity,ktoré poberá. (Napr.štátom platený milenec priamo v prezidentskej spálni) Ona bude šlapať ako hodinky.

A kampaň ? Veď nikto nič nevie,čo bude zajtra,nie o rok,dva,päť,po podaní vakcíny. Určite presvedčia pár naivných ľudí. Za následky na ich zdraví,alebo životoch ponesú zodpovednosť aj tieto osobnosti z bilboardov.
Jasne chápem,prečo vzniklo pred dvoma týžd/nami video,kde Banášová "karhá" svojho otca za nedostatok disciplíny. Keď ochorel a išiel do nemocnice,muselo to vedieť celé Slovensko. Odporná,pokrytecká sviňa,tá jeho dcéra.

Roland Edvardsen

Banášová sa už silne dištancovala aj od tej fotky v ZaV. Asi išla na koberček a pochopila, že musí ísť podľa danej hry. Mňa osobne ona nikdy nebrala. Vždy mi prišla akási... obmedzená a o ničom. Proste len ďalšia "celevrita" s degeneratívnym účinkom na spoločnosť.

Norman

protekčné decko starého eštebáka Banáša - čo dodať. A ten eštebácky ojebávač sa ešte začal miešať aj do duchovna, dokonca východného duchovna - čím ho zas len ľuďom ak nie sprotivil, tak im predložil namiesto reálna len nejaký ním prežutý, natrávený a vygrcaný maglajz. Odkedy táto kariéristická dušička začala písať o duchovne, odvtedy je u mňa vinný z blasfémie :) Ešte viac, ako Rostas, Dušek a jemu podobní.

A Banášovka aj v tomto ide v jeho šlapajách - napodobuje napodobovača napodobovačov :)

Roland Edvardsen

Banáš je tiež len taká politická prostitútka. Tak najprv komunistický udavač. Potom Ruskove liberálne ANO, čo teda bol iný pochybný projekt. A teraz sa hrá na nejakú alternatívu, či čo. A Banášová je na tom ešte horšie. Stačilo mi prečítať v živote asi 2-3 jej stĺpčeky - obsahová hodnota nula bodov.
A teraz tvrdí, že ona vlastne ani nevedela o čom je ZaV, keď sa nechala odfotiť na zadnú stranu a že sa vlastne vôbec nestotožňuje s obsahom časopisu. Prosím pekne, kto normálny sa nechá odfotiť do nejakého časopisu a nezistí si poriadne o čom je ten časopis a kto za ním stojí? Žbirka mal obdobné primitívne vysvetlenie. To aký blbec má tieto ich výhovorky, potom čo sa dosrali z korpo-médií, brať vážne? Zbabelci, alibisti non plus ultra.

Norman

a to Žbirka je starý sfetovaný magor v Prahe, ktorý sa o veci na Slovensku nestará, takže nevie, že jestvujú zakázané časopisy ... takže ok. Lenže Banášová najprv stavila na alternatívnosť, vrátane tamojších liečiteľkých praktík, a teraz, keď videla Žbirkovu obranu, ZBABELO skúša to isté. "Alternatávna mysliteľka", ktorá je proti slobode slova - niečo absurdné, hnusné. Predajná štetka.

A nepíšem to ani najmenej pod vplyvom jej účasti na očkovacej kampani. Konieckoncov, môj názor na očkovanie je, že je to očividne jediná nádej tejto rozvrátenej západnej spločnost a ľudia sa už o očkovanie bijú, aj kampaň je zbytočná. O očkovanie nejde - ale tá banášovská vtierka, zástankyňa alternatívneho liečiteľstva a neviem, čoho ešte, sa za peniaze predá aj tým najhorším farmakomafiám.

Roland Edvardsen

Máš pravdu, že starý fetoš Žbirka asi fakt už nevie, čo sa deje na Slovensku a žije si vo svojej paralelnej realite, odtrhnutý od reálnych problémov normálnych ľudí. Ale aj tak je to na hanbu, takto fungovať a zobrať prachy za rozhovor a fotku v časopise a nič si o tomto časopise nezistiť. To je jak u debilov.

Banášová je typický povrchný typ, ktorý naskočí na nejaké módne vlny, nič viac. V čase, keď sa fotila do ZaV, tak to bol celkom sľubne sa rozbiehajúci projekt. A Rostasovi ešte tak nešibalo ako dnes. Teraz, keď už vidieť, že to žiadna mohutná sila nebude a od Rostasa dávajú všetci ruky preč (vrátane tých, ktorí s ním v minulosti spolupracovali) je pre Banášovú ľahšie sa dištancovať a ľutovať. Obyčajný alibizmus, škoda slov.

Norman

Tak by som upresnil - že sa nezaujímať sa o časopis je ok, konieckoncov, každý za ním môže prísť , kúpiť si interview, spevák nie je zodpovedný za to, kde to presne vyjde. Hlúpe bolo potom až také to dištancovanie sa. I keď ani tam to azda moc nepreháňal (opakujem, Žbirkovu "tvorbu" považujem prevažne za odpad, jeho kariéru tiež za socialistický hnus, jeho osoba je ak nie negatívna, tak maximálne poľutovaniahodná - ale v tomto mi príde dosť nevinný).

To so ZaV a Rostasom máš pravdu, naozaj to ide dole kopcom s jeho vplyvom. A tak všetci odskakujú. Tak to v prípade holubičích charakterov chodí.
Ale zas príde doba, a to možno rýchlo, keď tieto veci pôjdu hore. Potom zas budú pijavice priskakovať. Asi nie ku Rostasovi, ale nájdu sa noví spasitelia.

Vývoj v kruhu, na špirále, kyvadlo. Už to je takmer nudné. Našťastie príroda nás po covide obdarí určite novými srandami.

Truhlík

Pamätáš si Lasicu ako v reklame sľuboval švajčiarske dôchodky v treťom pilieri ?
Alebo "Jistotu desetinásobku" v reklame na Harvardské fondy v kupónovej privatizácii?
Obidva podvody na entú. Lasica zobral peniaze a bez koži na tvári ožobráčil národ.

Ľubov

keď sa ide do finále.

Náhodný okoloidúci

Neprekvapuje, že Sorosova agentka pretláča Sorosovu agendu nielen pokiaľ ide o votrelcov. Oveľa nepríjemnejšie je zistenie, aké vysoké percento ľudí jej naletelo na image sladkej nekonfliktnej Bárbiny.
https://www.hlavnespravy.sk/ako-by-v-parlamentnych-volbach-dopadla-nova-...

Norman

Čiastočne naleteli na neobvyklosť postavy ženy v SK politike (Radičová nebola žena, bola?), ale hlavný faul tam bol v spojení Mistrík-Čaputa. Kým bol voličským lídrom anglosionu Mistrík, niektoré nezávislé sily, vrátane médií, takmer podporovali Čaputu s tým, že to odoberie hlasy Mistríkovi. No a finta bola v tom, ako už všetci vieme, že Mistrík pred poslednou brankou odbočil a nechal všetky hlasy Čapute (myslím, že ak by ona nechala hlasy jemu, nemalo by to ani zďaleka podobný dopad, lebo to každý predpokladal).
Z toho vyplýva poučenie - nikdy nepodporovať ani z taktických dôvodov outsiderov protivníka, lebo nevidno, kto je kto.
A podobne to dopadlo aj s Matovičom - toho tiež rôzne alternativ media šetrili z pragmatckých dôvodov. Dnes tiež majú, čo chceli. Či vlastne nechceli - ale KARMA.
(dá sa podporiť menšie zlo, to je o inom, ale veľmi opatrne s podporou akéhokoľvek zmrda od nich)

Ale rozosmial ma komentár v Pravde k tomu článku o nej:
--
Princezná chrochtomila je hanba Slovenska
--
Heh, presne. Čaputa nikdy nebude viac, než nejaká chrochtomila, preťahovaná ušatým nevzdelaným šlojmom. Hanba Slovenska.

PS. Nuž, a ten článok v HS, na ktorý si dal link, len presne potvrdzuje, čo som povedal. Ja chápem, že to ľudia dali v nejakom prieskume - ale takto píšu HS stále o chrochtomile Čaputovej formátu? Veď jej len robia reklamu. Chápeš, že je to vážna vec a len sa zas zhadzujú ako zbabelá "alternatíva". A hlavne bezcenná, hlavne v oblasti, na ktorú sa najviac skúšajú štylizovať - morálka. Sú bez morálnej hodnoty.
Možno to pred rokom a viac to bolo ešte ako tak ospravedlniteľné, ale teraz, po voľbách, sa časy zostrili a vidno, že to vedie k závažným katastrofám.

Roland Edvardsen

No, to by bolo zaujímavé vidieť, lebo robiť lídra strany je niečo dosť odlišné od pretŕčania sa na slávnostiach a papagájovania Leškových textov pred kamerami. Tam musíte ísť do ringu, uvažovať o stratégiách a váľať sa aj v špine.

Inak stačí sa pozrieť na ďalšie líderky strán: Biháriová a Remišová to nijako extra nevalcujú, sú spomalené a neschopné. A to sú agresívnejšie typy, než naša prispatá princeznička. Ako by už takáto nula mohla viesť úspešne stranu a niečo vybojovať? Akurát môže byť len nejakým nastrčeným bielym koňom (ako pri pezinskej skládke, ktorú jej podsunuli a ako je takým kôňom napr. Kollár v Sme rodine, kde nitky poťahujú Krajniak s Lipšicom). Čaputa nech sa nespolieha na nejakú podporu z ratingových agentúr. Kiska mal svojho času lepšie čísla v prieskumoch, ako ona. A vieme ako dopadol, keď skončil ako prezident. Tá populárnosť je napojená len na funkciu.

A druhá vec: v rámci straníckych zápasov treba byť zvyknutý aj na vyťahovanie špiny. U Trubana prišli na fet, u Matoviča na daňové podvody a plagiátorstvo, Fico má tiež svoje kauzy, pochybné bývania a prepojenia, Kollár mafiu a kurvy/transky, Pellegrinimu teraz vyrobili kauzu s letkou (keď išiel za milencom, operným sólistom, do Dráždaň), atď, atp. Ustojí Čaputová to, keď sa začne vyťahovať jej podvod s advokátskou koncipientúrou, a asi aj plagiátorstvo s diplomovkou? Alebo jej početné vzťahy s mužmi (aj ženatými)? A čo povedia všetci tí katolíci z Oravy (čo ju volili), keď bude musieť konečne jasne brániť svoju progresivistickú ideológiu a nechodiť len okolo horúcej kaše?

Norman

Aj tak je najhoršie, že "demokracia" sa zmenia na súťaž v populárnosti.

Ak by si takto podľa povrchného falošného dojmu volili ľudia inštalatérov, automechanikov či len murárov, tak im v bytoch nič nefunguje. Takýmto spôsobom by nič nefungovalo ( možno lekárov by takto slepo voliť mohli a boli by rovnako zdraví, to ešte povedzme :). Ale na voľbu štátnej moci - tam to takto blbo robia, to prebieha otázkou na populárnosť, na to, kto sa vám najviac páči - toho stranu voľte.
Absurdné.

Je to samozrejme aj dôsledok toho, že politické programy SÚ v podstate totožné. Politické hodnoty sú u politických strán aj u politikov v podstate totožné - a ak náhodou aj pred voľbami niekto niečo kváka iné, po voľbách sa vždy ukáže, že je to vlastne dobrý poslušný oslík.
A neplatí to len u holubičieho národa.

Roland Edvardsen

Ľudia nevolia ani tak strany a programy strán, ako konkrétnych ľudí, ktorí tie programy vedia verejne predávať. Tam je to už nielen o tej šikovnosti manipulovať a predať sa (ako rôznymi spôsobmi pre ľudí príťažlivá osoba), ale treba mať aj prístup do médií, byť dostatočne viditeľný. Politický program je tiež len nástroj propagandy, ale kto tie napísané A4 číta? Hovorím, tu ide o konkrétnych ľudí, ktorí ten program budú vedieť predať.

A politici fungujú ako herci, ktorí si dopredu pripravujú svoju rolu. Taký Fico napr. tú rozhorčenosť na tlačovkách hrá, aj si dopredu pripravuje určité výrazy (ako do psej matere), aby tie mohli zľudovieť, aby sa o nich písalo (nie vždy mu to vyjde, ako napr. keď u Závodského sa "rozčuľoval" nad cigánskymi pipíkmi, ktoré Kollár rád olizuje). Matovič tiež hrá vykalkulovane, rôzne tie výrazy ako kuvici, múdrosráči si dopredu pripravil. Aj útoky na Sulíka nie sú nejakým náhlym afektom, ale koordinované a premyslené. Matovič to hrá na silnú polarizáciu a mobilizáciu svojho voličského jadra, rovnako ako Fico.

Norman

sú to herci a za nimi, za každou jednou stranou, je nejaká mašinéria, nejaké "veľké peniaze".

Každý z hercov si vytvoril nejaký profil. Zo začiatku používal sám seba, ale po čase sa prispôsobuje. Tí dvaja menovaní, Fico aj Matovič, obaja začali byť radikálnejší vyslovene podľa internetovej alternatívy. Nemyslím, že by každé ostré slovo mali premyslené, až tak nie, ale príchod so "Sorosom" bol jasne premyslený ťah Smeru a Fica (žiaľ, veľmi nepodarený, to bol Fico ešte len v začiatkoch svojho radikalizovania sa ).

Treba dodať, že aj my tu často posudzujeme osobnosti či správanie sa politikov, akoby to bolo podstatné. Ale nie je. Je to dôležité pre ich úspech, ale základ sú naozaj prostriedky, ktoré ich môžu dostať do masmédií. Tie sú najpodstatnejšie.

Roland Edvardsen

Soros bol vyslovene vykalkulovaný ťah, ktorý Ficovi poradil jeden ex-novinár z Nka. Ficova stratégia a cieľ sú pomerne jednoduché, žiadna veľká veda a prešpekulovanosť za tým nie je. Keďže stredového mestského voliča už ťažko osloví, tak sa zameral na voličov Kotlebu. A rozpad alebo pád LSNS mu môže len prísť vhod. Smer dnes už viac pripomína strany ako FN, než sociálnu demokraciu. Kým bol premiérom hovoril o jadre, dokonca pred Šebejom hovoril o tom, že držať s V4 už nebude pre Slovensko také výhodné a treba sa zamerať viac na Západ. Dnes už hrá na úplný opak.

A Matovič sa bude tiež podľa mňa všelijako radikalizovať. S klesajúcimi preferenciami možno začne viac vyťahovať tie kultúrne témy ako potraty, využívať takých ako Záborská na prekrytie rôznych prešľapov (hoci dominantnejšími silami v Oľano sú skôr liberálnejší pro-amíkovci a vojnoví jastraby ako Naď, než hentí politickí kresťania).

Norman

Nuž, ja práve chcem upozorniť, že nacionalisti a sociálna demokracia nie sú žiaden protiklad, ale naopak, ako vidno, aj ten Smer to ťahá do jedného.
To celé je zas uhol pohľadu. Blavácka kaviareň to vidí tak, že Fico je nútený ustupovať k nacionalizmu. My to zas naopak vidíme tak, že tzv. "nacionalizmus" sa rozrastá, prerástol už možnosti kotlebovcov a nachádza si miesto medzi Smerákmi. A zajtra si nájde miesto medzi ostatnými. Prozápadné hnutia sa predsa najčastejšie označujú za "pravicové", takže tam nie je nepreskočiteľná bariéra ku patriotom, republikánom, nacionalistom ...
Konieckoncov, väčšina z nás v realite nie sú "nacionalisti". To, čo chceme, je poriadok. To je základ. A to sa týka väčšiny obyvateľstva, na to väčšina dá súhlas, keď to niekto dokáže naozaj zabezpečiť.

Čo sa týka potratov, tak to si teda Matovič nepomôže. :) Tá téma zaujíma len okraj politickej scény, pre zvyšok je úplne nepodstatná. Áno, možno to je vražda - a čo? Ľudstvo sa vraždí neustále, potraty sú momentálne dosť medzi poslednými problémami, čo ho trápia. Mňa napríklad oveľa viac trápi vyvražďovanie zvierat, to je naozajstná nielen vražda, ale genocída. A potom genocída belochov. Zastal by som sa aj hnedoidov, hockoho, ale jediná rasa, na ktorej sa pácha genocída, sú beloši. To ma zaujíma - až potom potom potom nejaké problémy s tehotenstvom.

Roland Edvardsen

Nie sú protiklad, ale na Západe sa často stavajú do protikladu. Ale slovenská politická scéna a jej vývoj má svoje špecifiká. Tu tie barličky ako ľavicový, pravicový, liberálny, konzervatívny sú fakt len nič hovoriacou nálepkou. Obzvlášť aj v kontexte toho ako sa tu strany spájajú a s kým chcú spolupracovať. Biháriová určite viac s dnešnými vládnymi stranami, než s Hlasom a Smerom (ten vlastne aj vylúčila).

No, bohužiaľ, potraty sú zneužívané ako zástupná téma. A obávam sa, že po akom takom prekonaní covid krízy sa zase bude dookola riešiť práve toto. A hej, tiež nechápem tej argumentácii, že "je to vražda"!, a preto ich treba zakázať. Pretože ak by aj bola, tak to stále neznamená, že nemôžu existovať aj dobré dôvody na vraždu ľudského jedinca. Ale to už sme zase pri komplikovanejších filozofických úvahách. Ja viem, keď to človek takto napíše, tak precitlivelí vybuchnú. Ale je to proste tak.

nové