komentáre

Norman

keď sa pýtaš:
Áno, Slováci a Češi sú tak submisívni. Nie je to nejako v krvi, ale je to dlhodobá kultúra. A nedá sa to prekonať len tým, že sa to človek dozvie a že si začne namýšlať, že už tým pádom nie je ovca, ale vlk.

Áno, politici sú len poskoci korporácií a bánk. Treba to neustále opakovať. Nie je to nič komplikované, naopak. A ani to moc netaja. "volič je hovno" - slovenská úroveň politológie.

Norman

Podvedomie je najsilnejšie, ale nie je isté, že vždy funguje správne. Odporúčam používať, ale nedá sa skontrolovať postup, ako v matematike. Dá sa len skontrolovať výsledok, či sedí.
Ak nesedí a vytvára rôzne vidiny a monštrá (od boha až po satana), tak treba zastaviť, všetko vyhodiť, vyčistiť trúbky a skúsiť nanovo.

Aj motor funguje tak, že nekontrolujeme jeho každý pohyb, ale musí byť vnútorne čistý. Sú kultúry, ktoré sa tomuto proste venovali, je to proste druh hĺbkovej psychológie. A sú iné kultúry, ktoré to zanedbali, zavrhli. Napríklad ako píšeš, "niektoré by sme zabudli, ale to nejde". Je to ako každá zručnosť, ten problém volajú aj "sanskára", tie spomienky, a dá sa na ne zabudnúť. Nie je to nič neprirodzené, ani ťažké, ale, samozrejme, kultúra sa tomu musí venovať.
Naše západné kultúry sa venujú zas iným veciam, externým, vieme rátať spaľovací motor a vyrábať plasty. Gratulujem.
Interné veci naši predkovia prenechali chaldejským sviniam. To sa stalo pred pár tisíc rokmi, nemôžeme sa čudovať, že je teraz toľko metastáz a nedokážeme sa, ako celé etnikum, z toho vymotať.
Jednotlivo to ale ide.

Náhodný okoloidúci

Náš mozog má zjavnú potrebu vyhľadávať všade nejaké súvislosti a prepojenia. Vidí ich tam, kde sú, ale z nejakého dôvodu si ich sám vytvára aj tam, kde naozaj nie sú. Keď ich rozlíši tam, kde sú, pomáha mu to zorientovať sa vo svete, to ostatné je nejaká divná nadstavba.
To je základ viery v znamenia, duchov...

Takže keď sa niečo zlé stane, chceme vedieť príčinu a chceme za to niekoho potrestať. Aj keby to bola náhoda, keby napríklad niekomu spadol na chalupu meteorit. Vtedy by sme nadávali na projektanta, ktorý dom navrhol práve na tom mieste. Mal predsa predvídať, že tam môže spadnúť meteorit.

Náhodný okoloidúci

Dovolím si pripomenúť, že počas českých prezidentských volieb, keď proti sebe stáli Zeman a Drahoš, tak Zeman sa vyjadril v tom zmysle, že v ČR je možné objednať si trestné stíhanie nežiadúceho politika. Narážal na útoky kaviarne proti Babišovi. A ako na neho kaviarnici vyleteli...
U nás na prípade Fica teraz jasne vidíme, že ani /proti/slovenská liberálna kaviareň nespí a objednáva si trestné stíhanie.

vrbovčan

Ja mám nutkanie pustiť informáciu o kauze Naď. Ale nemám ju dostatočne overenú. Stala totiž sa jedna záhadná udalosť, ktorá termínmi sedí s obvinením i zrušením Naďa. Zatiaľ sa zdŕžam. Haha.

vrbovčan

bol dobrým smerom. Silné osobnosti si svoju nezávislosť a suverenitu presadia vždy vo výnimočnej situácii. Ale ja stále o tom chlapovi mám pochybnosti. Hlavne jeho styky s extrémistami z Denníka N. To bol krok vedľa. A stále neviem, čo vyviedol Gašpar, keď ho vlastne všetci hodili cez palubu. Vychádza mi to tak, že mimovládky, alebo teda aby to nebolo nekonkrétne pomenovanie, Demeš sa usiloval získať vplyv v polícii. Okrem iných represívnych zložiek. Tak útočili rovno na Gašpara. Možno mali pripraveného niekoho iného ako Lučanského, ale keďže sa nepodarilo, tak sa pokúšajú ovládnuť Lučanského.
Dnes dal na FB zaujímavé vyhlásenie: "... a som presvedčený, že nás ešte čaká veľmi zaujímavé predvianočné obdobie". Niečo sa ešte chystá.

vrbovčan

Husáka s Ficom nenapadlo. Ale dobre, že si ho dal. História je učiteľkou súčasnosti. V histórii sa dajú nájsť udalosti, ktoré nám napomôžu pochopiť procesy odohrávajúce sa v súčasnosti. Nikdy nemám nutkanie analizovať nejakú udalosť hneď, ako sa ju dozviem. Na to treba čas. Minimálne jednu prespatú noc. A aj niekoľko. Vo mne ten dokument nechal silnú stopu. A je určite z neho sa čo učiť. Zatiaľ zanechal len jednu myšlienku, ktorou sa zaoberám. Či sme my Slováci a Česi takí submisívni, alebo teda slovensky nechajúci sa vliecť dejinami, že vtedajší potentáti museli zosenilnieť, aby sa vymenila garnitúra? Je jedno či vtedajšia komunistická, lebo šak už sa hotovali, ako bolo v dokumente prezentované, alebo mimo vtedajšieho komunistického systému.
Neraz vzdychnem nad súčasným systémom pluralitných volieb. Že miesto toho aby súťaž vo voľbách vygenerovala elitu, vygenerováva čím ďalej tým horšie osoby. Ale keď to porovnám s minulým režimom, kde sa kádre vyberali v úzkom kruhu a naviac kruhu ľudí z jednej od populácie odtrhnutej, dnes sa tomu povie, bubliny, musím konštatovať, že súčasný systém je stále lepší, lebo je pomerne dostupnejší k obmene kádrov.
Zatiaľ toľko. Ten dokument treba pozrieť niekoľko krát.
Ešte sa pripomeniem s filmom Prípad Sloane. Popisuje pozadie loby štruktúr amerického kongresu. Kongresmani sú v ňom vyobrazení ako zamestnanci zbrojárskych firiem a tak sa k nim lobysti aj správajú. Niečo ako Kočner - Trnka.

Ľubov

Priznávam omyl, Lavrov,Slavica nemá súvislosť s Prešovom,ale s Vrbovčanovým komentom o dokumente z ČT o 68 mom. Som si istá,že celý rok 1968 bude prehodnotený.Aj s následkami.

Mrzí ma,že som spomenula Prešov,mrzí ma to. Bola som nesústredená,alebo čo.-(. Umreli ľudia a stali sa obeťami nekompetentnosti,nekonečnej chamtivosti a ľahostajnosti,neľudský faktor .Z nadhľadu je však na vine privatizácia.

Ešte k synchronicitám.Nebudem spomínať Junga,ani I-ting.Máme svoj rozum.Prečo niekedy vidíme náhody ako nejaký odkaz,no prečo.-). Sám si nedávno povedal,že niet nad naše podvedomie ,vie najviac.Skládka informácií,na niektoré by sme aj radi zabudli,ale to nejde. Je asi aj primitívne, pretože nepozná iný čas, len prítomný,iba Som,a nič iné.Žiadne"ja by som,keby som".Možno v tom to je.Všetko sa deje v skutočnosti v jedinom okamihu. Našich skeptikov samozrejme rešpektujem.

ilusion

Z konšpirologického hľadiska to asi obyčajná vražda nebola. Zabili ju 11.11 a násobky 11 často používajú okultisti - 911. Potom išla Potokárová do klubu 27. Obidve boli s východu. Teraz ide Farma západ vs východ. Akoby chcel niekto vytvárať národnostné napätie.

ilusion

Slúž opica diablovi a peklom sa ti odmení.

Máme pred voľbami. Obetujú Caput ovú ako Kuciaka?

Kramár povedal, že dlho živá nebude. Kramár je herec a herci idú podľa scenára. Je preto otázne, či to všetko, čo hovoril mal z vlastnej hlavy. Už som raz takú "srandu" zažil, keď Mr. Bean odrezával na obraze hlavu princeznej Diany a už živá nie je.

mirage

vobec nieco zaujimave, tak je to iba to, ze preco ten zakon prijali.

podobny kusok sa podaril aj dankovi.

vrbovčan

a povedať, prikázať poď sem, nechoď tam, ani my nevieme, čo sa stalo. Si zranená? Naprílad. Ona musela byť zmätená. A také čosi by jej prišlo vhod.

mirage

cakala nato, aby sa stala hymnou donbasu

metallica - for whom the bell tolls

https://www.youtube.com/watch?v=KO3l6qNA2Q4

mirage

metallica - the four horsemen

https://www.youtube.com/watch?v=C4nCy5CITc8

mirage

je zbytocne sa extra vzrusovat. Obyvatelstvu nestalo zato ho branit, putin ho takisto zradil hned v zaciatkoch, pretoze mohol minimalne zabranit hanebnemu ostrelovaniu velkomiest doneck, luhansk z ukrajinskych hufnic, diel, k tomu ruska armada prostriedky mala

vrbovčan

a povedať, prikázať poď sem, nechoď tam, ani my nevieme, čo sa stalo. Si zranená? Naprílad. Ona musela byť zmätená. A také čosi by jej prišlo vhod.

slaven1

Normálna doba je.. ja by som asi tiež vytiahol mobil a čo-to pofotil. Ako a čo (pravá a nefalšovaná) "mladá žena" potrebovala? Čo chcela viac? Trebalo jej dať teplý kabát (mala), alebo teplý čaj (varili), potľapkávať pol hodinu po pleci?

Mali sa okolostojaci vrhnúť do plameňov zachraňovať preživších výbuchu. Bližšie v reportáži, ktorú natočil a postrihal zdochlinožrút, nešpecifikovala čo by sa jej v tej chvíli zdalo ako dostatočná spolupatričnosť. Sanitku a hasičov asi zavolali viacerí.

Keď sa stane niečo podobného rozsahu to si v šoku, otrasený. Šok je stav, ktorý chápu tí, čo to zažili. Pomáha upokojovanie a minimálne pol hodinu potľapkávať po pleci. Ale nie je to životne dôležité. Z následkov šoku si za týždeň vonku. No nie si z neho vonku pár hodín po udalosti tj. v čase keď zdochlinožrúti brali od nej rozhovor.

Ľudia sa správajú tak ako vedia a tak ako sú 30 rokov programovaní televíziou / seriálmi / filmami / hudbou / článkami / časopismi / novinami / knihami / internetom tzv. informačným polom. A kto ovláda naše, slovenské infopole? Je nebodaj pod národnou kontrolou? Píšem o tom hen vyššie. Podľa mňa to Slováci znášajú ešte dobre.

vrbovčan

nehody v Prešove. Panelák bol v roku 2017 združením vlastníkov bytov rekonštruovaný a vrámci tejto rekonštrukcie odpojený od centrálneho vykurovania a vybudovaná kotolňa v bývalej kočíkárni. Tá podľa hasičov bola nedostatočne vetraná a preto nedali súhlas k projektu a tým aj prevádzkovaniu tejto kotolne. Hasiči tvrdia, že to bola príčina výbuchu. Keď totiž sa udiala ďaľšia fatálna vec, že kopáči narušili plynovú prípojku do tejto kotolne uloženú v betónovom žľabe, unikajúci plyn sa dostal týmto žľabom do "nevetranej" kotolne a z nej (možno otvorenými dverami) zaplnil schodiskový priestor až do najvyššieho poschodia.
koncentrácia plynu sa postupne zvyšovala až na pomer výbušný. To je 4 - 16% plyn/vzduch. Potom už stačilo zapnúť alebo vypnúť ktorýkoľvek elektrický vypínač.
Mňa ale maximálne dojali slová jednej obyvateľky, ktorá len o vlások unikla následkom výbuchu, keď v čase výbuchu sa nachádzala ešte vo vnútri paneláku, ale už bola na ceste von za účelom riešiť zápach od plynu. Rozhovor s ňou bol natočený TV JOJ pár hodín po výbuchu. Táto mladá žena ešte stále v šoku popisovala, ako po ceste von z paneláku nastal výbuch na horných poschodiach, vybehla von spolu s ostatnými ľuďmi celý bezradní nevedeli, čo sa deje, minimálne očakávali pomoc od okolostojacich ľudí. Tí však mali na starosti vytiahnuť mobil a natáčať video. Ten moment, keď to v tej reportáži popisuje je srdce mi trhajúci. Pozrite si to, prosím, toto video by sa malo použiť ako výchovný dokument.

Citujem mladú ženu:
"Keď som vyšla von nebolo mi všetko jedno. Ale ľudia nehnevajte sa! Vaša prvá starosť bola vytiahnuť mobilné telefóny a natáčať. Miesto toho, aby ste pomohli zúfalým ľuďom. Čo je toto za doba? Čo je toto za prístup?"

Čas 2:25

https://www.noviny.sk/krimi/494013-v-presove-vybuchol-plyn-v-bytovom-dom...

Norman

Ľuba, ale považovať za spojené veci, ktoré sa len náhodne vyskytnú v rovnakom čase, je jeden z najhorších omylov a chýb, ako môže človek myslieť.
Čudujem sa, že ťa miestni "skeptici", teda Náhodný okoloidúci a Rolando, na toto neupozornili :-)

A aký by to malo vlastne vysvetlenie? - varovanie pred zlým ruským plynom a pred spojenectvom s Ruskom?
No, ešte možno aj toto zaznie z pera Zomri a podobných monštier. Slaven ich len predbehol.

slaven1

Zdá sa, že výbuch v Prešove bude dôsledok fušeriny (nedbanlivého pracovného postupu), druhého v krátkom časovom období (viď. nehoda autobusu v Nitre):

Polícia na sociálnej sieti informovala, že v súvislosti s výbuchom plynu v bytovom dome na Mukačevskej ulici v Prešove boli zadržané podozrivé osoby zodpovedné za terénne práce. Práve tie majú byť spojené s touto tragickou udalosťou. Aj podľa svedkov, ktorí intenzívne v bytoch cítili plyn, a šli na to upozorniť robotníkov, im tí mali povedať, že sa v súvislosti s pozemnými prácami mala stať nehoda, ktorú však „majú pod kontrolou“.

"Nejsou lidé," jeden by mohol skonštatovať. Ale fiču, sú, len sú v Rakúsku a Nemecku, lebo kopať doma sa im neoplatí (žobračenky mzdy na Slovensku). A cigáni majú na háku "gáždom" poriadne robiť - vieš, spokojná a sýta Bratislava (otupená ideovou diverziou zahraničných organizácií).

Inak tuto cigánka, chúďa mladé, uprimne povie čo si myslí

„Šťastie, že tam nebývali žiadni Rómovia, len gadže“

a skočí na ňu ideové komando rozcitlivené pod vplyvom udalostí. Ale ideové komando trestajúce myšlienkové zločiny sa rukami 25 ročného chlapca Tomáša Honza, prokurátora špeciálnej prokuratúry, hodilo aj na 3-násobného slovenského premiera. Tak sa nečudujme. Kým nešťastnú cigánku treba poľutovať, politických predstaviteľov treba vysmiat? Čo si navarili, nech si zožerú? Ale je to aj "naša smola".

Riešenia:

1. Zvýšiť celoslovensky mzdy aby "lidé" ostávali doma
2. Zvýšiť úroveň účňovského školstva aby Cigáni (keď budú chcieť) vedeli kopať odborne (a potom ich ešte predvedčiť aby chceli "na gádžov kokot robiť" - to bude asi najťažšie)
3. Spraviť jednoduché pracovné víza pre Ukrajincov (týmto si zavaríme ďalší problém, lebo Ukrajine zoberieme "schopnú a aktívnu" zložku obyvateľstva stabilizujúcu miestnu spoločnosť - takto im tam po dedinách ostanú len mentalitou banderovci)

Späť k Prešovu. Treba dáko ubytovať tých nešťastníkov, ktorý prišli takto cez zimu o strechu nad hlavou.

Stránky