Kotleba k návšteve väzenia Prešov

Dnes sa definitívne potvrdilo, že prvá udalosť z 9.12. nebol pokus o samovraždu. Tí, ktorí verziu o takomto pokuse širili a šíria, jednoducho klamú.

Dnes sme navštívili aj priamo celu, v ktorej došlo k incidentu 29.12.
V rámci pokusu o rekonštrukciu situácie som sa pod dohľadom členov komisie a príslušníkov ZVJS pokúsil upevniť väzansku teplákovú bundu na postel tak, ako ju našli príslušníci ZVJS, a následne sa na ňu "zavesiť". Vydržal som tak možno 15 sekúnd v podstate bez problémov, trochu ma bolel krk.
Čo sa týka udalosti z 29.12.2020.
Výsluchy personálu z prešovskej väznice nepreukázali ani najmenšie sklony generála Lučanského spáchať samovraždu.
Dokonca existuje záznam, ktorý hovorí, že sa stále pokúšal procesným postupom dostať na slobodu, a to aj tesne pred udalosťou z 29.12.
Vyžiadali sme si dalšie podklady a záznamy. Po ich predbežnej analýze sa rozhodneme, či sa ešte do väzenskej nemocnice v Trenčíne a do väznice v Prešove vrátime, alebo nie.
Pretože stále celkom presne nevieme, aké konkrétne udalosti predchádzali tomu, keď generála našli nehybného v cele.
Je pre mňa otázkou s vykričníkom, že ako je možné, že do dnešného dňa vyšetrovatelia nevypočuli zdravotnícky personál väznice, ani si nevyžiadali generálovu zdravotnú dokumentaciu.
Musím vyzdvihnúť konanie prislušníkov ZVJS, ktorí generála v jeho cele našli. Ich konanie zhodnotil aj súdny lekár, ktorý je členom našej komisie, ako vysoko profesionálne a v skutku odborné.
Stále však ostáva relatívne veľa nezodpovedaných otázok. Im sa budem venovať najbližšie dni a týždne. Už zajtra o 12.00 sa bude konať zasadnutie branno-bezpečnostného výboru, na ktorom vypočujeme ďalších ľudí, tentokrát mimo ZVJS. Dúfam, že sa aspoň o kúsok posunieme k pravde.
 
Truhlík

Ako fanúšik detektívok.
Odborné a profesionálne konanie príslušníkov ešte neznamená, že v tom prsty nemali.

nové