Obsadili sme letisko. Sme obsadilo.

Včera som sa v Smetiach doszvedel, že víťazné revolučné vojská banderistanu obsadili letisko v Kramatorsku. Dnes už je tam, že sa len o letisko bojovalo. Ale už ho možno zas dobyli, ten kus zeme. Paródia, alebo "čudná vojna"?

McCain soptí, že sankcie EU voči Rusku sú vtip. Trvalo mu to dlho, kým na to došiel. Reprezentuje McCain niekoho, alebo je to len indivudálny blázon niečo ako náš Maťovič alebo Hlina?

 

Na Ukrajine už bežní občania mienia brániť kyjevským vojskám vstup do svojich miest.

Priame správy:  ( http://www.1tv.ru/ )

 
Autor: 
Norman
Veľmi by ma zaujímalo, či naoazaj zajali 20 amíkov. Nechce sa mi to veriť. Ale bolo by to fajn. Ako píšu: При личном обыске выяснилось, что хотя не каждый из них (большая часть) обладает американским гражданством, каждый человек в форме украинской милиции, кроме двоих из передвигавшихся в этих грузовиках, имел при себе американское удостоверение личности. Многие из них не владеют хотя бы рудиментарным украинским или русским языком. Исключением оказались два украинца — водители грузовиков. удостоверение личности - nejaký americký doklad? Treba sledovať, je to dôležité, americká drzosť naozaj nepozná miery.
s1
Dugin píše: Это война. Все сделали все, чтобы ее избежать. Осталось ее выиграть. И мы это сделаем. Война: на сей раз всерьез Сейчас начинается самое серьезное испытание. Американцы додавили хунту до того, чтобы она начала уничтожение граждан Юго-Востока. Атака "Правого Сектора" на Раду была ультиматумом, поставленным ЦРУ Турчинову и Яценюку, которые всячески откладывали этот кровавый аккорд своего бесславного правления. Но Вашингтон припер их к стенке. Взятие аэродрома в Краматорске, оцепление Славянска и введение войск и террористов из "Правого Сектора" в Изюм Харьковской области - точка невозврата. Теперь они будут либо убивать, либо их свергнут неонацисты. По сути хунта оказалась в заложниках. На днях многие скроются. Но обратный отсчет включен. Так мы перешли к третьей фазе: Киев бросил войска, решившись на войну с Россией. Крымский сценарий мирного установление народной власти не прошел. Тема федерализации окончательно снята. Начинается война за независимость Новороссии. Россия очень не хотела этого сценария. Она откладывала его как только могла. Теперь Украина не только одной ногой в гражданской войне, но двумя. Политически: все центры Сопротивления должны объявлять о Независимости и о выходе и состава Украины. Формировать комитеты Народной Самообороны и чрезвычайные органы власти. Вводить в областях военное положение. Обращаться к Путину и Януковичу о спасении от истребления и нацистского террора. Там, где ОГА не взяты, надо брать в срочном порядке. Тот, кто не присягает народу, пособник киевским убийцам, с такими по законам военного времени. Все это в Луганске, Харькове, Одессе, Николаеве, Херсоне и где еще возможно. Политический статус Донецка, взявшего огонь на себя, - вот чего надо добиться немедленно. Далее, организация Юго-Восточного Фронта. Первым шагом: прорыв границы с Россией. Далее оборонять то, что можно, ожидая помощи. Помощь придет. Военные специалисты должны вот-вот подготовить технические рекомендацию по ведению боевых действий в городских условиях и по основам партизанской войны. Это война. Все сделали все, чтобы ее избежать. Осталось ее выиграть. И мы это сделаем.
Norman
Ja navrhujem pre Ukrajinu nasledovnú pomoc:- vyhostiť veľvyslanca Ukrajiny, ktorý zastupuje nelegitímnu vládu, vzišlú z násilia a krviprelievania,- zmraziť akékoľvek vzťahy s Ukrajinou až do demokratických volieb- odmietnuť úvahy o reverznom toku plynu,- uznať Krym za zvrchované územie Ruskej federácie- vyslať OSSR do zakarpatskej oblasti s cieľom ochrany tamojšej slovenskej, českej a rusínskej menšiny a vytvoriť podmienky pre referendum o jej návrat spod ukrajinskej okupácie pod správu Slovenska --- ten posledný bod je zbytočný, vyslať vojsko nie, i keď návrat našej menšiny je možný, prečo nie, našej menšine by malo byť umožnené sa vrátiť - i keď to je jedno.
baloo
"slovenskej, českej a rusínskej menšiny" Nezabudol si ešte na nejakú?
Norman
celé som to skopíroval, až po tú rozdelovaciu čiarku. Takže dotyčný pozabudol na Maďarov:) Ale tí majú predsa krajinu pod Dunajom.)  (hm, a prečo vlastne čechov ?  :-)  
1488
Obrnené vozidlá v Slovjansku patria ukrajinskej armáde, jazdia na nich však prebehlíci, ktorí sa pridali na stranu proruských separatistov. Pravdepodobne Jaceňukovci nemajú jednoznačnú podporu armády, Berkut tobôž nie a s Pravým sektrom by som si tiež nebol istý - toľko indície z webu. .... Pridávam k návrhom - aby medzinárodné kortesačky boli prístupné verejnosti. Napríklad zajtrajšie štvorstranné rokovania v Ženeve by som si rád pozrel naživo, ako tam budú pampúchovia Kohn, Aštonka, Deščyc hysterčiť a Lavrov profesorsky nakúkať ponad okuliare..
mn
Rec je slovanska, ale rytmus, zaner hudby, vulgarnost, obscennost - presne podla anglosaskej sablony. O toto ide anglosaskym psychopatom, zotrocovatelom - aby sme ich napodobnovali. Lebo ked niekoho napodobnujes, zakonite budes za nim pozadu a potlacas to, v com si dobry ty. Este tam chybaju medzi versami vykriky yeah, uh, come on.
s1
http://www.aktuality.sk/clanok/251325/nazor-propaganda-zabija-z-kamarato... Článok sa volá: Názor: Propaganda zabíja. Z kamarátov sú nepriatelia na život a na smrť Najdôležitejšie informácie:   A teraz ako to je naozaj: - ak nesúhlasíte s vojenskou chuntou, ktorú vám do krajiny krvavým prevratom nainštaluje USA, ne-médiá vášho okupovaného suseda vás označia za separatistu - Ľudia v Slaviansku sa sami ponúkli za živý štít. Vedia, že ďalšia scéna v predstavení "farebné revolúcia" budú komandá smrti, ktoré budú zabíjať ľudí na základe etnického princípa. Ruskí Rusi zo Slavianska budú na programe. Jeden z dlhodobých cieľov, kt. USA sledujú je zníženie populácie na 25% (30 mil. ľudí preč). - Tak rýchlo recyklovali článok z centráli, že tam ten bod dali 2-krát. https://en.wikipedia.org/wiki/Spin_%28public_relations%29 - Bábky USA a globalistov, proti-európsky byrokrati z EÚ, ktorí povoľujú na jej území pestovať a predávať genetickú zbraň - GMO kukuricu z USA - hovoria, že sa ich šefovy nepáči, ak sa Rusi bránia. - EÚ rozšíri sankcie - fúha, Putinovi asi sa zákaže hladkať psa nikým nevolenej Eštovnovej, Ramchuja a aj psa nikým nevoleného Barosu. - Husejn Obama, americká bábka, otvára ústa a vypúšta slová podľa toho, čo mu povedia - nuž má to ťažké. http://wertyzreport.com/2014/04/16/vedecka-studie-rika-ze-usa-jsou-oliga... - Zbili kandidáta na prezident, ktorý vyhlásil, že celé jedno poschodie v Kyjeve v budove SBÚ zabrala CIA, ktoréj šéf tam bol cez víkend na inšpekciu http://rt.com/usa/white-house-confirms-cia-ukraine-448/ Ukrajina nie je subjekt, ale objekt v geopolitike, tak ako EÚ spolu so Slovenskom - krv je však všade červená, dúfajme, že aj naša nepotečie. - Zeman je v zahraničnej politike mimo, to sa vie. Keby chceli článok zmeniť, tu je záloha http://uloz.to/xDfPwTW4/nazor-propaganda-zabija-z-kamaratov-su-nepriatel... nech sa vie, kto za koho kope.
s1
A samozrejme, švajčiarsky Azet.sk zakázal diskusiu
Le Bleu
http://wertyzreport.com/2014/04/16/vedecka-studie-rika-ze-usa-jsou-oligarchii-a-ne-demokracii/ je dosť husté, na to, že sa jedná o akože normálnu vedeckú analýzu, kontrolovanú akademickú štúdiu. (Stále je to len časť pravdy o USA.) Podobne jeden môj kamarát asi pred dekádou (za Busha Druhého to bolo) - napísal diplomovú prácu na UMB v B.Bystrici na tému Zahraničná politika USA podľa kritérií zahraničnej politiky USA alebo niečo podobné. Vyšlo mu tam v závere pochopiteľne, že podľa amerických pravidiel sú SŠA jednoznačne teroristický a "darebácky" štát.
s1
Takže FMV UMB nie je fakulta na výchovu NATO kádrov? Sú tam aj ľudia čo premýšľajú? Objav dňa :-) Dnešný Wertyz je zaujímavý, ale všeobecne sa to vie: Prieskumy naznačujú, že Američania sú nesmierne proti zasahovaniu USA na Ukrajine. Sú proti sankciám. Majú za sebou 14 rokov neustálych vojen ktoré nechcú. No však nemajú absolútne žiadny dosah na vládu. Vláda ich ignoruje. Jediný spôsob ako by ich ľudia mohli zastaviť je ak by šli v miliónoch do ulíc a vytrvalo, násilne protestovali... neprerušujte ma prosím. Musia byť ozbrojení, pretože Ministerstvo vnútra má teraz vojakov a tanky, a použije ich proti ľuďom. V zásade americká verejnosť je bezbranná, nemá informácie, nemá žiadnu organizáciu. NSA sleduje K.O.M.P.L.E.T.N.E. celú komunikáciu. Ak sa pokúšate čosi zorganizovať tak vás zoberú. Nenamýšľajte si, že v USA je nejaký druh demokracie alebo sebaurčenia. Je to preč. Nie je to tu. Nie je tu žiadna sila schopná zastaviť smerovanie k veľkej vojne. http://sk.ynterview.com/rozhovor/paul-craig-roberts-z-tretej-svetovej-vo... Tak isto info aj tu http://www2.ucsc.edu/whorulesamerica/
Le Bleu
možno aj hej, o tom neviem, a vravím, toto bolo takých desať rokov nazád, ale pár absolventov poznám a tí sa im teda ako perspektívne kádre nevydarili..:)
-eru-
АнтиМайдансегодня в 13:12 Р Е К О М Е Н Д У Е М! В продолжении темы о глумлении нашего СУ - 24 над американским эсминцем "Дональд Кук". Очень интересная статья. Почитайте) Согласно данным ведущих информационных агентств мира, в минувшую субботу, 12 апреля 2014 года, самолет российских ВВС, СУ-24 (модификация не уточняется), совершил облет американского эсминца «Дональд Кук», оснащенного новейшей американской корабельной многофункциональной боевой информационно-управляющей системой «Иджис», а так же вооруженного, в числе прочего, крылатыми ракетами «Томагавк». В понедельник, 14 апреля, Пентагон выступил с неожиданно эмоциональным комментарием касательно произошедшего события. Уж не знаю как кому, а мне такое эмоциональное и даже где-то истеричное выступление серьезного дядьки из Пентагона, показалось весьма и весьма странным. Ведь действительно: что такого, что БЕЗОРУЖНЫЙ фронтовой бомбардировщик, прямо скажем, не последнего поколения, прошел, пусть, 12 раз, вблизи новейшего, вооруженного до зубов, специализирующегося на ПВО, эсминца США? Ведь, например, во времена противостояния СССР и США, такие облеты самолетами кораблей обеих держав производились практически при каждой встрече вероятных противников. Так что же случилось на этот раз? Что так задело американцев? Более того, согласно полуофициальной, появившейся на второстепенных ресурсах Рунета информации, после этого инцидента, «Дональд Кук» экстренно зашел в порт Румынии и там 27 человек экипажа написали заявление об увольнении и покинули или намерились покинуть корабль. Косвенно это подтверждается и словами из того же заявления Пентагона. В нем утверждается, что данная акция деморализовала экипаж судна. Вот здесь я уж совсем было запутался в происходящем. Дело в том, что этот многострадальный эсминец, USS Donald Cook (DDG-75) типа «Арли Бёрк», относится к классу эсминцев УРО, многоцелевых боевых быстроходных маневренных кораблей, предназначенных для борьбы с подводными лодками, летательными аппаратами (в том числе ракетами) и кораблями противника, а также для охраны и обороны соединених кораблей или конвоев судов при переходе морем. На вооружении этого корабля, находятся в том числе, две 6-ствольных ЗУ «Фаланкс» и до 74 ракет RIM-66 SM-2 «Стандарт-2». Иными словами, специализация этого корабля, это борьба не только с такими тихоходными маломаневренными целями, как СУ-24, но и с целями намного сложнее – с противокорабельными ракетами, которые и скорость передвижения имеют выше и маневренность их не ограниченна перегрузками по экипажу и по малозаметности они во много раз превосходят СУ-24. Казалось бы, чего тут деморализовываться – сиди себе, включай ПВО, «Иджис», да отрабатывай в приближенных к реальным условиям, отражение атаки самолета вероятного противника! Но нет, экипаж был деморализован, 27 человек написали заявления с формулировкой – «Не собираются рисковать своими жизнями». Так что же произошло в нейтральных водах? Я полагаю, ответ кроется за таким загадочным названием, как «Хибины». Согласно википедии, Хибины – это горный массив на Кольском полуострове, в Мурманской области, расположенный на 150 км севернее Полярного круга :) Однако, конечно же, не теми Хибинами был запуган экипаж эсминца. «Хибины» - это новейший российский комплекс радиоэлектронной борьбы, который будет устанавливаться на все перспективные российские самолеты. Данных о нем, сколько не искал, не нашел, но вот здесь написано, что СУ-24 его уже применяли на учениях в Бурятии. Так вот, ничто так не может деморализовать военного человека, как собственное бессилие! Ситуацию, в свете всего вышеизложенного, вижу следующим образом. 10 апреля 2014 года, указанный выше эсминец прибыл в нейтральные воды Черного моря для проведения акции устрашения и демонстрации силы – в связи с непреклонной позицией России по Украине и Крыму. До этого в акватории Черного моря находился, с нарушением конвенции Монтре, другой американский ракетный эсминец "Тракстан". То есть, происходила типичная, любимая американцами, мышиная возня – бряцанье оружием и международное хамство. Реакция России была спокойной, но убийственной: 12 апреля, в великий день космонавтики, наши снарядили к облету в нейтральных водах, безоружный СУ-24, НО с «Хибинами» под крылом. Далее все развивалось приблизительно по такому сценарию: «Кук» еще издали засек подход «сушки», сыграл боевую тревогу и замер по боевым постам. Все шло штатно, радары считали курс сближения с целью, «Иджис» исправно управляла системами наведения. И вдруг – хлоп! Все погасло. «Иджис» не работает, экраны показывают муть, даже «Фаланксы» не могут получить целеуказание! СУ-24 тем временем прошел над палубой «Кука», сделал боевой разворот и сымитировал ракетную атаку по цели. Конечно же, успешную – ведь противодействия нет! Потом развернулся и сымитировал еще одну. И так далее – еще 10 раз! Все попытки техников оживить «Иджис» и дать целеуказания для ПВО, потерпели неудачу и только, тогда, когда силуэт «сушки» растаял в дымке над российским берегом, экраны ожили, а системы наведения добросовестно показали чистое, сияющее пустотой апрельское небо. Резюмирую. Вероятнее всего, после того, как СУ-24 включил в непосредственной близости от «Кука», «Хибины», вся ПВО эсминца вышла из строя. Наши же, проверяя эффективность работы системы РЭБ, 12(!) раз сымитировали атаку на американский корабль. За все это время, экипаж корабля не смог реанимировать погасшую БИУС. Заработала она только тогда, когда СУ-24 ушел курсом на базу. Вот тогда то, поняв собственное бессилие против комплекса РЭБ обычного бомбардировщика, 27 человек и подали рапорты об уходе.
Le Bleu
a pýcha protiraketovej obrany..  je len pýcha. A pýcha je vraj smrteľný hriech. Smrteľný. 
s1
Tu je preklad článku do češtitny http://leva-net.webnode.cz/products/chibiny-versus-aegis-co-tak-vystrasi... Toto je tiež zaujímavé, preklad, ktorý by tu mal byť ako článok VYHLÁSENIE VLÁDY ĽUDOVEJ REPUBLIKY DONECK http://putnik1.livejournal.com/3052444.html   Dnes, 04.15.2014, novo založená Doneck ľudová republika sa stala terčom vojenskej agresie zo strany Ukrajiny.   Ukrajinská orgán, ktorý sa dostal k moci v dôsledku ozbrojeného protiústavného puču, začala vojenské akcie na území Doneckej ľudovej republiky, s použitím vojakmi ukrajinských ozbrojených síl, ozbrojenci z nezákonných ozbrojených skupín a príslušníkov zahraničných súkromných vojenských spoločností financované z SŠA. Pod zámienkou falošných tvrdení o údajnej protiteroristickej operácie, v skutočnosti deklaroval vojnu s ľuďmi, za použitia ťažkých zbraní a lietadiel. Životy civilistov sú v nebezpečenstve. Ako Kyjev varoval, možnosť rozsiahle rakety a náletov proti mestách nie je vylúčené. To znamená, že fašistický režim Ukrajiny, podporovaný a financovaný z SŠA a západoeurópskych krajinách skutočne začala genocída rusko - hovoriace obyvateľstvo na území Doneckej ľudovej republiky. Základom Donecku ľudovej republiky je objektívna realita, ktorá bolo nutné v dôsledku úplného kolapsu ukrajinských vládnych inštitúcií po anti - ústavné prevrat, bola založená s cieľom chrániť ústavné práva a slobody ľudí, ktorí majú bydlisko na území z Doneckej ľudovej republiky . Byť si vedomý, že to je poslednou prekážkou na ceste agresora k zničeniu Ruska, ľuďom a vládou Doneck ľudovej republiky, velenie a personálu juhovýchodnej armády Prehlasujem, že agresor bude okamžite odmietnutý, pretože si zaslúži. Požadujeme, aby sa reakčné kruhy v SŠA a západoeurópskych krajín, ktoré poskytli režime Kyjev požehnania vykonať vojenskú operáciu zastaviť agresiu a zastaviť podporu a financovanie nelegitímne ukrajinskej "orgány". Obraciame sa na nadnárodných ľudí z Ruskej federácie, na našich ruských bratov, aby orgány Ruskej federácie a Vladimir Vladimirovič Putin osobne so žiadosťou činí diplomatické, humanitárne a, ak je to možné, vojenská pomoc na Doneckej ľudovej republiky, sa správať ako garanta svojej bezpečnosti, aby obmedzili trúfalé eskadry smrti, k nastoleniu mieru a zabezpečiť konania pokojného celoštátneho referenda. Žiadame nadnárodné ľudí z Ruskej federácie, naše ruskej bratov, orgány Ruskej federácie a Vladimir Vladimirovič Putin osobne, aby zvážila rozšírenie uznanie Donecku ľudovej republiky ako medzinárodný orgán a uzavrieť zmluvu o politickej, ekonomickej a vojenskej spolupráce s tým. My, ľudia zo všetkých 180 etnických skupín žijúcich v Donbass, sú Rusi. Narodili sme sa ako Rusi, budeme žiť ako Rusi a zomrieme ako Rusi v prípade potreby. Boh a Rusko sú s nami.   Nepriateľ bude rozdrvený. Víťazstvo bude naše!   
Norman
http://nadhlad.com/content/charkovska-ludova-republika teraz sa to už len bude x krát opakovať.) Počkáme si až na prehlásenie novej vlády v Kyjeve. To zverejníme. Áno, novej vlády.)
Buheh
Už aby bola v Kyjeve konečne zase vláda.
-eru-
Alebo preco tak lahko presli na stranu proruskych https://www.youtube.com/watch?v=FXkaClQXuxQ#t=24
Náhodný okoloidúci
Ruské vlajky na ukrajinských OT-čkach vraj slúžili na zmätenie miestnej domobrany :) verí tomu aj niekto iný okrem autora myšlienky? http://slovak.ruvr.ru/news/2014_04_16/Vlajky-RF-na-ukrajinskych-obrnenyc...
Náhodný okoloidúci
Prišlo mi e-poštou od kamarátky:   Jednoduché porovnania. __________________________________ Vadí-nevadí alebo humanitárne bombardovanie pravdy Keď som bol malý, hrávali sme hru vadí-nevadí. Ako vidím, v tejto hresa úspešne pokračuje v médiách aj dnes. Pár príkladov... Srbský nacionalizmus vadí.Albánsky nacionalizmus nevadí. Ruský nacionalizmus vadí.Ukrajinský nacionalizmus nevadí. Slovenský župný extrémista Kotleba, ktorý sa vyjadruje proti Židom naSlovensku vadí.Ukrajinský vládny extrémista Ťahnybok, ktorý sa vyjadruje proti Židomna Ukrajine nevadí. Ruská mafia vadí.Albánska mafia nevadí. Krymské referendum vadí.Benátske, resp. druhé írske referendum nevadí. Násilný a nezákonný prevrat na Kryme vadí.Nasilný a nezákonný prevrat v Kyjeve nevadí. Porušenie medzinárodného práva na suverénnom území Ukrajiny vadí.Porušenie medzinárodného práva na suverénnom území Srbska nevadí. Jednostranné vyhlásenie suverenity Krymu bez predošlej politickejdohody zúčastnených strán vadí.Jednostranné vyhlásenie suverenity Kosova bez predošlej politickejdohody zúčastnených strán nevadí. Porušovanie dohôd Rusmi vadí.Porušovanie dohôd ukrajinskou opozíciou nevadí. Právo krymských Rusov na sebaurčenie vadí.Právo kosovských Albáncov na sebaurčenie nevadí. Ruská "domobrana" na Kryme vadí."Humanitárne" bombardovanie Belehradu nevadí. Ozbrojený policajt na Majdane vadí.Ozbrojený demonštrant na Majdane nevadí. Superzlodej Janukovič vadí.Superzlodejka Tymošenková nevadí. Rusmi podporovaná mimovládna organizácia na Ukrajine vadí.Západom podporovaná mimovládna oraganizácia na Ukrajine nevadí. Ruská mediálna demagógia vadí.Západná mediálna demagógia nevadí. Mať iný ako mainstreamový názor vadí.Nadávať autorovi v diskusii do rusofilov a proputinovcov... ....nevadí. P.S.:Autor má ukrajinské korene (po dedovi), plne podporuje základnéprincípy demokracie, rešpektuje medzinárodné právo, podporuje všetkýchobčanov (nielen) Ukrajiny a Srbska (bez rozdielu národnosti) v boji zalepší život podľa ich vlastných predstáv vyjadrených demokraticky,dohodnutých politicky a presadených v súlade s medzinárodným právom.  
Stefan
Ako sa vyjadril jeden chlapík z http://www.czechfreepress.cz/ , tak k tomu obsadeniu-neobsadeniu letiska, alebo skôr neletiska došlo tak, že sa tam potulovalo zopár podozrivých osôb. Údajne to "letisko" z dôsledku toho že krajina-Ukrajina sústavne trpela na finančné suchoty neudržiavala to "letisko". Je to vraj zatrávnená neudržiavaná plocha s polorozpadnutými administratívnymi budovami. Autor toho príspevku má skôr obavy aby to nedopadlo tak, ako vojenský puč veľkého Rusského demokrata Borisa Jeľcina pri jeho hrdinskom útoku na Russký parlament podľa vzoru iného veľkého demokrata Augusta Pinocheta. Možno si NATO spomínate. Demokrati celého sveta spojili sa a vrele mu k tomu hrdinskému činu zatlieskali. Čo mu to pripomína? Že tak ako vtedy a tam, tak aj teraz a tu na ukrajine sa zabarikádovala podstatná časť ozbrojených demonstrujúcich osôb a na barikadach zostala hŕstka domobrany slabo vyzbrojenej. Ťažkou technikou prerazia barikády, rostrieľajú a podpália budovy nehľadiac na ľudské obete. A tak ako predtym, tak aj teraz nebude u naší pravdoláskárov žiadna vôľa vyšetrovať tento masaker.
s1
Po druhé, a o to viac zlovestnejšie, Brennan svojou prítomnosťou uistil svojich hostiteľov - tak otvorene ako je to len možné - že sa môžu plne spoľahnúť na výzbroj a expertízu štátnych teroristov Washingtonu. http://www.strategic-culture.org/news/2014/04/15/cia-terror-chief-pulls-... http://www.strategic-culture.org/news/2014/04/15/ukraine-secret-recipe-b...
Norman
dal najavo nielen svojim novým bandera kolaborantom, že dostanú plnú podporu na akékoľvek špinavé akcie, ale dúfam zároveň sa každému rusovi vyjasnilo, že nebudú mať dočinenia len sa bratskými ukrajincami, ktorí -ako ukazujú posledné dva dni- úprimne váhajú strieľať do svojich či ruských ľudí, ale že v tomto konflikte bude mať ruská strana do činenia S BEŠTIAMI bez svedomia, bez morálky a konieckoncov aj bez domoviny. So zberbou z Halíča, ale aj so zberbou akejkoľvek národnosti s celého sveta. Blackwater je označenie hnusného čierneho močiaru - a presne to je to, čo bude na východnú ukrajinu privezené. A nemyslím tym len práve tú jednu (hocako premenovanú) organizáciu, ale čokoľvek podobné - je to utajené, ale iba naivný človek by o tom pochyboval.   Mimochodom, čo sa potvrdilo o tých 20 amíkoch zajatých. Asi predsa len propaganda, nie?
s1
Neviem, ja o zajatcoch nečítal nič.
Norman
to bola taká všeobecná otázka, nie na teba. Bolo to aj tu niekde, ale asi sa to nepotvrdí, žiaľ.  
Norman
Aktuálne má Putin tlačovku, ktorá beži naživo aj na TA3. Aj keď očividne nič prevratné nebude. (mimochodom, je naozaj tak upadnutá vzdelanostná úroveň, že ani seriózne tlmočenie z ruštiny už nedokážebyť zabezpečené? To nech to radšej nechajú bez tlmočenia.  Pravda, vždy lepšie ako tá česká kvargla tlmočníčka na CT24)