Všetko sa opakuje

Zaujímavé videjko o tom, ako dnes pri bojoch na Ukrajine nachádzajú vojaci staré zákopy a veci z rokov 2. sv. vojny. Teda veci takmer spred sto rokov. Všetko sa opakuje, ako skonštatovali chlapi.

https://t.me/casusbellilive/56712

Je pravda, že veľká časť súčasného postoja k vojne ako na ruskej tak aj na ukrajinskej strane je adorovaním tejto "Veľkej patriotickej vojny", ako ju v Rusku volajú. V Bývalom ZSSR bola ideológia postavená na tomto víťazstve, identita štátu bola postavená na militantnosti. Aj preto v tých končinách nemajú ďaleko k siahnutiu po (ťažkej) zbrani. Aj preto teraz stoja brat proti bratovi v tejto "malej občianskej vojne".

Špeciálna operácia sa skončila, keď odtiahli Rusi od Kyjeva a teraz je to zas len stará dobrá zákopová vojna. Lenže bojovať proti svojmu dvojníkovi je ako bojovať proti sebe samému - rozdiel v kvalitách armády nie je veľký, rozdiel v použitých armádach je minimálny. Vojna, kde sú rozdiely malé, nemá zmysel. Teda, okrem toho, že si národ zas buduje mýtus o svojom heroickom víťazstve. No, heroickom, povedzme o víťazstve.
Je zaujímavé, že sa západní Rusi nechali tak oklamať anglosionistami. Američania, podľa slov samej Nulandovej, do Ukrajincov vrazili miliardy dolárov, aby u nich vyvolali smiešnu neonacistickú horúčku. Židovskí oligarchovia Ukrajiny investovali do oživenia banderovskej tradície tiež hromady peňazí - to je naozaj zdánlivo paradox - ale na Rusa je Chazar odhodlaný použiť všetko, čo sa nájde. Aj iného Rusa. Toho vlastne najradšej - keď už Francúz ani Nemec nechcú.

Ema

Nový náčelník generálneho štábu britskej armády Patrick Sanders svojim vojakom povedal, aby sa opäť pripravili na boje v Európe.

A tak je pre nás v Európe užitočné pripomenúť si doterajšie zločiny armády Spojeného kráľovstva - aspoň tie oficiálne, ktoré nemohla vyretušovať ani anglosionistami kontrolovaná wikipedia
https://en.wikipedia.org/wiki/British_war_crimes

nové