Tzv. ľudské práva sú niečo, čím si anglosionisti len vytierajú riť

Možno je na Slovensku či v Európe skupina ľudí, čo verí na ideologickú modlu súčasného režimu - ľudské práva. V skutočnosti je to ale tak, že nemáte žiadne práva.

Dôkazom je prípad podnikateľa Hambálka, ktorý spolupracoval s ruskými motorkármi z Nočných vlkov.

Ako to spísal Luboš Blaha (skrátené):

Jozefovi Hambálkovi štát zmrazil bankové účty, podiely vo firmách, odtiahli mu autá, odpojili ho od elektriny a plynu. Nefungujú mu platobné karty, zobrali mu všetko.

Zničili mu tak podnikanie, jeho zamestnanci prídu o prácu, on príde o bývanie - a prečo to všetko? Lebo ho v Bruseli zaradili na protiruský sankčný zoznam.

Žiaden súd ho neodsúdil. Nič protiprávne neurobil. Je bezúhonný človek. Neporušil žiadne zákony. Ale niekde v Bruseli si povedali a tak skončil.

Bez možnosti sa brániť, bez možnosti obhajoby. Porušujú mu základné ľudské práva. Berú mu majetok - tak ako kedysi arizátori brali majetok Židom.

Si predstavte, že odrazu nemôžete splácať hypotéku, nemáte hotovosť ani na nákup jedla pre rodinu, nemôžete nič. A ešte raz - žiaden zákon ste neporušili!

Prípad Hambálek je veľkým ponaučením pre každého Slováka. Dnes je to Hambálek, zajtra to môžete byť vy. Stačí, že máte iný názor, stačí, že vás nejaký úradník v Bruseli strčí na nejaký zoznam.

Nič vás neochráni, žiadna ústava, žiadne deklarácie ľudských práv, žiadne rečičky o právnom štáte. Zoberú vám všetko a skončíte na ulici.

 

Toľko Blaha. Mám trocha obavu, že tieto príbehy ako režim doslovne serie na akékoľvek právo môžu vyvolávať strach v ľuďoch bez odvahy. Ale na druhej strane môžu vážne pomôcť ľuďom, aby sa pripravili skutočné svine, ktoré režim na nich pošle.

Vždy som samozrejme varoval, že nežijeme v žiadnej poonďanej demokracii, ale v despocii - ale rýchlosť a ľahostajnosť, s ktorou režim zahodil masku prázdnych kecov a začal priamo ničiť svojich občanov, tá je pozoruhodná. Zároveň je každý taký prípad aj prehra prehnitého primitívneho režimu, takže by ho bolo treba spropagovať na širokej verejnosti - na čo, žiaľ, my nemáme prostriedky.

 

https://t.me/LubosBlahaSmer/250

 

Miro

Konkretne súdruh Blaha by mal v tomto prípade držať jazyk za zubami. A to v kontexte vyjadrení jeho " capo tutti capi" - Fica.
Súdruhovi v jednom rozhovore uletelo - ," špeciálny súd a špeciálnu prokurátoru v prípade víťazstva vo voľbách SMER nezruší ale zbaví ju gangstrov" ( ten záver mi uletel, ale bolo to niečo podobné).
Jasné, chápeme. Gangstrov šéfa z viedenskeho ústavu vymeníme za svojich gangstrov.
Congratulations pre všetkych čo zo zúfalstva chcú zas voliť súdruhov z NSD. .pardon, SMER - SD.

Norman

Kde sa berie ten mýtus, že práve Smer a Fico sú viac mafia, ako napríklad Dzurindovci s ťažkou "privatizáciou", čiže ťažkým revolučným rozkradnutím základného majetku štátu?
Respektíve - prečo ľudia tomu klamstvu stále veria?
Smer bol a je len dieťa svojej doby - kapitalizmus presne takto funguje.

Čo sa týka (ne)zrušenia špeciálnej prokuratúry - áno, tak funguje svet. Ak na mňa niekto vytiahne pištol a vystrelí, ale netrafí či sa mu zasekne zbraň, neprídem k nemu a nezačnem mu dohovárať "vidíš, to si nemal, teraz odložime zbrane a budeme spokojne spolužiť".
Správny zdravý chlap to tak nespraví, ale, aby som použil svoje oblúbene zobrazenie: vytiahne svoju zbraň a odstrelí hajzlovi gebulu na kašu.
Ponjali? Azda príliš americké riešenie? Nie, Amerika náš vzor. Jedem das seine.

Samozrejme, koleso násilia sa tak bude krútiť ďalej, ale iná cesta nie je.

Ináč, má niekto iný lepší nápad, než podporiť Smer - Sicherheit Dienst? Azda sa máme naozaj báť, že urobia Lipšicovcom nejaké bobo? Och ja sa tak bojím, aby Matovič či Lipšic neskončili ako Lučanský, to by mi bolo tak ľúto....
Smer nie je ideálny, ale ani to nie je voľba "zo zúfalstva". Obávam sa, že práve napríklad Republika, o Hlase ani nehovorím, by to SD nevedeli aplikovať.

Takže otázka: kedy Smeráci niekomu tak zničili život, ako to robí táto politická banda? A tento jeden prípad je síce najexponovanejší, ale boli aj menej nápadné a zákernejšie spôsoby. Takže Blaha nemá dôvod mlčať. Ukáž mi jeden prípad, ktorému za Smeru dodrbali prach, koho hodili do väzby, kto zomrel vo väzbe, advokát, politik, policajt(!!).

Miro

Ukáž mi jeden prípad, ktorému za Smeru dodrbali prach, koho hodili do väzby, kto zomrel vo väzbe, advokát, politik, policajt(!!).

Nechce sa mi hľadať ale jeden prípad ( aj keď neskončil smrťou) otrepali Kalimu vo Infovojne. Mlčal ako zarezaný. Nakoniec sa vykoktal že ako minister aj tak nemal právomoc zasiahnuť.
O tom že Smer oproti tejto psychodely bande bol vzor cnostnej vlády sa nehádam. Ale ani ja sa v súťaži hádzania šípok nebudem porovnávať so slepcom.

Norman

to je zas pravda, proti "nacionalistom" sa Kaliňák a Smer vyzurovali dlho a kruto, aj ja poznám ľudí, čo im to nevedia zabudnúť. Šarišské Michaľany, vrtuľníky a iné zákroky proti demonštráci v Blave 2016 (a 2015) a mnohé iné.

Prirodzene je pravda, že ak by Amerika a jej tunajšie hovná po Ficovi tak zbytočne ostro nešli, mohol by byť dnes celkom na ich strane. Len oni ho medzi seba nevpustili, akéhosi komunistu z Topolčian - tak mu zostala táto cesta.

Chcelo by to novú krv - ale napríklad Republika je jedno sklamanie za druhým. Narástlo im bruško, detičky im stúpli na gule, peniaze a ženy na krk - tak len chodia do posilovní, aby aspoň ramenami pripomínali sedlákov-drevorubačov (prečo vlastne, fakt im jebe? ).
A navyše im mainstream stále nadáva do "fašistov" :-D A tak radi by neboli, ale fašisti sú teraz všetci, aj kšeftár Taraba, aj tí Kuffovci, ba už aj Matovič a Sulík :). Fašistov židia na Slovensku neustále potrebujú a tak hlavný čierny Peter zostal Republike (Kotlebovci odumreli, Kotlebovcov chce zrušiť už len tá obluda Kolík, ktorá nikdy nič z politiky nechápe. Alebo je to zámer, aby mal Kotleba čisté ruky, bol zas nevinná obeť, za roky dobre odvedenej práce pre blaho režimu).

Truhlík

No hej. Ale čo tak reálne sa dá od Fica očakávať?
Že niečo zmení ? Že niečo vráti späť ? Že šlapne na krk liberálnej hydre ? Že nebude robiť len správcu kolónie ?
Že zruší zákony potláčajúce slobodu slova, ktoré ON prijal ? Že prijme zákon FARA ? Že aspoň na 10 percent bude ako Orbán ?
Ja v to neverím. A to, že nebude až taká svoloč ako títo, mi nestačí.

Norman

To je tá otázka.
Ale treba vynechať meno človeka a spýtať sa tak - Čo sa dá očakávať od Smeru? Respektíve sociálnej demokracie?
Stredná cesta je pre Slovensko asi to najlepšie.

Ak to myslíš tak, že hnutia ako Republika sú väčším prínosom - vôbec ti to neberiem, treba veriť na "nových ľudí". No, treba - už len z pomyslenia, že by som ešte niekomu nejako veril, že bude dobrý, je mi mierne zle. Ale viera má svoje prednosti - aktuálna situácia pri nej bolí menej a na konci si človek jednoducho povie - no čo, zasa sklamali, veď sa to aj dalo čakať. A všetko v pokoji pokračuje.

Ale ak by sme zas prijali túto hru na voľby a považovali prínos národniarov ako výrazne pozitívum, tak Republika by sa v podstate mala dostať do vlády. To by bolo príznak posunu, ďalšia etapa. Ja viem, že oni budú spokojní , ak sa dostanú do parlamentu s dobrým mandátom - ale ich ambícia by mal byť už teraz účasť vo vládnej koalícii.

Považujem za svojím spôsobom dokázané, že najúspešnejšia cesta v našich končinách, je cesta Orbana. Žiaden prehnaný folklór a extrémizmus, ale využitie aktuálnych pravidiel. Samozrejme, v Maďasrku to mal zrejme ľahšie, ako je to tu na Slovensku (zopakujme si, že medzi voličmi a občanmi je tu tak 66% akéhosi neforemného hnusu, ktorý sa najprv musí nejako pretaviť ...., ak je to vôbec možné ....). Tento problém až taký zlý v Maďarsku nemajú, a majú lepší politický knowhow medzi politickou elitou.
Pravda, teraz to bude aj na Slovensku ľahšie "klzať", bude ako nebolo, škatule sa budú hýbať. Ale ľudí jednoducho naozaj nie je ( osobne naozaj prvoligový futbal hrávať nemusím vedieť, aby som aj tak objektívne videl, kto má aké krivé a čaptavé nohy, respektíve hlavu ).

buko

Milos Blaha? asi Lubos si myslel..

Inak ta agenda "sankcneho zoznamu" uz musela byt schvalena vopred a zrejme to podpisoval este Fico (ale nie som si isty a nechce sa mi to overovat) - ale ak to tak je tak Blaha sa vlastne rozculuje nad nastrojmi ktore oni sami uviedli do zivota.
V kazdom pripade - tieto nastroje "ekonomickej smrti" - ze ta vypnu od energii, zrusia ti bankove ucty, moznost platit, splacat, porusia ti vsetky leasingy a zmluvy je pre vacsinu ekonomicky aktivnych ludi ekvivalentny base.
aj podnikatel Hambalek, akokolvek vnutorne silny chlap musi citit ten efekt tribalizmu ked ta vylucia zo spolocenstva a urobia z teba psanca.
V minulosti to robila rada starsich kmena - teraz to za teba urobi Vsemocny Stat.
Vskutku, podla mna prave EU a jej politika "silnej ruky, ktora vsetko zastresuje" sposobila to, ze mame v parlamente take nesvojpravne hovna ake mame.

Norman

Sankčné zoznamy sú rôzne, Američania majú svoje vlastné čierne listiny, napríklad ten, na ktorý dali Kočnera (medzinárodné, ale americké ....)

Neviem, čo podpísal Fico ani ako to overiť, čo kde čo v tej džungli kde je. Ale určite žiaden menný ZOZNAM nepodpisoval Fico - ak niekde niekto zo Slovenska podpísal papier s menom Hambalek, tak to musel byť Korčok alebo kto.

Bože, Fico určite robil karieru ako sviňa medzi sviňami - ale to robil aj orbán a z neho aspoň teraz pozitívny tuk vyteká. Tak aj Fico môže vylepšiť svoju bilanciu a byť teraz ešte dosť užitočný - bez ohľadu na to, že bol povedzme naivný a mäkký.
Alebo kto by tam mohol robiť prefíkanú politiku? Suja, Mazurek či Durica? No ťažko.

A takisto nejde o toho Kalábka. Ten je zrejme dostatočne okutý, aby to nejako prežil. Keď toto ale začnú robiť priam potichu bežným občanom, tak je game over - a naozaj potečie krv.

buko

v principe to co spravili tomu Hambalkovi, doslova len za to ze jazdil na motorke s Nocnymi Vlkmi mozu v preneseni spravil naozaj hocikomu z nas.
V podstate len rozsiria mechanizmus ako funguje exekucia a urychlia to - nazvime to "totalne odpojenie" - a do par hodin ti mozu vypnut energie, internet, mobil, peniaze v banke..

Nezabudajme ze Kanada to uz spravila tym ktori podporovali Freedom Convoy - a vzhladom na dynamiku svetovych pohybov a rychlost ich adaptacie - to moze byt za par rokov aj u nas.
Takze staci ked system vytvori zoznam nepohodlnych osob na zaklade nejakeho kriteria (poslal si peniaze na nieco "zakazane", bol si v nejako zhromazdeni a identifikovali tvoju tvar, mal si nevhodne komentare online) - a do par dni alebo aj hodin ich vie "stiahnut z obehu".
Je to velmi tenky lad - pretoze odsudzuje to cloveka bez sudu a zbavuje ho to jeho zakladnych ludskych prav - ale ako vidime su uz tak zufali ze nestitia sa to pouzit.
Otazka je co bude s tymito sankcionovanymi ludmi dalej - ci pojdu do daleho gulagu, ghetta alebo ich nechaju pretlkat sa kym im nedojdu uspory a ci oni len tak akceptuju svoj osud alebo sa vytvori nejaka silna opozicia ktora to zhodi. Histotria nas uci to druhe..

Norman

Ako píšeš - je to sakra tenký ľad, lebo je to obchádzanie ich ďalšej posvätnej kravy - súdu. Čierne zoznamy, kde povedzme stačí zablokovať (dočasne, samozrejme) účty - a je to.
Blaha vyzýva, aby ľudia mali doma hotovosť - to naozaj už výrazne ide do extrému - ale asi vie, čo hovorí.

Čo sa týka tvojej otázky, čo bude s tými ľuďmi - nechajú ich, nech sa pretlkajú. Je to to isté, ako za Husaká - dotyčný má potom iné starosti, a na politiku mu zväčša nevystačia sily. Dalo by sa to nazvať demokratický rozptýlený koncentrák - hovoria tomu aj "slum", že áno.

Som si pozrel Sme, debatu k zákazu vstupu židov do Európy. Teda čoo hovorím - Rusov do Európy.
https://komentare.sme.sk/diskusie/5155006/rusov-by-sme-mali-vykazat-lebo...
Tu behajú po uliciach a píšu do novín komentáre také svine, že by som mal svedomie čisté, ak by som ich vlastnoručne odfaklil. Samozrejme, všetci do nohy sú to prísne liberálne demokratické - svine.
Rusko, to je podľa nich "zlo, násilie, teror, vraždenie, lož........".
To fakt ani za Hitlera toľká posadnutosť a slepá nenávisť nebola.

"Za 30 rokov sa Rusi nezmenili, na rozdiel u Ukrajincov."
Sú (títo) "Slováci" zo Sme viac dementní, ako iné národy - alebo je to platený provokatér?

"Rusi, bohužiaľ tých dobrých... sú chamraď... Je vojna, RUSKO chce zničiť Európu, Ukrajinci sú štít, chudáci... Chcem mier, nech je pokoj zbraniam, prečo Rusko musí bojovat?"
No comment needed.

Asi to začnem zbierať, to sú neuveriteľní čuráci .
(malo som nedávno či mám jedno konto do Sme, od kámoša, ktorý ho mal zo služobných dôvodov, sám by som im nedal ani cent, z princípu - a aj som sa tam pred pár mesiacmi zapojil do debaty, slušne a relatívne umiernene - samozrejme tí liberáli tomu zaplatenému konto zablokovali písanie prísevkov - to je tiež tá ich sloboda slova. Oni sa tak boja iných názorov, naozaj)

buko

to je tak pekny a zaroven absurdny priklad ze ma to az pobavilo :)
Ako vieme tak zidia bombarduju a genociduju palestincov ako sa im prave zachce - ale nikto sa k tomu oficialne nemoze vyjadrit. Rusi to sice nerobia ale to neznamena ze ich z toho nemozme obvinit a nazyvat ich hocijako, dat volny priechod svojej nenavisti, pricom ale tym istym dychom "odsudzujeme nenavistne prejavy" a bojujeme proti nim (rozumej - okamzite cenzurujeme vsetky nepohodlne nazory).

Takze v sucasnom stave medialnej kanonady je obvinit Rusov a zakazovat im hocito tak jednoduche a pohodlne a naopak obvidit Zidov tak problematicke a nerealne, ze by si to nikto nemohol dovolit bez okamzitych dosledkov.
Znamy citat ktory sa pripisuje Kissingerovi:
“It is not a matter of what is true that counts, but a matter of what is perceived to be true.”

Skutocne, to co sa mediam podarilo VYTVORIT, aky obraz, uz vobec nekoresponduje s tym co sa naozaj deje.
Ano, tie nadpisy a clanky a komentare co su schopni vypustit - to Rude Pravo uz bledne zavistou co sa tu podarilo vytvorit, aka cenzura a autocenzura tu funguje.

A co sa tyka obchadzania sudov cez sankcny zoznam - opat - ako to povedal ten Kissinger?
“The illegal we do immediately. The unconstitutional takes a little longer.”