Prevrat a zamýšlané vraždenie v Bielorusku

Toto je pravdepodobne prvotný motív, prečo začalo Česko práve teraz a práve takýmto teatrálnym spôsobom roztržku s Ruskom.

Predpoklady - agenti USA, z toho niektorí aj s americkým občianstvom, naplánovali prevrat v Bielorusku. Lukašenko a jeho synovia mali byť 9. mája zavraždení, desiatky funkcionárov zavretých, zvyšok dostať  doživotný zákaz povolania v štátnej správe. Mal byť obsadený Minsk, klúčové budovy.

Tu je video, ktoré zachytáva jedného agenta, hovoriaceho o prevrate ako o hotovej veci pred bieloruským generálom, ktorý hral sympatizanta.

https://www.facebook.com/watch/?v=777106823201613

 

Toto nevyzerá moc dobre a určite to zgerbu v CIA nazlostilo - a tak spustili akciu Český výbuch. Češi radi zas poslúžili ako hlúpe prostitútky, ba vykonávajú aj nadprácu. 

Tu o tom hovorí už známy voľnomyšlienkár Ľubomír Voľný, jeden z výnimiek na politickej scéne  Čiech..

https://www.youtube.com/watch?v=xqDoUSEcdUE

 

Rusi si, na rozdiel od roku 2014, keď bol vykonaný prevrat na Ukraine, dali teraz pozor.

Či to zastaví eskaláciu napätia je nejasné. Asi nie, pretože Američania chcú nasilu zastaviť Nord Stream 2, a tak na Východe sa budú pokúšať robiť bordel. 

Žiaľ, na Slovensku Rusom nik nepomôže, napriek veľkohubým prehláseniam - politická opozícia tu stále vedie vojnu s rúškami a vložkami, takže sa o drobnosti nezaujímajú. Na Slovensku nie sú zatiaľ schopní ani začať používať ruskú vakcínu, ktorú už aj Rakúšania a Nemci dovážajú, ba chcú aj vyrábať - toľko k efektívnosti a odvahe "slovanských" politikov na Slovensku.

 

 

 
Roland Edvardsen

Keď už si spomenul tých "slovanských" politikov, tak tu máme zasa Harabina, ktorému síce skrachovala Vlasť (ktorej ani nebol členom, čo tiež o niečom vypovedá), ale už sa mu vyrába Vlasť 2 (názov "Naša Vlasť). A ja som dúfal, že aspoň o jednu zbytočnú tzv. "národnú" stranu odoberajúcu % bude menej. Ale oni si pokoj nedajú. Úroveň týchto "vlastencov" pekne demonštruje napr. toto:

Štefan Harabin: Cítim, že už nemôžem zostať bokom,“ uviedol Harabin s tým, že chce krajinu chrániť pred „feťákmi a pedofilmi“."

Správa z Augusta 2020: "Mala byť zadržaná aj žena, ktorá v parlamentných voľbách 2020 mala do NR SR kandidovať za stranu Vlasť, ktorej bol lídrom Štefan Harabin. Má ísť o živnostníčku Gabrielu Kučerovú, ktorá bola na kandidátke pod číslom 91. Informácie zverejnila TV Markíza spolu so stanoviskom strany Vlasť, v ktorom sa nachádza vyjadrenie, že kandidátka v danom čase spĺňala podmienku bezúhonnosti a táto správa ich prekvapila. Práve u Gabriely Kučerovej mala polícia zabezpečiť laboratórium, v ktorom mali byť drogy vyrábané." https://www.seredonline.sk/2020/08/24/drogy-sa-mali-varit-u-politicky-st... :-D :-D

Však dobre, stáva sa. Skôr všeobecne musí len človek krútiť hlavou, kto všetko sa tu snaží parazitovať na tzv. pro-národnom boji. A smutné je, že vždy sa nájdu ľudia, ktorí zahodia hlas a minú energiu na podvodníkov.

sandro

Ano, prave toto mi s odstupom casu pripada ako najpravdepodobnejsie. Z mojho pohladu hlavne preto aby sa o BLR nepisalo. Cesko bolo navyse vyhodnou destinaciou aj kvoli Dukovanom. Nase filcky uz prave proaktivne vyhostili troch diplomatov.

Roland Edvardsen

Popravde, mňa by pri tejto vláde prekvapilo, ak by to neurobili. Je zreteľne a signifikantne pro-americkejšia ako tá predošlá. Aspoň sa pekne demonštruje naša pointa, prečo, napriek Matovičovi, miestni atlanticisti nie sú veľmi za jej pád.

sandro

mna zaujimal len pocet, nie to, ci vyhostia. Troch som presne tipoval, ale to tu nemozem pisat lebo ma tu niekto uz zacne podozrievat, ze mam doma vestecku gulu. Tu vsak plati to zname, ze poturcenec horsi od turka. Tieto lokajske prostitutky vlastne pouzili jedinu kartu, vdaka ktorej su tam kde su. Nic ine nemaju, len to lokajstvo a poslusnost a spoliehaju sa na to, ze budu mat dozivotne teple trafiky ako Miklos s Dzurindom.
Lenze ono je to trochu ako na burze - Dzurinda s Miklosom nakupili ked boli este akcie dole a teraz si uzivaju profit. Tato pakaz to robi na vrchole a padat dole budu s hrmotom a coskoro. Nebude cas a uz vobec nie chut sa o nich postarat. Tak sa o nich postara narod - dufajme.

Norman

len a len Korčok, to je jeho iniciatíva a nadpráca. Ináč traja - to je nič :-) Sám si písal:
"Tentokrat to bude aj u nas v hojnom pocte, nie ako za Fica." Toto? Traja?

Ako to vyzerá v iných krajinách? Celkovo je táto hra s diplomatmi smiešna, to sa dialo naposledy asi pred pol storočím. V Česku, ale aj v USA, sa zbláznili.

Dusanbe

dopadli Češi - dali predsa Rusku ultimátum, že musí všetkých vyhostených diplomatov vziať späť, inak že uvidí, resp. že nechajú v Prahe tiež len 5 diplomatov ?!?
Rosatom už zverejnil stanovisko k jeho vylúčeniu z tendra na Dukovany - najväčšiu škodu budú mať podľa neho české a ďaľšie európske firmy, ktoré by na stavbe participovali a vzhľadom aj na spoločné minulé akcie, mali veľkú šancu zaistiť si aj účasť na ďalších projektoch Rosatomu.
Škoda - Škoda, :-)
Naozaj neviem, tí českí rusofóbni politici - ako rozmýšľajú.
Že Washington chce tunajšie európske pomery, spoluprácu a stabiltu čo najviac rozdrbať, to je zrejmé a je zrozumiteľné kvôli akým cieľom.
Ale prečo sa k tomu nadprácou pridávajú naši či českí politici - no zrejme sú to naozaj úplnì oportunisti a nezodpovednì hochštapleri.
Alebo sa už vidia v čele légií, ktoré budú rabovať ruské bohatstvo a deliť si Rusko spoločne s americkými koncernami - podobne ako dobìjali ruské pláne kedysi českí legionári ?

Norman

Dobre že to spomínaš. To je tiež jedna z tradícií o tom, akí sú Češi majstri sveta, minimálne Ruska. Celý čas ospevujú túto históriu, ktorá veru nebola čistá ani svojim cielom, ani konkrétnym správaním sa tam. Ja nehovorím, že jedna či druhá strana bola biela či čierna, ale ozbrojené bandy žoldnierov v cudzine nemožno ospevovať ako základ vlastnej modernej brannej tradície.
Lebo to im zostane.
A treba tu spomenúť bláznivé ospevovanie ľudí ako Kocáb, ktorí vraj vyhnali Rusov z Česka. To je proste preceňovanie vlastnej sily a úlohy.
Podobnú úlohu, ako dnes voči Rusku, plnilo Česko v 30-tych rokoch voči Nemeckej Ríši. plus Poľsko, ktoré takisto absurdne provokovalo na východe aj na západe. Provokovali nebezzpečnú mocnosť, a potom si to prví odskákali. Teraz sú Poliaci akoby o niečo opatrnejší, ale Češi si trúfajú. Asi sa im zdá, že sú od Ruska ďaleko. A tak všetci zbabelci vyskakujú, ako keď tí najväčší krpáni provokujú psa za plotom.

sandro

No za Fica nebol prave ani jeden vyhosteny:) Zatial ziadna ina krajina nepristupila kvoli Cesku k niecomu takemu. Alebo sa mylim? A ano, sukromna iniciativca jedneho idiota. Presne ako ked z nicoho nic uznal vo Venezuele Gaudia. Ako nejaky globalny akt to malo urcite mensi vplyv ako zrnko ryze spadnute v danom okamihu na nohu cinskeho rolnika.

Norman

bolo, že informovali "partnerov", takže ak sa nájdu zmrdi, tak to bude nasledujúce dni.
Vyhosťovať diplomatov ako "prejav sympatie" je vrcholne neobvyklé. Zas som optimista a teda je možné, že Slovensko bude jediné také blbé.
Ešte by som dodal, že napodobovanie Čechov sa nám vždy vypomstilo.
1918 - spájanie sa s americkými slobodomurármi - katastrofa
1948 - akceptovanie komunistov, ktorých chceli len Češi (lebo zlí Nemci)
1960+ - akceptovanie "obrody" a "Pražskej jari" - čistá medzinárodná provokácia, ktorá privolala tanky - veľmi podobné dnešnej situácii
1990+ - vstup do NATO, privatizácia, reštitúcie - namiesto zlatej strednej cesty sme napodobovali český Klausov extrémizmus

Ľubov

Včera,ako iste viete,sa oficiálne stal denník Sme súčasťou "vlády" "SR". Zaujímalo by ma,koľko má Sme reálne čitateľov. Je to práčka,nie sú to noviny,pre upresnenie.
Majú tu už Čaputu, "predsedu vlády" ( vedľa Korčoka stál biely ako stena ), majú Kolíka,majú Lipšica,Tódovú,z kanála si čoskoro vytiahnu aj ostatných,Demeša a desiatky ďalších.
Teraz je to už naozaj osobné. Každý volič vlastizradcu je vlastizradca.

Jediné,čo môžeme urobiť je,že namiesto ďalšieho rozdeľovania národných strán žiadajme ich zjednocovanie.

Roland Edvardsen

O zjednocovaní tu píšeme non-stop. A ja sám som s niektorými predstaviteľmi národných strán na túto tému aj mal možnosť diskutovať. Samozrejme, že vám všetci budú tvrdiť, že sú za...ale v realite vidíme, že to moc nejde. Videli sme, ako dopadlo stretnutie Harabina s Kotlebom, vieme aké sú vzťahy medzi Tarabom a Republikou, vieme aký tupý a sebastredný je tragéd Danko (ktorý by mal byť čušať niekde zalezený na smetisku a nie dávať nejaké ultimáta väčším parlamentných stranám. Neuveriteľne primitívna kreatúra). Ja si myslím, že nejaké zjednocovania budú, ale ak to má byť len zjednocovanie s pidistranami, aké uskutočnil pred poslednými voľbami Kotleba, tak to určite stačiť nebude, to je jasné. Ideálne by proste niektoré strany nemali existovať, mohla by zaniknúť Vlasť/Nová Vlasť, SNS a LSNS, postačí Republika a možno strana Život, ale aj tie by sa mohli potom nejako spojiť. Okrem toho veľa anti-systémových voličov môže teraz pobrať Smer. Treba mať na pamäti, že typ voliča, o ktorom sa tu bavíme má v populácii limit cca 15%.

Norman

Paradoxnem zjednocovanie sa najlepšie robí tak, že zjednotiteľ trvá na svojom a voliči či iné strany sa k nemu pridávajú. Takže nie spôsobom "zíďme sa a dohodneme sa" - lebo sa nikdy nedohodnú.

Treba povedať, že tieto polit. strany na Slovensku, aj tieto akože národné, idealistické, sa iba hrajú. Nič ich neserie, vyhovuje im to takto v malom. Týmto smerom zrejme nedôjde k nejakému zjednotenieu, iba darwinovskou selekciou.
Okrem toho, zjednocovanie nezáleži na stranách, ale na voličoch. Tí stále hádžu tie svoje hlasy Dankovi, alebo Harabínovi, akoby to mali povinnosť, tento slovenský elektorát je prudko feudálny.

Keď hovoríš o tých 15%, možno v tom je problém. Prečo sa zameriavať či nechať zamerať na týchto 15%, treba sa zamerať na tých iných 50%. Nechcem robiť rizikové historické analógie, ale "národovci" a "konzervatívci" boli aj po prvej vojne v Európe - ale rozbití, neschopní a podobne. Až kým sa s určitou ich agendou nejakí ľudia neobrátili na robotníkov ale aj na malomešťanov - a získali rýchlo skoro absolútnu väčšinu.

Okrem toho - na Slovensku voliť znamená vybrať si medzinárodný smer. Národovecké smery, kedže sú prehnane izolacionalistické, neslubujú ľuďom žiadnu väčiu moc, žiadny príklad - tak ich ľudia nevolia. Voli proameričanov - lebo sú stále slepí, alebo trocha volia proruské strany - povedzme ľavičiarov. Chýba tu koncept domácej silnej strednej Európy - to hovorím od začiatku, i keď už menej intenzívne.
Lenže u nás sú ľudia ešte tak promaďarskí, a samozrejme ešte pročeskí, ale skoro nik neverí na väčšie spojenie strednej Európy. A kedže sa Cesko , Slovenko a Poľsko, ale aj Maďarsko, prejavuje často ako tupé americké filcky bez sebaúcty, Rakúšania a Nemci si necenia ich.
No ale to som sa moc rozpísal. Podstata je to, sme americká kolónia - a to ešte aj mentálne. Hrôza.

Truhlík

Kto nie je vlastizradca z tých národných strán ?
Som dosť skeptický pri tejto otázke.
Vsadil by som jedine na Kotlebu. Aj keď teda je už odpísaný. Ale on jediný neotočil. Všetci ostatní už majú za sebou históriu nejakej zrady.

Roland Edvardsen

Danko a Harabin sú a treba sa od nich tvrdo dištancovať, sú to škodné. Kotleba z časti tiež. Uhríka by som zatiaľ z tohto neobviňoval, ale popravde mám svoje výhrady aj k nemu a k jeho politike. Taraba má momentálne najlepší prejav z tých ľudí, ale politicky je moc KDH-pozitív - a to naozaj neveští nič dobré.

Kotleba je naozaj zlá sádzka, to ti píšem veľmi otvorene. A ak to niekto nevidí, je mi ľúto.

Ema

A takto im to Rusi pokazili. No teda.

Z Česka sa dnes ozvalo kŕkanie, že udelia azyl "bieloruským umelcom". Jo, jo, je otázka krátkeho času, kedy Bielorusko vychytá celú agentskú sieť, ktorá katastrofu pre Bielorusov pripravovala. Treba zdrhať.

Náhodný okoloidúci

Vedúci kolotoča to dopodrobna rozobral na Aeronete. Páči sa mi jeho postreh, že ktorý výbuch mali spôsobiť ti dvaja "agenti". Ten 16. októbra 2014, alebo ten 3. decembra 2014? :D

https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%BDbuchy_muni%C4%8Dn%C3%ADch_sklad%C5%...

Ale - nepredpokladám, že by BIS-kári a CIA vrbětickú provokáciu zbúchali z minúty na minútu, museli ju mať pripravenú už dlhší čas.

https://aeronet.cz/news/beloruska-kgb-cesko-v-sobotu-vyhovelo-americke-c...

Medzinárodní zločinci sa pri snahe o ovládnutie celej planéty nezastavia pred ničím, ani pred vraždou najvyššieho predstaviteľa nezávislého štátu, ani pred vyvolaním vojny so stotisícmi obetí.

Ľubov

a vot debili českí a slovenskí,zatiaľ jediní na svete,sa podujali robiť mimikry. Za cenu našich životov.
Ale ak AE news má takéto informácie priamo od Bielorusov,potom robíš dobrú vec,že si to sem dal.

Náhodný okoloidúci

Len tak pre úplnosť, napísal som na ruské ministerstvo zahraničia, že u nás na Slovensku chápeme, že naťahovanie sa so Sputnikom V aj dianie okolo Vrbětíc sú len provokácie s cieľom zničiť naše vzťahy s Ruskom. Je to skrátka naša hanba, ale nerusofóbna časť obyvateľstva zatiaľ nemá taký vplyv, aby to dokázala zmeniť.
Nepredpokladám, že mi odtiaľ niekto odpíše, ale potešilo by :)
Uvažujem o májovom výletíku na Slavín. Dávno som tam nebol.

Ľubov

aj keď ja nerúbem tak vysoko,priamo Marii Vladimirovne,moja pošta smeruje sem do Bratislavy.-)

Náhodný okoloidúci

Uvažoval som aj, že by som to napísal Sergejovi Viktorovičovi, ale pre médiá sa vyjadruje Maria Vladimirovna, tak som napísal jej.

https://www.hlavnydennik.sk/2021/04/23/moskva-obvinila-bratislavu-z-pseu...

Dusanbe

Pravdaže sú to obyčajné konšpirácie, určite ľahko prídete na to, že prečo /minimálne by toho boli plné naše slobodné mainstrímové médiá, či nie ?/ , ale zas na druhej strane, sa mi tieto konšpirácie nejavia o nič horšie, ako to, čo sme čítavali v oficiálnych médiách napr. o Skripaľovi a Novičoku alebo takej Malinovej.
Tak prečo to sem nepástnuť ?

"V přípravě vojenského převratu v Bělorusku mohou být zapojeny i české tajné služby, případně politici

„Co je však důležité, to jsou nové informace ruských novinářů, které pochází přímo od běloruské KGB a jsou zdrojovány přímo od vyšetřovatelů. Juras Zjankovič totiž začal spolupracovat a odhaluje celou síť spolupracovníků na Ukrajině, v Polsku a teď se podržte, ať to s vámi nepraští… v Praze! Ano, podle informací ruských novinářů totiž Zjankovič po příletu z USA do Frankfurtu nad Mohanem počátkem tohoto měsíce neodcestoval letecky do Varšavy, ale odcestoval do Prahy, kde se zdržel 2 dny. Potom pokračoval do Varšavy.

Podle těchto informací se měl sejít v Praze a poté ve Varšavě hned s několika představiteli české a polské politické scény, ale jména zatím ruští novináři nemají, protože KGB je zatím nechce pustit, protože se budou asi snažit rozkrýt celou síť, kdo všechno stál za pokusem vojenského převratu v Minsku a plánem na vyvraždění Lukašenkovy rodiny. Naše redakce má slíbeno, že jakmile budou informace uvolněny, dostaneme je jako první v ČR. Jaká to budou jména, to podle všeho potom vysvětluje dost možná ten jekot a hysterii, která v ČR vypukla minulou sobotu večer.

Tiskovka Babiše a Hamáčka v sobotu večer byla svolána naprosto narychlo a v nezvyklém čase pozdě večer a mnoho novinářů se nad tím pozastavilo, že když vyšetřování výbuchů ve Vrběticích trvalo 7 let, proč nemohla tiskovka počkat na druhý den ráno v neděli v nějakém normálním čase, případně až v pondělí?

Proč úřad vlády rozeslal pohotovostní esemesky všem novinářům, že se mají urychleně dostavit na vládu? Co bylo tak důležité a hořelo to tak moc, že to nesneslo odkladu? Informace o kauze, která se vyšetřuje už 7 let? To jako vážně? Také vám to neleze do hlavy jako nám? Proč ta tiskovka musela být tak narychlo? Díky ruským novinářům na to teď už zřejmě známe odpověď.

Běloruská KGB podle ruských novinářů zachytila komunikaci mezi monitorovaným telefonem jednoho z již delší dobu sledovaných assetů CIA v Praze, který je na pozici pracovníka amerického zastupitelství v Praze a telefonoval v sobotu v odpoledních hodinách několika lidem z okolí vlády ČR a následně i několika kontaktům na vnitru a rovněž několika soukromým osobám přes mobilní aplikaci Viber.

Tento asset podle informací požádal českou stranu o urychlenou pomoc, neboť západní agentury se právě dozvěděly, že Bělorusko hodlá odvysílat reportáž o zadržení dvou agentů CIA v Moskvě, kteří chystali vojenský puč a vraždu Lukašenka s rodinou v rámci Operace Silence, takže je potřeba minimalizovat škody a za každou cenu přehlušit mediální prostor jinou kauzou. Jedinou cestou na zahlazení stop je mohutné zavrtění psem, odvedení pozornosti skandálem ještě větším, než je zatčení dvou agentů CIA v Moskvě a jejich usvědčení živou nahrávkou.

Reportáž o chystaném puči v Minsku jako první přinesla běloruská televize ONT TV [5], která ji odvysílala večer v sobotu 17. dubna 2021. Ihned po odvysílání reportáže začala podle běloruské KGB čilá komunikace na sledovaných telefonních číslech mezi americkým velvyslanectvím v Praze, Úřadem vlády, Ministerstvem vnitra a BIS. Úřad vlády 25 minut po reportáži začal rozesílat českým novinářům urgentní esemesky a emaily s pozvánkami na mimořádnou tiskovku na vládě okolo 21. hodiny večer. Materiál z Langley nesmí být uveřejněn, protože Američané v něm udělali kardinální chybu, nesmysl, právě kvůli tomu, že si mysleli, že ve Vrběticích došlo jen k jednomu výbuchu.

Posunuté materiály ze CIA tak nelze použít před veřejností."

A tak ďalej.
Text ponúka ale niekoľko veľmi jednoduchých a racionálnych otázok, ktorých zodpovedanie môže ľahko pomôcť odhaliť, či sa jedná o konšpiráciu.

Napríklad:
"Skutočne sa tlačovka premiéra o výsledku 7 ročného vyšetrovania tak závažnej veci ako Vrbětice, zvolávala nečakane v sobotu večer na cca 21.00 hod pomocou SMS a e-mailov ?"
Že sa o takto závažnom materiáli nejednalo najprv v českej vláde, tak ako sa to obvykle robí - nad tým vyjadril veľké počudovanie v médiách aj samotný slovutný Andor Šándor.
Naozaj sa nejednalo - no asi výnimočná situácia si žiada výnimočné riešenia.

Norman

že zo všetkých motívov sa bieloruský atentát na Lukašenka javí ako najdôležitejší dôvod tohto českého šaškovanie s výbuchom a s protiruskou hystériou. Zo všetkého, z časovej postupnosti a podobne, je takmer isté, že pokus o puč v Bielorusku bol najdôležitejší motív, prečo s tým Česi prišli.

Babiš je hlupák, že sa do toho dal zatiahnuť. Ale zrejme to dobre predal. I keď na druhý deň akoby uberal, už nehovoril o terorizme podobne.
Zeman správne čaká, čo zostane z kraviny už po týždni. Až potom zareaguje.

Je dosť možné, že priamo do atentátu boli zapojení českí agenti a politici. Kto iný by to pre USA robil? Kedže ten US agent bol v Prahe, je znova takmer isté, že tam niečo s niekým zariaďoval. On tam nebol na dovolenke. Češi sú v tomto viac zapojení, ako sa zatiaľ vie. Myslím, že Rusi to vedia, sami Češi s tým rátajú a preto ta nenormálna hystéria - aby potom skúsili akékoľvek informácie zhodiť na svoje "zlé vzťahy" s Ruskom. Bude to treba sledovať a zverejňovať, čo príde z Ruska.

Z Prahy sa stáva centrum špinavých operácií, stoka Európy.

Ináč Nemecko je v tomto veľmi ticho, chápe, že je to aj útok na Nordstream 2, a tak sa tvária, správne, že nejaký výbuch v českej dedine je pre nich nepodstatná vec.
Ono Nemci hovoria "To je pre mňa česká dedina" keď niečomu nerozumejú. Ako my, keď hovorím o "španielskej dedine"
https://de.wikipedia.org/wiki/B%C3%B6hmisches_Dorf
Toľko wikipédia. Ja ale viem, že hovoria o "českej dedine" aj keď hovoria o bordeli a špine. "Je to bordel ako v českej dedine". Tak nejako. Ale to vo wiki tuším nie je. Takže Nemci sa výbuchom v českej dedine ani nečudujú, heh.

Ľubov

Do ukončenia celej trasy chýba už iba 150 km,spolu s pretlakovymi skúškami a kontrolami plyn do Nemecka ,obchádzajúc Ukrajinu, teda aj ďalšie štáty potečie od októbra,novembra 2021.
Nemecko ani Rusko si toto už vziať nedajú, boli by hlupáci.

Moja skromná životná skúsenosť je jednoznačná.Ak chceš v Praze dúm ,potom rob v plyne.Ale nič nádennícke,ten flek musí byť aspoň na okrese.-). Na plyne ale aj tak nikto nikdy neprerobí,ani predavači plynových sporákov,ani tí,čo neustále chcú kontrolovať kotolne. Plyn je najviac. A preto plynovod bude ukončený.

ps. Potešilo by ma,keby sa na svetlo vytiahli všetky Kisákove kšefty ,nie len tie s pozemkami.Možno preto je teraz všetko to kiskoidné nechutné ovocie také ochotné vyhadzovať. A ktovie čoho všetkého je ešte schopná táto chamraď.

Norman

Ako sa minuli fosílie v pevnom skupenstve, teda zuhlie, tak sa míňajú aj tekuté fosíli, ropa. Okrem toho, aj keď to anarchisti a netechnici popierajú, tak mocní vedia svoje a klíma zhrošovanie naozaj vyžaduje znižovanie spalovania ropných produktov, aj keby holé opice mali mrznúť - to spravia určite, nepotrebujú k tomu žiaden vírus covid. S plynom je to o niečo lepšie a je ho ešte "o niečo viac" - o takých 20 až 50 rokov viac, čo je síce smiešne z pohľadu historického, ale holej opici už nič iné nezostáva, len sa modliť o každé ďalšie desaťročie.
Ako hovori Alain Delon - je rád, že už odchádza a každý môže byť rád, čo sa toho kolapsu nedožije.
Ale nejak som odbočil do temných predpovedí - určite platí, že ak niečo bude fungovať, tak plyn a najlepšie plynovodom z Ruska. A najlepšie mimo oblasti nepokojov, ako Ukraina a Poľsko. Mimochodom, ak nemýlim, Česko je nadšené, že má teraz fosílne palivá dovozom cez Nemecko, a ešte si toto usporiadanie pochvalujú - tí Češi sú fakt idioti :-). Na Slovensku je politicky nedospelé obyvateľstvo, ale v Čechách sú politicky tupé elity - a to je horší prípad.
Dnes má mať vraj prejav k afére Výbuch Zeman - tak sme zvedaví, no on si v tomto veku a v tomto postavení nenechá pošpiniť povesť a karmu. Človek, čo v roku 1989 napísal Prognostika a prestavba, sa dnes nebude nechávať manipulovať ich tupým lokálnym politickým dobytkom. Znova upozorňujem - disidenti a revolucionári z konca komunistickej hniloby sú dnes opäť v nemilosti režimu (aj keď majú ešte nejaké zvyšky postavenia). Klaus, Zeman, Čarnogurský - nech už mali akékoľvek schopnosti aj amorálnosti (hlavne Klaus), tak sú dnes nenívidení ako odpad a neľudia - ešte viac, ako ich chcel nenávidieť komunistický režim. To je naozaj paradox, to svedčí o tom, aký vlastne dnes máme režim, ako je anglosionizmus spätý s reálnym marxizmom a to hlavne cez svoju chaldejskú základnú kosť.
No, to som sa zas rozpísal, ešte šťastie, že to nik nemusí čítať.

Čo sa týka Kisku, na neho sa už dajú vytiahnuť len zbrane. Hm, ešte aj kšefty so zbraňami:-) Ale načo? Načo znova a znova dokazovať, že k veľkým peniazom sa nedá prísť poctivo? Veď to už každý musí vedieť.

sandro

Dnes bude ten den, kedy po Zemanovom prejave medialne domy ovladajuce Cesko rozhodnu o bojkote jeho dalsich tlacoviek, vyhlaseni. Po tom co dnes povie, bude podla mna uz odkazany len na socialne siete, odkial ho taktiez vypoklonkuju. Dopadne ako Trump, ktoremu strihli tlacovku v polovici a od toho momentu nemal prezident USA moznosti ako prehovorit k ludu. Sila medii je proste obrovska.
PS: takto by to dopadlo na 100% u nas, v Cesku predsa len povaha CT a vztah Cechov k vlastnej statnosti a institucii mozno nieco zmoze. Uvidime, budem to s napatim sledovat.

Náhodný okoloidúci

Keď už je reč o plyne a klíme, pobavilo ma, ako všetci staršia globálnym otepľovaním kvôli vypúšťaniu CO2, ktorý je životne dôležitý ako "potrava" pre rastliny, ale panikária aj kvôli možnosti ochladenia klímy emisiami SO2 zo sopečných plynov. Tak čo je teraz väčšia hrozba? Otepľovanie, alebo ochladzovanie? Nemali by klimatológovia strašiaci nás otepľovaním vypúšťanie SO2 sopkami skôr privítať? :D

https://www.imeteo.sk/clanok/oxid-siricity-z-vybuchnutej-sopky-sa-siri-p...

Norman

Ide o to, že mocní už robia kroky. Lebo vedia, že keď zakážu plebsu výhrev a presúvanie sa - teplota nestúpne o 5 stupňov, ale len o dva.
Ak teda fosílne spalovanie zredukujú, elity sami trpieť nebudú, bude trpieť len plebs - naopak, ak to neurobia, budú trpieť všetci, vrátane tých mocenských elít. Čo myslíš, ako sa rozhodnú?

Ono aj ten terajší tlak na Rusko je daný nielen ruskými zdrojmi, ale aj lepšou pozíciou Ruska z hľadiska oteplenia a sucha. Tajga a severná poloha robí svoje. Rusko vyhralo geopolitické preteky minulosti, teraz bude žať pozitívne úroky.

Čo sa týka strašenia - ver mi, že mocenské elity sledujú všetko podrobne a majú najlepšie správy, práve že nestrašia, ale naopak, do priestoru nepúšťajú otvorenú krutú pravdu, lebo by ľudia či spoločenstvá už teraz dosť kolabovali pod takou perspektívou. Vidíš aj teraz - ľudia neunesú nepríjemné pravdy a tak buď popierajú, alebo sa spoliehajú na zázrak. Ale zázraky sa nedejú, ako vieš, alebo len zriedka :) A popieranie krutej pravdy tiež nikomu nepomôže.

Ja samozrejme nie som mocenská elita, tak vás nemienim šetriť. Bude horšie. Ale robím to rád :-)

Náhodný okoloidúci

Si si istý, že je to popieranie? Ako je potom možné, že napríklad krátko po skončení poslednej doby ľadovej siahala horná hranica lesa vo Vysokých Tatrách o 300 metrov vyššie ako v súčasnosti? Je jediné realistické vysvetlenie - že vtedy bolo teplejšie ako v súčasnosti, aj bez priemyselných emisií CO2.

Vypichnem len jednu vetu z tohto článku:

http://www.shmu.sk/sk/?page=1067

Post-glaciálne klimatické optimum nastalo približne pred 7 000 až 5 000 rokmi, kedy sa priemerné letné teploty v strednej Európy pohybovali na úrovni okolo 12-13°C (dnes 10°C).

 

A čo stredoveké klimatické optimum s predpokladanými teplotami vyššími ako v súčasnsoti, aj bez vplyvu priemyslu, a s tým súvisiace vikingské osídlenie Grónska?

https://cs.wikipedia.org/wiki/St%C5%99edov%C4%9Bk%C3%A9_klimatick%C3%A9_...

 

V poslednej dobe medziľadovej (Riss/Wurm) pred približne 125 000 rokmi bola dokonca hladina svetového oceánu o 8 metrov vyššie ako je v súčasnosti, a vtedy určite nebol na Zemi žiadny priemysel. Teda aspoň zatiaľ  neboli objavené žiadne zvyšky vtedajších uhoľných elektrární a automobiliek :D

 

Mne z toho vychádza, že výkyvy klímy sú prirodzený jav a obviňovanie ľudstva z "globálneho otepľovania" má len malé až žiadne opodstatnenie a je to  čisto politická nátlaková záležitosť a oveľa väčší problém ako CO2 (ktorý sa dá merať, aj spotreba palív sa dá merať a čo sa dá merať, to sa dá zdaniť) je strata lesov a tým pádom aj strata vody z pevniny.

 

Rusom to vyhovuje, uľahčuje im to spriechodnenie severnej morskej cesty, len sa im trošku zosypávajú budovy postavené na /už nie/permafroste. Postupne sa posunie na sever aj severná hranica lesa a život pôjde ďalej.

Norman

Teploty minulosti sú neisté , ale podstatné na tvojom popieraní je iné:
1. globálne parametre sa menia komplexne, nielen CO2 a teplota, ale aj iné parametre
2. kým v minulosti prebiehali zmeny pravdepodobne pomaly, teraz sa menia katastrofálne rýchlo.
3. príroda v minulosti zniesla veľa vecí a aj utrpela - ale ľudská spoločnosť nevydrží ani stotinu z toho, čo paleolitické ľudstvo z konca doby ľadovej.

Výška lesov v Tatrách nijako nemôže zmeniť závažnosť týchto troch varovaní. Takisto výška oceánu kedysi bola zaručene iná, ako dnes, bola aj nižšia, aj vyššie - ale vtedy neboli na ich hladinách veľkomestá a veľká časť životne dôležitých technologických zariadení.

To, že výkyvy klímy sú prirodzený jav ale nie je argument proti tomu, že 1. klíma podlieha aj ľudskej činnosti, pretože je povedzme dosť krehká, 2. že výkyvy klímy, aj keď boli niekedy prirodzené, či sú možno aj teraz prirodzené, že neznamenajú fatálny dopad na ľudskú spoločnosť, ktorá už teraz žije v napätej situácii.
To, že nejde len o plyny, ale aj o vodu, a zalesnenie, to sme sa už dávnejšie zhodli a spadá to pod bod 1 v tomto komentári.

Ja rešpektujem, že niektorí ľudia nechcú prijímať fakty o hrozbách, a rešpektujem aj to, že ľudia nereagujú na racionálne argumenty a fakty - ale situácia je dosť jasná a nemožno o tom nehovoriť len preto, že zo zlých správ ľudí bolí hlava.

Ale situácia sa prejavuje už čoraz aktívnejšie, aj covid a chaos okolo neho je súčasťou tohto rizikového stavu. Je to stav, ktorý málokto z nás teraz priamo zavinil, presnejšie povedané ťažko ho akékoľvek hnutie na tejto úrovni vylepší - v tomto ohľadne dosahu bežných ľudí som skeptik. Preto o týchto veciach nejak prvoplánovo nepíšem, lebo sa nič nedosiahne. Ale stav týchto vecí je už tak ďaleko, že začína a bude ovplyvňovať priamo spoločnosť, politiku. Preto stráca zmysel sa baviť o vývine ľavicvých síl či národných síl, keď za pár rokov dôjde k celkom iným problémom, ako máme dnes.

Navyše je tu ale fakt, že jeden zo základných problémov západu je "slniečkárstvo", teda prílišný optimizmus a ignorácia prírody. Nie ignorácia vtáčikov a chrobáčikov a kvetiniek, ale ignorácia základných "fyzických" zákonov. Myslím, že už je pomaly čas, aby sa ľudstvo naozaj zobudilo, aby sa niekam posunulo k vyššej kvalite. Neprebehne to totiž len tak, že sa presunie na sever hranica, ale sa v strede rozšíria púšte, vrátane Indie, strednej Ázie, Južnej Ameriky ale aj Ďalekého Východu, a sever to už nijako neustojí. A ak ustojí, tak to bude znamenať naozaj nevídané tlaky, migrácie a následné obranné zákroky, aké sa dnes neodváži nik ani publikovať ani ako hypotézu.
Myslím, že tento nedostatok môže náš portál so svojimi skromnými silami nahradiť :-)

Náhodný okoloidúci

Ja viem, že všeličo sa mení, nie iba teplota a obsah CO2 v atmosfére. Mení sa oblačnosť, dĺžka slnečného svitu v závislosti od oblačnosti, mení sa smer prevládajúcich vetrov, mení sa trvanie snehovej pokrývky, menia sa fenofázy. Som poľnohospodár, tak o tom niečo viem. Teda aspoň si myslím :)
Stačí si spomenúť, aká bola minulá zima slabá, lebo se mali stabilný polárny vír. A ten v našich šírkach spôsobil pretrvávajúce západné prúdenie a "taliansku zimu". Nedávno sa polárny vír rozsypal, a tak teraz máme rozhádzané počasie a vpád arktického vzduchu.

Inak vzťah CO2 a teploty je celkom prehľadne popísaný v tomto článku:
https://vesmir.cz/cz/casopis/archiv-casopisu/2012/cislo-5/klima-holocenu...
A nevyznieva to v prospech súčasného naratívu o zvyšovaní globálnej teploty kvôli nárastu obsahu CO2. Vyzerá to tak, že väčšiu váhu majú iné činitele a CO2 sa tam pletie len tak nejako náhodou. Ako píše autor - "platný skleníkový efekt, neplatná skleníková hypotéza".
A ešte "žádný z dosud zkoumaných numerických klimatických modelů založených na skleníkové hypotéze nedokázal namodelovat žádnou z uvedených holocenních teplých nebo chladných period".

Problém je v tom, že klíma sa prirodzene nestabilná a rozkolísaná a premenlivá, ale my ako ľudia a civilizácia potrebujeme stabilnú klímu a status quo. V klíme neexistuje niečo ako status quo.

A do toho vstupujú mocenské záujmy a ich agresívne pretláčanie pomocou propagandy. A predovšetkým snaha nájsť jednoduché a "sexi" riešenie zložitých problémov. Prípadne zo zložitého problému vybrať nejakú maličkosť, zamerať sa na ňu a riešiť ju, pričom sa zvesela ignoruje všetko ostatné alebo sa tomu neprikladá dostatočný význam.

A tak sa napríklad stane, že domorodci na svojom ostrove vyklčujú mangrove, aby mali prístup k moru, či už kvôli rybolovu alebo ako pláže pre prachatých turistov, samozrejme, obnažené pobrežie im začnú podmývať a odnášať morské prúdy, a domorodci sa zľaknú, že sa im ostrov potápa a že za to môže CO2. Niekde už pochopili. akú ch...vinu urobili a začali mangrove obnovovať.

Alebo domorodci v Himalájach vyklčujú les, aby mohli mať 24 hodín denne na ohni čajník, ako je tam vraj zvykom, ale keďže počty domorodcov stúpajú a tlačia sa tam aj turisti, lesov ubúda rýchlo. A tak monzúnové dažde nemá čo zadržať, na dolnom toku sa vytvárajú záplavy, ale samozrejme, za príčinu sa označí CO2. Nie odlesnenie.

Klíma sa menila, mení, aj sa bude meniť, raz dole, raz hore, v dlhodobom aj krátkodobom časovom horizonte, ide len o to, či sme schopní prijať správne riešenia. A podľa mňa je v tomto prípade namieste adaptívna stratégia, lebo zmeny klímy hore/dole môžeme ovplyvniť len veľmi málo. A skôr len symbolicky. Čiže neplytvať energiou a silami na to, čo nemôžeme ovplyvniť, alebo to môžeme ovplyvniť len veľmi málo, ale hľadať riešenia, ako sa zmenám klímy prispôsobiť. Napríklad obyčajnou úmyselnou a dobre premyslenou zmenou druhového zloženia lesov smerom k väčšej suchovzdornosti a odolnosti voči výkyvom klímy a voči škodcom.
Lenže hľadaniu a zavádzaniu najlepších riešení bráni spolitizovanie problémov a osobné záujmy jednotlivcov a kadejakých mafií a boj o zdroje a plytvanie. A ako správne píšeš, tak aj slniečkárstvo.

A ešte jedna provokačná poznámka. Čo ak to, čomu sa hovorí "globálne otepľovanie", nie je nič iné ako návrat z dlhšie trvajúcej chladnej periódy naspäť do normálu?

Norman

Ten článok je prevzatá kapitola z M. Kutílek and D. R. Nielsen: Facts About Global Warming. Rational or Emotional Issue? Teda zjavne z knihy, ktorá v nadpise jasne dáva najavo, ktorým smerom je zameraná. To neznačí, že nemusí byť seriózna - ale ten text nie je nejak presvedčivý. Spôsob argumentácie vždy tak na okraji, možno , možno, nič nie je isté .... Asi by nemalo zmysel, aby sme to tu rozoberali do detailov, ale už principiálne - sledovanie minulosti, ak teda čísla o ich teplote budeme považovať za ako tak správne, síce môžu skúsiť nájsť nejaké cykly - ale tým nijako nezanalyzujú, ako súčasný antropofaktor ovplyvňuje túto vec. Aby sme to vysvetlili príkladom - sledovanie bobrov, ktorí občas spôsobovali v prírode zápchy a možno aj záplavy, moc nevysvetlí, čo spôsobujú ľudské priehrady. A opačne - to, že dnešné problémy stavania priehrad nevysvetlujú zmeny tokov riek v minulosti je predsa úplne irelevantné. My chceme pochopiť súčasnosť - kvôli tomu nepotrebujeme vysvetliť všetky zmeny či katastrofy minulosti.

Samozrejme, ja by som našiel ľahko desiatky článkov, ktoré tvrdia o vplyve CO2 na teplotu určitý opak, ako ten článok - tento spôsob argumentácie na webe, obhadzovanie sa linkami a textami, ako už vieme, nikam nevedie.

Moceneské záujmy do toho vstupujú, v tom sa zhodneme. Lenže kym ja tvrdím, že hlavný záujem je snaha industriálneho komplexu zatajiť svoje negatívne vplyvy, ty zastávaš názor, ktorý zastávajú tieto korporácie - že všetky zmeny sú prirodzené a prípadne že je to konšpirácia proti nim.
Komu veriť? Kde nájsť dôkazy?
Kto asi má väčšiu silu zatajovať dáta a robiť propagandu - korporácie, alebo ... kto je vlastne na druhej strane? Korporácie alebo obyvateľstvo? Píšeš: "...domorodci sa zľaknú, že sa im ostrov potápa a že za to môže CO2". Čiže tí domorodci pretláčajú na svetovej úrovni svoje "mocenské záujmy", že sa im potápa ostrov? A robia tak problémy dobrým korporíciám?

Ale aby si to nechápal zle - veď od začiatku tu hovorím, že nejde len o CO2, do tématiky CO2, kde sa veci ťažko dokazujú, to stále sa snažia zavrieť tí, čo to chcú zakamuflovať. Sú to aj tí "domorodci, čo klčujú" ... ale ešte viac "klčujú" medzinárodné korporácie, ťažký priemysel a podobne - veríš tomu? Kde si vlastne zobral tento slovnik "domorodci klčujú" - to je naozaj slovník tej propagandy, čo zhadzuje vinu niekam do stratena a podsúva ju na nejaký rozmer dedinského klčovania. Ten problém ale nie je len tam, je hlavne niekde úplne inde, v priemyselnom svete.

K tej poslednej otázke: nejestvuje žiaden "normál", jestvuje len určitá teplota a pomery, za ktorých (industriálne) ľudstvo dokáže fungovať a prežiť. Akýkoľvek "návrat do normálu" v tvojom zmysle by pre ľudstvo proste znamenal katastrofu. A nepomohlo by mu, nech by si presadzovalo stromčeky vo svoje záhradke tak alebo onak.

Je naozaj ťažký omyl, až tragický, to tvrdenie:
"Klíma sa menila, mení, aj sa bude meniť, raz dole, raz hore".
Tento štýl argumentácie či postoja preberáš jednoznačne z kruhov, ktoré sa snažia všetkými silami bagatelizovať dopady a zakrývať vlastnú vinu. Antropogénny vplyv, a to ťažký a negatívny, na planétu, už nemožno zakrývať.
Je jasné, že mocné mafie sa snažia falošne upokojovať populáciu a udržiavať ju v neznalosti a optimistickej slniečkarskej letargii, ale katastrofické dopady sú už viditeľné doslovne voľnými očami.

Náhodný okoloidúci

Presne to tvrdím, že civilizácia potrebuje status quo, čiže stabilitu, a rozkolísaná klíma jej nevyhovuje, lebo si vyžaduje zvýšené zdroje na kompenzáciu následkov výkyvov.
Moja veta "klíma sa menila, mení a bude sa meniť, raz dole, raz hore" je podľa Teba nebezpečná argumentácia, podľa mňa to je suché konštatovanie faktu. Či už sa Ti to páči alebo nie, je to tak, tá veta je pravdivá.
O vine korporácií za devastáciu prírody sa píše veľa a často, drancovanie zdrojov a jeho následky sú všeobecne dobre známe, či už ide o ťažbu nerastných surovín v civilizačne zaostalejších kolonizovaných krajinách alebo o vypúšťanie nebezpečného odpadu. Ťažobné spoločnosti bez zábran vyrúbu hektáre pralesa, len aby sa dostali k jednému cennejšiemu stromu, z ktorého vyrobia nábytok miliardárovi na opačnej strane zemegule. Čo sa ale prehliada, je vplyv samotných domorodcov.
Preto ak som písal o domorodcoch, ktorí si ničia svoju krajinu, je to práve preto, lebo slniečkárske kruhy ich vykresľujú čisto ako obete, ktoré doplácajú na priemyselnú civilizáciu, ale úplne ignorujú fakt, že domorodci si veľmi často svoje krajiny skrátka "vybývali", vyklčovali, vypálili, vypásli, a preto sa ich domáce územie mení na neobývateľné. Hádzať všetko vinu na korporácie je zavádzajúce a slniečkárske. Zničenie 90% pôvodného pralesa napríklad na Pobreží slonoviny nezapríčinili korporácie, ale domorodci, ktorí nie sú ochotní alebo schopní udržať svoje množenie na úrovni, kedy sa pôrodnosť a úmrtnosť vyrovnávajú a množia sa geometrickým radom. Typickí r-stratégovia. Spomeň si na tú africkú matku, ktorá v 38 rokoch mala 37 detí a neplánovala prestať.
Tí takzvaní "klimatickí utečenci" sú často v pozícii chlapca, ktorý si zavraždí vlastných rodičov a na súde žiada zhovievavosť, lebo je úplná sirota.
Ja osobne stále pokladám za väčší problém vysušovanie pevniny. Práve odlesnená krajina s obnaženým povrchom pôdy sa najviac prehrieva od slnka, lebo v nej chýba pufrovacia schopnosť lesa a chladenie atmosféry výparom, transpiráciou. To je možno väčší problém ako CO2.
Dovolím si ešte pripomenúť známu a ututlanú aféru Climagate - ako vieme, jej podstatou bolo úmyselné falšovanie a manipulovanie výsledkov klimatických meraní, vedomé vynechávanie nepohodlných údajov, aby sa dosiahol požadovaný politicky korektný výsledok, známy "hokejkový graf". V zdravej spoločnosti by autor manipulácie bol vyrazený na dlažbu, v slniečkárskej spoločnosti je z neho stále celebrita.

Norman

Keď sa auto rúti do múru, nie je pravda, že "autá idú raz rýchlejšie raz pomalšie, a autá každú chvílu do niečoho narážajú". V danom kontexte tá veta pobáda na ignorovanie veľkého nebezpečenstva. A to nie je sranda.

Podobne je to s tvrdením, že "sú všeobecne známe" tie spomínané negatívne veci. Práveže tie veci nie sú všeobecne známe, práveže ľudia, ale nielen v tejto veci, spia.

Pozri, dohodnime sa tak, že ty si prekvapivo veľký optimista. Alebo je v tom niečom iné?

Norman

Treba pripomenúť, že nejde o samotný text z nejakého objektívneho dnešného hladiska (i keď si to rád prečítam znova, dík), ale za ten určitý ohlas, ktorý to vtedy spôsobilo.
Napríklad bolo dôležité, že to bol text za prvé autorsky od a za druhé mierený na skutočných inteligentov, nie na nejakú zhnitú alkoholickú čvargu, ako havlovská skupina.

Pre tých, čo majú v sympatii ilúziu o časoch reálneho socializmu (smrádek, ale teplúčko) a nemajú radi to, čo priniesla zmena paradigmy 1989, pripomeniem, že ľudia podobní Zemanovi by potenciálne mohli viesť krajinu cestou reformy, teda nie revolučným ukradnutím všetkého štátneho. To bola vtedajšia nádej a aj preto museli KGB spolu s americkým NED urobiť rýchlo pojebaný prevrat, aby sa im to nezvrhlo, ako v roku 1968 (keď museli tiež zasiahnuť). Čiže Zeman je, chtiac či nechtiac, či si to zaslúži alebo nie, tak trocha symbolom tretej cesty - ktorou sa NEšlo. A to bola základná chyba.

Dôvod by sa dal uviesť, že sme boli v menšine, proti presile. Ale to nie je úprimná pravda. Podstata je v tom, že väčšina občanov Česko-slovenska boli naozaj podľa môjho odhadu neúmerne bezcharakterní, chamtiví, submisívni a v podstate aj krátkozrakí (čiže nudne nebystrí). No ale to už vlastne nie je o minulosti, ale o súčasnosti ... :)

slaven1

Nič proti sedliakom v zmysle roľníkom. Chlieb je z poľa, nie z britského Tesca. Slovo sedliak je v nadpise použité ako výraz opisujúci hrubého, nevzdaleného človeka.

Takýto človek nemôže riadiť políciu v suverénnom, úspešnom Slovensku, krajine s múdrymi a šikovnými ľuďmi. Takýto človek môže riadiť políciu v zaostávajúcej, vymierajúcej kolónii so zrušenými školami.

Pripomeňme, že počas toho ako Peter Kovařík zastával najvyššiu funkciu PZ, jeho predchodcu, Milana Lučanského, "za-samo-vraždili" o rukáv teplákovej bundy v kolúznej väzbe.

Video: Je radosť vidieť niekoho nesubmisívneho s charakterom

Norman

Ale keďže si to nalepil na mňa, tak ti poviem, že takéto anarchistické šaškovanie je tak pre pubertiakov. Pravda, odkedy je nakrúcanie v podstate zadarmo, podobných exhibicionistov bude pribúdať, urobia hocičo, aby mali svojich 10 minút slávy. Aby napodobili tých, čo sa videami akosi dostali do povedomia, alebo čo ich na tom vzrušuje ...

Je sranda, že to akože brojí proti hygienickým opatreniam, ale dôležitejšie veci, konkrétne sloboda slova, tak tá InformačnúVojnu, na ktorej stránku si dal link, nezaujíma. Lebo tam visí nasledujúci text (podobne ako na Hlavných správach a podobných pseudo slobodných stránkach):
---
Vážení diskutérii, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.)
---
Asi toľko k ich hodnotám a preferenciám. Tam hľadaj submisivitu.

nové