komentáre

Norman

The most logical explanation for the Nord Stream attacks is that the US Navy destroyed the pipeline in order to prevent Germany from surrendering to Russia,

Zničenie plynovodov (dlhodobé ) hrá len a len proti Nemecku a jej akejkoľvek kooperácii s Ruskom.
Čo ale na to povedia bossovia EU priemyslu? Ich biznis tvrdo zaplače - buď ho bez plynu budú musieť zavrieť, alebo nebudú mať na ceny, ktoré si americké zmije budú pýtať za svoje plynové prdy.
Mám doje, že súdruhovia v USA tentoraz spravili ťažkú chybu. v Európe je samozrejma hafó svíň, ktoré sú s nimi ochotne hrať ničiacu politiku - ale za podmienky, AK budú oni sami mať pre seba moc a majetky. Tentoraz Američania odpílili príliš skoro a príliš veľa svojich mocných kolaborantov.

slaven1

Z vlákna https://twitter.com/AZmilitary1/status/1574758898086694912

An expeditionary detachment of US Navy ships led by the universal amphibious assault ship USS Kearsarge days ago was in the Baltic Sea. It was 30 km from the site of the alleged sabotage on the Nord Stream-1 gas pipeline and 50 km from the threads of Nord Stream-2 gas pipeline

https://voxday.net/2022/09/28/suspect-identified/

A potom aj toto videjko:

https://www.youtube.com/watch?v=u6IIwltTM4Q
2022 09 27 The Americans Declared War On Europe

slaven1

Druhý deň a stále je v rusko-jazyčných zdrojoch ticho. Teda boli spravené nejaké povinné komentáre, ale v alternatívnych zdrojoch čo ja sledujem je zlovestné ticho.

Anglosasi (USA alebo Británia) vyhodili do vzduchu životne dôležité produktovody Nemecka. Normálne by malo nasledovať v Nemecku vyhlásenie vojny USA alebo Veľkej Británie, čo samozrejme nenastane.

Voľby do Kongresu v USA sa blížia. Dominantná sila v USA – demokrati – idú prehrať. Jedna z vecí, čo môže zabrániť ich porážke – upriamiť pozornosť inam – je svetová vojna. Takže držme si klobúky, nasledujúcich 5 týždňov ide byť hustých na udalosti. Zdochýňajúca kobyla ide silno kopnúť.

Norman

Poliaci a Ukrajinci by to urobili okamžite - ale dá sa povedať, že ich technické možnosti nestačia, bez nadbytočného rizika z prichytenia pri čine. A nedovolili by si to bez dovolenia Big Brothera, dokonca ani ukrajinskí dementi nie.
To o ťažkosti nenápadného vykonania platí aj pre Rusov.

Vojenské cvičenie US je asi jediné dobré "krytie" na takúto operáciu, na uloženie výbušnín.

Ema

...už 30 rokov politicky komanduje jeho manželka Anne Applebaum.

Nord Stream zničila chrapúnska entita, ktorá neváhala hodiť atómové bomby na mestá v Japonsku, zmrzačiť veľký kus Vietnamu Agentom Orange a udržiavať celé desaťročia v prevádzke najväčší open air koncentrák Pásmo Gazy.
Nikto iný by na takýto zločin nemal žalúdok. Čo ale neznamená, že USA pri tomto čine medzinárodného terorizmu, nasmerovaného na Nemecko, nemali komplicov.

Truhlík

Keby som tipoval tak to spravilo Poľsko. To má jediný cieľ - pripojiť Ľvovščinu.
Podľa Cui bono tak je to Ukrajina.
Rusom to na nič nie. Pokiaľ teda neusúdili, že začala atómová vojna.
V rúrach Severný potok a Severný potok 2 je plyn za dve miliardy. Keď v nich znížia tlak tak sa do nich začne valiť voda. Teraz sa plyn valí von. Termín opravy - mesiace.
Kto to určite nespravil tak to sú Nemci. Plyn teraz začnú brať nám z Lábu.

Norman

Padnutie ríš po prvej vojne bol základný ciel tej vojny, globálnych manipulátorov. Ríše museli padnúť, a čo sa nepodarilo v prvej vojne, bolo dorážané v druhej (to nevylučuje verziu, že sa na konci prvej vojny zaklatá obeť nezačala neskôr ako zázrakom brániť, keď bola (za)hnaná do kúta (inflácia, bieda. bezmocnosť, finančná svetová "kríza" ... proste dvadsiate roky).
Ergo analogicky - ONI vedia, že Eurosojuz teraz ľahne, im to ale nielen nevadí, ale je to ciel ich podpalovania. Cieľ dovozu hnedoidov po milionoch (ak sa zadarí, každé také hovado naprcá za desať rokov aspoň 5 pankhartoav).
.
Prirodzene, ľahostajnosť voči Sojuzu EU platí pre skutočné horne globálne elity - alemnoho stredných ale aj vysokých kolaborantov bude rozpadom tohto bordeli kruto trpieť. Kto padá z výšky, dopadá tvrdšie.

Truhlík

Určite je toto najväčšia výzva pre USA od druhej svetovej, keď po Angličanoch prevzali svetovládu.
Nezvládli to a teraz kopú.
Poženú Európu do konca ?

Truhlík

Krok za krokom, Overtonove okná, nekompetentní šialenci v politike, liberálny fašizmus, halucinačné masmédiá.
Následok je vojna. A po vojne už svet nikdy nie je taký ako pred vojnou. Nikdy.
Po prvej svetovej ľahli štyri ríše - osmanská, nemecká, ruská, rakúsko-maďarská.
Terajší architekti by to mali vedieť. Ľahne Eurosojuz. Tak to hovorí Occamova britva.
Na juhu Ukrajiny stačilo vypnúť na niekoľko mesiacov ukrajinskú TV. Bolo by zaujímavé vypnúť tu takýchto cudzích agentov. A potom položiť otázku - Ste ochotní ísť do vojny proti Rusku ?

Norman

Výborná otázka, obsahujúca implicitne správnu odpoveď.
Áno, krok za krokom. Neviditeľnými posunmi, tolerovaním "drobností"
.
Usáci sa asi nerozhodli zničiť Čínu, to je veľké sústo, ani Rusko nie je naozaj zničiteľné - iba ak vnútprnou revolúciou, ako to už urobili v roku 1917 a parciálne v 2014 v Kyjeve - to ich motivuje, odvtedy to začalo naberať rýchlosť. Ale cieľom je hlavne Európa, jej zrazenie do prachu, zničenie - hovoríme to tu od začiatku, a už to hovoria mnohí.
Spočiatku to bolo pre ľudí menej viditeľné, pretože väčšina ľudí je presvedečená, že Západ je jednotný, USA aj Európa. Ja naopak vníma svet už dávno tak, že americký atlantický svet pirátov končí na pobreží a tu v strede je dôležitá Magna germania. To už spomínam neustále, to je klúč k pochopeniu základných protikladov histórie.
.
Kým bude atlantický moloch držať magnu germaniu v papuli, a ničiť ju, dovtedy budeme zdochýňať až zdochneme. Tak prosto.
Americký moloch dlho svoju obeť "len" oslintával a nechal sa ňou obsluhovať, ale teraz sa veci globálne menia - už ju nepotrebuje, už zavadzia, preto ju teraz zakusol a dusí. Dá sa ale aj povedať, že americký moloch pod tlakom proste zbesnel, a preto začal hrýzť. To už nie je Amerika 60-tych rokov. Tie negatívne popisy, čo projektujú média na Rusko, platia plne na Ameriku.

Truhlík

Toto už je tretia svetová.
Možno sa ešte nestrieľa na všetkých kontinentoch ale následky sú už teraz ako po svetovej vojne.
Putin samozrejme neustúpi. Nie je taký a Rusko si to nemôže dovoliť po troch prehratých vojnách za posledných sto rokov s nasledujúcou smutou.
Putin má nasledujúci vzorec správania:
1. Na rokovanie navrhne obojstranne výhodné podmienky.
2. Keď nepríde k dohode tak podmienky pritvrdí v prospech Ruska.
3. Bod 2. sa opakuje do konečného vyriešenia problému.
Keď Gruzínsko zaútočilo na Južné Osetsko tak Putin uznal Južné Osetsko a poslal vojsko na jeho ochranu.
Tak keď dohoda Janukovyč-Steinmeier, Sikorski, Fabian platila len od večera do rána tak Putin anektoval Krym.
Keď ukrajinská junta 8 rokov nebola ochotná vyplniť Minské dohody II tak Putin uznal DNR a LNR a vošiel s vojskom na Ukrajinu.
Keď kyjevská junta nebola ochotná rokovať o ukončení vojny v Minsku, v Istanbule a predložila mierový plán so stiahnutím ruských vojsk z Ukrajiny a Krymu tak Putin vyhlásil referendum a pripojil Cherson, Záporožie , DNR a LNR k Rusku.
Keď ukrajinská junta, Moldavsko alebo Rumunsko napadnú na Podnesterskú moldavskú republiku tak Putin ju uzná a pošle vojsko na jej ochranu.
Od začiatku roku mám len jednu otázku - Kedy toto šialenstvo skončí? USA sa rozhodli zničiť Čínu. Keď nie aspoň Rusko. Keď nie aspoň Európu. A tu sa našli šialenci, ktorí to spravia. Tak ako sa nemeckí generáli a politici cez prvú svetovú pýtali - Ako sme sa mohli až sem dostať ? A odvtedy dookola, dookola.
Divadlo je to zaujímavé aj keď smutné.

sandro

Ako vyslo najavo, CIA varovala Nemcov, ze hrozi takato sabotaz. Inymi slovami: Ak nebudete plnit to, co vam hovorime, vydrbeme vam ruru s plynom naveky.
Asi tolko k moznostiam suverennej politiky Nemecka.
https://www.spiegel.de/politik/beschaedigte-gasleitungen-cia-warnte-bund...

Truhlík

Postoy je karikatúra tak žurnalizmu ako katolíkov. Oni tam všetci najprv robili v sme, týždni a tak. Tí sú jasní.
Z akademického záujmu by som chcel vedieť, kto ich platí.

Norman

pol roka sú veľmi "optimistické odhady" :-)
Ale do pol roka sa môže zas veľa vecí zmeniť. Alebo, ako hovorí Stockfish na yutube: "or not" *.
Čo je ešte horšia možnosť.

(* "or not" https://www.youtube.com/watch?v=VBB9I9GoPXo na konci)

Norman

Vždy som tvrdil, že Slováci sa nijak moc nevymykajú od stredouerópskeho priemeru - otázne ale je, čo je to "nijak moc", a potom treba ešte si uvedomiť, že to bol taký povzbudzunúci motivační postoj. Prirodzene, sú veci, kde je Slovensko neúmerne zle na tom - a to je aj bojovnosť, nízka angažovanosť - možno za svoje, ale za strategické skupinové ciele už nie. Je to krátkozrakosť - dúfam, že teraz všetci tí alibisti na to doplatia.
.
Znižovanie bojovnosti u chlapov je ale celosvetová tendencia - preto si ženy môžu dovoliť to, čo chlapi už nie. Je to cesta do pekla, kastrácia. Do čela ostrejších strán ich dávajú tiež preto, lebo si môžu dovoliť viac.

Norman

Ja predpokladám, že Postoj Vagoviča neakceptoval len tak, ale bol mu vnútený. Postoj visí na drátikoch režimu, a tak musel Vagoviča akceptovať. Podobne, ako RTVS musel mu dať reláciu.Vagovoč je očividne nová star proamerického režimu, na neho teraz vsadili (povedané naopak, Vagovič chce zožať teraz peniaze a hlavne slávu za dlhé roky svojej otrockej práce). Ešte aj tá štetka Todová dostala byt za státisíce, a vagovič asi nič zatiaľ nič podobné. Možno chce byť v base, ako Todová.

Ema

Tzv. Dobrý trh sprístupnil dvory, tak som pozrela.
Najstrašnejší bol farský dvor. Nejaké DSS tam prezentovali svoje aktivity a predávali produkty od postižkov. Kristepane. Nútia nešťastných postihnutých ľudí, aby vyrábali všelijaké keramické a štrikované blbosti - jednak im pripomínajú, akí sú zbytoční, ak niečo "netvoria" a jednak ich potom uvrhávajú do smútku, že si to nikto nekúpi. Paradoxne bol ten trh zároveň "eko" - proti odpadu, ktorý nás zavaľuje. Prečo postižkov nenechajú v pokoji sedieť, pozerať doblba, počúvať hudbu, nech ich obklopia milujúcimi zvieratami, prípadne nech ich nechajú niečo dopestovať vo farskej záhrade do kuchyne, to má zmysel.
Bol to ale zároveň obraz celého nášho sveta, v ktorom sme akože normálni a produkujeme akože užitočné veci. Len máme rafinovanejší marketing ako DSS-ky, a tak sa tie blbosti predávajú.

No a priamo na ulici akýsi astenický trtko blábolil o výsadbe zelene v meste. To ma zaujalo. Posťažoval si, že narážajú na problém parkovísk, pretože "pre niekoho je prioritou zeleň, pre niekoho parkovanie". A tak musia najskôr nájsť náhradné parkoviská, ak chcú vysádzať zeleň. Predpokladám, že parkoviská presúvajú na miesta nejakej pôvodnej zelene, aby boli všetci spokojní - vysádzači, aj parkovači.
Ak už ani po tomto príšernom lete niekto nepochopil prioritu pre prežitie a berie vážne hovada, ktoré vyžadujú betónové a asfaltové parkovacie miesta... no ale aj tak mi prišlo na chvíľu ľúto, že všetci tí krásni ušľachtilí ľudia na Dobrom trhu - všetci tí skurvení pokrytci - majú pred sebou cca pol roka života. Ale potom som tú absurdnú ľútosť rozchodila, keď som videla všetko to, čo si spomenul.

slaven1

Britský The Guardian pred 8 rokmi:

Washington's role in Ukraine, and its backing for the regime's neo-Nazis, has huge implications for the rest of the world

https://www.theguardian.com/commentisfree/2014/may/13/ukraine-us-war-rus...

No toto...

slaven1

https://mordechajkapusta.blogspot.com/2022/05/slovensko-sa-stalo-spojenc...

Čisto k nadpisu: Slovensko 4. ríša pripojila k sebe

slaven1

- Braňo Závodský je platený propagandista, ktorý slúži USA. Rádio Express, do 2014 priamo vlastnené z NYC, je americké rádio riadené z kolónie Nemecko. Tu nič zaujímavé nie je.

- SLS opäť neodštartoval. Nechcú raketu odpáliť lebo vedia, že to aj tak vybuchne.

- No a čo je nové v Penzióne u Hanky? http://mordechajkapusta.blogspot.com/2022/09/uz-to-zacina.html

Stránky