Slovensko musí tiež vetovať embargo na dovoz energie z Ruska

Bruselskí byrokrati skúšajú zasa raz oklamať štáty strednej/východnej Európy. Aj keď je úplne jasné, že malé štáty doteraz absolútne orientované na jediný prirodzený a najľahší dovoz energonosičov z Ruska, teda Slovensko, Maďarsko, Česko, Rakúsko a podobne, že tie nemôžu prežiť embargo týchto dodávok energie, centrála EU v sa ich aj tak snaží oklamať pomocou rôznych formulácii o odklade či dočasnej výnimke na embargo.

To všetko je pasca. Brusel hrá na to, že tieto štáty aj tak povedzme Rusku nezaplatia presne tak, ako potrebuje Moskva, a tak sa Slovensko a Maďarsko dostane do pasce samo. Alebo na to, že podpíšu niečo, čo bude neskôr považované za súhlas a tak bude od nich z EU aj súdne požadované prerušenie dovozu energie z Ruska.

Preto je jediná možná cesta:
Slovensko musí, tak ako Maďarsko, dať veto voči akýmkoľvek snahám EU na plošné embargo voči energii z Ruska.

To je jediná cesta.

Ktokoľvek, kto to neurobí, kto podpíše akékoľvek kompromisy  ťažko ohrozujúce (hospodársky) život Slovenska, je vlastizradca. Týka sa to hlavne predsedu vlády Hegera, ministra zahraničia Korčoka, ministra obrany Naďa( pretože zámer embarga je odôvodňovaný akýmsi vojenským stavom s Ruskom), ministra hospodárstva Sulíka, ministra financíí a predsedu najsilnejšej strany vládnej koalície Matoviča, ale aj skupiny nižšie postavených propagátorov tejto štátnej sabotáže. Vlastizrada sa týka sa aj prezidentky Čaputovej, ktorá tiež podporuje tento absurdný zločin a naopak nijak nepodporuje základné záujmy Slovenska.

Títo ľudia nemajú žiaden mandát viesť kamikadze vojnu s Ruskom, nemajú žiaden mandát zničiť Slovensko, a to zvlášť dnes, keď im 90% občanov vyjadruje jasnú nedôveru.


Splátka za plyn novým spôsobom má prebehnúť už o dva týždne. 20. mája, takže to je prvý zlomový dátum.
To sa ale týka ako menovaných, tak aj všetkých ostatných občanov Slovenska, pretože aj tým ide o všetko.

Viac k tomu niet čo dodať. Buď, alebo.

 

0
buko

Sulik by to bol schopny pragmaticky vyhodnotit - a vetovat
Matovic - to je neriadena strela - vsetko je mozne
Ostatni? Samozrejme ze urobia presne tak ako im Brusel nariadi.