V júni na Slovensko nepotečie žiaden plyn

V juni nepotečia na Slovensko žiaden plyn cez Veľké Kapušany. Ruský Gazprom si na ten čas už nerezervoval žiadne tranzitné kapacity. Dôkazom sú výsledky aukcie.

Je to ďalšia indícia, že Slovensko nebude mať plyn bez ohľadu na to, že EU predsa len povolí to tzv. platenie rublami. Znamená to, že ostatné krajiny, povedzme najmä Nemecko, bude za plyn platiť tak, ako chce Moskva, a bude ho dostávať cez Nord stream. Slovensko nie. 

Je možnosť, že plyn pre Slovensko príde nejak zo západu, ale určite nie toľko, koľko potrebujeme, a určite nie za ceny, aké má dnes. Toto smeruje k hospodárskej katastrofe - padáme z mrakodrapu a sme už na druhom poschodí - ale zatiaľ je to dobré, že.

Pripomeniem, že plynový problém nie je sám, to by sa ešte možno dal zvládnuť, ale je spojený  s ropným a mnohými inými problémami. 

A reakcia? Na túto správu, čo bola napríklad na Pravde, nie je oficiálne skoro žiadna reakcia.

 

 

 
slaven1

Radní z NYC vysvietili na covid-semafore (spomíname si ešte) opäť čiernu a odporúčajú nosic náhubky. Zlá ekonomická situácia v krajine núti neschopnú elitu opäť použiť dymovú clonu pandémie. Ktovie, možno pustia do obehu aj nejakú novú variantu zo zásob vypestovaných v biolabákoch na Ukrajine. Majú z čoho.

https://www.zerohedge.com/markets/new-york-city-raises-covid-alert-level...

Norman

Epidémie rôzneho druhu sú a budú objektívny zjav pri rozpade týchto deformovaných komunit. V stoke, akou je NY, sa s úpadkom hygieny budú šíriť infekčné choroby. Nielen covid.

nové