Agent Wlachovský bol minulý týždeň v USA, aby mu do očí vysvetlili, akú má robiť zahraničnú politiku Slovenska

Ešte raz chronologicky sled udalostí:

Už dva týždne Čaputová vedela, že vo vzduchu visí škandál s 1,5 miliónmi eur ministrov Vlčana a Budaja - a došlo k rozhodnutiu, že bude nová "úradnícka vláda".

Čaputová mala mená možno už dlhšie na stole, ale niektoré posty bolo treba znova preveriť. Dôležitý post ministra zahraničia bol pripísaný Miroslavovi Wlachovskému, a ten ešte v ten týžden vycestoval do USA (spolu s poradkyňou prezidentky Janou Kobzovou - manželkou podpredsedu Progresívneho Slovenska Tomáša Valáška, to je ten poslanec, ktorý píše hlave štátu zahraničnopolitické prejavy), aby bola potvrdená a posilnená jeho vernosť behemotovi USA.

Ako píše Chmelár:

Ak vám bude ešte niekto z okolia Zuzany Čaputovej tvrdiť, že sa cítia byť dotknutí kritikou Roberta Fica o príliš tesnom spojení slovenskej prezidentky so Spojenými štátmi, že považujú za urážku, keď líder Smeru obviňuje hlavu štátu z príliš častých konzultácií s americkou ambasádou - ukážte mu, prosím, tento (Wlachovského) tweet z minulého týždňa (o ceste do USA).

Miroslav Wlachovský (ktorého má Zuzana Čaputová vymenovať za ministra zahraničných vecí) sa bol spolu s poradkyňou prezidentky Janou Kobzovou (manželkou podpredsedu Progresívneho Slovenska Tomáša Valáška, ktorý píše hlave štátu zahraničnopolitické prejavy) predstaviť na americkom State Departmente.

Už viackrát som upozorňoval na to, že kandidáti na vysoké štátne funkcie sa chodia pred vymenovaním predstaviť americkému veľvyslancovi ako k takému miestodržiteľovi impéria. Ministri zahraničných vecí sú schvaľovaní priamo vo Washingtone. Túto oprášenú brežnevovskú doktrínu „obmedzenej suverenity“ trpíme prakticky od Dzurindovej vlády.

Miroslav Wlachovský, ktorý z hľadiska proamerického nastavenia predstavuje to najhoršie v našej diplomacii, začínal svoju kariéru práve v Kukanovej skupinke, do ktorej patrili aj Miroslav Lajčák, Ivan Korčok a Rastislav Káčer. Znamená to, že Slovensko ani naďalej nebude mať suverénnu zahraničnú politiku."

Toľko Chmelár.

 A čo na to Čaputová? Znova sa nafučala a habkala, že USA je predsa náš hlavný spojenec, takže je normálne tam cestovať. Keď trocha jasnejšie prepíšeme jej slová, reči o tom, že Slovensko je nenormálne v područí USA sú lož, pretože také niečo je plne normálne.  

 
 
 

Všeobecne k problému "USA" pripomínam:

Amerika je problém daný geopolitikou, nevznikol náhodou ani pôsobením nejakých zlých duchov, ale na základe zákonov rozvoja spoločnosti v prostredí genocídy a besného vraždenia. USA funguje storočia na základe práva silnejšieho a volá to "sloboda". USA na podklade svojho dovtedy nedotknutého prírodného bohatstva oficiálne nastolilo cestu ovládnutia sveta (predestinácia, American Century a podobne), pričom vojensky zväčšovalo svoje chápadlá po všetkých kontinentoch. USA podnecovali desiatky vojen a väčšiny lúpežných vojen sa samozrejme  zúčastňovali.

Druhou metódou USA je propagácia svojho bohatstva, ktoré sľubuje svojim kolaborantom po celom svete. Definuje svoju cestu maximálneho konzumu ako tú najlepšiu na svete a vhodnú pre všetkých - čo nie je ani najmenej možné. A približovaním sa problému so surovinami začala byť situácia v samotných USA za posledné desaťročia horšia. Ale pád ZSSR pred tridsiatimi rokmi spôsobil, že USA sa z nového falošného pocitu svetového hegemóna vyslovene zbláznili a uvideli svoju šancu na prežitie novou expanziou do Ruska a na Sibír

To sú základné fakty, prečo sa deje to, čo sa deje. Všetko ostatné sú druhoradé efekty, ktoré ale môžu prispievať k zhoršeniu situácie. Ide napríklad o prelievanie a konfrontácia rôznych zdeformovaných kultúrnych mémov, niektorých siahajúcich hlboko do temnej minulosti a prejavujúcich sa dnes ako ťažko jedovaté nábožensko-politické kulty. USA, ako nový politický komplex, na rozdieľ od starých systémov nedokázal týmto jedom čeliť a z toho dôvodu do neho prenikli a ovládli ho.

Čiže toto nie je otázka sympatií či antipatií k nejakej spoločnosti, ale  je to ťažký objektívny problém.

 

Ema

...na tých 18-20 týždňov, kým vznikne legitímna vláda z vôle ľudu, nejaký obyčajný USAfilný podkarpatský kokôtik, ale treba takýto priamo v USA intenzívne preškolený káder? A aj si sama odpoviem. Aby správne chápal poslanie a úlohy americkej vojenskej základne, formálne - zo zvyku - nazývanej Slovensko.
Z toho vyplýva, že sa má v najbližších mesiacoch niečo zomlieť a USA nerisknú, že v tom čase bude na pozícii ministra zahraničných vecí nejaké nezorientované jelítko. Preto tá dogma septembrových volieb - niečo absurdné - a preto Wlachynský dovedený za ruku sukou Kobzovou na "intenzívne konzultácie" v brlohu zmijí.

Vojnoví roztlieskavači zo Sme dnes uverejnili rozhovor s americkým generálom Benom Hodgesom. Titulok bol "Americký generál: Vojna sa rozhodne na Kryme, britské strely v tom Ukrajine pomôžu". Titulok medzitým zmenili - asi sa niekto pošťal od strachu, lebo pochopil, že americký genocídny mamrd nám práve oznámil, že totálna vojna s Ruskom bude.

Truhlík

Dosadenie svojho ministra zahraničných vecí je už od čias Kukana osvedčená metóda USA na vládnutie Slovensku. Tam patril aj Ficov Lajčák a všetka tá poficovská svoloč.
Terajšia vláda je zložená z korporátnych fašistov a progresívnych fašistov najhrubšieho zrna. Toto je ešte horšie ako Matovič. To je smrtka. Fascinujúci mor Bútora. A ako kršoví si tam dali, samozrejme ako inak, kresťanského demokrata. Osvedčený kolaborantský káder. Kolaborant s diablom.
Fica nechcú ale keby nebodaj, tak sa stavím, že mu tam dodajú nejakého atlanta. A je vymaľované. Fico zas bude kradnúť ruský plyn a dodávať ho židobanderovským nacistom.
Videl som fotku ruského vojaka, ktorý v ruke drží trofejný dron a na tom drone je nalepený slovenský štátny znak. Keby to aspoň zoškrabali predtým ako to išlo na front. Ako štátne znaky z MIGov.

Truhlík

Svojho času bedákali(tuším Fedor Gál), že slovenský národ ešte nie je tak vyspelý aby zvolil Bútoru staršieho na prezidenta SR. A tak sa Bútora roky rokúce kde kade pretŕčal. Napríklad vedľa masovej vrahyne Albright-Korbelovej na GLOBSECu. A tak po páde vlády pozbierancov blázna Matoviča, Sereš zostavil slovenskú vládu a hľa - Bútora mladší ministrom školstva. Stavím sa, že prijme niečo progresívne LGBT a po školách s tým pošle teplých banderovcov. Ako poslov mieru, lásky, demokracie a vyzabíjania Rusov.

Norman

internet archiv vydáva svoje svedectvo:

 

Podobne, ako USA kedysi nahovárali Irak, aby zaútočil na Kuvajt, že to nebude nikomu vadiť,

tak teraz USA nahovárajú zvyšky Ukrajiny, aby zaútočili na Krym, že ich budú podporovat.

A nebudú. Ak  sa tam rozpúta vojna, USA z nej dosť možno prvé vycúvajú a nechajú "vinu" na revolučnom militantnom režime Ukrajiny.

Ideálom USA sú atómove hríby po Európe.

Ema

Čo odvážnejší, zasnívajme sa, že v roku 2014 došlo v Mexiku k farebnej revolúcii so zvrhnutím legitímnej vlády a Rusko Mexičanov všemožne - od ideologickej podpory cez ekonomické nástroje, dodávky zbraní a veľkých peňazí až po brutálny nátlak na svojich vazalov, aby robili to isté - podnecuje, aby si vzalo späť svoju Floridu. A v roku 2023 v korporátnych médiách vychádza rozhovor "Ruský generál: Vojna sa rozhodne na Floride, čínske strely v tom Mexiku pomôžu".

Čo zbabelejších do ničoho nenútime. Pokojne buďte naďalej presvedčení, že Spojeným štátom americkým patrí všetko a kto by namietal, dostane od Američanov silne napiču - v rámci poriadku založeného na pravidlách, samozrejme.

Spomeňme ešte ten vylepšený titulok rozhovoru so zelenou americkou gumou v Smetiarni, ktorý je tam doteraz: "Americký generál: Ukrajinci si strely neminú na PR, na ofenzívu treba splniť tri podmienky."

Truhlík

Židobanderovci sa tým ani netaja, že po obsadení Krymu tam pozabíjajú všetkých Rusov aby umožnili USA spraviť vojenskú základňu v Sevastopole.
No ale demokracia zvíťazí. Ibažeby Rusi pustili atómovú bombu na Londýn a Washington.

Ema

...tak menovaný mediálny splašok aktuálne oblažil verejný priestor:
- vyjadrením akejsi kreatúry, ktorá zastupuje na Slovensku Európsku komisiu, že Slováci sú genetická subnorma, ktorá musí byť tvrdo vychovávaná
- košatým popisovaním známeho smetiarskeho ChatGTP (generátor teologických pičovín), že Slováci sú odpad

Jasne, všetci sú si v tom šírom svete rovní a všetci majú rovnaké kvality - okrem Slovákov. Slováci sú ukážkoví untermenschi. Blbí, naivní (ako sme sa napríklad dozvedeli z včerajšieho rozhovoru s americkým agentom Nicholsonom), zlodejskí, závistliví, nevzdelaní krpčiari - a treba im to aspoň raz denne cez médiá pripomenúť. Aby náhodou nenadobudli falošný dojem, že majú nejakú hodnotu.

Truhlík

Slováci sú genetickí antisemiti - citát Havlova veľvyslankyňa v USA Rita Klímová cca 1991.
Tak ako Nemcov prevychovali k akceptovaniu národnej samovraždy tak stále plačú nad Slovákmi, že to ešte tak nie je. Hoci Ficovi europoslanci usilovne hlasujú za inváziu moslimov a Istanbulský dohovor.
Ja hovorím, že nepriateľ nie je Heger, Matovič a záchrana Fico. Nepriateľ je tento genocídny režim a jeho ideológia. A každý kto to podporuje je Mittaeter.
Ukrajincom ešte stále nedošlo, že z 5. najpriemyselnejšieho štátu na zemeguli anglosionistická nezaležnosť z 55 miliónového štátu spravila failed state s 15 miliónmi hromaďjan. Plán je 5 miiónov. Takže to utrpenie čoskoro skončí. Taký je Generalplan Ost.
Dúfal som, že Endlosungu sa nedožijem. Ale akosi sa to zrýchľuje.

slaven1

Keby niet Nadhľadu, nemá mi kto pripomínať že denník SME existuje. Informácia od nich v mojom živote nerezonuje. Nečítam ich ja - nesplácam v Pažravej žiadnu hypotéku - nečíta ich nikto z môjho okolia, nečítajú ich na stránkach, ktoré čítam :D Iba tu občas niečo preskočí. Zase korporátnych motrokom pripomenuli, čo si o sebe majú myslieť a že majú viac makať.. aha.. dobre.

> Ukrajincom ešte stále nedošlo, že z 5. najpriemyselnejšieho štátu...

Vec nezačala na úrovni "5. najpriemyselnejšieho štátu na zemeguli" ale na úrovni "1. najpriemyselnejšieho štátu na zemeguli". ZSSR bol podstatne industrializovanejší než USA.

Defakto prebieha záverečná fáza čistenia ruskej spoločnosti, vojna na okrajine je záver agónie občianskych vojen, ktoré idú na území ZSSR od deväťdesiatych.

Ema

jestvuje aj 兵法 od klasika 孙子. Poznaj svojho nepriateľa.

Keď budeš nad nepriateľom ohŕňať nosík, potečie ti z neho krv. To už máš rozvitie myšlienky priamo odo mňa, ak by si tri slová klasika plne nepochopil.

Truhlík

Defakto je to pokračovanie prvej svetovej vojny a občianskej vojny v Rusku. Akurát v Moskve vládnu bieli a nie červení (=židoboľševici).

Norman

Nemyslím, že by vedomým cieľom Západu bolo odľudnenie Okrajiny. Oni chcú mať ten štát pripravený proti Rusku - odľudnenie je ukážka ich neschopnosti. Okrajina sa odľudňuje tým, že obyvateľstvo uteká na Západ, prípadne Východ, kašlúc a sabotujúc tak plány Západu s Okrajinou. Znova - vyľudnenie je proti plánom Západu. Nejaká predstava, že to tam chcú zaplniť osadníkmi zo Západu, alebo hoc negroidmi či podobne, sú nereálne. Leno aj tá najhoršia predstava o imperiálnom Západe potrebuje na Východe otrokov, nie kolaps.

Truhlík

Odľudnenie je oficiálnym programom Západu (Rímsky klub či čo). A áno, zvrháva sa to na moslimskú inváziu - výmenu obyvateľstva, čo je vojnový zločin. Aby to nevyšlo najavo tak je to zakázané štatisticky sledovať z dôvodu rasizmu.
Ukrajina de facto už neexistuje. Na výplaty úradníkov, penzie a vojakov si kyjevská junta berie pôžičky. Bez pôžičiek Západu neprežije ani mesiac. Vojna skončí do týždňa.
Kolaps už nastal.
Fakty sú také. Či to tak chceli alebo je to havária, neviem. V každom prípade za to nesú zodpovednosť na Západe. Len kto, je ťažko konkrétne určiť. Nikým nevolená eurokomisia? Dementný starec Biden ? Nositeľ Nobelovej ceny za mier Barack Hussein Obama ?

Norman

Preľudnenie planéty je iná téma, ako situácia na Okrajine. Takisto výmena európskeho obyvateľstva, presnejšie povedané výrazné znečistenie jeho profilu, je iná téma. Ale odľudnenie Okrajiny je momentálne dosť proti plánom anglosionistov (i keď je spojené so spomínaným cieleným zašpinením Európy emigrantami).
Pravda, akékoľvek škody na Okrajine sú rovnako ako škody na Ruskej strane pre nich napokon vítané. Preto ten oheň vojny tam rozpalujú.
Ale ako hovoríš, rozlíšiť zámer od hrubej chyby sa ani nedá - v každom prípade je to zodpovednosť Západu, a odľudnenie Okrajiny je zločin.
.
K tomu, kto je zodpovedný, koho treba potrestať: každého kolaboranta, ktorého môžeme.

Dusanbe

Nepostrehol som - Smetiarne či Nka nesledujem - prosím, kde bol ten rozhovor ?

Ema

Nájdeš to podľa titulku Život v Kanade sa mi zdal nudný, vopred daný.

slaven1

Krajina s takýmito vyhliadkami viesť „križiacku vojnu“ (pri nevercom v LPGTA3 „hodnoty“) nemôže:

https://nadhlad.com/comment/45096#comment-45096

nové