Záznam z budúcej histórie

Prvé marcové týždne 2012 v Rusku získal Putin vyše 60% hlasov v prezidentských voľbách, na Slovensku získal Fico vyše 50% mandátov parlamentu. Tieto čísla presvedčili vládnucich židokresťanov z Jewyorku, že buď je na nič stratégia a taktika ich agentov, alebo sú ich vykonávači celkom neschopní. Alebo je zlý samotný systém? Nehovoriac o tom, že dlhodobé vychovávanie ľudí ako podliakov a pokryteckých egoistov sa obrátilo proti Systému v tom, že ho začali zrádzať aj jeho predtým najistejšie kone (napríklad aj spomínaní Putin, Fico, Orbán a iní, ešte v minulosti poslušne ale zákerne poslúchajúci všetky možné Aipaky), zrazu začali konať, akoby Sekte v podstate nič neboli dlžní.

Ináč sa na jar 2012 nič zaujímvé nestalo, až do chronicky známeho 18. júna 2012.

Čo sa stalo vtedy, povieme si v novej kapitole.

Buheh

koho zajtra voliť, pripravil Veľký Buheh tehto veľmi stručný návod.

Starý aforizmus hovorí: "Všetci chcú vaše šťastie – nedajte si ho vziať!"

Ak niektorej strane fandia a pomáhajú všetky médiá (kto ich vlastní?), prepytujem thinktanky (kto ich platí?), renomovaní odborníci (kto ich renomoval?), inštitúty, politológovia, sociológovia, cudzie krajiny, veľvyslanci, komisári, tučniaky v Patagónii... tak to je presne tá časť politickej ponuky, ktorú človek s funkčným mozgom voliť nebude.

Tak riekol Veľký Buheh a odobral sa čistiť hlaveň.

Norman

Dal by sa navrhnúť aj ďalší spôsob: treba podporiť rozpory, toho, kto systém najviac nabúrava. A ako píšeš, systém, to sú masmédia (a banky za nimi). Pozrem do Sme a hneď je jasné, koho si želajú najmenej, títo treťotriedni zmrdi.

Pravda, voľby, tak ako existujú dnes,  sú naozaj len paródia politickej moci, resp. politicke bezmocnosti. Kým sa nerozpára bachor bankovému vredu, sú politici TAKMER bezmocní.

Buheh

Až opět proletariát

rozboří kapitalistický řád

nastanou krásné chvíle

jak napsal Marx ve svém díle.

Norman

že ľudstvo sa krúti z blata do kluže a znova dokola.

(to si našiel, alebo to z pamäti dávaš takéto marxizmy?)

Buheh

ktorý som často používal vo svojich nedeľných kázňach. Kedysi som sa na ňom smial, teraz sa už nesmejem.

idar

To ste chceli povedať? Tento systém zbankrotuje aj bez nášho pričinenia. Nie je to len o funkčnosti, ale hlavne o tom, že sa už nachádza v prezrelej stacionárnej fáze. A nastáva ľúty boj o živiny. Napríklad o to plynové potrubie, potom o kus žvanca, a potom už iba o holý život. Odporúčam voliť podľa pudu sebazáchovy, to je jediná istota.

 

Rozhovory s politikmi bývajú zväčša iritujúce, plné stupídnych drístov, ale tento s prostorekým Maroškom (nie tým od Rázusa, lež s dobre informovaným Šefčovičom) je ozaj hodný povšimnutia.

Zaspávate niekedy so strachom, že eurozóna sa rozpadne, alebo ju Grécko opustí?
V Bruseli som zažil niekoľko bezsenných nocí, ale verím, že sa prijali opatrenia, ktoré udržia jednotnú európsku menu ako silnú a stabilnú. Ťažké noci sa spájajú s viacerými témami.

Napríklad?
Keď rokovanie ministrov financií rozhodovalo o tom, aké záruky sa poskytnú bankám, aby sa ochránili vklady občanov. Debata bola napätá. Keby sa nedosiahla dohoda, dokonca najbližší spolupracovníci ministrov by utekali do bánk vybrať si peniaze.

 

Ak by to stále ešte niekto nerozšifroval, vklady občanov ochráni inflácia. Dobrého my máme komisára, je k nám úprimný. Aj keď na to na prvý pohľad nevyzerá.

Buheh

nikto nevraví, že bude dobre. Ale človek by mal v rámci možností urobiť to, čo môže. Nie že by na tom záležalo. Ale prečo nie? Nedáš zrno skrehnutej sýkorke? Možno aj tak zamrzne, ale prečo to neurobiť?

idar

a súčasne nenakŕmiť aj mačky. Divé sýkorky versus mačky domáce. Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí, toť naša lokálna diléma.

No ale hlavné je, že sme volili, volili správne a svedomie máme čisté.

Buheh

ako lepšiu alternatívu pre konanie jednotlivca?

idar

Hlavné je, že dnes je svet čistejší ako včera. Ono sa to samo vyspraví, sme predsa v katabolickom procese. Radosť žiť, ráno sa zobudíš, a vždy je o jedno hovno menej.

nové