komentáre

Roland Edvardsen

Vinu majú mnohí, aj pochabá anti-covid opozícia či alternatíva (je to už nosením dreva do lesa písať, ako zle uchopili túto tému. Ale treba to pripomínať). Ale aj tak, Matovič toho posral najviac a umožnil globalistom svojim amatérizmom nasadnúť na koňa. Pre nich je vlastne radosť mať takého blbca na čele krajiny a odbavovať sa na ňom. Ako si už písal, Matovič bude zachvíľu pre nich niečo ako Kočner - čiže pôvodne ich človek, ktorý sa však natoľko znemožnil, že sa musia od neho dištancovať a všetku vinu hodiť na neho.

Draxler podľa mňa dobre popísal tú Matovičovu vinu.

K tomu Sputniku V ešte raz: ten, čo tu katastrofálne zlyhal, je Matovič.
On sa totiž snažil, s prepáčením, odrbať úplne všetkých, VRÁTANE RUSOV. Tí si rýchlo uvedomili, že Matovič nielenže nezaplatil (!!!!!!) ale ani nezverejnil zmluvu, ktorá podľa našich zákonov musí byť zverejnená, inak NIE JE PLATNÁ (nevzťahujú sa na ňu výnimky).
To je ten problém, ktorý on vyrobil. Nielenže nedostali peniaze, on ich ešte aj dostal do situácie, že ak by sme im aj zaplatili, tak to teoreticky niekto v budúcnosti od nich môže vymáhať naspäť, alebo im inak znepríjemňovať život, lebo na to zaplatenie neboli splnené podmienky.
On proste svoje móresy "odrbávača", ktoré mu poslúžili pri podnikaní a neskôr budovaní politickej kariéry, preniesol na úroveň riadenia štátu.
Druhý problém, ktorý vyrobil, je celý cirkus okolo "odobrenia" lieku na použitie. To je klasická matovičovská situácia: niečo je úplne krištáľovo čisté, tak on príde, a všade nakadí, napľuje a nechá zvratky, aby to také čisté nebolo.
V tomto prípade tá krištáľovo jasná situácia bola, že vláda katastrofálne zlyhala v boji s covidom, navyše neobjednala dosť vakcín cez európsky mechanizmus. Lebo, úplne nepochopiteľne, chcela ušetriť pár eur - podobne ako v lete chceli na trasovaní ušetriť pár stotisíc, tak potom na nezmyselné testovania povyhadzovali niekoľko sto miliónov.
No a tak Igor, ktorý nikdy nemyslí inak, ako v rámcoch prvoplánového marketingu. v tejto preňho katastrofálnej situácii vymyslel úhybný manéver: s veľkým humbugom dovezie inú vakcínu, ruský Sputnik V.
Tak to narýchlo zorganizoval. Potom si ale uvedomil, že ak pri očkovaní vzniknú problémy, čo je pri vakcíne vždy riziko, bude to len a len naňho (ok, ešte na toho poskoka, čo ho mal ako ministra zdravotníctva). Tak vymyslel niečo, čo sa v podstate ani nedalo splniť: aby to celé nejako komplexne odobril Štátny ústav pre kontrolu liečív.
Proste to nechal len tak doviezť lietadlami, podobne ako kórejské paličky. Ale zle fungujúca vakcína je väčší prúser, ako zle fungujúce paličky. A až potom začal riešiť, čo vlastne s tým. NEUVERITEĽNÉ.
ŠUKL-u sa potom podarilo jedno výrazné zakopnutie - to bola tá zlá veta o tom, že Sputnik v 40 krajinách spája len meno. Ale oni toho inak v zásade nemohli veľa urobiť, dostal ich do nezmyselnej situácie. Všetko, čo okolo toho narozprával, o necertifikovanom laboratóriu, sú proste práve tie pľuvance a lajná, ktoré on vždy rozhádže okolo seba.
A vyrobil nám znovu len obrovské reputačné škody: navonok vyzeráme ako totálne nespoľahlivý partner a krajina chaosu. Tie najhoršie škody sú ale tu, vnútri Slovenska: zdravotné a ekonomické.
A v konečnom dôsledku to nie je len o Matovičovi (ktorý je de facto stále šéfom vlády, ešte to aj zvýraznil tým, že si tlačovky robí priamo na Úrade vlády), ale o celej tej úplne neschopnej bande okolo neho.
Bude ich treba vyplaviť zo všetkých dier, kam seba a svojich kamošov nanosili a potom všetko vysterilizovať.

Norman

Celé to začalo problémom vakcíny Sputnik, tým, že je škoda, že ju kvôli politike nedovezieme, keď sme pri tom covidovsky na tom tak zle. Ale tento pôvodný motív sa akoby vytratil - a stalo sa tak preto, lebo opozícia, od pochabých konšpirátorov cez kotlebovcov ale až po Fica - tí sa zaočkovať nechcú. Takž enemôžu útočiť. Stalo sa teda to, čo si Rolando spomínal pred pár mesiacmi - že ako sa teraz anticovidovci a antivakcinéri vyrovnajú s tým, že ruská vakcína je dobrá. Nuž, vyrovnali sa s tým tak, že sa na tento stret fakticky vykašlali, a AJ PRETO sú vakcíny v sklade a ďalšie zrejme nebudú.
Takže ak by sme hľadali vinu, tak by sa musela rozdeliť na tri tretiny - OLANO, globalisti a opozícia (vrátane alternatívnej).

Ergo - v tomto štáte naozaj nie je strana, za ktorú sa možno postaviť.
Dá sa len vybrať strana, ktorú treba najskôr trestať.
No, ale ako tu už bolo napísané, keďže ich môžeme trestať len morálnym odsúdením, zatiaľ, tak je to fakt skoro jedno.

Môžeme ale tipovať, možno dúfať, ale najlepšie analyzovať, koho dav prvého strestá. Ono národ či dav nikdy trvalo nevyhrá, ale dokáže výborne trestať.

sandro

Amici vyhostili reciprocne aj 10 pracovnikov Ruskeho velvyslanectva. Ta reciprocita sa mi na tomto celom paci najviac. Vsetci vieme, ze nie Rusi ale prave Amici zasahuju cez svojich pracovnikov do chodu krajin vsade na svete, v Rusku obzvlast. Ak oni povedia, ze vyhostuju 10 Rusov, tak presne v tom momente znizili svoju moznost na zasahovanie do Ruska o 10 kusov, ktore uz v tomto momente narychlo balia kufre v Moskve:) Z tohto pohladu je to jasny gol do vlastne branky.

Náhodný okoloidúci

Je viac-menej jedno, či sa USA rozpadnú alebo nie, podstatou problému je samotná existencia chorobne rozbujneného vojensko-priemyselného komplexu (VPK), nenažranosť bankárov a korporácií a ochota jednotlivcov nechať sa naverbovať za zabijákov a nájomných vrahov v službách VPK.
VPK a bankári majú na svete koľko kolaborantov, že USA ako politickú entitu nepotrebujú. USA ako štát, inštitúcia, sú len nástroj v ich rukách.

Ema

Matovičovo smoklenie je nákazlivé ako koronavírus - v Smetiarni je titulok: "Predseda SAV: Po útokoch Matoviča uvažujeme, či to má zmysel."
Nemá, vy teatrálne mrcky. Spáchajte samovraždu. Alebo ešte lepšie - odtiahnite všetci do výroby :)

A na ŠÚKL mimovládky zorganizovali akciu na štýl kuciakiády - za blýskania bleskov fotoaparátov z korporátnych mediálnych splaškov priniesli veľké bukéty. Inšpiráciou bola mrochta zo skládky, ktorá Baťovú za dobré služby pre západný korporátny farmabiznis verejne obšťastnila kytkou. Baťová s vytrešťenými očami sa motala medzi tými mimovládnymi kyticami a vykríkala Ja ešte žijem, ja ešte žijem. Hlavne po tom, ako ju tupý vražedný Kolík označil za bielu vranu.

Ema

Heger - bývalý pracovník amerického vojenskopriemyselného komplexu - bol včera na americkej ambasáde prisahať vernosť a vyjadriť nadšenie z amerických sankcií voči Rusku a Korčok - zombie, ktorý zožral americkú vlajku a kus mu stále trčí z papule namiesto jazyka - dostal od USA za úlohu oduševnene vyjadrovať podporu USA v korporátnych mediálnych splaškoch.

No ale takô dačo. V USA vraj odporučili svojim leteckým spoločnostiam, aby nad územím Ukrajiny a Ruska lietali "opatrne". To ako v tom vtipe "synček, lietaj opatrne. Pomaly a nízko."? V prípade ďalšieho vyostrenia konfliktu s Ruskom by som im odporučila, aby lietali opatrne nad územím USA.

Nezabudnime, že ak USA vyprovokujú plnohodnotnú vojnu, Slovensko schytá takú vlnu utečencov, že vo všetkých oblastiach skolabuje. To potom uvidíme, čo sú skutoční vojnoví utečenci - na rozdiel od tých mimovládkami organizovaných turistov v roku 2915, ktorí tiahli na Európu s cieľom doraziť ju svojou arabskou rodivosťou, podvraťáckou mentalitou (o ktorej svedčí stav krajín ich pôvodu) a nedozernou žravosťou.

Ema

Po ďalších sankciách, ktoré dnes oznámil gerontopimprlák Biden, Rusko odporučilo americkému veľvyslancovi v RF, aby odtiahol domov a Lavrov osobne pohrozil americkému biznisu v Rusku bolestivými opatreniami. Vyzerá to, že okrem pandémie si skúsime aj vojnu a Korčok pošle našich startupových mileniánov bojovať za Kyjev.

Rusko zakázalo vstup na svoje územie týmto americkým zmrdom:
Merrick Garland
https://en.wikipedia.org/wiki/Merrick_Garland
Christopher Wray
https://en.wikipedia.org/wiki/Christopher_A._Wray
Susan Rice
https://en.wikipedia.org/wiki/Susan_Rice
Avril Haynes
https://en.wikipedia.org/wiki/Avril_Haines
John Bolton
https://en.wikipedia.org/wiki/John_Bolton
Robert James Woolsey Jr.
https://en.wikipedia.org/wiki/R._James_Woolsey_Jr.

Zelenskij včera vrešťal, že "Nord Stream-2 je akt vojny" a dnes sa snažil primäť Macrona a Merkelovú, aby zbombardovali Rusko, a to hneď.

Náhodný okoloidúci

Práve toto je zrejme jeho pravá farba. A on pôvodom nie je Ukrajinec, ani Slovan. On sa tam len narodil, ale korene má inde.

Dusanbe

sa nejako divne vyfarbil.
Pôvodne vypadal normálnejší.

Zdá sa, že psychopati z Washingtonu začali hrať s Ruskom vysokú hru.
Myslia si, že do hry vložili len stabilitu a mier v Európe a životy Východoeurópanov.
Čo pre nich momentálne nie sú žiadne cenné hodnoty.

No uvidíme.

Ľubov

z Luhanska a Donecka evakuovať urýchlene tam,kde budú chránení pred dronmi s bombami.

Pretože práve školy a škôlky , civilné obyvateľstvo bude prvým cieľom ukrov. Píšem ukrov,pretože si myslím,že Ukrajinci,tí normálni , do nohy prebehnú do Ruska pri prvej príležitosti .

Ľubov

a to ten,že aj najväčší tupec už musí chápať, že herci sa predávajú za peniaze a tak postupne stratia akýkolvek vplyv na verejnosť.
Pred 30 timi rokmi ešte mohol Kňažko stáť na tribúne a boli sme ako zhypnotizovaní. Toto definitívne skončilo,herci sa vrátia na svoje prirodzené miesto,tam,kam patria,medzi luzu.To je Maat.

Roland Edvardsen

Maštalír okrem toho, že je herecké drevo, tak sa o ňom v kuolároch hovorí, že je arogantný a agresívny. Spomínam si na jeden bulvárnejší článok o tom, ako mal raz napadnúť nejakého neplnoletého chalana, keď vychádzal z posilky, za niečo banálnejšie. Takéto typy incidentov sú mu vraj blízke.
Inak Maštalír nehral konkrétne v Svini, ale v obdobnej propagande Za sklom (s ďalším politicky angažovaným Koleníkom, ktorý chodil na protesty "slušňákov") a v ešte o dosť väčšej žumpe pod názvom Ministri (ktorá mala byť tiež o Smere).

Roland Edvardsen

Však Baťovú treba odsúdiť. Len pozorujem niekde zase opačný extrém: že sa Matovič začína prezentovať ako "ten dobrý" alebo "ktorý sa stal lepším", ktorému len globalisti hádžu polená pod nohy a ktorý to myslel so Sputnikom dobre. A to je tiež dosť ďaleko od reality. Skôr je to o tom, že Matovič teraz poslúžil globalistom ako dobrý terč na to, aby na neho zhodili všetku svoju vinu, pretože je OPRÁVNENE nenávidený majoritou. Tu sa nedá fandiť ani jednej strane - akurát len v tom, aby si navzájom uštedrili čo možno najviac úderov, to áno. :-)

A k tlačovkám: Matovič už nemá veľmi čím prekvapiť. Naozaj, aj táto aféra so Sputnikom je už otravná a slúži aj na to, aby prekrývala iné veci, iné prúsery - ako zbytočné vyhadzovanie obrovských peňazí na pravidelné celoplošné, ktoré by už malo skončiť.

Norman

Vinná je celá vláda, s Matovičom na čele.
Ale v druhom kole sa jasne prejavila Baťová a celá tá globalistická sieť - prečo ich neodsúdiť a nepotrestať?.

Ale, samozrejme, je to skôr len taká hra. Nemáme ani silu, ani nič moc neovplyvníme týmito textami. Ani zopár tých správnejšie mysliacich politikov moc neovplyvní.
Ja som včera tú tlačovku pozeral, samozrejme popri inom, tak som len v rámci tréningu či akejsi tej kroniky zaznamenal moje postoje.

Čo sa týka zábavnosti Magor tlačoviek - čím má menej moci, tým je to slabšie. Ale jeho to proste baví, on je narcis a exhibicionista, dve hodiny mlátenia slamy :-) Mimochodom, s tou "hluchonemou" tlmočníčkou určite niečo má, preto tam prišla bez sukne :-D

Norman

áno, máš pravdu, nie vo Svini, ale v Ministroch, A áno, Za sklom, to je analóg ku Svini, to som zamenil. V tom môže hrať iba angažované hovado. Dík za opravu.

Nie že by som tú hereckú scénu sledoval, ale drevenné hovado, čo chodí ako orangutan a čumí rovnako - podobných netalentovaných sme už videli stovky a dokážeme rozpoznať problém na prvý pohľad. Ešte väčší je táto ich politická angažovanosť, horšia ako v 50 tych rokoch - to sú neuveriteľné nuly, bez sebaúcty a chrbtice, bez svedomia.

Roland Edvardsen

Ja to, pokiaľ ide o otázku viny, vidím na 50:50, možno 60:40 v neprospech Matoviča. Napokon bol to/je (?) premiér a predseda najsilnejšej vládnej strany - tak aj z toho dôvodu to posudzujem prísnejšie u neho. Ak by na Matovičom mieste nesedel takýto amatér a blázon, tým Sputnikom by sme sa už dnes mohli očkovať, podobne ako to robia v San Marine, napríklad. Každopádne, Čaputová tu tiež urobila nemiestnu nadprácu. Tá Čaputová, ktorú svojho času vehementne v 2. kole podporoval práve Matovič, ktorý vtedy kvôli nej útočil aj na vysokých predstaviteľov RKC. Aspoň sa už aj voličom Olajna otvorili oči a chápu, čo za obrovskú chybu to vtedy urobili.

Norman

Otázne je, prečo Baťovú už nevyhodili? Ale tu vidno slabosť trnavského Magoriča - on len toho pokecá, ale skutok nikde.
A ten Baťovej výrok o 40 krajinách - to je v danom kontexte nielen na vyhadzov, ale naozaj na prokurátora.

A samozrejme, najprv vyhodiť a zničiť SUKL riaditeľku - a až potom toto ťahať na Čaputu.

Norman

Neriešme na chvíľu Matoviča, on je vlastne politická mŕtvola, tak načo. Ale vysvetlite mi prosím, ako je možné, že po jeho včerajšej tlačovke ešte neodstúpili dve Zuzany?
1. Bez ohľadu na Matovičov dezolátny duševný stav, je zjavné, že v prípade Sputniku hlavnú vinu nesie riaditeľka ŠÚKL Zuzana Baťová a prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá túto úradníčku ostentatívne kryla.
2. Zuzana Baťová si doslova vymyslela, že Sputnik je v 40 krajinách iný a vakcíny spája iba názov. To je čistý politický hejt. Bez akéhokoľvek vedeckého dôkazu. Poškodila tým Sputnik aj Rusko. A mala by niesť zodpovednosť. Aj trestnoprávnu.
3. Ruskú stranu zrejme nezaujíma nejaká premotivovaná úradníčka, ktorú si môžu Američania kúpiť za tri päťdesiat. Podstatné je, ako sa k jej geopolitickej nadpráci postavia štátne elity.
4. A v tomto je úloha, čo zohrala prezidentka Zuzana Čaputová, neuveriteľne škodlivá. Matovičovi môžeme vyčítať, že je diletant, pretože každý iný premiér by buchol po stole, Sputnikom by dal ľudí očkovať a nepýtal sa na dovolenie liberálnych médií či Baťovej.
5. Ale predsa len existuje rozdiel medzi dilinom a darebákom. A v prípade Sputnika úmysly Matoviča neboli darebácke - on to proste len celé nezvládol, lebo nie je líder, ale neschopný babrák. No ak tu niekto pôsobil darebácky, tak skôr spomínané dve Zuzany.
6. A preto sa ešte raz pýtam - ako je možné, že Zuzana Čaputová nevyvodí politickú zodpovednosť? Ako je možné, že je ticho? Matovič ju obvinil, že kvôli nej Rusi asi stiahnu Sputnik naspäť. Kvôli čomu na Slovensku budú umierať ľudia. A ona nič?
7. Netvárme sa, že ide o nejaký bezvýznamný spor. Ide o to, či ľudia dostanú alebo nedostanú Sputnik. Ergo - vakcínu proti Covidu. A teda podľa logiky, ktorú prijíma hlavný prúd - otázka je, či budú alebo nebudú umierať.
8. Ak Čaputová nesie svojim postojom zodpovednosť za to, že Slováci budú umierať, tak musí okamžite odstúpiť z pozície prezidentky. Tam iná možnosť nie je. Pri všetkej úcte.
9. Toto nie je spor o to, či sa zastávame slovenskej vedy alebo nie. To je len zástupná téma. A úplne absurdná. Baťová nie je žiadna slovenská veda a jej výrok o 40 krajinách nie je výsledkom vedeckého empirického skúmania 40 vzoriek Sputniku v 40 krajinách. To je čistá politika rusofóbnej úradníčky.
10. Slovensko za to môže draho zaplatiť. To, že je to politická zodpovednosť vlády, že si neustrážila nejakú Baťovú, Baťa, či iného úradníka Fantozziho, to je jedna vec - opakujem, Matovič je diletant. Ale hlavnú politickú vinu za kopanie do Sputniku nesie prezidentka Čaputová.
Pani prezidentka, je najvyšší čas vyvodiť politickú zodpovednosť. Je čas vytiahnuť tú najčiernejšiu garderóbu, postaviť sa pred kamery a slniečkam na Slovensku oznámiť pre nich tú najsmutnejšiu správu - zlyhali ste a odchádzate.

Roland Edvardsen

Kto vydržal pozerať celú tú 2-hodinovú plačovku? Matovič je opäť vo svojej klasickej (mentálnej) "kondícii", zase nechýbalo vzlykanie i chorý chichot. Ale tí novinári, to je obdobná debilná úroveň ako Matelko. Miliónkrát sa pýtať na to isté.

Ale Matovič bol v istom zmysle sklamaním, práve pre tú ústupčivosť, kedy opakoval ako je on pro-západný a odmietol konkrétne menovať idiotov. Netreba zabúdať, že Matoviča stvorili práve tieto globo médiá, dlho im bol dobrý, keď odvádzal špinavú robotu voči smeráckym vládam. A ešte len minulý rok tu vypisovali oslavné ódy o originálnom "štátnikovi", ktorý dokázal "nemožné" - zbaviť Slovensko Fica. Takže Matovič bol dlhé roky navyknutý na to, že je s týmito zmrdmi jedna ruka. Napokon sám im tam pripomenul, "ako si spomína, že si s nimi často v parlamente sadol na schodoch" :-D. No a teraz je rozčarovaný z toho, ako začali na neho polovať.

Aj tak, zodpovednosť za to, že tu nebude Sputnik, si môžu Matovič, Krajči, Baťová a Čaputa pekne porozdeľovať rovným dielom. Oficiálny dôvod odstúpenia od zmluvy, ktorý Rusi uvádzajú, je nezaplatenie za vakcínu včas. To je ďalší amatérizmus a za to si môžu Krajči s Matovičom sami. Baťová to potom už len dorazila, ale ako som už písal - na ňu sa mali matovičovci vykašľať, chyba bola už v tom dať to niekomu ako Baťová na posúdenie. Ale to by nemohli byť zbabelcami, ktorí odmietajú akúkoľvek zodpovednosť.

A globalisti sú s Matovičom v istej pasci. Lebo ak Matoviča teraz vytrhnú z hry, resp. z vlády, tak im môžu hroziť predčasné. To, že by ho ešte pripravili aj o novú ministerskú stoličku, to by už naozaj bolo príliš. Ale časom bude musieť asi aj k tomuto pokusu dôjsť. Remišová a Sulík totiž nebudú môcť hrať donekonečna mŕtvych chrobákov (keď už nič iné, tak ich to stojí teraz aj %, napr. rast SaS sa zastavil a idú dole, práve kvôli tomu, ako to Sulík nakoniec s Matovičom vyriešil). Nateraz si možno myslia, že sa spoľahnú na isté sily v Oľane, ktoré začali vystrkávať rôžky (a ktoré tiež donútili Matoviča k rezignácii z premiérskej stoličky a k ústupkom voči SaS a žaludom) že takí ako Heger a Naď im pomôžu udržať nejako Matoviča na uzde. Ale nemyslím, že to môže takto fungovať. Oľano sa potom začne otriasať v základoch.

Norman

veď hej, ty si len dúfal, že je to dobrý nápad, veď seriál sme nevideli nik z nás. Ja som hovoril, že ani radšej nebudem hodnotiť dramatické "kvality" diela z dielne dnešných "umelcov" - ale hodnotiť len nejaký ideologický náboj, či možnosti podobných diel. To sme tu minule urobili.

Ale podstatné - naozaj nemôžem vidieť na TV ksicht drogového dealera - principiálne. To, že si odsedel basu, je jedna vec, ale spoločensky patrí do chlieva.
Ten druhý, povedzme slušne, čurák Maštalír - toho ksicht už nemôžem ani vidieť, lebo sa mihá všade v upútavkách asi na všetkých slovenských televíziách. Áno, je to bulo, ktorý nevie zahrať ani toho násilníka (ináč, ten čuro hral aj v Svini, proste je to politicky angažované hovädo).

Stránky