17. november 2022. Policajný štát

Je november 2022 a Slovensko je v stave polomrtvej ryby, ktorá sa už pomalyy, pomaly ale iste, začína rozkladať.

Na Šafárikovom námestí bola klasická Marčekova skupina. On a Kotlebovci. To isté, po tisíci raz.

Okrem iného Peter Kotlár tam oznámil, že všetci zostárneme a zomreme, aj politici zostárnu a zomrú. Zakričal som, že nech je to čím skôr, čím som ale porušil jeho pointu, že je jedno kedy sa tak stane, ale že sa tak stane. Takže treba čakať, ba sa vraj treba spoľhnúť na deti, že tie to za nás vytrhnú.
Alebo nevytrhnú, milý Peťulo. Ľudí si myslím nepresvedčil. Sneh sa topiť nezačal a kvetinky nezačali kvitnúť (on spomínal nejakého sádhua, ktorý to vraj dokáže - ja by som ale dával prednosť sádhuovi, ktorý dokáže roztopiť nie sneh a kvetinky, to dokáže každý blbec, ale vie odstrániť stuchlinu a kal v ľudských mozgoch - to je skutočné siddhi).
 

Niekde v meste v autách bol Smer, Hlas(?) a Republika. Automobilový protest mal zmysel v časoch covid reštrikcií, dnes určite nie. Ja som tie autá nezachytil ani náhodou, neviem kde boli a kto si ich všimol. Vy ste ich videli? 

V Starej tržnici Martin Putna, filológ a rusista, vysvetloval ľuďom, ako to s Ruskom je. Doslovne povedal, že Rusko prepadlo omylu svojej vyvolenosti. A že vyvolenosť národa je to najväčšie zlo a omyl, čo môže byť. Ale že sa to netýka židovského národa. Lebo jediný vyvolený národ je národ židovský. 

Čo dodať? Dokonáno jest, nič netreba dodávať. Väčší blbec, ako sme doufali. Fatálny prúser :-)

 

Na námestí SNP nejaká kapela velila "Na Cherson" a mávali Ukrop zástavou. Nepovedali im, že o Cherson sa nebojovalo a nebojuje?

A všade hliadky, policajti, tajní, opancierovaní policajti, aj na koňoch.

 

Kone na Šafku.

 

Kone na SNP námestí  hore.

Tie isté kone zboka.

 

Kone na SNP zdola (to sú  iné, ako tie hore, aj keď aj tu je krajný beľko - asi má veliteľ vždy bieleho, nejaký paragraf z konskch predpisov :). Celý čas tam tie kone s jazdcami museli stát a počúvať ten hnus, čo tam zavýjal. Skutočne ich ľutujem.

V pozadí Stará tržnica.

 

 

Ľudia opúšťajú sál Starej Tržnice po kecoch rusofóba Putnu. Znechutení, unudení, otrávení.

 

A tu naša policajná sloboda v plnej kráse: obranný val na spodku SNP. Prvý val, za nimi boli tie kone. Je to na smiech - nikdy za komunistov nebolo v nasadení toľko opancierovaných fízlov, ako v tieto dni slobody a demokracie. Za to ručím.

 
 
 
Na Šafku zatial  koncertoval Ortel. Naživo, len pár stoviek divákov (a  to ešte starších), priamy kontakt s kapelou, moderátora im robil osobne Kotleba. Fotky som necvakal, zabával som sa. Skutočná Pohoda :)
 
 
Toť vsjo.
 
Slovensko je teda ako polozdochlá ryba, ktorá už začína smrdieť. Stredné vrstvy sa stále držia režimu, ale inflácia a obava o hypotéky im nahlodáva poslušnosť. Už sú očividne neistí, na námestí SNP ich bolo málo. Na druhej strane národná alternatíva je zas rozbitá a v podstate chromá. Nik sa teda radšej ani nehýbe, nič sa nedeje. 
 
Treba počkať, ako ten nasledujúci polrok vymetie hospodárstvo aj zdochnutú pseudokultúru vštkých možných razení. Slovensko nemá genetocký hardvér na rýchle pohyby a hlboké myšlienky, ba ani na ostrý humor, s tým sa definitívne nedá nič robiť. Ale aj tak sa bude meniť,  aj tak bude sranda.
Sranda, pretože ľutovať ľudí nejak nemožno. Každý má svoju karmu a niet takého sádhua či boha, ktorý by ju za nich rozpustil. Musia to urobiť sami. Každému, čo jeho jest.
 
 
slaven1

Včera bol Medzinárodný deň študentov, ktorým pripomína ako časť Nemcov zhypnotizovaná ideológiou Nacizmu pozabíjala českých študentov, ktorým sa nepáčilo obsadenie ich krajiny, pričom Nemci českému národu počas svojej správy zakázali vzdelávať sa (uzavreté vysoké školy). Zákaz trval až dokým vyššia sila rukami Sovietov nepremenila Berlín na prach. Dve podstatné body z prvého odstavca: „zákaz vzdelávať sa“ a „Berlín“.

[78. výročí uzavření českých vysokých škol]
https://www.zivapamet.cz/wp-content/uploads/2020/12/TZ-17.11.-1939.pdf

[Flying over the ruins of Berlin in 1945 (in color), Part 1]
https://www.youtube.com/watch?v=ss2FuoFHkIc

Od roku 2020 do roka 2022 sa aj u nás doma rukami súčasnej politickej elity odohrával pokus o fašizáciu spoločnosti na základe ochrany zdravia pomocou „znásilnenej“ vedy, keď dochádzalo k zákazu pohybu, cestovania, zhromažďovania sa (neskôr povinného zhromažďovania sa). Aj pod hlavičkou WHO a Londýnskeho inštitútu na výskum tropických chorob boli na nás vykonávané medicínske pokusy látkami oficiálne označovanými ako „vakcíny“, prebiehal zákaz chodenia do práce, celým ročníkom bolo odopreté právo na vzdelanie. Zákaz vzdelávať sa.

[Avatar Janka oslavuje 33 rokov od nežnej s rúškom pod krkom a píše o slobode.]
https://t.me/casusbellilive/79833

Tento týždeň médiami prebehla správa, ktorá podľa denníka Prauda znie „Nemecko bude opravovať na Slovensku zbrane pre Ukrajinu“.

„Slovensko sa významným spôsobom nepriamo zapojí do vojenskej pomoci pre Ukrajinu. Nemecká ministerka obrany Christine Lambrechtová oznámila, že jej krajina plánuje zriadiť na slovenskom území stredisko údržby zbraní, ktoré Berlín poskytol Kyjevu. O jej pláne informovala televízna stanica ARD.“

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/647218-nemecko-bude-na-slovensku-op...

Hlavná vysielacia správa „nemeckého“ rádia Express (akože už len „Nemci“ môžu vlastniť média) za utorok znela odlišne, že „Slovensko bude opravovať“ [zbrane bandám z okrajiny]. Toto sú chvíle, keď treba formálne Berlínu povedať „bež do piče“. Nech sú Briti-Američania vynútený konať napriamo, bez svojich avatarov. Berlín.

Truhlík

Tí popravení boli českí fašisti. Českí fašisti boli totiž jediní, kto sa postavil oproti nemeckej okupácii.
Medzinárodný deň študentstva je vlastne Medzinárodný deň fašizmu.

Norman

v akom zmysle boli fašisti, boli v nejakej organizácií ? (google mi nič neponúka, tak pýtam).

Truhlík

Áno. Národní sjednocení, Vlajka a Česká obec fašistická.
Nikto sa tým nijak zvlášť neoháňa. Tiež moc neohlasujú toho slovensko-poľského žida, popraveného s nimi, ktorý vydával falošné slovenské pasy českým židom na slovenskom veľvyslanectve v Prahe.

Norman

Plné Václevské námestie hajlujúcich Čechov poznáme, ale tento aspekt študentských nepokojov som nepoznal. Fašizmus bol vtedy štandardnou politickou silou, a v Čechách určite.
Na druhej strane to odzrkadľuje klasickú chybu Nemecka tej doby - napriek nejakej svojej teórii či formálnej snahe nedokázali prekonať úzkoprsosť a takýmito akciami si nabúravali svoju možnú kooperáciu so susednými národmi. A ako v tomto prípade, nielen s bežnou populáciou, ale čo je ešte horšie, aj s vrstvami, ktoré, aby som to napísal opatrne, s nimi mali niektoré spoločné charakteristiky.
Je dokonca na zamyslenie, do akej miery tieto javy znepriatelenia boli klasické zámerné rozoštvávania čiernej ruky z pozadia, a do akej miery to bol v minulosti založený jav nejakej takpovediac maloburžoáznej tuposti vo vtedajšom nemeckom štáte.
.
Ale dovolím si aj žart - vtedy zrejme kohokoľvek z Čechov by vybrali, z desiatich deväť boli fašisti. Oni vedia tak dokonale a bleskovo obracať kabáty vždy podľa toho, kto je momentálne najsilnejší pes, že sú v tom určite majstri sveta. Dnešná ich rusofóbia je toho aktuálnym dôkazom.

Norman

čo myslíš. A aj tak je to na Nadhlad. Ale rýchlo, lebo neverím, že nejaký osrtrý humor na Slovensku jestvuje - teda okrem nás, ale my sa aj tak celý čas krotíme.

slaven1

Zatknutím "zradcov" chudobných dedkov a babiek prechádza Nemecko do štádia diktatúry. Je to signál, ktorým sa skončila epocha plurality názorov. Začína klasická diktatúra založená na nenávisti k nejakému nepriateľovi ("to on nám bráni byť šťastnými"), diktatúra niektorých elít profitujúcich zo súčasného režimu – právnici, architekti, súkromní lekári, exekútori, privatizátori, výmierky (homosexualisti) atď.

Po pokuse zaviesť fašizmus na základe ochrany zdravia (za nešťastie môžu nevakcinovaní) ide vlna fašizmu ukrajinského typu keď sa z hlavného nepriateľa tvoriaceho prekážku „našej krásnej budúcnosti“ budú robiť Rusi.

https://www.rt.com/news/567918-german-reich-coup-hunting-lodge/
https://www.rt.com/news/567828-afd-mp-german-plot/
https://www.rt.com/news/567845-german-mp-authorities-coup-claim/

Ešte, že máme nejaké skúsenosti s podobnými technológiami. Ešte žijú ľudia z doby, keď za všetko zlé mohli židia.

https://de.wikipedia.org/wiki/Nationalsozialistische_Rassenhygiene

Dúfajme, že sme sa ako národy – nemecký, český, rakúsky, maďarský, poľský – poučili.

Norman

Každá spoločnosť je založená na nepriateľovi. Polhodinky nenávisti zobrazené v románe 1984 chceli varovať, ale paradoxne naopak utlmili vnímanie ľudí voči tomuto javu ("veď u nás nikoho tak expilicitne nehejtujeme, že nie, takže naša spoločnosť je v pohode, nie sme najaké zvery upútané a obojku").
Ale hejtujeme, a každá spoločnosť je založená na nejakom čiernom démonovi, ktorého nenávidí, od ktorého sa dištancuje.
Ide ale o to, kto je teraz ten obetný baran.
Tvoj postoj je klasicky v paradigme "prenaskedovania židov". Lenže oveľa presnejšia je tu analógia s prenasledovaním iného fenoménu, iného strašidla, iného "zla" - prenasledovanie "fašistov".
Prenasledovanie fašistov je šport, ktorý sa pestuje už najmenej 80 rokov, za všetko zlé mohli a môžu fašisti,
Preto musíš vidieť, že Rusi dnes nie sú ostrakizovaní ako "židia", ale sú ostrakizovaní ako "fašisti". Ty to chceš vidieť ako vzorec Rusi= židia, pretože taký je ten fašisto-židovský mýtus, ktoré samo Rusko 80 rokov všade pretláčalo. Ale dostáva sa im rola zlých fašistov.
Paradox? Skôr karma. Kto tak dlho a intenzívne buduje falošný mýtus zakrývajúci vlastné svinstvá, nakoniec mu to vybuchne do ksichtu. Rusi sa toľko hrali s granátmi "veľká otečestvanaja vojna" a "zlí zli fašisti, ako sme tie kurwy hnali", že im vybuchli v rukách.
.
Aj to v Nemecku, zatýkanie tých reichsburgerov, je ZATYKANIE "ultrapravice", v bežnom ponímaní zatýkanie nacionálnych socialistov. Ergo tu sa nevzmáha žiaden fašizmus, Slaven, ale to, čo ty ani nie si schopný napísať - nastáva tu totalitný režim anglosionistov z Waahingtonu. Ten sa tu odhaluje a kým ľudia, ako ty, a je vás žiaľ absolútna väčšina, sa nezbavíte tohto "fašisto-paranoidného" pohľadu na svet, pohľadu, ktorý vás doslovne drží pod krk, dovtedy sa NEOSLOBODITE.
.
Ale aj to zatýkanie nie je prejavom moci režimu, ale jeho slabosti. Doteraz to robiť nepotreboval, teraz zatýka nejakých "dedkov", či koho. Zapchá jednu dieru, tri nové sa rozlapia. Tento režim nemôže jestvovať večne, zákony termodynamiky, a všetko vyzerá tak, že to naozaj v historicky blízkej dobe jebne a bude tu niečo nové :) A všetky tie odpady, tie slovné sračky, čo lietajú v noosfére dnes, pôjdu naozaj do pekla.

Truhlík

Otázka je, kto to bude organizovať - kto sa dostane k moci.
Či má MI6 alebo CIA alebo kto pripravený plán B. Taký aký sa realizoval po 1989. Taký plán CIA mala. KDH bol produkt MI6.
Nás normalizovali až po 1998.
V 1989 tu nebol potravinový hlad, energetický hlad, nezamestnanosť, úpadok školstva, zdravotníctva, vedy, poľnohospodárstva a potravinárstva, deindustrializácia, demografická jama, úpadok morálky. To všetko tu teraz je.
Keby sa teraz začal realizovať plán obnovy tak na úroveň 1989 sa dostaneme za 20-30 rokov.
Steinmeier rozprával o obnove v Nemecku za 10-15 rokov. A v niektorých európskych štátoch proste NIKDY nebude. Na zozname takých štátov je aj Tátokrajina.

Norman

Na začiatku si musíme povedať, že súčasný stav nie je v dôsledku nejakých chýb globálne mocných, nejakej náhodnej amorálnosti globálne mocných, ba ani nejakého zásadného nefungovania režimu.
Súčasná kríza je daná naozaj objektívnym globálnym nedostatkom. Globálny kapitalizmus nemôže zabezpečiť tento mega konzumný nezmysel pre celý svet, ale vlastne to nie je možné principiálne.
.
To je základná téza, ktorú pre pochopenie dejov treba nejako kaceptovať, a hneď všetko lepšie dáva zmysel.
Píšem to ale nie ako vyjadrenie nemožnosti riešenia, skôr naopak - ak by si ľudstvo vyjasnilo realitu, nemuselo by sa čakať 30 rokov či koľko na akúsi obnovu - už "zajtra" by ľudia mohli žiť zas pokojný, ale v podstate prepychový život. Už zajtra.
Nuž ale ... veď vieme ... to zas bude trvať, kým ľudstvo pochopí, že sa vezie dole brehom a má sa správať inak, ako keď ho to ťahalo do kopca.
.
Podľa mňa ani USA ani RUSA nemajú knowhow na riešenie týchto vecí. Mohli by mať, ale podľa môjho odhadu jednoducho nemajú. Oba tie štáty či kultúry sú povrchné, ich cestou bola veľkost a to im predurčuje ich správanie.
Riešenie je zas v európskom potenciáli, v európskej hlbke.

Truhlík

O fašizme ako o fikcii nepriateľa písal George Orwell tiež. Ešte cez druhú svetovú. V eseji Kto je fašista.
Sovieti desaťročia vo vojnových filmoch bili fašistov. Hoci v skutočnosti nanajvýš Taliansku armádu pod Stalingradom.
Pred nejakým rokom jeden slovenský katolícky biskup začal boj proti fašizmu. Nuž, podľa jednej z definícií fašizmu je stavovský režim fašistický. Podľa záväznej pápežskej encykliky sú katolíci povinný presadiť stavovskú demokraciu. Teda podľa takejto definície je Katolícka cirkev fašistické organizácia. A teda podľa matematickej logiky katolícky biskup vyzval na likvidáciu Katolíckej cirkvi.
Adolf Hitler bol socialista. Ako taký neznášal fašizmus a v skutočnosti viackrát fašizmus potláčal. V Rakúsku (Dolfuss), Nemecku (Reaktion), Slovensku (ústava), Rumunsku (Codreanu).
Zákaz diskusie na internete je brutálne pretláčanie anglosaskej propagandy bez možnosti postaviť sa proti. To sú tie Orwellove hodinky nenávisti. Kde všetci musia pritakávať. To je fašizmus. Ten už tu máme. Od 1998. Liberálny fašizmus zavedený kresťanskými demokratmi s ideológiou neomarxizmu.

slaven1

Zase sa diskusia vyviezla nejakým iným smerom než je treba vďaka tomu, že pojem "fšizmus" je pre mnohých vyprázdnený. Aj pre mňa bol dokým som nepočul dobrú definíciu. Niečo v zmysle "je to úprimná podpora radovým človekom klamstva elity pričom to klamstvo predstavuje prekážku / zabraňuje v plnohodnotnom / normálnom živote danému človeku".

Veď v dôsledku masáže za posledné 2 roky mnohé jednoduché mamini úprimne verili, že respirátory na tvárach ich detí počas školského vyučovania ozaj deťom prospievajú. Úprimne verili, že "nevakcinovaných" treba určitým spôsobom potrestať. Keby sme mali propagandu ešte 2 roky tak tu máme zberné tábory pre "nevakcinovaných".

Na Ukrajine za 8 rokov nenávistnej propagandy mnohí úprimne veria, že "orkovia" sú zlo. Hlavne mladý ľudia, ktorí za polovicu svojho života nepočuli nič iné.

Za dva roky fašistickej propagandy, bude tretina mladých ľudí do 18 rokov na Slovensku / Česku / Poľsku a Nemecku (o tom bol moj koment) pripravená ísť zabíjať Rusov za Americké / Britské zaujmi.

Fašizmus nie technológia riadenia. V 40tych sme tu mali jeden na základe rasy, teraz sme taký polorozbehnutý na základe "ochrany zdravia" vymenili za "protiruský".

Čo myslíte, koľko bude od 24.2 trvať, kým prvé jednotky "reformovanej" "slovenskej" armády sa oficiálne zapoja do bojov na Ukrajine (zatiaľ sú tam jednotlivý vojaci v tajnosti).

Norman

s "fašizmom" sa často dáva do súvisu propaganda (pretože len tak sa dá "vysvetliť" to, že tieto "fašistické" režimy ich národy úprimne podporovali. Ale propaganda nie je vlastnosť len fašistických režimov, je to všeobecne technológia 20. storočia, a to ako v progresívnom Sovietskom zväze, tak ba ešte viac aj na kapitalistickom Západe. Po 2.sv. vojne, keď začal ZSSR v určitých bodoch stagnovať, sa propaganda a masové ovládanie populácie rozšírilo a zdokonalilo práve na Západe. Táto skrytá soft sila je vlastne to, na čo sa tu pokúšame aj my upozorniť. A je to táto sila, čo sa snaží zastrieť svoju existenciu zosmiešňovaním protivníkov pojmamy "konšpiračné teórie" a podobne.
Dnes je táto technológi ABSOLUTNYM ZAKLADOM moci a prakticky každý režim je schopný presvedčiť populáciu o čomkoľvek.
To ale neznamená, že všetko, čo sa deje, je dielo režimu. Tamtá posadnutosť predstavou, že režim potrebuje, aby ľudia nosili rúška na tvári, je naozaj už smiešna. Kovid bol zneužitý na napakovanie sa farmakofiriem a iných medicinmanov, ale nebol súčasťou vnútorného boja o moc. Malo by sa hovoriť o možných fatálnach dopadoch vakcinácie - ale každá zmienka o posratých rúškach takú debatu diskvalifikuje.

Truhlík

Či vôbec ešte existuje nejaký potenciál v Európe. Európa bola zámerne deštruovaná desiatky rokov.
Či v Slovensku či na Západe sú mocenské elity posledný primitívny hnoj. A od toho celá hierarchická štruktúra ako justícia, školstvo, žurnalistika, kultúra.
Nespájal by som nevyhnutne pokojný život a blahobytný život. Nenažranosť (konzumizmus), ku ktorému je spoločnosť umelo vedená, vedie k celoživotnej honbe bez pokoja.
K tej obnove spoločnosti. Koľko trvá. To sa nedá urýchliť, preskočiť. Zničiť sa dá veľmi rýchlo. Desaťročia ničenia sa nedajú prekonať do zajtra. Ako to dopadne ukázala kultúrna revolúcia v Číne.
Stavba tankera trvá 5 rokov. A to je jeden.
Briti ohlásili plán termojadrového reaktora v priemyselnom použití za 20 rokov. Akurát taký termín - za 20 rokov - sa objavuje už od 1960-tych.
USA ohlásili priemyselný reaktor s recyklovaným uránom za 10 rokov. Obohacovať urán nevedia ale recyklovať ho chcú zajtra. Stavím sa, že za 10 rokov budú mať hovno. Za to nemali problém napchať do ukrajinských reaktorov americké palivové tyče bez skúšobnej prevádzky.
A tak. My sme zničili slovenský polovodičový a vojenský priemysel pred 30-tymi rokmi. Terazky Europas Untergang ide dávať miliardy do polovodičového a vojenského priemyslu. Stavím sa, že v Slovensku z toho nebude ani cent. Ale presstitúti ukážu ako sa šikovný chlapec zo Slovenska presadil niekde vo fabrike, vede. A ešte ukážu jedného v sukni s bradou.
Tátokrajina je mimo zoznamu európskych štátov, ktoré zvládnu obnovu.

Norman

Cesta je (energetická) skromnosť, prudké zmiernenie spotreby.
Všetky ostatné spôsoby sú, ako píšeš, neisté a trvajú (termojadrový reaktor a podobne). V skutočnosti nejestvujú, možná cesta je iba radikálne zníženie spotreby, nie nájdenie nových zdrojov energie.
.
Súhlasím, že malé Slovensko je v rozbitej (východnej) Európe bez šance nejak dobre prežiť. Ale strácalo ju nielen pre pád socíku, už predtým išlo do pekla. Polovodičové zaostávanie či neschopnosť bolo príčinou, prečo východný blok "prehral". A s vojenským priemyslom to tiež nebolo o moc lepšie. Hm, ale práve tu, v technickej invencii a sile, má stredná Európa stále svoje unikátne schopnosti.