Jeden aspekt covidu po 20 mesiacoch - vedecká neschopnosť

Je to približne 20 mesiacov, čo je v Európe tento prírodný ale aj či hlavne spoločenský fenomén, Covid-19. Väčšina ho už má plné zuby, mnohí si myslia, že o ňom bolo všetko podstatné povedané, ale nie je to pravda, skôr naopak. 

Je už jasné, že Covid je problém "rozvinutých" spoločností, nahustených spoločností. Prírodnejšie oblasti chorobe takéhoto rázu neposkytujú až toľko možností. Pravda je síce aj to, že proste chorých a mŕtvych tam, v divočine tretieho sveta (Afrika, časti Ázie či Južnej Ameriky), až tak neevidujú - ale predsa, pandémie sú takmer vždy hlavne problémom "mestských" spoločností. Alebo ľudí žijúcich neprirodzene zomknuto - armáda a podobne.

Na druhej strane, moderná spoločnosť ponúka proti nákazlivým chorobám jednu špeciálnu zbraň - vakcináciu. Je to relatívne nová vec, jej vedecké spracovanie na Západe má len nejakých 150 rokov, ale v princípe je to vec účinná. Aj preto rozvinutý Západ vsadil na ňu ako na primárne riešenie Covidu. To je prirodzené a logické uvažovanie.

Nemienim teraz rozoberať neochotu dať sa očkovať, teda počty očkovaných, ktoré sa dosiahli. Táto otázka je téma sama osebe, prejavuje sa v nej to, že vakcinácia je historicky naozaj nová, a je to aj preto záležitosť stále riziková ako pre jednotlivcov, tak aj pre etnikum. Navyše sú vakcíny na covid všetky polepené narýchlo. Bolo príliš optimistické čakať, že voči zatiaľ predsa len nie až tak dlho pôsobiacej epidémii, ktorej úmrtnosť je len v určitých číslach, mnohými považovaných za nízke, a hlavne ktorá nepostihuje deti, že pri takej chorobe sa budú populácie nadšene očkovať ako proti kiahniam.  

Ergo, dá sa povedať, že popri tom všetkom je počet vakcinovaných pomerne dobrý (myslím svetovo, ale aj na Slovensku to nie je až tak málo).

Je tu ale iný problém, o ktorom sa naozaj nehovorí. Po tých 20-tich mesiacoch pandémie, respektíve 10-tich mesiacoch očkovania, je čoraz viac vidno, že vakcíny nefungujú dostatočne. Ich "efektívnosť" je nízka, tie čísla a percentá, čo poletujú éterom, sú prázdne neoveriteľné hausnumerá, presnejšie povedané fikcie, ktoré sú vyvracané každým overovaním, každou praxou. 

Preto možno povedať, že do veľkej miery zlyhala aj západná veda. Zlyhala nielen pre to, že jej motiváciou sú zisky, ale proste aj preto, že sa jej schopnosti zámerne preceňujú, ale keď dôjde na podstatné a konkrétne problémy, sú výsledky mizerné.

Z covidu sa stal spoločenský problém, a tak sa okolo neho robí politika, rozpráva sa o ňom vždy z nejakých politických a komerčných motívov - a asi aj preto sa zabúda na normálne  neafektované zhodnotenie účinnosti vakcín. Pritom je už načase a po skúsenostiach Izraela, Británie či USA možno povedať, že vakcinácia, hlavne Pfizer,  má primalú účinnosť. A ako vieme, tie niektoré ďalšie sú aj oficiálne už stiahnuté ako naozaj príliš rizikové.

Nuž, je jasné, prečo sa toto menovanie farmako-korporácií v masmédiach nemôže povedať a ešte sa dlho nepovie. Sila ničím nekontrolovanej finančnej plutokracie je naozaj totalitná. Z vedy sa stal obchod - a preto Západ proti pandémii neuspel - nedosiahol rýchle a efektívne riešenie. Naopak, v súčasnosti vyvstala objektívna obava, ako to bude vyzerať, ak príde silnejšia a horšia pandémia. Budú sa potom vedci modliť v kostoloch a ponúkať nám nielen (poloplacebové) injekcijky, ale aj oblievanie svätenou vodou? Ako ďaleko sú vedecké inštitúcie schopné ešte klesnúť? A sú schopné byť aspoň trocha sebekritické, alebo stále len s nadšením prekypovať sebachválou? 

 
Ema

sa doteraz nikdy a nikde neopýtal, ako sa u vakcíny Comirnaty od PfizerBioNTech dodržiava pri masovej všeľudovej vakcinácii tých šialených mínus 80 stupňov Celzia, bez ktorých vakcína zhynie a zostane z nej bezcenná šťanka.

Pri vakcínach vždy platilo, že si musia vyžadovať minimum špeciálnych skladovacích či transportných podmienok - najlepšie žiadne, aby sa pri pandémii mohli dostať v rozheganej sanitke do najposlednejšej dediny. A odrazu ... svetovo najúspešnejšia vakcína je tá, ktorá si vyžaduje najextrémnejšie podmienky. To teda hej.

buko

Fajzer deklaroval tych minus 80 a tak aj zacal distribuovat a potom ked zrazu zistili ze s tym bude asi problem dodrzat to tak to pozmenili na bezny mrazak a teraz sa moze do tych dedin distribuovat aj v beznej kemping chladnicke kde si rybari chladia pivo.
Ani diva svina nechape preco to takto bolo (zeby tie vakciny boli uz predvyrobene a hlbkovo zmrazene uz davnejsie?) a preco zmenili podmienky skladovania uz ked vysla produkcia medzi ludi.
Rovnako predlzili aj datum exspiracie ked sa zistilo ze miliony davok vyprsia.

Ema

Metodický postup pre očkovanie proti ochoreniu COVID-19 vakcínou Pfizer Biontech
SCHVÁLIL: DOC. MUDR. JOZEF KALUŽAY, PHD, DÁTUM: 18.01.2021

Mrazový reťazec s veľmi nízkou teplotou (ULT) do -90°C
• Mraziace boxy s veľmi nízkou teplotou (ULT) musia byt uložené v miestnosti s elektrickými
rozvodmi, stabilizátorom napätia a klimatizáciou (nástenná klimatizácia je postačujúca).
• Mraziace boxy s veľmi nízkou teplotou (ULT) sú extrémne ťažké a platí, že prvá inštalácia by mala
byť aj poslednou inštaláciou. Súčasne niekedy je potrebné vykonať búracie práce, lebo nevojdú cez
dvere.

• Špecifikácia mraziaceho boxu s veľmi nízkou teplotou (ULT):
o potrebná dostatočná kvalita elektrických rozvodov, stabilizátor napätia, záložný zdroj
(nutný je záložný zdroj lebo mraziace zariadenia nesmú zostať bez dodávky elektrickej
energie) a prítomnosť mobilného signálu, konvertor napätia je odporúčaný;
o mraziace boxy s veľmi nízkou teplotou (ULT) – 90°C, objem litrov minimálne 200 L, šírka –
podľa šírky dverí (štandardná šírka 90cm), systém vákuovej kontroly tesnenia,
uzamykateľný bezpečnostný systém, zmena teploty elektronicky hlásená formou aplikácie,
hmotnosť max. do 130 kg, elektrické napájanie vhodné pre štandardnú sieť SR;
o vnútorné poličky - 45mm;
o kalibrovaný datalogger vbudovaný do mraziaceho boxu, alebo osobitný kalibrovaný
datalogger vložený do mraziaceho boxu.

atakďalej.

Kalužayovi asi prišiel účet za elektrinu.

Norman

ktorá sa určite nedodržiava a aj preto je Pfizer mizerne neefektívny. Ale snažiť sa použiť masovo čokoľvek, čo potrebuje -80 stupňov mrazu, je technicky nemožné, je to preto od začiatku podvod. Taká teplota sa nedá v našich pomeroch dodržať, respektíve sa určite často nedodržala. Ja viem, sú tam v tých kontejneroch rôzne teplomery, ale u nás sú ľudia vynachádzaví, keď spravia prúser. A robia ich často. Preto hovorím - Pfizer je poloplacebo.

Lenže - kedže u nás (ale aj inde) opozícia stavila na kartu "covid je chrípôčka", dosť dobre teraz nemôže kritizovať vládu a firmy pre neefektívnosť ich očkovania. To bola taktická, ale aj ťažká morálna chyba opozície.

buko

suhlas s textom a je to presne tak ako pises.
Na Slovensku (ale deje sa to prakticky vsade vo "vyspelom" svete) mame dva fetise a zaroven dva "piliere boja proti pandemii" ktore sa ukazuju byt ak nie uplne pomylene tak aspon vyrazne zdeformovane:
- ruska
- vakciny
obe sa daju (z pohladu tych co to riadia) pochopit pretoze ked nic nemas a iba tapes tak kazdy politik, general, menezer ti povie ze musis dat ludom "aspon nieco" comu by mali verit.

A tak sa teda ludom denne, doslova na hodinovej baze vtlaca do hlav ze vakcina je sloboda a rusko je cesta ako obmedzit prenos, pricom:
1. nik z autorit na slovensku nema gule spravit studiu ako je to s ruskami a prenosom v realnom prostredi
2. nik z autorit nema gule povedat ako to teda sa tymi vakcinami je a ktora skupina by sa mala naozaj dat ockovat, kde je to zbytocne a kde je to az takmer kontraproduktivne (deti, uz prekonani) a sposobi to viac skody ako osohu.
Takouto spolocensky bezohladnou, necielenou politikou sa moze napachat (a aj sa pacha) zlo, ktore moze navzdy nastrbit doveru ludi v lekarsku vedu, v zmysel opatreni, v solidaritu.

Je to ako v tej rozpravke o Cisarovych novych satoch, kral sa nahy prechadza ulicami, rozhadzuje zlate mince a davy hikaju a obdivuju jeho krasny odev a Slovaci, utisnuti kdesi v zadnej ulicke ledva na krala dovidia ale o to hlasnejsie kricia "Ooo ake krasne saty, nadherne!!" lebo nechcu zostat pozadu, nechcu aby na nich ostatni ukazovali.

Este jedna poznamka k tym vakcinam - dnes mal nas samozvany hovorca lekarov Sabaka medialny vystup kde cital z papiera akusi srdce drasajucu vyzvu lekarov k ludom co sa este nedali zaockovat.
https://www.uvzsr.sk/index.php?view=article&id=4918%3Alist-verejnosti-od...

Odhliadnuc od toho ze presne rovnake vyzvy a v rovnakom duchu uz prebehli v zapadnom svete tak ma clovek pocit ze len kopiruje globalny medialny narativ, tak ma zarazili dve veci:
1. vyrazne maly pocet lekarov co to podpisali a medzi nimi aj prilis vela odborov, ktore nemaju s covid vobec nic spolocne (oftalmolog, urolog, psychiater, ortoped)
2. iba 6 (slovom sest!!) z oboru kardiologia - preco tak malo? suvisi to s mnoziacimi sa spravami o srdcovych problemoch ktore vakciny sposobuju?

Realita ako keby narazala na medialno-politicku virtualnu bublinu pricom ten hukot pri naraze je coraz silnejsi a neznesitelnejsi. Kto vie citat medzi riadkami, uz to davno precital.

Norman

Hlavne plati:
"Takouto spolocensky bezohladnou, necielenou politikou sa moze napachat (a aj sa pacha) zlo, ktore moze navzdy nastrbit doveru ludi v lekarsku vedu, v zmysel opatreni, v solidaritu."

Táto vláda priam zničila všetku spoločenskú súdržnosť a autoritu štátu.

Len upresním či pripomeniem môj názor v daných bodov:
1. rúška neškodia, nie sú nákladné a zrejme aj slúžia - čiže ten zaťatý boj proti nim bol a je zbytočný, kontraproduktívny
2. vakcinácia bola poškodená tým, že nebol výber druhov vakcín, sputnik a podobne - to vážne poškodilo dôveru a urobilo z vakcinácie politikum. Plus samotné propagovanie vakcinácie ako politického prejavu, ako ho presadzovala vláda, to bol ťažký nezmysel.
3. pozabudol si na "testovanie", ktoré k tomuto stavu dopomohlo. Plošné testovanie vyčerpalo všetkým nervy a dobrú vôľu ... To terajšie, že si treba za každú blbosť zaplatiť test, je tiež nechutné
(dobrý príklad bolo školstvo, kde sa mesiace nervovalo s testovaním, potom sa to zrušilo , aj rúška, pokiaľ viem, a je kľud)

slaven1

Doplnené body.

1. Náhubok ma účinok psychologický. V prvom rade. Je to nástroj na presun klamstva, ktorému sa musí podriaďovať politická elita kolónie, na radový národ. Náhubky vplývajú na duševnú pohodu. Je to "cacik" zo sovietskeho filmu Kin-dza-dza.

2. Bod by som rozšíril, že k poškodeniu postoja k vakcinácii prispelo aj to, že a) vplyv dostupných amerických "vakcín" na človeka nebol otestovaný ani krátkodobo, nie to dlhodobo. b) používajú úplne novú, rozumej neoverené technológiu.

3. Masové testovanie na Slovensku bol medicínsky pokus, ktoré pod záštitou slabej vlády na Slovákoch vykonali zákazníci štúdie "The effectiveness of population-wide, rapid antigen test based screening in reducing SARS-CoV-2 infection prevalence in Slovakia" , hlavne "Department of Public Health and Policy, London School of Hygiene & Tropical Medicine, London, UK"

Jeden medicínsky pokus na národe za druhým..

Norman

nemá zmysel opakovať.
Ale neplatí pre teba, že príliš pozeráš sovietske filmy? Kin-dza-dza? :-) Pozriem si ten tvoj "cacik", keď som mohol novú Dunu, môžem azda aj túto scifi na pušti :)

slaven1

Novú Dunu som ešte nevidel a starú iba dávno. Minulý rok, keď bolo tak veľa času som si ju pustil opäť, ale nedopozerali sme. Nejako ma nebral konflikt v kráľovskej rodine. Kindzadza sa mi páčil viac, je to bližšie mojej duši občana republiky v post-socialistickom priestore.

Čumieť na problémy "kráľov" ma berie asi tak ako poslednú dobu čítať Dostojevského. Problémy aristokratickej triedy krajín 19. storočia, ktorej sa v knihách venoval, odviala nemohúcosť jej predstaviteľov. Nová doba, nové chyby :D

Kin-dza-dza išlo aj na STV dakedy dávno. Keď sa piesok lial, voda sypala a televízia dala pozerať (alebo ja som mal ešte jednoduchý intelekt, ktorý bol vtedajšie vysielanie schopný vydržať).

Norman

Dunu som nikdy ani trocha neakceptoval, odpad. Túto novú som pozrel, lebo je to od Villeneuva, ktorý urobil zopár výborných filmov, Sicario, Arrival. Pokúša sa aj tu o temnú atmosféru, hudba štýlu Johannsson, takže táto nová Duna sa ako tak dá (určite lepšie, ako jeho predošlý remake Blade runner). Pozerám tie jeho filmy len aby som zistil, či zo seba ešte niečo vytlačí, ale asi už nie, lebo práve Johannsson už zomrel, takž eopakuje len odvary ...

Kin-dza-dza som nepoznal, ale pustil som si 10 minút (dopozerám neskôr) - oceňujem jeho humor, ktorý ale asi pochopia najmä ľudia poznajúci reálie, aj jazyk a podobne. I keď to má skoro 80% na csfd, čo je dosť, takže to asi ľudia mali radi.

Ten zvonček sa volá cak, nie cacik. Bolo to už naozaj dávno, už asi zabúdaš. Ku. :)

buko

K bodu 3.
Ked Matovicovi volal Tony Blair a pytal sa na pokroky v plosnom testovani to mi dosiroka otvorilo oci.
K bodu 2.
Teraz sa v Californii riesi pohresovany guverner, ktory sa po boostri ktory si s velkou pompou pred kamerami dal pichnut sa dva tyzdne neukazal na verejnosti, zrusil aj svoju srdcovku - klima sammit
Dnes preniklo ze pravdepodobne dostal silne zdravotne komplikacie z tretej davky.. svinstvo je v tom ze nie aby to priznal ale zatajuje sa, kym vakcino propaganda (cielom su teraz uz hlavne deti) bezi na plne obratky.

https://childrenshealthdefense.org/defender/gov-gavin-newsom-moderna-boo...

A source close to California Gov. Gavin Newsom today told The Defender the governor experienced an adverse reaction to the Moderna COVID vaccine he received Oct. 27.

The source, who asked not to be identified, said Newsom’s symptoms were similar to those associated with Guillain–Barré syndrome (GBS), a known side effect of many vaccines.

K ruskam:
Akosi mi chyba jasna, vedecky podlozena studia ktora jednoznacne preukaze efektivitu prekrytia dychacich ciest.
Ano respirator FFP2 ci 3 je urcite efektivny v rizikovych prostrediach ale plosne od obyvatelov vynucovat mat na nose akukolvek usmudlanu handru je smiesne a uraza ma to.
Nahubok na nose je naozaj psychologicka signalizacia “pozor! Je tu pandemia”, tvar bez nahubku zas signalizuje “pohov! Tu pandemia nie je!”

slaven1

Aký rozhovor, Matoviča a Blaira? Briti robia dozor procesu vakcinácie na Slovensku? Prosím, vzorová kolónia. To bolo teraz dakedy alebo minulý rok?

Hej, strateného guvernéra-turbo-slniečkara som zachytil.

https://www.zerohedge.com/political/california-governor-out-public-sight...

V USA majú kopu problémov. Obrázky NYC zavaleného odpadkami po tom ako smetiari spomalili svoju robotu lebo vyhodili ich "nevakcinovaných" kolegov si videl?

No alebo toto, včera ďalšie písadlá miestnych oligarchov nazvali infláciu čo v USA teraz majú "good thing":

https://www.zerohedge.com/economics/msnbc-goes-full-clowntard-claims-inf...

buko

Blair volal Matovicovi pocas Plosneho sparania a.k.a. Druheho SNP
https://www.startitup.sk/matovicovi-volal-tony-blair-slovensko-konecne-z...

Dansko dnes opat zaviedlo covid passy a s nimi spojene restrikcie. A budu aj ruska. Cisla stupaju. Bolo ze to reci ako Dani porazili covid a ziju uz slobodne vdaka vakcinacii. Nevydrzalo to ani dva mesiace a ten porazeny covid sa z bliziacou sezonou respiratornych ochoreni zase vratil.
https://www.thelocal.dk/20211108/breaking-danish-government-expected-to-...

Nakoniec to tak vyzera ze na desiaty pokus predikcia experta s polmozgom Krcmeryho o pandemii mu konecne predsa len vysla: "ruska (a covid passy) tu s nami budu este dalsich 50 rokov".

slaven1

Základné pravidlo biologickej vojny: Nezhromažďovať obyvateľstvo.

Spájať pokus na ľudoch koloniálnymi úradníkmi na objednávku Londýna so Slovenským národným povstaním je nevhodné a toto prepojenie vložili do nášho infopola naši nepriatelia.

Ďalej, tak ako pomáha "vakcinácia" americkými pokusnými preparátmi tak pomáhajú aj "rúška". Náhubky majú hlavne psychologický účinok, ktorého cieľom je „vizualizovať“ klamstvo, ktorému sa musí podriaďovať politická elita v kolónii a preniesť ho na ľud. Preto nemajú problém nosiť náhubky členovia radovej politickej strany vrátane SMERu (Ficov syn žije v UK).

Covidpasy sú nástroj na budovanie elektro-bankového koncentráku alias fašizácie spoločnosti. S "liečbou" nemajú nič spoločné. Fakticky je covidpas donucovací nástroj aby si na sebe nechal vykonať medicínsky pokus s mRNA „vakcínami“.

https://nadhlad.com/comment/42083#comment-42083

Ešte by som chcel dodať, že podstatné sa deje v ekonomike. Vyčerpal sa súčasný model ekonomického rastu založený na emisii peňazí. Novo "vytlačené" peniaze neprispievajú k rastu ekonomiky a vytvárajú infláciu.

Toto - vyčerpanie hosp. modelu - je hlavná maskovaná udalosť týchto dní, ktorú prekrývajú Covidom24/7. Vytekajú z nej veľmi nepríjemné veci ako napr. likvidácia strednej triedy.

Najbližšie na tepe doby, podľa mňa, má prst dedko Čarnogurský (áno, aj ja som prekvapený).

https://youtu.be/GMZmO1mfSQk?t=567
Часть 1 - Теория посткризисного мира: новая экономическая система для постлиберального света, Uploader: FAAE, President Dr. Ashot Grigorian

Norman

Posledný Križiak vyhlásil plošné testovanie za hrdinský čin podobný SNP. A naozaj, presne tak isto to dopadlo. Zbytočné stratené životy.

slaven1

- Neviem, politikou sa nezaoberám.

Veda ako táka, s politikou ako takou ťahá vždy za kratší koniec :) Toľko k "vedeckej neschopnosti".

slaven1

Heger: Ľudia nedodržiavajú nastavené podmienky. Vláda musí prijať ráznejšie opatrenia.

https://www.hlavnespravy.sk/premier-vlada-musi-prijat-raznejsie-opatreni...

slaven1

Neviem či ste zachytili správu z min. týždňa, že pre členov Európskeho parlamentu bola zavedená povinnosť Covid-pasu pri vstupe do budov EU v Strassbourgu, Brusseli a Luxemburgu. Prosto rovnaké podmienky akým sa musí podriadiť aj zvyšný "dobytok".

No a máme tu prvý výsledok. Žiadna povinnosť Covid-pasu pre členov EU parlamentu!

Niektorí poslanci sa proti tomuto nariadeniu bránili a išli na sud. V piatok, 05.11.2021 sud predbežne rozhodol, ze tato povinnosť odpadá. "Testen macht frei" zostava naďalej.

Sud bude tento prípad naďalej spracovávať, keďže sa jedná o slobodu a základne ľudské práva (atteinte aux droits et libertés fondamentales). Konkrétne: pravo na prácu, pravo na fyzickú integritu a pravo na ochranu dat.

To sú nečakané veci..

https://www.rtbf.be/info/societe/detail_l-exigence-du-passe-sanitaire-a-...

Idril

USA a EU na rozdiel od Ciny + okolitych azijskych statov spolu s Oceaniou sa nikdy od zaciatku pandemie nepokusali o eradikaciu COVID-19. Dobre si pamätajme ze Nemci, Briti, Svedi, Benelux hned od zaciatku COVID-19_pandemie stavili na tzv. kolektivnu imunitu (tzv. Herden-Immunität Prof.Drostena), preto vycitat nieco medicinsky nevzdelanej slovenskej opozicii, alebo aj koalicii v tomto smere nema ziaden zmysel.
Najmä vdaka Izraelu vieme ze mRNA-vakciny nemaju taku ucinnost ako to bolo oslavne prezentované. To ze pocas narychlo vykonanych klinickych skusok Biontech/Pfizer-vakciny neprebiehalo vsetko tak ako by malo si ev. mozte precitat v linku dole.
Ako je uz zname ani vektorove vakciny (Astra/Zen., Sputnik,...) co sa tyka ucinnosti a bezpecnosti nie su taktiez plnohodnotny protipol mRNA_vakcin (Comirnaty, Spikevax, ).
A preto by som chcel dat doposial neockovanym slovakom do pozornosti vakcinu od spol. Valneva (VLA2001), ktora obsahuje len inaktivovany koronavírus, teda bezpecna vakcina, podobna napr. dlhorocne pouzivanej vakcine proti Pertussis (čierny kašeľ).
Pozor, VLA2001 nie to iste co dalsia prichadzajuca novinka od f. Novavax, vakcina NVX-CoV2373 obsahuje len Spike-Protein koronavirusu naviazany na adjuvans (Saponin). Je vsak uz zname, ze samotny Spike-Prot. (bez virusu) väzbou na ACE2-receptor na endotelovych bunkach moze u vnimavych jedincov sposobit tromboembolicke, ci ine komplikacie.
Británia pred par tyzdnami zmluvu s firmou Valneva vypovedala, takze pevne dufam ze nasa Pandemická komisia ci MZSR nebudu rovnaki idioti ako Briti a VLA2001 neobjednaju !
Samozrejme VLA2001 Slovensko Koronavirusu nezbavi, ale da aspon moznost tým starsim pacientom ktorí maju vyhrady proti experimentalnym srackam (mRNA-vakciny) a prekonat tak COVID-19 s ev. lahsím priebehom.

https://www.doccheck.com/de/detail/articles/36008-comirnaty-hat-die-fda-...

Ema

Európska komisia dala jasne najavo, že nemá o francúzsko-rakúsku, čiže európsku vakcínu záujem.

Lingelbach vtedy povedal, že sa obráti priamo na jednotlivé štáty. No, snáď v Maďarsku uspeje, tí sa ako jediní vzopreli americkej mRNA totalite. Orbán zaočkovaný Sinovacom a Szijjártó Sputnikom.

Na Slovensku pri tejto zdebilnenej vládnej bande riadenej z americkej ambasády nemôžeme s Valnevou počítať ani náhodou. Slovensko patrí americkej mRNA, prosto osud kolónie. Nezabudnime na nechutný cirkus so Sputnikom, ktorý stál nakoniec magora Matoviča funkciu premiéra.

Norman

Len jeden detail, aby sme si rozumeli, či hovoríme o tom istom: kolektívna imunita v zmysle prirodzenej imunity po prekonaní nákazy - to predsa oficiálne nepresadzovali, možno len Švédsko či Briti tomu verili, aj keď skôr neoficiálne. Briti od toho dali ruky rýchlo preč v prvej vlne. Všetci prešli na teóriu vakcinácie, teda umelej imunity.

Videl by som to tak, že až potom, čo eradikáciu vírusu nedokázali na Západe zrealizovať, zmierili sa s existenciou vírusu (až do očakávaného víťazného ťaženia vakcinácie). Premorenie tiež nikde na Západe nebolo dosiahnuté, hlavne nikde neboli videné nejaké pozitíva v dôsledku premorenia (aspoň pokiaľ viem). Nik z politikov oficiálne premorenie nepresadzoval (samozrejme, je ťažko určiť hranicu, okrem Švédska boli za cestu "silnejší prežije" ešte Trumpovo USA, Latinskú ameriku a podobné krajiny nerátam).

Ale chcel som vlastne len k tej opozícii, že jej nemožno nič vyčítať. Ja jej ale nevyčítam, že nenašli tú správnu MEDICINSKU cestu na riešenie krízy Covid - ja jej vyčítam, že sa v prvom rade POLITICKY zle rozhodli, že politicky stavili na zlú stranu skutočného lacného populizmu. To príliš hlboko klesli, hlavne ľudové strany, ale aj socdem sa zbytočne nechali strhnúť a namočiť. To sa dalo pochopiť a predvídať vývoj.
Nuž, ale to len tak medzi nami, tu, na neverejnom serveri :), prakticky nemá zmysel sa v tom verejne rýpať a chcieť, aby si nejak verejne priznali chybu. Stačí, keď plynulo prejdú na lepšie pozície. Napríklad v zmysle, čo si napísal: Ďaleký východ sa s Covidom (zdá sa) vysporiadal lepšie, ako Západ, ergo je súčasne stále ešte tragické trápenie s Covidom vina vládnucich politických elít Západu, a na Slovensku špeciál.

Norman

Jeden z dôkazov:

"Česká molekulárna biologička Soňa Peková sa v nedávnom rozhovore vyjadrila, že by nezavádzala žiadny lockdown a keby sme prestali testovať, možno by sme aj zabudli, že tu nejaký vírus máme."

Peková je jasný príklad vedca odtrhnutého od reality, nemajúceho cit pre realitu a pre to, čo hovorí. Predpokladám, že je to dievčatko, ktoré bolo celý život v postavení, ktoré jej pripadalo šedé, celý život zahrabaná v skúmavkách. Zrejme vie o virusoch niečo, ale asi nemá ani šajnu, na čo spoločnosť "zabudne" alebo "nezabudne". Ono totiž nejde o "testovanie", ale ono tí ľudia doma naozaj lapajú po dychu a naozaj skapínajú, drahé hoviadko. Možno ju priamo zaradiť do jedného vreca s Baťovou, ktorá bola tak nehanebná, že zničila vakcinovanie Sputnikom - čo okrem toho, že je to samé o sebe zločin, navyše zničilo zvyšky spolupráce a dobrej vôle v spoločnosti. Obidve sú byrokratické teliatka bez rozumu a bez citu.

buko

"tí ľudia doma naozaj lapajú po dychu a naozaj skapínajú, drahé hoviadko"
asi nerozumiem. Ti ludia by predsa nemuseli skapinat doma ale mali by dostat efektivne liecebne protokoly od svojich lekarov ktori ich postupne liecia od zaciatku choroby. Dalej ti ludia sa predsa mozu dat ockovat co by ich pred skapinanim malo ako-tak ochranit. Kde Pekova odradza od ockovania?
Iba navrhuje, ze vylucit 95% spolocnosti z normalneho fungovania kvoli 5% rizikovym (ktori vsak riziko "lapania po dychu" mozu znizit vakcinou) nie je podla nej spravna cesta.

Neviem, asi som si posledny rok sedel na usiach ale presne takto nam to predsa bolo slubovane, co nepamatate?
"Az ockovanie a premorenie dosiahne dakych 60-70% tak virus uz nebude predstavovat vaznejsie riziko a bud vymizne ale sa stane beznym sezonnym ochorenim ktore vsak budeme vediet ambulantne zvladnut"

A teraz cele Slovensko salie z informacie ktora asi 3x obehla vsetky spravodajstva ze "Nemocnice kolabuju, pretoze cadcianska nemocnica uz je preplnena a personal nezvlada obsluzit svojich 9 covid pacientov"

Skusme sa nad tym triezvo zamysliet: nevladzu obsluzit 9 pacientov? to fakt? To je ten vysledok poctivej a cielavedomej pripravy na tretiu vlnu covid? toto? a to sme v Burundi alebo este v Europe v krajine co ako byvala sucast ceskoslovenska bola vykladna skrina socialistickeho zdravotnictva?

Norman

Kedže Peková aktívne presvedčuje systém, že Covid "by sme si bez testovania ani nevšimli" - to je jeden z dôvodov, prečo nie sú hotové ani "liečebné protokoly". Veď načo lieky, keď je to len chrípočka.
To, že liečenie bolo prenechané na ľudí doma a spackané bolo aj prípadné liečenie v nemocnici, je tiež dôkaz toho, že (zdravotnícka) veda a prax zlyhala.

Nepovedal by som, že 95% spoločnosti je vylúčených z fungovania, to kto ako meria, čo je kde zastavené? Ale o tom teraz nie je reč - hovoríme o Pekovej, ktorá napriek tomu, že je vedkyňa, alebo skôr práve kvôli tomu, ignoruje realitu nákazy.

To, že vakcinácia nefunguje tak, ako slubovali naši vedci vo farmako firmách, to sa zhodneme - ale to nie je žiadne ospravedlnenie pre takéto Pekovej bláboly.

To, že režim nezvládol prípravu na ďalšiu vlnu, to je len ďalší dôkaz toho, že z medicíny sa stalo monštrum, mastodont neschopný pohybu a správnej funkcie.

Ešte k tej "výkladne skrini socialistického zdravotníctva": použijem veľmi nerád a nechtiac svoju autoritu pamätníka a uisťujem tých, čo si to nepamätajú, že úpadok zdravotníctva v tej dobe bol jeden z dôvodov, prečo ľudia chceli nevyhnutne zmenu. Ono zvyšok sa menil, aj cestovať sa už dalo, aj pracovať vonku sa dalo, aj kšeftáriť v drobnom sa už pomaly dalo, aj kritizovať sa už (pomaly) dalo ako dnes - ale stav práve v zdravotníctve bol hrozný a v ničom sa to nezlepšovalo, naopak.

kali

Peková možno zo začiatku mala dobré umysli, ale potom jak sa stala známou a časťou alternatívnych medií bola doslova velebená ako najväčšia vedecká autorita kráčajúca na tejto planéte, tak vycítila, že z tejto svojej popularity môže niečo vytĺcť a začala hrať na nôtu svojich priaznivcov a rozpráva len to čo chcú počuť. Jej snaha o politické angažovanie sa túto moju teóriu len umocňuje.

sandro

Pekova hlavne od zaciatku tvrdi, ze je to umeleho povodu a podlozila to vedou. Dnes je to uz viac menej jasne. Treba si uvedomit, co dala do hry, meno, svoju pracu, rodinu. Netreba ist po ludoch ako ona este aj v alternative, ale naopak, treba ich chvalit a povzbudzovat. Jasne, nech hovori co chce, je zjavne, ze ma rada tu pozornost a rada sa stylizuje do tej role, ktoru aktualne ma. Ale clovek musi byt taky aby nabral odvahu a dal do eteru iny nazor v dnesej dobe. Vdaka za nu.
K pandemii : je uz viac menej uplne jasne a cierne na bielom, ze tato kriminalna banda sa rozhodla uplne rezignovat na minimalizaciu obeti pandemie a sustredila vsetky sily na jedine - tupe trestanie nezaockovanych.

Norman

Umelý či prirodzený pôvod covidu je otázka, ktorá je momentálne výrazne druhoradá (teda pokiaľ nemajú v laboratóriách návod, ako s vírusom vydrbať. Ale to nemajú - aj ak je umelo vytvorený, tak to páni vedci určite nemajú, lebo v tom majú bordel).

A ešte drobnosť: Pred chvílou som videl na Čechoch, ako hovoria o očkovaní a zároveň o nejakých husích hodoch - oni proste nielen u nás berú očkovanie ako administartívnu vec a úplne zabudli, na čo malo vlastne slúžiť. Stala sa z toho akási absurdná politická hra pre samú hru (podobne, ako minulý rok testovanie).