komentáre

Norman

Čo je nová informácia, to je to, čo Kočner prejavuje pri rozhovore s Trnkom - to, že sa považuje za výhradného majitela nahrávky z bytu. To by ťažko mohol nahovárať sebe či komukoľvek, ak by len kúpil nahrávku od Arpáša. Akú by mal čo len pravdepodobnostnú záruku, že aj niekto iný neurobil kópiu?
Kočner pre Haščáka robil - ak by ho len vydieral, nemal by s ním aj neskôr také dobré vzťahy. Kočner by sa sám azda ani neodvážil priamo a hrubo Haščáka vydierať o peniaze - to by bolo naozaj dosť silné kafe. Preto sa aj čuduje a rozčuluje, že to tí dvaja prdovia skúsili (a hovorí, že môžu skončiť s podrezaným hrdlom).

Za druhé: Samotné to, že SISka mala takto príležitosť nahrávať si vrcholných politikov - to nie je náhoda. Niekto ju k tomu priviedol a niekto si aj zobral to podstatné. Prečo SISka vlastne oficiálne zničila ten záznam? Neobvyklé, až abnormálne.

Niečo na tom je, že Haščák mohol byť pri pozvaní Fica už informovaný, že sa to bude nahrávať, aby ho provokoval. Ale asi nevedel o tom, že byt je už dlhšie nahrávaný. To by nehovoril, že nenávidí Smer a jeho cielom je Smer zničiť. To by sa na to človek musel ešte pozrieť, repsketíve započúvať, ale hovorím, na to je tam Hačšák moc kompromitovaný, aby o odpočúvaní celý čas vedel.

Kočner bol od začiatku svojej kariéry pri spravodajských SISkárskych veciach, ešte od prípadu Kováč ml. To Kočner spojil Totha s Fegyverešom. Kočner nebol len kšeftár, on bol pôvodom novinár, zrejme mu spravodajstvo a podobné veci zachutili a rozumel im. Nerobil ale pre (Mečiarovu) SISku - pre koho robil je síce ťažko dokázať, ale pre koho asi.
Kočner sa osvedčil v prípade Kováč (1995) a veci následné . Osvedčil sa im vo vyprovokovaní Zachráňme Markízu (1998), ktorá zlomila väzy Mečiarovi. To im vyšlo výborne. A tak sa okrem zrejme iného pokúšal aj o kompromitáciu Fica 2005 (čo nevyšlo dobre). Teraz, v týchto rokoch, bol hodený cez palubu, alebo to stále len hrá ( i keď s nožom na krku, teda vlastne oboje - je v nemilosti, ale stále len hrá, čo mu prikážu). Kto dal Tothovi downloadovanú Threemu? Je to normálne, aby si to sám v podstate odšifroval a potom nechal na telefóne a potom ho niekomu dal? Ak to chcel mať uložené, tak azda lepšie na disku a nejaký ten skutočne tajný sejf azda má. Zveriť niekomu takýto telefón? všimnime si, že tam sú rôzne kompromitujúce veci na politikov, zrejme len neamerickej strany - ale nie je tam žiadne čo len naznačenie Kočnerovej účasti na Kuciakovej vražde, nie je tam vlastne nič, čo by obviňovalo samého Kočnera. Je to vlastne len usvedčujúci material na iných.

Kočner zrejme príliš napínal strunu, chcel 70 melónov len tak, to už sa židoameričanom zdalo vela a chucpe. Odkedy je v base, asi zas strúha dobrotu. Poskytol Threemu, zmenky, aj Gorilu nahrávku našli cez jeho dom.
Všimni si, že skoro hneď odvtedy, ako ho zavreli, prestalo aj štvanie a hystéria okolo kuciakovho vraha. Predtým pol roka besneli potkany na námestiach, že chcejú mať vraha. A len čo ho akože majú - zrazu sa nič nedeje, kľud a už žiadna hystéria - len tá, čo smeruje na Smer.

Kočner bude prepustený, alebo dostane len malý trest za nejaké drobnosti. Konieckoncov, robil problémy, ale aj poslúžil. Nedokážu mu ani Zmenky, a predpokladám, že ani Kuciaka. Presnejšie povedané, nehodia mu na krk ani Zmenky, ani Kuciaka, nebudú chcieť, lebo ak by chceli, hodia mu na krk aj podpálenie Reichstagu. Konieckoncov, v oboch spomínaných prípadocj je zrejme naozaj .. no .. nevinný. Kočnera sa nezastávam, naopak, hovorím, že je s nimi jedna ruka a len predpovedám, že sa pravdepodobne z toho aj tak akosi dostane.

Toto nie je žiadna konšpirácia, ale vcelku jednoduchá analýza. Sú to fakty.

vrbovčan

A to z toho dôvodu, že keď sa Haščák (od Dzurindu) dozvedel, že byt je odpočúvaný a Smer mal vtedy 3 mesiace pred voľbami preferencie k volebnej výhre a bál sa, že sa po voľbách otvorí vyšetrovanie. Preto mu Lorenc poradil, aby do bytu vylákal Fica a nejak ho zkompromitoval. Napríklad ponukou finančného daru. A medzitým v byte zohrali nejaké scénky (už neviem s kým), kde spomínali Smer a ako ho už roky podporujú. To všetko s vedomím, že toto sa dostane na nahrávku a tá bude obsakovať obsah kompromitujúci R. Fica.
Tak sa aj stalo. Nahrávka bola po voľbách oficiálne zlikvidovaná. Lenže nejaký ten Arpáš si urobil kópiu a tú ponúkol na predaj. Proste sa dostala do rúk Kočnerovi. Ten ju išiel predať Haščákovi a tam mu, svojim typickým chvástavým štýlom, presvedčil, že už žiadna iná neexistuje, aby nahrávka stúpla na cene. Tam asi začala spolupráca Haščáka a Kočnera. Lepšie povedané práca Kočnera pre Haščáka.
No a v roku 2014 sa objavia u Haščáka akýsi dvaja kolíci, že majú nahrávku. Haščák sa nenormálne nasral a keďže bol v dominantnom vzťahu ku Kočnerovi, tak mu ten milión, čo za tú nahrávku Kočnerovi, zase zobral a navyše zrejme Kočnerovi pohrozil, že žiadne peniaze mu už cez svoju Privat banku prať nebude.
Ja proste neverím, že Kočner je niečo viac, ako síce inteligentný, ale len dobre informovaný podvodník a že v nejakej fáze svojho života (zrejme v tejto hore popisovanej) bol donútený účastniť sa na príprave vraždy, aby sa u Haščáka vyvinil.

Norman

nevieme, odkedy sa schádzali na Vazovovej, ale je isté, že podobným štýlom sa bavili odkedy SDKU získala moc v roku 1988.
A nerobme si ilúzie, podobným štýlom prebiehali pikle o "privatizácii" od jej samého začiatku. Privatizácia, teda odobratie majetku štátu a prakticky darovanie rôznym (cudzím) korporáciam, bol zločin principiálny. Ale po roku 1998 nastala skutočná nehanebná rabovačka - presne to, čo teraz práve títo zlodeji pripisujú Smeru.

Je možné, že do Vazovovej chodil aj Mikloš či Rusko (Malchárek, jeden z najčastejších nahratých, bol Ruskov človek, minister za ANO). Ale nahrávky sú bez nich, aj to podporuje názor, že celé to bolo pripravované na Fica.
Nebolo to zamerané ani proti Haščáakovi - topráve dokazuje pred pár dnami objavený rozhovor Kočner-Trnka, kde Kočner ide úprimne puknúť od zlosti, že sa to začína kurviť a otáčať AJ proti Haščákovi (čo robi z Kočnera idiota, ktorý nedokáže Haščáaka chrániť).

Ale na nahrávkach a prepisoch sú prítomní alebo spomínaní dostatočne vysokí ľudia z vtedajšej vlády, SDKU a ANO, aj Maďari, aj takí, čo sú doteraz na dôležitých flekoch. Ale už sa to nikomu nechce nielen ani počúvať, ale ani znova čítať.

vrbovčan

tuším niekto z Čížovej vlády ako asistenta na vysokej škole ekonomickej. A nejaký čas, začiatkom deväťdesiatych rokov, bol na seminári v USA.

vrbovčan

A poďme konšpirovať. Haščák nastúpil na MGIMO v roku 1988. To bolo dva roky po dohode Gorbačova s Reaganom, ak sa nemílim. Dohode o prerozdelení sfér vplyvu medzi vtedajším Ruskom a USA. A od toho času sa začal pripravovať prevrat v ČSSR. Mal byť vraj 10. decemra na deň ľudských práv. A tak ďalej. Súčasťou príprav bolo aj vyškolenie skupiny osôb pre účel prebratia ekonomickej moci a prípadného presunu strategických odvetví do rúk západného kapitálu. Toto asi bolo predmetom dohody Gorbačov - Reagan. A tí zaúkolovali svoje servisné inštitúcie, teda dajme tomu CIA a KGB.
V roku 1988 odišla väčšia skupina ľudí študovať do Moskvy. Robil sa výber u detí rodičov režimu lojálnych. O pozadí Haščáka a Dospivu dúfam nemusím písať. V roku 1987 ich na jeden rok sústredili v jednej triede IV. ročníka gymnázia v Banskej Štiavnici. O tomto viem od jednej osoby toho štúdia sa účastnenej.
Teraz poďme k Haščákovi, lepšie povedané Lorencovi. Lebo sú pochybnosti, či Pentu nevlastní on. Generál Lorenc bývalý riaditeľ ŠTB. Mečiar prehral voľby v 98, lebo nebol ochotný predať strategické podniky. No a v roku 2005, 2006 sa byte na Vazovovej objaví Haščák a minister hospodárstva ako sprostredkovateľ medzi vládou SR a kupujúcimi firmami ohľadom predaja Slovenských elektrární. V tomto prípade taliankou štátnou. Odkedy sa tam schádzali? Nechodil tam predtým aj Rusko a Mikloš ohľadom predaja SPP štátnym firmám francúzkym a nemeckým a vodární tuším francúzkou?

Ľubov

táto osoba je tam tiež od Adama- ročník 1960,už 28 ročný sa pohybuje vo vysokej politike,minister pre privatizáciu, pred ktorým šli do pozoru starí,ostrieĺaní riaditelia veľkých podnikov.

slaven1

WP je SJW FAKE NEWS.

Norman

Holúbek tam vraj býval a niekto práve vedľa neho zriadil konšpiračný byt pre Pentu.
Je radosť, keď ku SISkárom príde práca doslovne až domov :-)
Ja samozrejme neviem presne, ako to bolo, ale 1+1=2.

vrbovčan

Holúbek tam býval a všimol si na parkovisku pred domom Malchárka. A opakovane. Tak to bolo kdesi prezentované.

Norman

Nuž stretnutie so šéfom Penty určite bude o Pente. Lobbing je bežná záležitosť systému, čo sa sem dovalil z Ameriky. Fico prijal pozvanie a ja súhlasím s Blahom, ako som to sem dal, všetky tie body - naozaj tam nie je nič neetické, nieto protizákonné. Ak je, daj to sem, veľmi by mato zaujímalo, čo také hrozné urobila opozičná strana Smer v roku 2005. Lebo tí ľudia, čo stále opakujú tú mantru o Ficovi, proste nepoznajú realitu.

Je síce pekné, že strana SDKU sa v panike a pod tlakom nielen týchto afér rozpustila, ale Dzurinda, Mikloš a iní sú stále na slobode a robia politiku. Aký trest?

Čo majú ľudia Ficovi odpustiť?? Ľuďom jebe? Ale opačnej strane. Ty chceš diktovať Smeru, koho má mať za predsedu, alebo čo? Veď Fico už nie je ani vo vláde - nezabudni zajtra prísť blačať s ovcami, že Fico má odísť. Chodte vy všetci už do fiče niekam do kanady za Nicholsonom, utierať dedom zadky.

Roland Edvardsen

Obávam sa, že nás zle čítaš. Nikto si tu nemyslí, že Fico je anjel (a sme realisti, pokiaľ ide o veci politické. Fico sa za toľké roky v politike ťažko nemohol nezababrať a jeho ohromný politický úspech musel byť niečim vykúpený...nie sme naivisti). Ide o ten nepomer v tom, ako tu korpo-splašky nakladajú Smeru, zatiaľ čo ignorujú celý ten ukrutný shit miklošovských rabovačov - lebo o nich je Gorila primárne. A robia to takto zámerne s cieľom ovplyvniť volebný výsledok v prospech globalistických politických subjektov.

Anthony Aurel

Ak bol Fico v celej veci tak nevinný ako tvrdíte, tak prečo sa celé tie roky snažil zamiesť túto vec pod koberec. Novinári sa ho už viac než desaťročie pýtajú či bol v byte na Vazovovej ulici a čo tam robil. Vždy sa vyhýbal odpovedi a hádzal to na Dzurindu. Nebudem sa Dzurindu zastávať, ale to že je vinný Dzurinda neznamená, že Fico je anjelik. Však sa tam bavili o obyčajnom sprostom lobingu pre Pentu. Fico ako akože ľavičiar a zástanca sociálnych vrstiev lobuje pre najväčšiu spoločnosť na Slovensku... Nehovoriac o tom, že celá tá nahrávka je neskôr napojená na kupovanie poslancov a dosádzanie "verných" ľudí na prokuratúru a nespočet ďalších káuz Smeráckej vlády. Veď je to celá jedna cháska prehnitá korupciou. SDKÚ už je v zabudnutí a ak boli vo veci vinní nech pykajú tiež. Ale Fico je stále predseda Smeru vládnej a najsilnejšej strany na Slovensku. Ľuďom asi fakt jebe ak sú ochotní toto mu odpustiť.

afinabul

Washington Post píše o Čaputovej ako o prekvapení z Pezinka
https://www.hlavnespravy.sk/washington-post-pise-caputovej-prekvapeni-pe...
Čaputová pred logom Nadácie otvorenej spoločnosti odmietla zmeny pri mimovládkach
https://www.hlavnespravy.sk/prezidentka-slovensko-prechadza-ocistnym-pro...

Norman

veď som to robieval. Bol som už na mnohých, to je fakt, aj reportáži som napísal už dosť :-) Na vyžarovanie síce žiaden macher nie som. Ale môžem si niečo predstaviť, ... zelené hmlisté zlo, čo sa prelieva námestím.:-) Uvidím, nakoľko sú sfanatizovaní, ale ľuďom tam do reči moc nebýva. Alebo len predo mnou sa boja, to by som sa im nečudoval :-) Ja v nich vidím len stádo ovečiek a vždy je mi ich ľúto, keď tam som.:)

Pravda, mohli by tam ísť nejaké portály, ktorých by sa nebáli, ako minule ta Olivia od Kotlebovcov, alebo HS vraj idú vyrábať video reportáže, ale ešte som žiadne nevidel - teraz majú šancu. Len to bude asi ako s tou Colombovou ženou či Harabínovou stranou - zasa nič.

Ale vážne, čím viac sa bude situácia zostrovať, tým viac budú chodiť ľudia do ulíc. To nemá s logikou či prostoduchosťou moc spoločné - proste sa pôjdu odhejtovať, vyzúriť. Veď inde nemôžu. Bolo by treba tam ísť a vyzúriť ich ešte viac. Ale niet ľudí.

vrbovčan

a bolo to Nicholsonom vyslovené pre Hydepark ČT24.

"Verziu o zámernom vylákaní šéfa Smeru Roberta Fica do konšpiračného bytu z kauzy Gorila zverejnil novinár Tom Nicholson v relácii Hyde park na ČT 24.

Schôdzku Fica s Jaroslavom Haščákom mohla údajne finančná skupina Penta zinscenovať po tom, ako sa dozvedela, že byt je odpočúvaný.

Nicholson hovorí, že vychádza z informácií od premiérky Ivety Radičovej, s ktorou sa rozprával asi pred dvoma týždňami. Úrad vlády v stredu na otázky neodpovedal."

https://domov.sme.sk/c/6299924/fico-mal-byt-do-gorily-vlakany.html

slaven1

2 roky stará technológia, dokázala spraviť takéto audio - https://soundcloud.com/user-535691776/dialog

Lyrebird: Ultra-realistic voice cloning and text to speech

Trnka: Je to kompilát, nie je to kompilát? Ja dodávam, čo z toho je kompilát a čo nie?

Ľubov

o tom,že Slušné Slovensko ,zvoláva tento víkend "pod tlakom toho,čo vyplávalo na povrch a ľudia už nemôžu mlčať",opakovane nejaké protesty,či demonštrácie a opäť nielen v Bratislave...

No,v prvom rade sa treba pozrieť,kto to celé zacvaká. A v druhom ,kto tam naozaj po nových informáciách príde jačať z hercov a pod. A do tretice,kto príde dolu pod ozvučené pódiá. Neviem si predstaviť až takú prostoduchosť a slepotu. Pretože tam ani nie je,až taký idiot nie je snáď nikto. Potom jedinou motiváciou tých,ktorí tam budú je besná nenávisť voči Slovensku,bodka.

Norman,pôjdeš sa tam mrknúť? Ak hej,mám takú špeciálnu prosbu.... však vieš,že ma zaújma psychológia davu.
Dav má vlastné vyžarovanie,Ty si na to macher, že čo tam budeš cítiť ... vopred dííííík.

slaven1

- Treba sfunkčniť referendum (znížiť počet potrebných podpisov na vypísanie + platné tak či tak + ďalšie veci, prosto sfunkčniť) aby sa dala ľudu do ruky brzda proti zlým zákonom, ktoré prijímajú droidi oligarchov.

- Treba zaviesť "občiansku žalobu", či ako to Harabin nazval - keď nekoná prokurátor aby aj občania mohli

- Treba zaviesť zákon o zahraničných agentoch - mimovládky financované zo zahranicia aby rozlíšiteľné (kto platí kapelu, vyberá muziku)

- Treba zaviesť zákon zakazujúci vlastníctvo médií zahraničím - okamžite sa zníži protislovenská činnosť SME, rádia Express, Markizi, Joj, Aktualit.sk, Topkies.sk, Nového času, atď.

- Treba zrušiť súkromné zdravotné poisťovne - toto je zlo.

Ale body hore nebudú, lebo "ešte nie je zle".

Norman

Historia nie je o ničom inom, ako o presúvaní majetku.
Dôvod máme. Ale podstatná nie je dôvod či zámienka, ale vôľa.
A vôle niet.

Priatel1

pre reprivatizáciu strategických podnikov - veď bola spravená na základe trestnej činnosti. Že sa nedá? Keď sa dajú zrušiť amnestie, pripraviť zákona na mieru (Lex Harabin => Lex Penta), prípadne schváliť uznesenie o zločinoch privatizácie v Českej republike...

Mimochodom, výborné načasovanie, o chvíľu bude 30-te výročie "revolúcie", tak je to vhodný okamih zrekapitulovať si, čo nám vlastne priniesla.

Gorilka aktuálne dostupná tu: https://uloz.to/file/atp7DY7yvqWi/gorila-original-mp3-mp3

Stránky