komentáre

Ľubov

Áno,motívom vrážd je nástup totality na Slovensku.Je to už celkom zjavné.
Šťastným idiotom sa ešte do volieb 99 krát zopakuje,že Kočnerovým motívom bola nenávisť a pomsta k takému nebezpečnému novinárovi,ako bol Kuciak.(irónia)Nebol nebezpečný,bol iba naivný.

ps..Čo as itak urobí s cenami nehnutelností bezprostredná blízkosť americkej základne,prípadne plné centrá moslimov?

mailer

Ide aj o to, aby:
a: ich fyzicky a duševne poškodili, zlomili. Na to je vo väzení tisíc možností.
b: to vyslalo odstrašujúci signál vyjadrujúci implicitne, že: "Áno, ide o totalitu! Našu totalitu! My dojebeme každého koho chceme, keď treba, aj na smrť a to bez súdu! Naša totalitka je omnoho účinnejšia ako vaša roxorová tyč. A je aj krajšia, lebo je perfídnejšia!"

Je to malá analógia s Assangem. Ten tiež nebude nikdy súdený. A zmizne potichu.

Norman

http://www.pravnelisty.sk/rozhodnutia/a802-uznesenie-o-vzati-do-vazby-ob...

jeden citát:
Sud­ca pre príp­rav­né ko­na­nie si uve­do­mu­je sku­toč­nosť, že vzne­se­nie ob­vi­ne­nia nez­na­me­ná bez ďal­šie­ho, že bu­dú ob­vi­ne­ní aj sku­toč­ne za pred­met­né skut­ky aj od­sú­de­ní na­koľ­ko pri oboch ob­vi­ne­ných vzhľa­dom na po­va­hu, druh a spô­sob spá­chania skut­ku bu­de ne­vyh­nut­né pri ich oso­bách skú­mať ich du­šev­ný stav. Z hľa­dis­ka dô­vo­dov väz­by, po­va­žu­je sud­ca pre príp­rav­né ko­na­nie za pos­ta­ču­jú­ce, aby pred­met­né vy­ššie pret­rak­to­va­né okol­nos­ti preu­ká­za­li vä­zob­ný dô­vod tzv. pre­ven­tív­nej väz­by. Uve­de­ný zá­ver je pod­ľa ná­zo­ru sú­du rov­na­ko od­ôvod­ne­ný aj z po­va­hy osôb ob­vi­ne­ných, ako aj skut­kov, kto­ré sa im kla­dú za vi­nu.

----
Pretlmočím:
Sudca ani nepredpokladá, že budú odsúdení. Stačí mu, "aby pred­met­né vy­ššie pret­rak­to­va­né okol­nos­ti preu­ká­za­li vä­zob­ný dô­vod tzv. pre­ven­tív­nej väz­by" - aby boli vo väzbe nejaký čas, do súdu, do volieb.

Norman

Boli aj verzie o družici, ktorá nasnímala dodávku. Verzií je viac ale nevieme, ktorá je oficiálna. Proste je to ako v detektívke, kde je autorke dopredu známe, kto je vrah, veď to sama vymyslela, len potom vymýšla, ako to spraviť, aby to vyzeralo tak, že na to Poirot prišiel sám.
Tu sa autori ani neunúvali. Poznali vraha, zatkli ho, a ten sa vo väzbe priznal.

Samozrejme, odpočúvať telefóny mohli, asi dosť masovo. Mohli vytipovať ľudí z kriminálneho prostredia, z militantného prostredia ... mohli mať aj svedka, tá Mača je len väčšia dedina ... Na správy v novinách vtedy reagovalo množstvo ľudí, množstvo ľudí o pátraní aj žartovalo.
Pokiaľ viem, provokácia bola až tesne pred zatknutím ten identikit, čo sa ocitol v novinách (aj to polícia poprela, že nemôže robiť také provokácie). Ten ksicht sa podobal na toho redaktora z NočníkaN ... aj tu sme o tom žartovali ... ak nemali horúce tipy, nejakých povedzme rádovo len desať ľudí, muselo byť ťažké dostať nejaké info z telefónu, dnes sa aj amatéri nebavia po telefóne ani o svojom šéfovi, nie je tak?

Takže: verím, že pátrací tím odpočúval telefóny - len museli dostať ten prvý tip, povedzme na tých dvoch strelcov. Menej už verím, že ich našli na internete. Moc o tom mlčia, klamú a menia sa verzie.

A Zsuzsová? Andrusko si vôbec na dosť vecí nevedel spomenúť, či robil Zsuzsovej bazén či čo pred vraždou, alebo po vražde, tak nejako. On, tvrdiac, že bol v strese - a asi aj bol, ale to by mal ešte viac maž v pamäti - si nepamätá, kedy sa s týkal a čo robil pre objednávateľku?
A ona vraj chodila občas aj za ním do podniku a robila mu tam scény - aspoň jednu takú spomínal. Ona udržiaval s ním verejný kontakt, volala mu normálne telefónom a dokonca robila scény. Človeku, od ktorého by sa mala dištancovať.
Plus k tejto veci, ona vraj mu spomínala Kočnera ako objednávateľa - to považujem za zaručenú lož. To by musela byť úplne blbá. A oná vraj bola už skúsená.

A koľká vražda Zsuzsovej to bola?
Tu je napríklad o Bašternákovi.
https://slovensko.hnonline.sk/1879207-ako-z-filmu-o-mafii-takto-sa-stala...
Vrah dostal 25 rokov, ale ju neprezradil. Andrusko povedal, že bol pri tom, keď to nariadila. Náš nevinný Andrusko. Všade bol, všetko sa mu nepáčilo, ale nič neudal, ani z prostredia neodišiel, ale všetko prizná, všetko vraj videl. Chýba už len ten Kennedy - ale to Žužová ešte nežila.

vrbovčan

Interpol alebo Europol požiadal firmu Google vyhľadať z akej IP adresy bolo na Googlemap vyhľadávané miesto Horná Mača v termíne pred vraždou. Google to zrejme archivuje. Našli niektorého z nich a napichli mu telefón. Odpočúvali. A prostrednícstvom médii púšťali rôzne klamlivé správy o pátraní. Identikit atd. A po zverejnení odpočúvali čísla, ktoré volali alebo boli volané človekom, z ktorého počítača bolo to vyhľadávanie googlemap vykonávané. Takto to bolo vysvetľované. Zsuzsovú zbalili až sa prezradila nejakým telefonátom po zatknutí tých troch. Oni ju chceli sledovať a odpočúvať dlhšie, aby ich priviedla k objednávateľovi, ale médiá už šírili rôzne informácie z vnútra vyšetrovania. Andruskoa zrejme zmákli až vo väzbe aby vypovedal podľa nejakého scenára. Ono tá vyšetrovacia väzba je nápor na nervy. Lebo to dlhé čakanie s nejasným výsledkom je horšie ako basa po rozsudku jasnou perspektívou.

Norman

blcha povie:
ale dupeme.

Norman

Nič nie je nepolitické, a polícia už vôbec nie, a Lučanský chce len povedať, že bude slúžiť tomu, kto vytvorí vládu, nech to bude ktokoľvek.

Ako vyšetrili vraždiu Janka a Marienky?
Nik stále nevie, ak by sa zrejme pasívny Marček v base nezosypal, nemali by dôkazy ani proti strelcom. A aj tak je otázne, kto etrielel - ale Marček zrejme trpí depresiami a chce sa obetovať. Zrejme zabil Molnára, alebo sa spoluúčastnil a má už za to výčitky, Jeho družka povedala, že o sebe hovoril ako o zlom človeku.
Ale otázka zostáva - ako prišli na tých dvoch? A na Andruska? A na Źužu?
Prišli na nich cez ich auto? Cez ich telefóny, ktoré mali pri sebe pri vražde? - taký blbý dnes nie je naozaj nik, aby nosil svoj telefón.

Nik nevie, AKO boli vrahovia nájdení. V obžalobe o tom asi nič nie je, alebo sa to nespomína ako dôkaz. Ani eNko o tom nepíše. Tak AKO?
Azda sa boja prezradiť US techniku? Blbosť, nie je dôvod tajiť satelitné možnosti - ale proste v tomto prípae to nie je ono.

Povedal by som - prípad vyriešil objednávateľ.
Proste ich udal.
Pravda, priskoro - ale snažili sa oddialiť samotné zatkutie Kočnera. Našťastie už sedel za mrežami, koľká to náhoda. Snažili sa oddialiť priame obvinenie Kočnera, aby to bolo čo najneskôr pred voľbami. Trocha to spackali, no ale čo už. Aj súd odkladali na čoraz neskorší termín. Ten je dobre, prebieha priamo v posledných mesiacoch pred voľbami. Tiež veľká náhoda, že :).

Norman

Nie, Kiskov list je dôkaz, ako je Kočnerov proces plánovane spolitizovaný.
Kiskov list je dôležitá indícia.

Norman

Prvé dni sa Kočner spomínal aj u Todovej, prvé dni bol aj vyšetrovaný políciou.
A ako hovoríš, uťalo to ako bičom.

Treba si uvedomiť, že samozrejme novinári nie sú insideri, o ničom nevedeli. Takže sa rozbehli na svojej úrovni. Ak aj bolo vyššie plánované, že Kočner padne ako vinník, mal padnúť až neskôr, najlepšie bližšie pred voľbami. To im nie celkom vyšlo.

Vagoviča ako vraha môžeš vylúčiť, také niečourčite nedokáže spraviť (aj keď vyzerá ako stelesnená smrť). Nie vraždu na objednávku. A z vášne ich určite nik nezabil. Aj na Nicholsona, samozrejme, možno zabudnúť - ten mal byť možno sám obeť, sám si to aspoň myslel, a preto utiekol pár týždňov pred vraždou. Možná obeť bol možno ešte Vačok zo Sme, alebo Todová. Všetko bezperspektívne nechápajúce kádre.

Ale video mohli stiahnuť, lebo v ňom moc kecali. Prvé dni nemali ešte inštrukcie a Smer sa im zdal ľahšie zasiahnuteľní cez Taliansku stopu. Mali tam tú sekretárku, čo kedysi spávala s Talianom a tak ďalej.

Ak by Kočner nemal spor s Markízou o 70 miliónov, poviem, že to Kočner, ako starý skúsený agent na špinavosti, spravil na podnet Američanov a pre Američanov, aby to hodili na Smer, aby urobili majdan. Ale to by sa s Kuciakom nehádal.

Náhodný okoloidúci

Je zaujímavé až zarážajúce, že z celej liberálnej opozície je najnormálnejší a najľudskejší práve blázon Matovič. Tí ostatní sú čistá katastrofa.

slaven1

oprava :D Včerajší výkop má dosah aj na "kvalitu života" v Pažravej na Dunaji.

vrbovčan

Oplatí sa sem dať. Bodaj by sa splnilo. Osobnosti sa prejavia v dramatických chvíľach. Pochyboval som o ňom, lebo sa málo prejavoval, ale teraz už som naklonený.

"POLÍCIA SA MUSÍ ZNOVU SPOLITIZOVAŤ“: PREZIDENT LUČANSKÝ REAGUJE NA ŠOKUJÚCE SLOVÁ POLITIKOV A STAVIA SA NA OBRANU SLUŠNÝCH POLICAJTOV

Počas včerajšej debaty politikov v diskusii Denníka N sa roztrhlo vrece správ, ktoré mi posielajú zneistení policajti, ale aj verejnosť. Tak ako ja, aj oni boli negatívne zaskočení slovami politikov, ktorí by si želali, aby policajný prezident bol spolitizovaný. Rozumiem, že je pred voľbami a nechcem sa vyjadrovať k bojom a názorom politikov. Chcem však vyjadriť ľútosť nad „krokom späť“, ktorý si naša krajina a jej občania nezaslúžia. Spolitizovaná polícia nie je políciou 21. storočia, o ktorú sa ja snažím.

Keď moji kolegovia-vyšetrovatelia obvinia Fica, Kisku, Matoviča, Kotlebu, alebo akéhokoľvek iného politika, nie je pre mňa podstatné meno obvineného, ale to, aby ich postupy boli v súlade s Trestným poriadkom. Zakladám si na tom, aby policajti neboli pod vplyvom politikov, mafiánov, oligarchov a rôznych záujmových skupín. Za takýchto podmienok im viem zo svojho postavenia policajného prezidenta garantovať nielen najlepšie podmienky na výkon ich služobnej činnosti, ale hlavne ochranu pred uvedenými skupinami a garanciu slobodného vyšetrovania.

Myslím si, že verejnosť sa o nezávislosti a očistnom procese v polícii, ktorý som spustil spoločne s kolegami, už mohla presvedčiť na viacerých medializovaných prípadoch, z ktorých najhlavnejší a najvýznamnejší v týchto dňoch na súde sleduje celé Slovensko. Nezávislá voľba policajného prezidenta uvoľnila ruky všetkým slušným policajtom, eliminovala napätie a dala im priestor, ktorého výsledky sa zapíšu pozitívnymi písmenami do dejín Slovenskej republiky. Aj vďaka týmto krokom boli poskytnuté najlepšie podmienky pre vyšetrovateľa Petra Juhása a celý tím, ktorý vyšetroval vraždu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Desím sa predstavy, ako by celé vyšetrovanie dopadlo, ak by bola naplnená predstava niektorých politikov o tom, že policajný prezident musí byť spolitizovaný a priamo prepojený na ministra vnútra. Sám za seba musím povedať, že som veľmi rád a pyšný na to, že som nespolitizovaný policajný prezident a prešiel som komisiou zloženou z koalície aj opozície.

Neviem ako dopadnú voľby, som však pripravený stáť naďalej na čele Policajného zboru, ak s novým ministrom vnútra budeme mať rovnaké ciele, a to budovanie nezávislej a dôveryhodnej polície 21. storočia, a je mi jedno z akej politickej strany bude. Nikdy som nepovedal, že odídem bez boja, ak nebude minister vnútra z politickej strany Smer, tak ako sa to jeden z politikov snažil klamlivo povedať v spomenutej relácii."

Ten niekto bol Matovič.
No? Čo poviete na to? Nemá byť prečo Kiska nervózny?

https://www.facebook.com/policiaslovakia/posts/3048793668484168

vrbovčan

Za tým listom nehľadajte nijaký hlbší zmysel. On je na inteligenčnej úrovni Kisku. Takže mu ho ani nikto nepísal. On len stráca pôdu pod nohami v súvislosti s ďalším blížiacim sa obvinením z pozemkových podvodov. V pondelok v predvolebnej diskusii Denníka N napriek výhradám jeho "neútočiacich" strán, že on ako obvinený sa nemá po voľbách uchádzať o post ministra vnútra, trval na tom, že nie on, ale jeho strana sa o tento rezort bude uchádzať. Matovič zakročil a povedal, že v žiadnom prípade. V tej diskusii sa okrem iného dohadovali o výmene policajného prezidenta. No bola to ďalšia fraška. Na druhý deň sa ostro ohradil Lučanský, že sa nemieni vzdať funkcie a mieni všetky kauzy politikov doČiže Kiskovi sa rúti pôda pod nohami.
Kope. Bez rozmyslu. Je v kŕči.

Náhodný okoloidúci

Nechcem sa tu príliš rozpisovať a teoretizovať, tak len stručne.
"Slušní" od začiatku na povel hrali hru "talianska stopa" a všetci liberáli a novinári im pritakávali. Všetci počítali s tým, že Ficova vláda padne a budú predčasné voľby. Boli si tým istí ako že ráno vyjde slnko. "Slušní" zjavne nepočítali s tým, že polícii pod vedením ministerky dosadenej práve Smerom sa podarí vypátrať páchateľov, a tak všetko, čo sa teraz deje, je už zrejme len ťažká a neohrabaná improvizácia, odhalenie časti páchateľov im vážne nabúralo plány. Veď Kočner bol od svojho začiatku spriahnutý práve s tzv. liberálmi. A možno mu pohrozili, že ak ich prezradí, tak niekomu z jeho blízkych to nebude jedno. A on v tom možno aj má prsty, veď je (bol) ich človek, aj keď snažil sa hrať hlavne sám pre seba, ale už zistil, že ho len použili a zneužili na špinavú robotu.

Čo sa týka Danielitovej kamarátky Alenky Zs., pred pár týždňami v správach prebehlo, že podľa toho, ako vzdoruje výsluchu, sa dá usudzovať, že má za sebou výcvik v tajnej službe.

vrbovčan

Vagovič mlčí. Deň po tom, čo polícia našla zabitých Kuciakovcov sa na internete objavilo video rozhovoru Kovačiča s Vagovičom a Bárdym. Bolo to ešte čerstvé, čiže v ich tvárach sa dalo čítať strach a neistotu. Ešte sa nerozbehla kampaň talianska mafia a Fico. Hneď prvý deň ale už Aktualiy písali o Kuciakových článkoch o Kočnerových kauzách. Napodiv to trvalo len dva dni. Prešlo sa ako na povel celá mainstreamová scéna na Talianov.
Ovšem. Ako sa obaja vyjadrovali o Kuciakovej práci. Samozrejme ju vychvaľovali a popisovali jeho prácu investigatívneho dátového analytika. Vagovič sa tam medzi rečou vyjadril, že v ten deň, keď naposledy odišiel z práce, Kuciakovi volal a nedovolal sa mu. Chcel mu oznámiť, vraj sa na neho niekto pýtal a dnes ho navštívi. Bodka.
Už si to presne nepamätám. Videl som to iba raz. No podstatné je, že to video po pár dňoch, keď som si ho chcel znovu pozrieť, už tam nebolo. Zľahla po ňom zem. Netvrdím, že to mohol byť vrah. Ani, že Vagovič alebo Bárdy majú prsty v jeho vražde. Len divné je, že vzhľadom k toľkým svedkom, čo sa prihlásili, sa Vagovič ako svedok nehlási. Mlčí.
Vrátil som sa k tomu až teraz, keď som sa dozvedel, ako jeden z obžalovaných, ktorý popiera vraždu, tvrdí, že mali Kuciaka len zbiť, ale našli ich oboch už zabitých.

Norman

hypotéza:
Kočner je na odpis.
Najlepšie obviniť z vraždy, ako Pala Ruska. Rusko mal styky s mafiánmi, mal za nepriatela tú Volzovú ... zrazu začal na doživotie odsúdený vrah rozprávať o akejsi pripravovanej(!) vražde.
Na Kočnera také niečo nie je k dispozícii.
Treba mu našiť vraždu. Koho má za nepriateľov, do koho vrta? Novinári - treba zapojiť nejakých prestitútov, aby do neho vrtali. Vagovič, Todová, Valček, Kuciak .... a iní. Zdroje dostávajú z centrály, cez Prahu.

A potom: treba vraždu napojiť na Kočnerovu kliku.
Kočner pozná povedzme desať pochybných živlov, najmenej, medzi nimi aj Zsuzsovú. Tá pozná zbežne tiež kopu čudných ľudí, medzi nimi , zbežne, aj Andruskóa. Hop - to je možno človek v našej databáze externých spolupracovníkov - kriminálnik a zároveň vojak. Možno aj vieme, že Andrusko je nepriamo spojený už s vraždou Molnára (cez Marčeka a Szaba).
Rozhodnuté, ide sa za Andruskom.
Dá sa mu nôž na krk, možno sa vyrobia dlhy, možno sa mu sľúbi budúcnosť, to je ťažko povedať. A. vie, že to sú rizikové veci, že je za hranou a majú ho v moci, ale musí poslúchnuť. Zapojí Marčeka a Szaba a vraždu urobia. Možno zámerne dvojitú, lebo motívom sa stalo aj pobúrenie verejnosti a zvrhnutie socdemokratickej vlády.

To je jedna z verzií.

Ale mohli isť aj za Zsuzsovou, a tú "presvedčiť".
Mohli ísť potencionálne aj za Kočnerom, že potrebujú vraždu novinára, nedá sa ani to vylúčiť. Dôvody, prečo by ale vražda bola proti zámerom Kuciaka je ale viac a už sme ich spomínali. Kočner začal robiť ten Pranier, nemohol chcieť novinárov ako obeť, naopak , chcel nájsť na nich svinstvá aprezentovať ich ako prostitútov. Načo by Kuciaka preboha zabíjal??
Pravda, môže byť kompromis. Prinútili aj Kočnera, pričom ten sa nejak nebránil a keď si mal vybrať ciel, zvolil Kuciaka. Možno. Ale nemá logiku, že by to bola jeho hlúpa iniciatíva a jeho záujem - ale Kočner bol menšie pivo, ako sa prezentoval a musel plniť to, čo mu bolo povedané.

Zeman na návšteve v povedal Putinovi, s ktorým sa tretol niekde - "Žurnalistov nado likvidirovať" To povie každý druhý človek ľahko. Naozaj chce ale zabíjať?

Vraždiť ľudí, organizovať to, dokáže málokto. Zopár bánd tu bolo, napodiv sa vyvraždili medzi sebou a zvyšok je v base, alebo utiekol. Vraždiť ale dokáže USA, táto veľmoc sa tým ani netají a bez preháňania sa dá povedať, že za každou politickou vraždou sa treba najprv pozrieť, či to nie sú oni.
Za Kuciakovou nepochybne.

Na Kočnera majú bezpochyby len nedostatočné dôkazy. Ale oni ho možno ani nechcú zavrieť - stačí to súdiť, babrať sa v tom ako v hovne, aby bol smrad. Keď ho súd po voľbách oslobodí, budú zas s nadšením ukazovať, aké hrozné je súdnictvo (a vinu budú absurdne dávať Ficovi, ktorý s tým naozaj nič nemá).

Niekedy je mi naozaj až akosi škodoradostne "dobre", keď vidím, ako dopadol hlavne Mečiar a Fico. To sú všetko ľudia malomestkého razenia, ktorí NECHCU VERIT, aký je reálny svet. Oni stelesňujú v mojich očiach tie tisíce ľudí, čo človek aj na webe stretol, tie milióny, čo sú také - naivné, tupé, nepoučiteľné.
A budú dovtedy všetci padať na hubu, kým sa nepoučia.

Norman

Prirodzene, iba málo ľudí vedelo, že sa bud evraždiť. Vlastne to nik nevie ... až sa to stane.

Prirodzene, zúčastnení vždy mali , majú a budú mať pocit, že pomáhajú "dobru". To je základná zásada motivovania ľudí - vždy dobrom. Vždy bojujú proti nejakému zlu - najnovšie proti korupcii.

Prirodzene, títo ľudia vždy hľadajú vinníka čo najnižšie. Boja sa ho hľadať vyššie. Tí, čo hladajú vinníkov vyššie. sú "konšpurátori". Ak ho hľadáš vyššie, obviňuješ silnejších - a to sa im nechce. Oni obvinia Fica a jehoi vládu - lebo tpovažujú za vyššiu moc globálnu Ameriku. Akonáhle by sa globálny systém rozpadol (napríklad by v USA nastal rozvrat, v Európe by sa moci ujali antimerkelovskí a antiamerické sily - a to by sa stalo aj v iných blízkych štátoch - v tom okamžiku by masmédia a ti dnešní prestitúti prestali kritizovať slovenskú vládu. Vládu prestanú samozrejme kritizovať, aj keď sa jej ujmú žaľudi, ale prestanú aj akonáíhle ich pasák spoza hraníc stratí silu. Potom ponúknu svoje špinavé diery niekomu inému. Ale o ich morálku nejde, išlo mi len pripomenúť, že oni kritizujú len slabých a osamotených, aj keď je to niekedy aj predseda vlády akéhosi Slovenska - politická moc na Sloesnku, ak nie je podporená geopolitickými znalosťami, je nič.

vrbovčan

Tým myslíš asi Holcovú a ľudí z...v úvodzovkách "Člověk v tísni". Viď ich aktivity k zvrhnutiu Castra na Kube. Tam sa im podarilo zapliesť do toho dokonca bývalého ministra českej vlády.
S tými novinármi a ostatnými, čo sa im podarilo do toho zatiahnuť bez ich vedomia, že sa zúčastňujú spravodajskej hry na zvrhnutie vlády pomocou vraždy. By sa dalo prirovnať k hre Šmejdov. Dôvodom, že sa oklamaní ľudia nesťažovali, že boli oklamaní, je ten, že sa hanbia, že sa nechali oklamať. Sami novinári si mysleli, že ide o odkrývanie korupcie vo vládnych inštutúciach. Možno teraz už vedia, do čoho sa namočili, ale z dôvodu pocitu hanby a strachu z viny na spolupráci z vlastizrady a vraždy, mlčia.
Možno sa čaká na whistleblowera z radov zasvätených novinárov. Ale ten príde jedine po voľbách. Vyhratých. A v to možno nejaký nádejný whistleblower dúfa. V opačnom prípade sa pravda ukáže až za nejakých 20 rokov.
K tým Tvojim dvom variantom by bolo vhodné nájsť v histórii nejaké paralely a analyzovať. Ale nechcem byť dlhý.

Norman

až tak ďaleko by som to nevidel.
Rodiny si mafiáni nevraždia, lebo je to kontraproduktívne - klanu to neublíži, len bude agresívnejší. preto sa zásadne vraždí hlava - to klan oslabí.
Ale tak to u nás nie je.

Kiska napísal verejný dopis, pretože nabrífovaní svedkovi na kočnerovom súde povedali svoje, všetky média to dali, RTVS ako prvé hneď na začiatku správ, ... ale .... NIČ. HOVNO, ľudia sú už toho dosť prežratí a kašlú na to, čo povedia zločinci, a vôbec nejak nechápu, že sú to závažné obvinenia. Preto Kiska napísal ten verejný dopis - snažiac sa toto rozbúriť.
Ale Blaha ho dorazil. hej, Kiska aj keby mal koľko peňazí, aj tak je to len sviňa, na ktorú treba pluť. Nechutná bezcenná sviňa.

Ináč na súde povedali práve toto pozostalí. Smerovalo to k potencionálnemu páchateľovi, a tak to má aj byť - páchateľ patrí medzi hovadá, ktoré všade vidia len peniaze. Ale tie peniaze páchateľom nedajú ani za mak toho, čo mala normálna rodina Kuciakových predtým.

Ja sa tu snažím rozbíjať ten mýtus, čo o Kuciakovi robia. Ale jedno treba na jeho adresu povedať aj v dobrom - bol to len obyčajný chalan, z chudobných pomerov, pracovitý a asi aj relatívne skromný - ale urobil jednu fatálnu chybu svojho života - dal sa do služieb tamtých finančných globalistických svíň. To je to najhoršie, čo môžete urobiť. Je to presne ako upísať sa diablovi, ktorý vás kedykoľvek zotne.

Stránky