komentáre

Norman

zoštátňovať sa zas bude, to nerobia len komunisti, k tomu dochádzalo častejšie, ako sa zdá.
A Berlín bol stoka aj pred sto rokmi, ale to sa dá vymiesť :-)
Alebo možno nie, čo tak urobiť hlavné mesto Europy z Viedne, to máme blízko.
Ale tam by bolo asi treba ešte viac vymetať...

Ema

Berlínčania dali v referende najavo, že si prajú vyvlastnenie štvrť milióna bytov

https://www.ta3.com/clanok/213127/berlincania-v-referende-zahlasovali-za...

Nemecku by prospelo, keby razantne schudobnelo. Myslím, že na tento ozdravný proces nebude treba čakať dlho.

Norman

hovorím, že zatiaľ to nie je vidieť, nejde o tieto výsledky, veď ani neopakujem tie čísla - ale ide o predpoveď budúcnosti. Samozrejme, presná a racionálna predpoveď :-) Alebo ide skôr len o vieru v pozitívny vývoj.

Ale to by sme sa museli viacerí najskôr dohodnúť, čo je ten pozitívny vývoj. No, teraz si trúfam ten minimálny základný bod, ktorý by nás mohol všetkých spájať, vyjadriť ako osamostatnenie Európy a pochopenie, že vedie konflikt s ostatnými kontinentami, etnikami a kultúrami.

Roland Edvardsen

Ale hej, výsledky volieb aspoň naznačujú nárast odmietania skostnateného merkelbabizmu, t.j. istej nemastnej- neslanej, hodnotovo vyprázdnenej politiky. To, že Merkelovej CDU/CSU malo najhorší výsledok za posledné roky je určite dobrá správa a Merkelbaba si takýto biedny odchod zaslúži. Posilnili viac ideologicky čitateľné, vyhranené subjekty typu zelení, libertariáni, radikálna ľavica, aj tá "pravicovo-extrémistická" AfD nemá až taký zlý výsledok. Môže to byť teraz zaujímavejšie, dynamickejšie bez tej obmedzenej ropuchy.

Norman

ale odchod zabetónovanej Merkelky, ktorá so svojími ľuďmi udržiavala skostnatený systém. Voľby práve ukázali na rozbitosť a rozpaky. V tomto pripomínam prípad ZSSR a zabetónovaní komunisti - po odchode (smrti) Brežneva sa tiež zdalo, že to posraté skamenelé lajno sa nepohne. Ale pohlo sa.
Pravda, analógia proste môže byť falošná a nesplní sa - ale skôr predpokladám opak, že to bude rýchlejšie ako vtedy.

U nás to nie je lepšie, ako v Nemecku, ale ešte tu navyše platí - ak by sa aj u nás niečo zmenilo, silnejší susedia to udusia. Preto naše voľby naozaj majú malú šancu podstatné veci zmeniť (a sú len hľadaním najmenšieho zla). Naopak, zmena stavu v centrálnej európskej veľmoci má šancu zmeniť veci natrvalo. Preto hovorím - tieto voľby ešte nič nezmenili, ale tam je bojisko, kde sa rozhoduje aj o našej budúcnosti, o tom, ako rýchlo príde, prípadne teda možno nepríde.

Roland Edvardsen

No neviem, z môjho cudzineckého pohľadu je to dosť jedno aká koalícia vznikne, lebo mi tie strany aj tak prídu na jedno kopyto. Hej, majú rôzne prívlastky, od sociálnej demokracie cez kresťanov až po liberálov a zelených. Ale v reáli sú to všetko len ľavicovo-liberálno-globalistické variácie s menšími posunmi v niektorých vybraných oblastiach, aby sa nepovedalo, že je to všetko na jedno kopyto. Len to AfD vybočuje (a povedzme z druhého brehu Zelení s tou ich chorou, "matelkovskou", predsedníčkou/plagiátorkou). Ale pri AfD je smiešne, ako ich maľujú ako extrémistov, pričom keď si ich porovnáš s tými stranami, ktoré sú u nás označované za nacionalistické či konzervatívne, tak je to úplne umiernený stred. Ale systém u nás nie je o nič lepší ako v Nemecku a ľudia tu volia obdobne blbo (aj preto, že ponuka je taká biedna aká je, vrátane dnešnej opozície, ktorá je tiež riadne o ničom a dosť nevoliteľná). Ale tak snáď horšie ako špinavá Merkelbaba to nebude, aj keď fantázii sa medze nekladú, že áno.

sandro

vysledky volieb by som definoval ako vyvrcholenie sialenstva v Nemecku. Za tymto je uz dalsia ciara iba volba vlastnych exekutorov s krvavymi sekerami v rukach a kazdy kto sa nebude chciet dat dobrovolne terminovat bude oznaceny za nacistu.

slaven1

Asi takto:

- dánski kráľovskí úradníci sú prostí ale nie až tak. Vidia čo sa deje a tam svojmu NCZI nariadili aby falšoval štatistiky podobne tak ako tu v našej republike. Toto robili pre záväzok voči Európskej komisii (financovanej Blackrock) a ich túžbe mať 100% "zaočkovaných" (Eurosajuz vprede vsiech).

- vakcíny nakúpili, rozumej vazalský poplatok nadnárodným, hlavne americkým, liekovým korporáciam vyplatili.

No a takto formálne splnili hlavné požiadavky a sú z toho vonku.

Keďže sa jedná hlavne o vírus politický, tieto krajiny budú mať "pandémiu" až do volieb: Nemecko, Francúzsko, Česko, Slovensko...

3 dni dozadu v Portugalsku:
https://www.reuters.com/world/europe/portugal-lift-most-remaining-covid-...

slaven1

Ňe, ňe, ňe, ňéééé (čítať východniarsky), návšteva "pápeža" bola ďaleko serióznejšia než pre proces okolo lokálnej osobnosti typu Bezák.

Pohyb tejto figúrky po scéne počas, emm.. návštevy je iba "pridružená výroba". No a spomínaný časopis fixuje udalosť.

Podľa mňa návšteva „pápeža“ plnila úlohy stabilizátora politickej situácie (niečo také). Vatikán prišiel na Slovensko praktizovať svoju moc.

Objasním (v krátkosti).

Návšteva "zástupcu boha na Zemi" :D bola niečo ako návšteva poslancov rôznych európskych parlamentov v Majdane roku 2014 na Okrajine. Dokým tí lozili na tribúnu, Nulandovci nemohli nasadiť ostrelovačov a proces mal relatívne mierny priebeh.

Návšteva „pápeža“ stabilizovala Slovensko v zmysle štát, v ktorom je momentálne bezvládie. Diletanti, ktorí sú pri moci ani nič nekontrolujú. Rozložili prokuratúru (Lipšic, väzba Kováčika), súdy (súdna mapa, zavedenie "správneho" súdu, lezba Pamela) a políciu (vražda Lučanského, sedliak Kovařík), zdravotníctvo (16000 chýbajúcich sestier), školstvo ("vakcinácia" učiteľov a detí od 5 rokov), armádu (Naďova povinná "vakcinácia"), zamestnanosť (cap Sulík záhradníkom).

Ideálna situácia pre zahraničné sily (Londýn) potrebujúce rozpad eurozóny. Cieľ: využiť Slovensko ako rozbušku na urýchlený rozpad valutovej zóny eura . Najslabší článok v strednej Európe sme momentálne my.

Pre tých, ktorý si nevšimli respektíve sú hypnotizovaný dymovou clonou "pandémie" koronacirkusu, vo svete ide rozpad dolárového systému na valutné zóny (ostrá fáza vychádza na december).

V Európe sa rozhoduje kto bude hlavný. Voľba ide, resp. išla medzi Berlínom, Parížom a Londýnom. Rozhoduje sa, či bude librová valutová zóna, a povedzme to takto, či sa v Nemecku stále bude platiť eurom alebo v jeho časti rubľom :)

Kľúčové je, kto sa dohodne s Ruskom.

Časová os:

...

16.6.2021 Počas stretnutí na americkú žiadosť v Ženeve sa Američania dohovorili s Rusmi. Schôdza medzi Putin a Bidenom by sa dala prirovnať k Teheránu 1943 https://en.wikipedia.org/wiki/2021_Russia%E2%80%93United_States_summit Ide otázka, kto z Európy sa dohodne s Ruskom.

23.6.2021 Britom, ktorým hrozí "integrácia" s dolárovou valutovou zónou a zostup z extraligy do prvej ligy, bolo povedané, že stretnutie s Putinom bude až keď sa ospravedlnia za fake-news o Škripalovcoch. Briti tak organizujú provokáciu na Kryme s HMS Defender a skúšajú prijatie ich špeciálneho diplomata v Moskve vynútenou cestou. „Prijatie“ sa uskutočnilo a ešte raz Britov diplomaticky odmietli. https://www.rt.com/russia/527353-british-destroyer-violates-russian-border/ https://www.theguardian.com/uk-news/2021/jun/24/british-warships-might-e...

4.7.2021 - "Pápež" ohlasuje návštevu iba 2 mesiace vopred. Vo Vatikáne vedia, čoho sú Briti schopní https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/593554-papez-frantisek-oficialne-...

23.7.2021 – Slovenská vláda prijíma zákon o „GreenPasovch“ smerujúci spoločnosť do elektrobankového koncentráku (ako príklad ďalšieho opatrenia zvyšujúceho tlak v krajine) https://www.topky.sk/cl/10/2153713/MIMORIADNA-schodza--Sme-rodina-koalic... https://www.teraz.sk/slovensko/nrsr-pred-parlamentom-protestuju-stovk/56...

21.8.2021 - Merkelová na audiencii u Putina https://www.dw.com/en/angela-merkel-pays-a-final-state-visit-to-moscow/a...

30.8.2021 - Maďarsko sa s Ruskom dohodlo na 15-ročných dodávkach zemného plynu https://www.rt.com/business/533444-russia-hungary-gas-15-years/

10.9.2021 – Na vojenskej prehliadke v KĽDR nedominuje technika ale partizánske skupiny. Pripravujú sa, že idú brať Južnú Kóreu. https://thediplomat.com/2021/09/north-koreas-unusual-military-parade/ Čína ide brať Taiwan.

13.9.2021 - „Pápež“ prichádza po dohováraní Maďarsku dohovárať Slovensku https://domov.sme.sk/c/22736408/papez-frantisek-na-slovensku-nedela-minu...

17.9.2021 – Ohlásením dohody AUKUS je Paríž von z hry o náčelníka Európy https://www.rt.com/news/535167-france-recalls-ambassadors-aukus/

26.9.2021 – Srbi presúvajú tanky, idú brať Kosovo späť https://www.rt.com/news/535834-military-tanks-kosovo-border/ Bonsteel nemá po úteku z Afganistanu pre Američanov väčšší logistický význam.

Atď. Proces ďalej ide. Teraz je úloha Britov zapáliť Nemecko. Príležitosť na to majú. Voľby sú tento víkend.

Späť k nám.

Táto vláda tupcov tak rozbila štát, že sem musel prísť „pápež“ tlmiť proces. Ak sme si nevšimli, tak v septembri bola ideálna situácia na otvorenie ozbrojeného odporu, keby "vláda" pokračovala s eskalovaním "ochrannými" opatrení proti tzv. "pandémie".

Za všetko len táto „semaforová“ mapa Slovenska v čase príchodu „pápeža“. https://m.facebook.com/MinisterstvoZdravotnictvaSR/photos/a.282048765997...

Podobná chaotická situácia tu bola naposledy v júli 1968, kedy hlava krajiny nič nekontrolovala. Dubčeka si nevybrali do vedenia pre krásu jeho plešiny. On bol slabá, ľahko manipulovateľná osobnosť. Takého na "silný manéver" potrebujete.

https://youtu.be/a8GDrYqaJ8A?t=3590

September sa v celku podaril.

https://www.youtube.com/watch?v=AEyV7DlZbgY

slaven1

No aha, tuto došiel ďalší človek nezávisle odo mňa k rovnakému záveru:

V naší praxi se pravidelně setkáváme s postižením lidí po vakcinaci. U chronicky nemocných se to vždy svede na nějakou jejich nemoc, přestože žádné podobné obtíže pacient nikdy předtím neměl. Setkávám se i s „vakcinačním“ postižením lidí mladých a zcela zdravých, z nichž mnozí i otevřeně přiznávají, že udělali chybu. Vnímají, že jejich obtíže jasně korelují s provedenou vakcinací.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Toto-je-za-cenzurou-o-co...

Ema

Jediný dôvod, prečo sem dekadentná mrochta nalákala pápeža, bol návrat biskupského prsteňa maniakálnemu Bezákovi.
Ďakujeme bodkatýždňu za stručné obrazové zhrnutie, kde sa František a Róbert teplo usmievajú, mrochta drží rizmanovské vajce pri koši so špinavou bielizňou tejto vlády, Matovičovu mačku alternuje pes a Jezuliatko s ufúľaným nosom a krvavým boxerom v ruke symbolizuje lipšicovské Spoločenstvo prsteňa. The mission is accomplished.

Pravdu mal Mikloško, ktorý sa sám pred vatikánskou návštevou čudoval, čo tu pápež chce, že veď sa dozvieme. Aj sme sa.

Ema

Výstižný symbol na záver nekonečného vládnutia beštie. Obludná Merkelbaba a pestrofarebná háveď nacicnutá na Hartz IV.

Zábavné je, ako ju korporátne mediálne splašky obdivne označujú za "manažérku kríz". Beštia krízy nemanažovala, ona ich po celý čas na povel svojich globalistických vládcov vyrábala.

Norman

článok jasne vyjadruje, že nordická rasa je lepšia.
Punktum. :-)

Norman

moja kabalovská veštecká gula bliká a varuje - nur vorsichtig, što to je, "prach a krv", nenííí to náchodou nacistické Blut und Boden???
Ja ja, Blut und Boden und Deutsche Glaubensbewegung.
https://de.wikipedia.org/wiki/Deutsche_Glaubensbewegung

Norman

že kedže papagáje sú farebné (!!!), sú to vlastne "farebná menšina", v podstate príbuzní negrov.
Negri budú takto (a ešte horšie) zaobchádzať s Merkelkou aj v pekle.
No, na peklo sa nedá spoliehať, bolo by lepšie ju doklofať už tu na zemi. Za "wir schaffen das" s návalom hnedoidov do Európy si to bezpochyby zaslúži.

Dusanbe

malé naivné "jezuliatko - baránok" - to bude alegória na mladého liberálneho voliča !

Inak - už som to tu spomenul - ak si niekto zaslúžil pápežskú pozornosť, stretnutie a podporu pri jeho návšteve na Slovensku - tak je to jednoznačne otec Marián Kuffa.
Za to, čo celý svoj život robí pre tých naozaj najbiednejších.
Dobre ho skryli !
Ani slovo, pokiaľ viem, a predpokladám, že pápež o ňom ani netuší.
V tomto sa vysokí cirkevní hodnostári vždy dokázali zladiť so záujmami pravicovej politickej moci.
Najprv ho cez biskupa umlčali - Kuffovi zakázali jeho verejné aktivity na nátlak 3 politikov na biskupa.,

Teraz, pri návšteve pápeža bola najdôležitejšia široká mediálna prezentácia našej mrochty /nerád to označenie používam, ale raz môžem/ - jej zásluh na pozvaní pápeža, jej stretnutí s Františkom, atď.
Výborne zorganizovaná a zrealizovaná akcia PR-oddelenia prezidentského paláca.

Norman

liberálna štetka sa s nadšením štylizuje do role veriacej puťky, teraz na obálke dokonca do role Panny Márie.
To je predsa choré a liberáli by ju mali roztrhať na kusy, odporučiť jej Zomrieť a celkovo ju vysmiať ako starobylú egostrednú kravu.
A mali by pravdu.

Roland Edvardsen

Nerozumiem RKC. Keď tu boli koncerty Iron Maiden, Black Sabbath a iných klasík či procesie nejakých alpských čertov v Piešťanoch a podobné nevinné veci, tak tu niektorí katolíci išli smiešne vyskakovať z kože, ešte aj nejaké petície sa písali. Ale takéto reálne a surové hanobenie, profanácia aká nemá ani obdobu, ako napísal Taraba, ich robí chladnými. Kde sú vyjadrenia konferencie biskupov? Vôbec som nezaregistroval žiadnu kritickú reakciu na toto, na to, ako panne Márii dali tvár tunajšej sprostej tučnej curvy. Prečo žiaden významnejší katolík nevyzýva na bojkot Hríbovho nechutného plátku?

Rosemary

Do Danska mozes cestovat ako turista iba ak si zaockovany.
Takze.... Nezavadzaj.

slaven1

Od pondelka bude 5 okresov v bordovej farbe
https://www.teraz.sk/slovensko/od-pondelka-bude-5-okresov-v-bordovej-fa/...

Schválne, úroveň zamestnanosti ktorých piatim okresov ide vláda v Bratislave likvidovať:

- Bardejov (ďaleko)
- Krupina (ďaleko)
- Rožňava (ďaleko)
- Skalica (tam šibenicu neradi požičiavajú lebo je "enem pre nás a naše deti")
- a Stará Ľubovňa (ďaleko)

Uistite sa ste videli aký ilustračný obrázok dali do článku https://slovensko.hnonline.sk/6099662-novy-semafor-zvyhodni-zaockovanu-b... :D

Stránky