Príprava scenára vojny na Ukrajine

Pro USA je slabá Evropa velmi důležitá. Silná a plně spolupracující Evropa (a zde nemám na mysli EU, ale kontinent) by byla pro hegemonii USA a jeho skutečných vládců Deep state zničující. Nyní, kdy USA vnucují Evropě přijímat ničivé sankce, které jsou opět namířeny proti Evropanům, se samy USA sankcemi, které by je poškozovaly, nijak nezabývají. Oddaní lokajíčkové v Bruselu i většině vlád zemí EU však následují příkazů svého hegemona až do totální sebedestrukce.

Nyní se objevil velmi zajímavý dokument, který přinesla evropská alternativní média teprve včera. Pro znalce politiky nepřináší nic udivujícího, ovšem mainstreamem ovlivněnou masu by mohl šokovat.

  • Uniklý dokument z vládního think-tanku RAND Corporation, známého mimo jiné tím, že stojí za americkou strategií zahraniční a obranné politiky během studené války, podrobně popisuje, jak byla energetická krize v Evropě plánována Spojenými státy.
  • Dokument z ledna uznává, že agresivní zahraniční politika, kterou provádí na Ukrajině, bude tlačit na Rusko, aby muselo v zemi vojensky zasáhnout. Cílem je podle nich zavést sankční balíček, který byl připravován již dlouhou dobu.
  • Ekonomika EU, poznamenává, se v důsledku toho „nevyhnutelně zhroutí“ – a think-tank je mimo jiné potěšen, že do Spojených států mohou proudit zdroje přesahující 9000 miliard USD, a že vzdělaní mladí Evropané budou muset emigrovat.
  • Hlavním cílem, který popisuje, je rozdělit Evropu – zejména Německo a Rusko – a zničit evropskou ekonomiku tím, že do politiky instaluje užitečné idioty, kteří zastaví ruské dodávky energie na kontinent.

Think tank RAND, který zaměstnává neuvěřitelných 1850 lidí s rozpočtem 350 milionů dolarů, má oficiální účel „zlepšit politiku a rozhodování prostřednictvím výzkumu a analýzy“. Je primárně spojen s americkým ministerstvem obrany a je notoricky známý tím, že má vliv na rozvoj vojenské a jiné strategie během studené války.

Dokument podepsaný RANDem pod úvodním nadpisem „Oslabit Německo, posílit Spojené státy“ tvrdí, že existuje „naléhavá potřeba“ vnějších zdrojů k udržení americké ekonomiky obecně, ale „zejména bankovního systému“. (Pozn.: připomínám, že banky nyní vykazují rekordní zisky).

Pouze evropské země vázané závazky EU a NATO nám je mohou poskytnout bez významných vojenských a politických nákladů.“

Největší překážkou je podle RANDu rostoucí nezávislost Německa. Mimo jiné poukazuje na to, že Brexit dal Německu větší nezávislost a ztížil Spojeným státům ovlivňování rozhodnutí evropských vlád.

Pokud Německo a Francie budou spolupracovat, stanou se nejen ekonomickým konkurentem Spojených států, ale také politickým.“

Klíčovým cílem, který prostupuje cynickou strategií, by mělo být především zničení spolupráce mezi Německem a Ruskem a také Francií, která je považována za největší ekonomickou a politickou hrozbu pro Spojené státy.

Jediný způsob: „Vtáhněte obě strany do války na Ukrajině“

Aby tuto politickou hrozbu rozdrtil, předkládá RAND strategický plán zaměřený především na zničení německé ekonomiky.

Zastavení ruských dodávek by mohlo vytvořit systematickou krizi, která by byla zničující pro německou ekonomiku a nepřímo pro celou EU,“ poznamenává s tím, že klíčem je zatáhnout evropské země do války.

Jediný možný způsob, jak zaručit, že Německo odmítne ruské dodávky energie, je vtáhnout obě strany do vojenského konfliktu na Ukrajině. Naše pokračující akce v této zemi nevyhnutelně povedou k vojenské reakci Ruska. Rusko očividně nenechá masivní tlak ukrajinské armády na donbaské republiky bez vojenské reakce. Umožnilo by to vykreslit Rusko jako agresivní stranu a pak aplikovat celý již připravený sankční balíček.“

Strany zelených přimějí Německo „spadnout do pasti“

Zejména zelené strany v Evropě jsou popisovány jako snadno manipulovatelné, aby řídily plány USA.

Předpokladem pro to, aby Německo spadlo do této pasti, je vedoucí úloha zelených stran a ideologií v Evropě. Německé ekologické hnutí je silně dogmatické, ne-li fanatické. Je to hnutí, díky němuž je docela snadné přimět je ignorovat ekonomické argumenty,“ píše se v dokumentu. A jako příklady tohoto typu politiků think-tank uvádí současnou německou ministryni zahraničí Annalenu Baerbockovou a ministra hospodářství a klimatu Roberta Habecka.

 

Osobní kvality a nedostatek profesionality umožňují předpokládat, že je pro ně nemožné přiznat své vlastní chyby včas. Bude to tedy stačit k rychlému zformování mediálního obrazu Putinovy agresivní války – a k tomu, aby se ze Zelených stali horliví a tvrdí zastánci sankcí – válečnou stranou. Umožní to uvalení sankcí bez jakýchkoli překážek.“

Baerbocková se mimo jiné proslavila prohlášením, že zachová zákaz ruského plynu i během zimy – bez ohledu na to, co si o tom myslí její voliči a jaké to bude mít důsledky pro německé obyvatelstvo.

Zůstáváme s Ukrajinou a to znamená, že sankce zůstanou i v zimě – i když to bude pro politiky velmi těžké,“ řekla na nedávné konferenci v Praze.

„V nejlepším případě úplné zastavení“

Autoři vyjadřují naději, že škody mezi Německem a Ruskem budou tak velké, že pro země nebude možné později obnovit normální vztahy.

Snížení ruských dodávek energie – v nejlepším případě úplné zastavení – by vedlo ke katastrofálním důsledkům pro německý průmysl. Potřeba vyčlenit značné množství ruského plynu, aby se během zimy udržely obytné a veřejné budovy vytápěné, dále přiživí nedostatek. Omezení volného pohybu osob v průmyslu způsobí nedostatek komponentů a náhradních dílů pro výrobu, zhroucení logistických řetězců a dříve či později dominový efekt.“

 

Nejen, že to zasadí zdrcující ránu německé ekonomice, ale celá ekonomika EU se nevyhnutelně zhroutí.“

Dále RAND poukazuje na výhody pro společnosti se sídlem v USA, které tak budou mít menší konkurenci na světovém trhu, logistické výhody a odliv kapitálu z Evropy. Odhaduje se, že budou přínosem pro americkou ekonomiku o 7-9 bilionů dolarů. Zdůrazňuje také významný dopad skutečnosti, že mnoho vzdělaných a mladých Evropanů bude muset emigrovat do Spojených států.


Tolik šokující informace z uniklého dokumentu. V zásadě jen potvrzují to, na co mnozí z nás od samého začátku upozorňují – sankce by měly být nazývány protievropskými, neboť právě Evropa – zejména země EU – na ně zdaleka nejvíc doplácí.

Jednoduše, USA využily faktu, že v EU převládá ideologie nad zájmy občanů, ale i toho, že většinu rozhodujících zemí ovládají idioti se „zeleným“ mozkem.

 

 

0
Norman

Je možné, že je to umelé, ale pravdepodobnejšie je, že sú to autentické nefalšované analýzy. Je to to, čo sme aj tu písali. Je to v podstate evidentné.

Znova pripomeniem, že situácia v EU je závislá na tom, na akú cestu sa dá Nemecko. A to zas zrejme čaká, kedy ostatné väčšie štáty (Franc, Taliansko, Španielsko, Rakúsko a podobne) sa rozhodnú alebo už nebudú môcť akceptovať svoje vazalstvo pod Amerikou. Nemci nechcú či nemôžu byť zas prví, ktorí začnú rebelovať, pretože by sa ostatní dobrí US vazali zas na nich vrhli. Až keď ten čoraz viac pochabý americký jed v Európe oslabne, tak potom má zmysel povedať o ňom pravdu a vymyť ho.

Opačná varianta je, že sa US plutokracii zas podarí zatiahnuť Nemecko do vojny s Ruskom. Už teraz sa americké potkany od vojny na Ukrajine čoraz viac dištancujú, vyjadrujú sa menej, sťahujú sa. Zbrane dodávajú, benzín do ohňa lejú - ale už teraz sa tvária, že je to lokálna a európska záležitosť. Blázni ako Von Leyenová a u nás Heger a Naď v tomto megazločine pomáhajú.

Truhlík

Kancelársky pakt určil na akú cestu sa vydalo Nemecko.
Funktionärin für Agitation und Propaganda in der FDJ-Leitung, sowie FDJ-Sekretärin, d.h. Leiterin der dortigen FDJ-Gruppe terazky kresťanská demokratka Frau Merkel sa vyjadrila ako to bolo s dohodou Minsk II. "Bola to len pomoc Ukrajine (kyjevskej junte) aby mala čas pripraviť sa ". Nuž Putin márne 8 rokov čakal, že sa občianska vojna na Ukrajine dá uregulovať mierom.
Pravda, pamätám si ešte ako Frau STASI Merkel povedala, že bojové nasadenie nemeckej armády proti Juhoslávii v 1999 bola odveta za prvú svetovú vojnu.
Všeobecne v Rusku očakávajú po Putinovi nástup k moci niekoho rozhodne tvrdšieho. Takže nejaký Kadyrov, Rogožin, Girkin/Strelkov, Rogozin hodí atómovú bombu na Berlín ako odvetu za 26 miliónov zabitých v druhej svetovej.
Wilkommen. Wir schaffen das.
Pokiaľ nebude ruská armáda v Berlíne tak nebude pokoj v Európe.

Norman

Ty by si chcel, aby tu lietali atomky a padali na Berlín?
Ty si myslíš, že súčasný bordel pramení v Berlíne, a nie vo Washingtone?
.
To je zasa tá ich manipulácia: rozoštvú Rusov aby sa zabíjali s Ukrajincami, rozoštvú Rusov aby sa mlátili s Nemcami.
.
Európa je jeden kontinent, Rusko druhý, iný. Treba zabezpečiť, aby sa Európy nešpáral žeravými vidlami žiaden iný kontinent, ani Usáci, ani Rusko. Momentálne to tu ničí hlave USA, ale nechápem, prečo zrazu tá animozita Ruska voči Nemcom? Rusi a ich fanúšikovia by si mali naozaj priznať, že Rusko nedokáže zatočiť ani s Ukrajincami, nieto ešte blúzniť o jeho robení poriadku v Európe. Rusi už v Berlíne boli, a čo vyriešili? Nič.
.
Myslím ale, že Putin a spol. majú viac rozumu, ako ich nadšenci. Preto Putin varoval, že v prípade núdze nebudú hádzať bomby lokálne, teda u seba či v Európe, ale že vyhorí priamo centrum v USA. Našťastie už dnes na to máme, aby NIK nebol nezasiahnuteľný za morom, aby nedošlo k tomu, že sa jeden bude sušiť doma a štvať všetkých ostatných proti sebe.
.
Takže ja si práve NAOPAK myslím, že kým nebude Rusko a Nemecko spolupracovať ako dvaja rovnocenní partneri, dovtedy nebude pokoj v Európe.
.
(Merkelka čelí kritike, že pred časom moc koketovala s Putinom, tak sa narýchlo falošne štylizuje do tvrdej protiruskej bojovníčky, to je všetko. Pri kritike jej FDJ minulosti treba pamätať, že FDJ bola komunistická, teda v podstate ruská organizácia).

Truhlík

Zakiaľ boli Rusi v Berlíne tak Nemci žiadne vojny neviedli. Stačilo 10 rokov od ich odchodu a Nemci si išli vybavovať storočné účty so Srbmi. Nemci už sto rokov vedú vojnu proti Rusku a tým vypĺňajú chcenie anglosasov. To čo ja chcem je úplne nepodstatné.
Nerozumiem prečo by mali Rusi robiť poriadok s Ukrajincami. Toto NIE je vojna Ruska proti Ukrajine.
Vzhľadom na to, že NIKDY NEexistovala ruská komunistická strana tak FDJ ani NEmohla byť ruská organizácia.
Rusi sa už netvária ako Európania a s európskymi bláznami nechcú mať nič spoločné. Keď Európa bude platiť tak jej budú dodávať energie. Inak sa budú prizerať ako Európa zdochne. Spojenie Nemecka s Ruskom je pasé. Rusi NEmajú záujem.
A pokiaľ bude situácia eskalovať, to jest budú Nemci pokračovať, tak nejaký Putinov nástupca tú atómku na Berlín hodí. Spolu s Londýnom, Washingtonom, New Yorkom a Los Angeles.

Norman

kedže svet je v prevrate, vytvárajú sa nové koncepcie. Ale treba si pozrieť, ktoré a čo prinášajú:
1. Srbsko nebolo bombardované Nemcami, ale USA. Nemecko v súčasnosti nie je žiaden medzinárodný politický subjekt, nejestvuje - je to plne vazal USA.
2. Nemci nevedú sto rokov vojnu proti Rusku - Nemecko bolo rozdelené na viacero častí a odvtedy žiadnu vojnu viesť nemôže. Celá táto časť histórie je o tom, že Nemecku bolo bránené mať s Ruskom lepšie vzťahy. Dnes vojnu na Ukrajine podporujú priamo USA, a v protiruskej hystérii sa prekonávajú Ukrajinci, Poliaci a Česi.
3. "NIKDY NEexistovala ruská komunistická strana tak FDJ ani NEmohla byť ruská organizácia." Chápem to tak, že komunistická strana podľa teba nebola ruská. No, možno pôvodom nie, ale reálny socializmus či komunizmus v Rusku mal prirodzene väčšinu vlastností z Ruska. A mnoho Rusov ho za svoj aj považuje a nechce ho zahodiť ako totálny nepodarok - čo sa dá tiež pochopiť a majú kus pravdy.
.
Treba rozlišovať súčasných eubláznov, a reálnu Európu, ktorá tu je a vždy nejaká bude. Samozrejme, od februára sa Rusko od Európy dištancuje, a malo tak urobiť už dávno. Ale reálna Európa a Nemecko sa rovnako dištancuje či má dištancoovať od Ruska, nemá do neho zasahovať. Keď Európa prestane byť zombia, ovládaná USA, dobré vzťahy sa zas automaticky obnovia. (pravda, to by chcelo trocha aktivity a rozumu aj občanov v spomínanom Poľsku či Česku - práve preto vidím reálnejšie, že Rusko sa ľahko dohodne s Nemeckom, ale definitívne odpíše extrémistov v týchto krajinách Východnej "slovanskejL Európy - a to ako bandu rusofóbov, tak aj chuchvalce dezorientovaných rusofilov.
.
Taže k poslednej veci: Nemci v ničom nepokračujú, všetko tu iniciuje USA a toto štvanie Nemcov kontra Rusko je práve to, čomu sa treba vyhnúť. O tom tu roky píšeme, že treba presne nájsť nepriateľa.

Ema

Tento historicky zlomový mega zločin - o ktorom je také fascinujúce ticho - nespáchali Nemci, ale niekto, komu práve akékoľvek prepojenie Nemecka s Ruskom vadilo až tak, že plynovody zničil ako sprostý sopliak nenávidenému susedovic chlapcovi hračku.

Útok na energetickú infraštruktúru Európy, a zároveň akt ekoterorizmu - a nič. Rusi nevychádzajú z údivu pri smutnom pohľade na bandu európskych degenerátov.

Ako povedala Zacharova od Lavrova, posledné miesto, kde ešte žije európska kultúra, je Rusko. A ja s ňou - ako vždy - súhlasím.

Norman

Nord stream presne odzrkadluje situáciu týchto rokov.
Nemci: my sme dobráci, staviame si autíčka a plynovody, proč bychom se netešili.
HnUSA: kurwa, nemôžeme im do toho šťať, vyzerali by sme ako debili.
také bolo status quo, jedni sa hrali, že dobre poslúchajú, druhí sa hrali, že dobre vládnu (ba že nevládnu, že USA nad EU nevládne)
--
Potom, ako sa situácia na východe vyostrila, sa ale hnusáci odhodlali, zahodili masku a Nordstream rozbili. A sluha mlčí, musí, hra prešla do otvorenej formy despocie.

Truhlík

K diskusii o vzťahu Ruska k Európe (anglosasom) - (c) Boris Rožin telegram (Colonel Cassad)

1. России предстоит длительное время жить в условиях конфронтации с Западом (с) Песков

Собственно, возвращаемся к тому, что имели с 1917 по 1989 . Случился "поворот не туда", но все возвращается к привычному состоянию.

2. Россия наращивает выпуск вооружений, в том числе основанных на новых принципах (с) Медведев

В условиях длительного периода конфронтации и длительной войны на Украине, это безусловная необходимость. Роль и значение ВПК будет и далее возрастать. Причем не только в контексте войны на Украине. Все это также хорошо знакомо по советскому прошлому. Теперь уже не надо никому объяснять, зачем в стране было столько военных заводов и для чего создавались огромные склады на случай войны.

3. Запад не любит Россию и не собирает ее любить, но России этого и не нужно (с) Лавров

Мечтаниям о походе в "золотой миллиард" и "Европе от Лиссабона до Владивостока" пришел конец. Западничество в России потерпело очередное историческое поражение.

Truhlík

Auch deutsche Seite sehen.
https://www.bz-berlin.de/deutschland/das-hat-mir-putin-als-sein-kriegszi...
Kanzler Scholz über Kreml-Telefonate
DAS hat mir Putin als sein Kriegsziel verraten
Scholz: „Immer wenn ich mit Putin spreche, sagt er auch sehr genau, es geht ihm genau darum, etwas zu erobern. Er will einfach einen Teil des ukrainischen Territoriums erobern mit Gewalt.“
- aby som to preložil do hovorového jazyka bez propagandy:
Chersonská oblasť, Záporožská oblasť, Donecká ľudová republika, Luganská ľudová republika, Krym, Sevastopoľ sú súčasťou Ruskej federácie a tak to aj ostane. Kde sa berie propagandistická fikcia, žeby to banderovci mohli dobyť späť alebo žeby odtiaľ Rusi mohli ustúpiť, neviem pochopiť.
Anglosionisti ale nejak musia propagandisticky vysvetliť, začo sa bojuje. K tomu patrí aj fikcia o 100.000 mŕtvych ruských vojakoch. Aby sa ukázala efektívnosť našej podpory židobanderovcom v občianskej vojne na Ukrajine a ospravedlnenie našej katastrofálnej situácie doma.
Pokiaľ bude občianska vojna na Ukrajine pokračovať tak sa aj ďalšie oblasti (Odessa, Charkov, ...) stanú časťou RF. Možno to mal Herr Sozialdemokrat Kanzler Scholz na mysli.

Truhlík

Disclaimer.
Anglosionizmus a židobanderovci sú termíny používané v Izraeli. Snáď si to už každý tajný agent vie dohľadať sám.

Norman

To určite. Táto večná dileme v Rusku, zapadnici versusu lokálnici (či ako si hovoria:) určite bolo rozhodnuté týmto súčasným vojenským stretom.
A tak to má byť, každý má veriť vo vlastné sily, nadania, talenty.

Dusanbe

v záležitosti samovražedných sankcií a dodávok zbraní pre Ukrajinu je predsa zrejmý a viditeľný aj z informácií v bežných masových médiách určených pre ovčanov.
Nemusia "unikať" žiadne zvláštne či "tajné" materiály.
To isté v alternatívnych médiách už predsa dávnejšie hovorili priamo aj niektorí americkí autori.
Čo sa deje v zákulisí - to podstatné, skutočné metódy a spôsoby - môžeme si pravdaže len predstaviť a domyslieť.
Viď napr. list nejakého poskoka z US ambasády adresovaný svojho času Blahovi - ktorý Blaha na obrovské prekvapenie oplechovanej ambasády zverejnil, za čo ho zaradili na zoznam anti-sionistov a cez svojich poskokov v Slovenskom parlamente zabezpečili, aby sa Blaha už nikdy nemohol dostať do žiadnej parlamentnej funkcie. Zatiaľ, pravdaže.
Od začiatku bola aktivita a ciele intenzívnej americkej a britskej politickej kampane na zavlečenie EU do tejto situácie jasne viditeľné.
Následky krokov, ktoré Nemecko a celá EU pod týmto tlakom urobila, si predsa vie spočítať aj šikovnejší žiak druhého stupňa ZŠ, ktorý už zvláda úlohy s trojčlenkou, prípadne so spoločnou prácou.
Postačovalo by mu len dostatočne presné zadanie.
Mimochodom - vízie EU odstrihnutej od ruských energonosičov a dovážajúcej tieto z USA tu predsa boli intenzívne prezentované pár rokov dozadu, ešte za Trumpa !

Nemeckí politici neprejavujú dostatočne protiruské nadšenie /dával so to tu/, ale ani nemeckí špióni nie sú podľa gusta CIA:

https://cz24.news/americka-cia-nemecke-tajne-sluzby-su-neschopne-a-k-rus...

Nuž, niekto zvyknutý riadiť zabijákov či komandá smrti niekde v Strednej Amerike, sa len ťažko uspokojí s európskym charakterom a mentalitou, aj keď príslušníkov tajnej služby !