EÚ chce šíriť hrozbu terorizmu a organizovaného zločinu

Len čo človek prejde k našim južným susedom, ocitne sa v inej politickej realite. Ale netreba sa ani fyzicky presúvať. Stačí kliknúť na Magyar Nemzet, najvplyvnejší maďarský spravodajský portál. Po tom, ako na včerajšom hlasovaní na Zasadnutí Rady EÚ pre spravodlivosť (sic!) a vnútorné záležitosti v Luxemburgu ministri vnútra schválili celoeurópske pravidlá pre migráciu a azylovú politiku, je to v Maďarsku top téma. Nám musela stačiť okrajová informácia, že úradnícky minister vnútra SR sa zdržal hlasovania, ktorá rýchlo zmizla ako nezaujímavá pod čiarou ponoru našich mediálnych torpédoborcov. V Maďarsku - ktoré hlasovalo s Poľskom proti úchylným europravidlám - sa obsedantnej dlhoročnej snahe euroorgánov dostať populačné prebytky hlavne z Afriky aj do strednej Európy (ako keby sme nemali v kolabujúcej Európe iné problémy) venujú s vážnosťou, ktorú si táto slizká a zákerná téma, vynárajúca sa opäť a znovu a zas z eurobyrokratických pomyjí servírovaných členským štátom, plne zaslúži.

Aspoň jeden z mnohých dnešných textov v maďarskej tlači k snahe hodiť chudobným stredoeurópskym štátom na krk nekompatibilné cudzie society.

 

ÚNIA CHCE ŠÍRIŤ HROZBU TERORIZMU A ORGANIZOVANÉHO ZLOČINU
EÚ vedie samovražednú politiku: podrobnosti o systéme migračných kvót

- Ak chcú naďalej rozdeľovať migrantov medzi členské štáty EÚ bez akejkoľvek kontroly, v skutočnosti tým šíria hrozbu terorizmu a organizovaného zločinu, povedal pre Magyar Nemzet o azylovej reforme EÚ József Horváth, poradca pre bezpečnostnú politiku z Centra pre základné práva. Ide o to, že každý, kto odmietne prijať migrantov, bude Bruselom potrestaný. Za každého migranta, ktorému bude odmietnutý vstup, musí príslušný štát zaplatiť 22 000 eur.

Včera prijatý balík právnych predpisov bude predložený Európskemu parlamentu a predsedom vlád, aby o ňom európski lídri rozhodli na svojom najbližšom zasadnutí.

Povinná solidarita v EÚ

Jedným z nových prvkov legislatívneho balíka je systém "povinnej solidarity", ktorý by členským štátom poskytol tri možnosti riešenia situácie žiadateľov o azyl, ktorí prúdia do EÚ: prijatie určitého počtu utečencov, financovanie návratu odmietnutých žiadateľov o azyl do ich krajiny pôvodu a financovanie tzv. operačných opatrení (ako je infraštruktúra, ochrana hraníc atď.).

Najspornejším bodom je financovanie návratu odmietnutých žiadateľov o azyl, keďže podľa predbežných informácií by to mohlo stáť až 20 000 EUR na jedného utečenca.

Viaceré členské štáty vrátane Poľska, Maďarska, Rakúska, Českej republiky a Slovenska sú s touto sumou nespokojné, keďže ide o jednoznačne nadhodnotené finančné prostriedky. Podľa nedávnej štúdie Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) sa náklady na návrat utečenca do krajiny pôvodu odhadujú na približne 10 000 EUR.

Podľa poradcu Centra pre základné práva však ide o "virtuálnu diskusiu", pretože doteraz bolo z EÚ deportovaných len pár osôb.

Ľudia, ktorým sú adresované príkazy na vyhostenie, sú mimo dohľadu úradov. Často cestujú do inej krajiny a prijímajú novú identitu. József Horváth uviedol, že deportácie sú preto také drahé, pretože sa vyskytli prípady, keď sa na palubu komfortného osobného lietadla dostal len jeden alebo dvaja ilegáli. Odborník uviedol, že oveľa lacnejšie by bolo deportovaných prepravovať vo vojenských nákladných lietadlách, podobne ako vojakov NATO.

Otázne je aj to, koľko presne žiadateľov o azyl by si mali členské štáty rozdeliť - alebo poslať späť. Podľa správ z tlače Švédsko, ktoré práve predsedá Európskej rade, informovalo členské štáty o približne 30 000 utečencoch ročne, ale vzhľadom na minuloročný a doterajší tohtoročný vývoj sa toto číslo nezdá byť reálne.

Ako povzbudiť ďalších migrantov, aby sa pokúsili dostať do EÚ

Viktor Marsai, riaditeľ Výskumného ústavu pre migráciu, uviedol, že počet nelegálnych prekročení hraníc Európskej únie sa v porovnaní s minulým rokom zvýšil o tridsať percent.

Úroveň nelegálnej migrácie do Európy by mohla tento rok dokonca prekonať rekordy, ak bude podobný trend pokračovať aj po zvyšok roka.

Podľa údajov Eurostatu vlani požiadalo o azyl v niektorom z členských štátov EÚ takmer milión ľudí, čo sa blíži k úrovni zaznamenanej počas utečeneckej krízy v roku 2015. József Horváth uviedol, že podobne ako v roku 2015 by migrantov mohol súčasný balík opatrení povzbudiť.

Ohrozená životná úroveň?
- Je dôležité poznamenať, že rizikové faktory sú stále prítomné. Ľudia v západnej Európe už boli konfrontovaní so skutočnosťou, že príbeh o vysoko kvalifikovaných, pracovitých a vzdelaných ľuďoch, ktorí prichádzajú na kontinent, aby vyriešili údajný nedostatok pracovných síl, nebol pravdivý.

V západných spoločnostiach narastá strach a rozčarovanie, a zároveň je ohrozená životná úroveň obyvateľov.

Štruktúry sociálneho zabezpečenia tiež ochabli a ľudia sa teraz obávajú o vlastné životy a sú opatrnejší, pokiaľ ide o to, ako sa ich dotýka financovanie záchrannej sociálnej siete. Západní občania tiež neradi vidia, že dávky dostávajú ľudia, ktorí v hostiteľských krajinách nezaplatili ani eurocent na daniach," povedal V. Marsai.

Dvojkoľajná politika EÚ
- Bavorsko a Maďarsko sa zhodujú v tom, že je potrebné výrazne posilniť ochranu vonkajších hraníc EÚ v súvislosti s migračným tlakom, uviedol v utorok vo Würzburgu bavorský minister vnútra Joachim Herrmann po rokovaní s maďarským ministrom vnútra Sándorom Pintérom. Bavorský politik Kresťanskosociálnej únie zdôraznil, že Maďarsko už výrazne posilnilo svoje sily na ochranu hraníc. V tejto súvislosti povedal József Horváth, že jednoznačne silnejú hlasy, ktoré žiadajú viac peňazí na ochranu hraníc, ale vedenie EÚ vedie v tejto otázke dvojkoľajnú politiku.

- EÚ hovorí, že dá peniaze na technické kontrolné systémy, ale odmieta dať peniaze na samotný plot. Existujú niektoré krajiny, ktorým EÚ prispieva na bezpečnostný systém, ale iným nedá nič. Pokiaľ sa peniaze EÚ budú naďalej vnímať ako disciplinárny nástroj, táto otázka sa nedotiahne do uspokojivého konca, povedal J. Horváth. 

Zdroje sa používajú ako cukor a bič. Tí, ktorí sa nezhodujú s politickou líniou presadzovanou Úniou, sú týmto spôsobom trestaní. Podľa experta by Európska rada balík v tejto podobe nemala prijímať, keďže EÚ si ešte nevyjasnila základné otázky. Nevyjasnila si, akú Európu chce vidieť v nasledujúcich desaťročiach. Nemecko už vyhlásilo, že je multikultúrnou prisťahovaleckou krajinou, ale zároveň je jasné - a nemeckí ministri to už hovoria -, že integrácia migrantov zlyhala. Kým sa táto dichotómia nevyrieši, každý takýto pokus bude len nástrojom politického boja, a nie riešením problému, uzavrel expert.

Magyar Nemzet

V poslednom bode si dovolím experta poopraviť. Len pred pár mesiacmi Európska komisia oblažila členské štáty drahou billboardovou kampaňou s hedlajnom v plynulej európštine YOU ARE EU, aby nám vysvetlila, akú EÚ chce vidieť. EÚ má byť generátor hlúpych reklamných sloganov, zakývajúcich degradáciu až do úplného kultúrneho a sociálneho rozpadu kontinetu.

Čo sa Slovenska týka, treba pripomenúť, že úroveň krajiny sa posudzuje nie podľa jej najvyššieho bodu - napríklad toho činžáka najvyššieho v Podkarpatí, čo sa týči ako penis majiteľov strojcovského korporátu vo vyosenom hlavnom meste pri Dunaji - ale podľa najnižšej úrovne, ktorú dosahuje. U nás je to Mašličkovo a podobné príšerné miesta, ktoré tupcov v bruselskej sklenej veži nezaujímajú ani náhodou. Kým tu budú v osadách behať bosé, holé a hladné deti žijúce v búdach zbúchaných z vlnitého plechu bez vody a tepla, nechcem tu vidieť jediného vypočítavého a pažravého zmrda či zmrdku (aby sme boli genderovo vyvážení) z preľudneného afrického či ázijského Čvargistanu. Keď nie sú európske peniaze na budúcnosť týchto európskych detí v osade - NESMÚ BYŤ PRE NIKOHO CUDZIEHO. Bodka.

 

Jozef Novak

Toto by ma zaújmalo, že čo s tým neustále sledujú, aké ciele. Niekto to neustále pretláča, cez svoje skorumpované bábky a horliví bojovníci proti korupcii na Slovensku a ich roztlieskávači, akože - nič, ich sa to vraj netýka.

Kastelán

Zomrel skutočne obdivuhodný muž. Vo veku 86 rokov zomrel Silvio Berlusconi. Veľký syn talianskeho národa.
Ako obyčajne, bol som zvedavý, ako reaguje svetová verejnosť.
Otvoril som si okrem iného aj webovú stránku "najvplyvnejšieho denníka" v jednej nemenovanej krajine. Článok oznamujúci smrť veľkého človeka, a diskusia pod článkom.
Hnus a hrôza! Radosť zo smrti a prianie, aby ho skoro nasledoval Putin, Trump aj Orbán. A ďalší.
Najprimitívnejší národ v Európe, národ primitívov a od alkoholu zdegenerovaných ľudí, národ, ktorý nikdy nedokázal vyprodukovať jediného intelektuála, chamraď par exelance, prekliata čvarga žijúca vo večnej mizérii, národ, ktorému sa rozpadne všetko, čo chytí do ruky, národ, ktorý nielenže nedokáže vytvoriť niečo nové, prispieť k pokroku civilizácie, ale ani udržať to, čo vytvorili iní, má opäť príležitosť ukázať svojich démonov.
Očakávali by ste, že administrátor okamžite pozastaví diskusiu a vymaže ten hnus. Kdežeby!
Čím väčší primitivizmus, čím väčšia zhovadilosť, tým to chamraď boduje vyššie.

Toto naozaj nikde inde na svete neuvidíte. Len v tej skurvenej a prekliatej krajine.

Norman

Tie prejavy, čo píšeš, sú výplodom tých, čo s týmto národom nemajú už skoro nič spoločné, čo ho doslovne nenávidia. Sme a jeho osadenstvo je zamerané na tú "globalizačnú", "americkú" ideológiu.
https://svet.sme.sk/diskusie/5222608/berlusconi-silvio-umrtie-nekrolog.html

slaven1

Cigánčence z osád narodené medzi rokmi 1995 - 2005 sú už plnoleté a niektoré z nich nevedia čítať a písať.

HLÁSIM DO BRATISLAVY: NIEKTORÍ CIGÁNI NEVEDIA NA SLOVENSKU 2023 PÍSAŤ-ČÍTAŤ. TREBA PRE NICH VEČERNÉ KURZY GRAMOTNOSTI.

Negramotný (cigáň) si nevie ani len vypísať žiadosť po strate občianskeho preukazu. Mnohí z nich, zistili, že bola chyba "neučiť sa" a radi by sa naučili aspoň čítať-písať. Treba program, ktorí ľudí čo nevedia písať-čítať nájde a pošle ich na nejakú formu večernej školy.

Dusanbe

len aby neuniklo pozornosti - na titulnej stránke pomerne významného ruského média RT svietil niekoľko dní tento názor - volanie po obmedzenom varovnom použití jadrovej zbrane - ako pomôcka na vytriezvenie zdebilizovaných a od reality odtrhnutých západných "lídrov" a ukončenie zbytočného a hlavne dlhého vzájomného zabíjania Slovanov pod taktovkou anglosasov:

https://swentr.site/russia/578042-russia-nuclear-weapons/

Nie je to názor oficiálny a určite ani väčšinový - zatiaľ, ale ako taký určite obsahuje aj logické a racionálne argumenty z pohľadu Ruska.
Chápal by som to skôr ako "vyslanie signálu" - myslím, že už sa začali objavovať aj nejaké mediálne reakcie, takže úlohu splnil.

Ja som len tak cvične testoval reakcie na takúto možnosť vo svojom okolí - zaujímavé, mnoho ľudí ako keby nevedelo, že Rusko je jadrová veľmoc a má tiež svoje záujmy.
Ale to sa stáva - po prílišnom sledovaní masmédií hlavného prúdu, :-))

Truhlík

Francúzsky prezident Macron poprosil juhoafrického prezidenta aby mohol prísť na stretnutie BRICS do JAR.
Kam došla Európa. Jebnutí a ešte jebnutejší.
Keď sa Snowden na úteku náhodou ocitol v Moskve v pasovej zóne na letisku, tak USA vydali rozkaz Európe na jeho zatknutie. Vtedy letel z Moskvy bolívijský prezident Evo Morales domov. Európske bývalé IMPÉRIÁ Francúzsko, Španielsko, Portugalsko a všetky zrazili opätky a zakázali prelet bolívijskému prezidentovi. Nakoniec jeho lietadlo sadlo v NEUTRÁLNOM Rakúsku a tam mu trótli prehľadali lietadlo. Snowdena tam nenašli.
A teraz sa Macron prosí u černocha na návštevu u mocných. Liberté, egalité, fraternité. Dobro došli. Ale francúzske tanky AMX horia na Ukrajine zarovno s nemeckými Leopardami.

slaven1

* a nie Macron, Truhlík používaj správne pojmy. Správny pojem je 50% úspechu :D

nové