komentáre

Norman

člolek z praxe, racionálny.
Sám povedal, že je za testovanie (možnosť ľahkého a lacného testovania by určite pomohla ) - ale nie takto.

Humbug "armáda" - armáda nemá sily a nemá ako podstatne pomôcť, je to číra kamufláž. Armáda má okolo 13 000 ľudí, vrátane generálov, odberných miest bude vyše 5000.
Armáda by sa mala pripravovať, aby obmedzila cigánske lazy, keď sa tam všetci zamoria a budú generovať ťažko chorých infekčných do nemocníc.

Ale hlavne - plošné testovanie ja akoby priklonenie sa na stranu, že covid nie je až tak nebezpečný, keď sa toto môže robiť. 4 miliony ľudí, 5 tisíc miest, to je skoro 1000 ľudí na jedno odberné miesto. Na koľko dní? Na koľko hodín?

Ľubov

mi vcera hovorila o svojich obavach,ako vycistia triedu (je to aj pravidelny volebny okrsok,kde sa budu konat odbery),ked je jasne,ze s dezinfekciou priestorov im nikto nepomôze.Dnes som natrafila na tento prispevok,
https://www.youtube.com/watch?v=I92zCBvUiDg&ab_channel=zazracnedieta zdravotnik hovori o tom istom,co vcera ona.

Na druhej strane,bude to cena,ked sa dozvieme o sebe definitivnu pravdu. Kolki z nas chcu podporit sukromny biznis trnavskej firmy,naviazanej na Olano a Sas,tak do toho ... Matovic a Sulik vam podakuju,pred utekom zo Slovenska sa im par milionov hodi.

Norman

som pichol do glosy Blahov popis situácie v parlamente, aj s potratmi - on sa vyjadruje len o niečo slušnejšie - ale už to nemá zmysel. Naozaj som bol prekvapený, že tam tie parlamentné potraty hasovali o tomto. Ešte šťastie, že je tá norma o odložení na pol roka zákona, ktorý neprejde - ináč by sa o ničom inom, ako o zasemenenej kiske nebavili (som nejak vulgárny? no trocha, ale nechám to tak - tá oná je naozaj vážny spoločenský aj náboženský problém - ale iba na Slovensku).
Ale ako hovoríš - je to dôkaz, že Boh Záborskú nemá rád.

K Matelkovi - hlavne kľud - ja sa trápiť nemienim, ak tam Matelko bude, taká je "demokracia", zvykol som si. Horšie je, že tu v krajine bude naďalej tých 25% voličov, ktorí ho volili. To je naozaj surrealistické. :-)

Roland Edvardsen

Ja by som tých 25% až tak neodsudzoval. Tak po 12 rokov Smeru, ktoré Fico nevyužil, mali ľudia možnosť vyskúšať niečo iné - a keď to bolo zrovna Oľano, ktoré malo možnosť predbehnúť Smer, tak to primárne z tohto dôvodu mnohí dali jemu. Horší sú tí, ktorí tú voľbu ešte neoľutovali a Matoviča stále obhajujú - ale to už sú asi naozaj už len dogmatici, tým asi už nič nepomôže.

Však ja tiež nejako vydržím aj Matelka, minimálne aspoň pri ňom nehrozí, že to bude nuda, ako pri nejakom Pellegrinim a podobných, uhladených a umiernených, typoch - aj keď po exotoch ako Matelko, bude národ chcieť zase takýchto.

A k Záborskej: aj by mi jej bolo ľúto, ak by sa nespriahla s Oľanom. Hovorím, toto spojenectvo s Matelkom vyjde politických kresťanov draho - a tieto potratové neúspechy: to je trest Boží pre Záborskú za toto spolčenie s čertom :-). A naozaj nechápem, prečo sa títo ľudia nesústredia viac na zvyšovanie pôrodnosti, podporu rodín, aby mohli uživiť deti, resp. prečo rovnaké množstvo energie nevrážajú do tohto? Tu by aspoň mohli nájsť podporu majority, na rozdiel od potratov, kde opakovane prieskumy ukazujú, že majorita nie je za sprísňovanie. A to, že v parlamente opakovanie nedokáže prejsť ani takýto mierny zákon o potratoch je tiež odrazom toho, že Slováci toto nechcú, nie je to prioritná téma pre nich. Treba sa s tým zmieriť.

Roland Edvardsen

Bože, ten Blahov štýl písania mi príde priam až odpudivý, už po čase sa mi na to vypestovala až alergia, hoc aj môžem súhlasiť s tým, čo píše (ale na FB už to ani veľmi nečítam, len mrknem okom začiatok, keď už sa to zjaví na monitore. Beztak je to aj tak stále dookola to isté). Radšej si prečítam Draxlera, alebo nejakého Lehotského, či Pravdu, keď sa kritizuje Matelko a jeho banda, než tohto boľševického exota, v niečom inak dosť podobného práve Matelkovi. Blaha bol zaujímavý na začiatku, ale časom to bolo viac a viac prehnané, detinské, opakujúce sa...Nuž, očividne nie som cieľová skupina. :-)

Roland Edvardsen

Pekne si opísal tú našu opozíciu - tá je tiež pekne o ničom. Buď je prehnaná až tupo trápna (Smer), kolaborujúca a falošná (Hlas), alebo jednoducho už celkom zbytočná a kontraproduktívna (LSNS). A to píšem len o tých, ktorí aspoň niečo dosiahli a môžu robiť. Ten zvyšok, mimo parlament, tá tzv. národná scéna/alternatíva, to nestojí ani len za zmienku.

Ale ja už si fakt neviem predstaviť 3,5 roka s Matelkom. Buď ho vymenia za nejakého Naďa či Šípoša, alebo teda nech sú tie predčasné - a budeme mať spolu Pelleho, Sulíka a Kollára + do toho nejaká Biháriová alebo KDH. Čo ja viem, nič sa veľmi nezmení. Ale nateraz je aj tak všetko menšie zlo než regulérny Caligula.

Inak čítam, že ten zákon okolo výškrabov zas neprešiel. Už po koľkýkrát im to nevydalo? To je už naozaj smiešne, ako sa im nedarí napriek horúčkovitému nasadeniu vrátane modlenia. To by mal byť už naozaj pre Záborskú a spol. jasný signál, že pán Boh ho naozaj nechce, že nechce, aby sa to tu furt zahlcovalo zástupnými témami, či? :-D

Norman

znova hovorím a uvažujem - ak terajšie opatrenia nezaberú, ale sa nám zaplnia nemocnice ako v Čechách, a potom horšie - tak sa celý tento projekt bude považovať za ďalšie míňanie prostriedkov a času, namiesto ktorého sme mohli zabrániť tým mŕtvym. Čiže mu/im tento projekt plošného testovania priťaží.

V tomto by sa mali vyjadrovať aj opozičníci - že už nejde len o osud toho magora, ale že, ak to celé nejako nedopadne dobre, sa bude vzťahovať aj na hlavy koaličnikov - konkrétne Sulík, Remišová, Šeliga, Kollár, Krajniak ... Zodpovednosť, vyšetrovanie - životy, miliardové škody ... to môže znamenať dlhoročnoé tresty (ak možno za číslo na 4 roky, dá sa aj za toto), zhabanie majetku (ak to boolo možné s Kočnerom ...)

Ja viem, to je pre nás príliš optimistický scénar, z lokálnej opozície to nemá kto (Smer na to nemá podporu a tie predsudky, čo spomínaš, ho brzdia, Hlas stavia na dobrote so všetkými, nuž a kotleby - tie už sa zmôžu iba na "prechádzky po Bratislave" - ako smiešni alibistickí hňupy, starý sedí za nezmyselné čísla a nová garda sa prechádza ako Laurel a Hardy - no tak od tých politiku žiaľ ťažko čakať, s tým sa zrejme musíme po rokoch čakania zmieriť.

Opakujem - koalícia by si to mala rozmyslieť, či mieni pokračovať s magorom.

Ale viem - ja či my sme na lokálne pomery "zlí ľudia", ktorí chcú trestať zlo :-)

Roland Edvardsen

Neviem, či je to také jednoduché. Čoraz viac ľudí v koalícii si uvedomuje, že Matovič je destabilizačný, kontraproduktívny magor, ale predsudky voči Smeru, resp. ex-Smeru/Hlasu sú stále silné. Tí ľudia sa ukazujú byť stále viac dogmatickí ako pragmatickí, schopní do krvi obhajovať Matoviča aj keď bude podpaľovať parlament - veď predsa "leboFicoPelle".
Ale ako píšeš, je len po polroku a už všetci (spoločnosť) majú akosi dosť a dúfajú v koniec - toho hoväda.

Norman

Koalícia ho môže zhodiť, ak dostane od niekoho príslub, že bude privzatá do novej vlády. Od Pellegriniho ho dostane.
Situácia nie je bohvieaká, ale zas - najhoršie padne na Matelka, a v budúcnosti môže nový premier uspieť ako ten, kto to vylepšil. Pellegrini má aj určitý pocit zodpovednosti, takže by to zobral (podobne, ako to zobral po Ficovi). A s ním by išiel aj Kolár, aj Sulík aj zvyšok žaľuďov. Teda nie nové voľby, len preskupenie a odkývnutie Čaputou.

Mne je to tiež vcelku jedno, ale toto je možnosť.
Je správny čas ho odfakliť. Bol by tam iba pol roka - to je porážka.

Ale či to zvyšok koalície tiež tak vidí, alebo aj zvyšok Slovákov - nuž, to neviem. Respektíve sa to bojím napísať - nechcem ich stále urážať.

Roland Edvardsen

Odvolávanie Matoviča je nateraz zbytočné - má príliš veľa poslancov, ktorí ho podržia. Ale v niečom dobrá pointa. A dá sa to aj inak: Matovič sa naozaj správa, ako by to už chcel položiť. Aj tento nápad s celoplošným testovaním je jasný vabank. Nasvedčujú tomu aj tie reči, ktoré mal v poslednej dobe, ako už nechce byť v budúcnosti premiérom a ako ním ani byť nechcel, aké je to náročné, ako sa nevyspí a pod. Normálne to nezvláda ako človek. Napokon, dostať vládu za takýchto podmienok bolo naozaj Pyrrhovo víťazstvo. A zároveň je tu Sulík, ktorý si už brúsi zuby. Sulík teraz v tomto nápade s testovaním Matelka podporuje možno i preto, lebo dúfa, že Matovič si na tomto definitívne vyláme zuby. Je to jednoduché: pre sklamaných voličov Oľano ako druhá voľba prichádza do úvahy práve SaS (popri žaľudoch a KDH).

ilusion

Nie žeby som bol proti odvolaniu Matoviča, ale veľmi by som sa na to nespoliehal. Ide o to, že v tejto situácii pandemickej krízy by sa do vlády tlačil hádam len idiot. Pellegrini to nie je, videl som v tv, ako sa odvolávaniu chcel vyhnúť.

Norman

Dík za pochopenie, že portál má svoj účel a ten si, úplne prirodzene, nedá zobrať.

Čo sa týka priebehu choroby, práve som sa o tom s niekým bavil a spomínali sme rôzne vírové choroby. Na takmer každú bežnému našincovi naozaj nepomôže nič, len to týždeň či dva vyležať ( a tie vitamíny a tak ...). Ale ktorákoľvek z takých chorôb: je to ťažká choroba, alebo ľahká?
Záleží na tom, ako sa na to človek spätne chce dívať. Keď je po, všetko sa zdá ľahšie.
A ešte viac záleží na tom, či má nejaké následky, alebo nie, nehovoriac teda, či prežil. Keď je v pohode zdravý, je väčšina z nás následne hlavne hrdinami. Práve v atmosfére pandémie sú tí, čo to prekonali, radi, že to majú za sebou a zdá sa im to menej zlé, ako sa obávali. Prirodzene.

Ale pri žiadnej vírusovej chorobe, azda okrem chronicky známej a vyskúšanej chrípke, sa zdravotníctvo nespráva len tak, ale reaguje citlivo na jej objavenie a na možnosť nákazy. Vždy berie do úvahy možnosť šírenia a epidémie.

Ľudia sa dnes menej boja covidu, ako sa boja o peniaze, sú stresovaní obavami, ako sa z nich stanú žobráci. Toho sa ľudia boja viac a média ich k tomu tlačia.

kali

Istotne ste počuli, že Matovič keď bol na sumite v Bruseli o celoplošnom testovaní informoval skôr Merkelovu ako Čaputovú ktorá sa to dozvedela z jeho tlačovky. Matovič týmto celoplošným testovaním ide vsadiť všetko na jednu kartu, buď sa celá táto operácia podarí a bude za frajera v celej Europe a možno aj vo svete (to je pravdepodobne jeho vlhká naviná túžba, typická pre takeho egomaniaka s diktátorskými sklonmi) a keď nie tak aspoň sa zapáči tým darmožračom v Bruseli, že mal odvahu robiť experimenty na jednom národe, lebo tu už zrejme aj tak skončil a väčšina národa aj jeho voliči ho začinajú doslova nenávidieť.

mino

(Ústav verejného zdravotníctva) už tretí krát, že som bol pozitívny. Už tretíkrát to isté, ľavá ruka nevie čo robí pravá. Ďalšiemu človeku z rodiny a spoločnej karantény volali už štvrtýkrát.
Nevedia si spraviť a udržať poriadok, evidenciu s niekoľkými desiatkami, stovkami ľudí. Čo preboha chcú s státisácami a miliónmi. Toto bude veľký prúser. Plus armáda k tomu. Podľa mňa ide o prípravu, test a odladenie postupov vakcinácie. Noty sú rozdané dávno pre ČR, aj SR a fototermín u Merkelovej je signál a požehnanie k akcii. Budeme pokusní králici.
Vopred akceptujem a súhlasím s majiteľom a správcom tohto fóra, že tu stačia jeho vlastné konšpirácie. Ale jedna konšpirácia mi tu vyšla...
Nebojte sa, ľahké prechladnutie, soplíky, kašlíky (desiatky ľudí) u nás bez teploty. Kolegyňa z práce niekoľko dní v posteli s nepríjemným priebehom a belesťami hlavy. Ide hlavne o mediálnu reality šou, pandémiu. Príroda si to preberie a niekto bude mať aj smolu, ako vždy ...

vian

@lebleu: Belousová mu už jednu prihúkala:
https://www.cas.sk/clanok/176500/belousovova-o-facke-matovicovi-ostal-v-...

Myslím tiež, že nejaký ďalší politik si to s ním pre nejakú urážku alebo ohováranie šiel vybaviť ručne-stručne ale Matovič mu zdrhol niekam do kancelárie a zamkol sa. Nechce sa mi to hľadať.

Roland Edvardsen

Prieskumy na toto jasne ukazujú, že pre stranu je najdôležitejší líder - ten ju zdvihne alebo potopí. Tí ostatní už tak dôležití nie sú. Oľano=Matovič, je to jeho súkromná marketingová firma, nie normálna strana, v ktorej by fungovali straníci na základe nejakého demokratického výberu. Matovič mnohých tých ľudí zozbieral doslova z ulice (Tabak) a pre mnohých z nich je práca poslanca nielen vrchol ich kariéry, ale aj najvýnosnejšia práca. Takí ako Tabak a Remiášová budú poslúchať, lebo nič lepšie v živote aj tak už nedostanú, než to čo im podhodil Matovič. Ale takí ako Naď či Heger by sa snáď mohli spamätať, keď vidia, ako Oľano za 6 mesiacov prišlo o 10% - čo je slovenský rekord - a za čo môže takmer výlučne sám Matovič.

Norman

Naživo je ešte väčší komik, ako na obrazovke. Nedá sa brať vážne. Môže ísť robiť asistenta Pročkovi.

Ja odhadujem, že tieto dva týždne by mohol skončiť.
Jediná možnosť je, že začnú klesať počty infikovaných a on "nebude musieť" spustiť plošné testovanie. Ináč ...

Ak ho spustí, príde tam malý počet, urážlivo maličký. V tomto bode sa všetci zhodujú, že je to k ničomu. Starí tam nepôjdu - nebudú riskovať. Deti a mladých tam nik nepovlečie. Musel by hodiť ťažký trest - a taký sa nedá ani predstaviť. Odnať zdravotnú starostlivosť ? Teraz :-).

Ale nabúral zvyšky disciplíny v obyvateľstve. Nie je to maličkosť.

lebleu

že tej kreatúre ešte nikto nedal aspoň jednu po papuli.

Náhodný okoloidúci

Voľby nevyhralo OĽANO, voľby vyhral Matelko ako jedinec, ostatní sú len komparz do počtu a na dvíhanie rúk a uvedomujú si to. Alebo je to z ich strany niečo ako štokholmský syndróm?

Roland Edvardsen

Dobre, že niekto aspoň trochu odkryl, čo sa skrýva pod šupkou. Ono ten Matovič, ktorého vidíme a počujeme je ešte to jeho jemnejšie a pokojnejšie ja (na ktorom bohvie ako často pracujú terapeut a lieky) - áno, nechcite vedieť aký môže byť v zákulisí. Jeden insider, ktorý sa pozná s jedným z jeho poslancov mi poodhalil, že za zatvorenými dverami je to úplný nervák - samé vulgárne p. a k. na druhých, želania smrti a pod.(mohol by ho niekto nahrať, ako on nahral Prochádzku, to by bola karma, to treba), vlastne povedal to isté, čo Žigov asistent. Naozaj, je až nepochopiteľné, že tí jeho poslanci ho stále tak slepo nasledujú, keď sami vidia a sťažujú sa aké je psycho.

Stránky