Útok Izraela na Irán

Irán má v Natanzi zariadenia na výrobu obohateného uránu. Vez víkend tam došlo k výbuchu a v dôsledku toho k výrazným škodám.

Výbuch bol vraj vyvolaný kybernetickým útokom. Irán už mal podobné problémy, keď sa im (samo)zničili odstredivky. Hlavnou príčinou problémov Iránu je to, že nakupujú technológiu na Západe, ktorá je zrejme známa Izraela a obsahuje už od začiatku trójske kone, proste možnosti, ako ich nejakým spôsobom aktivizovať do nejakej (seba)zničujúcej aktivity.

Za útokom stojí takmer isto Izrael, ktorý tak reaguje okrem iného aj na to, že vo Viedni začali rozhovory medzi USA a Iránom, ktoré môžu potencionálne viesť k ukončeniu sankcií. 

Irán sľubuje odvetu, ale v minulosti sa týmto moc nepresadil. Aj teraz sa dá čakať len nejaký formálny útok na nejaký (izraelský) cieľ.

Aj keď takto dosiahol Izrael určitý úspech, strategicky je v beznádejnej situácii. Jeho politika je už odmietaná aj Amerikou, a to bez ohľadu na to, aká farba je práve vo Washingtone v móde. Križiacky-šetcípohviezdový štát je v 3. tisíročí beznádejný atavistický nezmysel.  

 
Náhodný okoloidúci

Iránci dávno mali vyhádzať Windowsy a naplno prejsť na Linux alebo podobnú srandu. A predovšetkým všetky ich strategické objekty by mali byť trvalo odpojené od internetu.
Ako príklad môže poslúžiť Kremeľ, kde sa údajne doteraz používajú mechanické písacie stroje, lebo tie nedokáže hackmúť ani Čak Noris.

Norman

ale priamo nejake systémy automatizácie (nebudem menovať).
Ten prípad minule - tam bol zavlečený problém priamo niekým s memory stickom. Nebudem to hľadať, ale tak nejako to bolo. Teda nie cez web, ale nabúranie cez človeka. Len na konci je trocha tej automatiky (ale komplexnej). Žiaľ, človek je najslabšie miesto a skoro všetky tie heky boli, sú a budú hlavne v ojebaní človeka.
(sorry za slovník)

sandro

presne tak. Toto su vacsinou uzavrete systemy a takmer vzdy su utoky vedene cez ludi, prostrednictvom tretich elektronickych zariadeni, ktore donesie osoba, ktora je vedome alebo nevedome utocnikom.

slaven1

Hlavné správy priniesli info k tomu, že Rádio Slovensko obvinilo historika zo „spochybňovania holokaustu“:

https://www.hlavnespravy.sk/radio-slovensko-obvinilo-renomovaneho-histor...

HS tam majú chybu, vzhľadom na obsahovo-vysielaciu skladbu to nie je "Rádio Slovensko" ale "Rádio Izrael". Toľko holo-holo propagandy čo tam ide (smrť vybraných obetí je dôležitejšia ako smrť tých ostatných) sa len tak ľahko inde nenájde.

Na druhej strane, posledný rok ubudlo "holokaustizácie dejín" tak sa mi zdá, že sa vraciame do "predpadnemického" "normálu" (agenda s "pandémiou" je na ústupe, tak „bohom vyvolení“ sa snažia obsadiť miesto na trhu).

nové