25 rokov prdolenia

Bežný človek by to ani nezaregistroval, ale svet slovenského politikárčenia sa z toho predsa len snaží urobiť udalosť - novodobá republika Slovensko má tých okrúhlych 25 rokov.

Je to naozaj pre život jedného človeka dosť času. A čo viac - dozvedeli sme sa, že je to príbeh veľmi úspešný. Asi až tak úspešný, že v Pravde pod článkami k tej téme zakázali diskusiu, pretože sa boja názorov ľudí.

Aj ja to vidím ako 25 rokov mizerného úbohého prdolenia. Je doslovne zázrak, že Slovensko ako kultúrne etnická jednotka ešte jestvuje. Muselo sa prebíjať medzi zástupmi nenávistných prasiat - niektorých včera naša kiska vyznamenala, aby vyrobila trocha zlej krvi. Je to ale zas kontraproduktívne, pretože uráža len týchto odrodilcov (Gál, Breiner, Šimečka... ) ktorí Slovensko tak nenávidia, že z neho utiekli, a musí im byť trápne, keď dostávajú metály práve od tejto republiky. Kiska s jeho židáckymi poradcami (pozor, nehovorím židmi, ale židákmi, to je rozdieľ, rozdieľ úmerný svinstvu, ktoré títo ľudia robia a času, v ktorom sa ocitáme), teda Kiska so svojimi syntetickými židáckymi poradcami zas raz strelili do svojich radov.

Nuž ale aké výročie, taká oslava a také vyznamenanie. Slovenská armáda svojimi delami skoro vyrazila okná Bratislavčanom - ale strely to boli (našťastie) slepé a ničili len absurdne neúmerným dunením - pretože iné naša armáda asi ani už nemá. Občanom pri tej príležitosti treba znova jednoznačne poradiť, že ak môžu, nech sa vyzbroja, čímkoľvek, minimálne mentalitou bojovníka a odhodlaním zabiť (mohol som napísať "odhodlaním sa brániť", ale nechceme si tu klamať a zľahčovať, že).

Okrem explicitných nepriateľov Slovensko musí zápoliť aj s priaznivcami, ktorí jeho identitu údajne vidia vo farebných krojíkoch a polobuzerantských tanečkoch. Nem, to nie skutočné Slovensko, to sračky vytvorené čechoslovakistami, ktorí chceli z horalov urobiť svojich sluhov a pupúšov. Preto aj dnes už dospelo určité národné obrodenie do masmédií, ale je to stále len to krojové, čipkové a "milujúce". Ale Slovensko, to sú hory, skaly, voda a lesy, húževnatá zver,  je to drsnosť a sila. Zem formuje realitu, a v nej aj ľudí. Slovensko nemá 25 rokov, nemá ich ani len nejakých tisovských 78, nemá ich len tisíc polokresťanských, má ich desaťtisíce a desaťtisíce. Realita života a prírody je tu zakotvená oveľa hlbšie a dlhšie, ako su tie bežné pseudokultúrne predstavy nevzdelaných slepcov, a tá realita - tá je naozaj úspešná.

Tej sa treba držať.

Slovenská krajina bola kedysi temná a hrozivá. Nech taká zostane aj v budúcnosti.

 
Autor: 
forma: 
Ľubov

Veď včera večer to želanie som písala v hneve,lebo si to tiež uvedomujem,tých 25 rokov bez dôstojnosti,s preferovaním krýs,z ktorých nám je zle od žalúdka.
Konečne aspoň jeden suverénny rok,to by som chcela zažiť !

https://bajnar.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=641180 toto ešte k téme 8,ako ps.
Zaujala ma tá Turzovka,ale teiž názor diskutéra,že oveľa viac rokov s osmičkou bolo takých čo sa nestalo nič.

ps2. Zaregistroval si,že T.Rostas zrejme zakladá nový politický subjekt?Očakávam,že sa tak stane ,ale očakávam tiež,že do politiky sa ako sivá eminencia vráti V.Mečiar.No a kde bude V.M.,bude istotne aj sudca Harabin.

Norman

Číslami nás zaťažuje spoločnosť, zaregistrovali sme, že je nový rok, ale samé osebe žiadne číslo nič neznamená. Zvlášť v čase nie, pretože nebola a nieje žiadna nula, takže nie je ani žiaden 2018. Numerické zábavky síce môžu zaujať, asi ako sudoku, ale sú rovnako absolútne bez významu ako tie sudoku tabulky 9x9. To už je zaujímavejšie to, čo ma ani nenapadlo, že je to vlastne 18, teda tabu číslo AH ... to je ale tiež strašidlo len pre kiskoidov :). Mali by ten rok zrušiť a všetci prejsť hneď na 2019 :-))

Čo sa týka Rostasovej spoločenskej budúcnosti, tú nepoznám. Ale ani ma moc nezaujíma. Pochybujem, že by to bolo nejako spojené s mojou, či všeobecne našou budúcnosťou. Musela by motyka vystreliť:)
Ale poznám spoločenskú budúcnosť Mečiarovu a Harabínovu. Tá sa, v totmo čase, už veľmi veľmi blíži nule.

Hm, tak potom ... otázka je, kto vlastne teda bude formovať našu budúcnosť. Hm... ťažká otázka na začiatok roka :-) Má niekto nejakú odpoveď?

Buheh

Len srandujem.

Ozaj, viete niekto, či bol medzi tými, ktorí dostali od hovorcu pána Bútoru rad toho antisemitu Štúra aj nejaký Slovák?

Aha, vlastne áno, Marika Gombitová.

Všetko dobré v novom roku. Nebojte sa, bude dobrý.

Norman

ja chápem, že je to len vinšovacia fráza ... ale kedže je to naozaj určitá moja povinnosť, musím tu uviesť oficiálny postoj tejto stránky, ktorý je skôr opačný:

Bojte sa. Rok 2018 bude zly.

Sme dospelí, nie malé deti.

Buheh

...je pohár poloplný či poloprázdny?

S najväčšou pravdepodobnosťou to ešte celkom nebuchne. Aj v roku 2018 budú fungovať daňové úrady, eurofondy, MHD, pentazdravotnícke zariadenia. V uliciach ešte stále nebude celkom bežné vidieť exotických afričanov, ešte stále tu budú lesy a bude sa do nich dať chodiť zdarma, školáci budú aj naďalej chodiť sa pozerať do Osvienčimu na živé holokausty, naši volení zástupcovia sa budú na nás usmievať z obrazoviek a v Bruseli sa budú za naše záujmy ruvať sťa levy.

Je to málo v kontexte toho, kam svet smeruje? Tešme sa, kým sa to dá...

Buheh

si myslím svoje, ale toto napísal vyčerpávajúco:

https://www.hlavnespravy.sk/chmelar-je-nenalezite-ak-pri-prilezitosti-25...

Norman

to tam v komentári ktosi vystihol
--
Nerozumiem tomuto: výber ocenených musel byť známy minimálne Dankovi, Ficovi, Gašparovičovi, Šusterovi, Macejkovej, celej vláde, poslancom. Je normálne ak títo ľudia sa prizerajú na to, ako najväčší antislovák udeľuje štátne vyznamenania tým, ktorí SR nechceli, vyvíjali a vyvíjajú činnosť proti nej? Ak tam už prišli, mali sa zdvihnúť a demonštratívne odísť! Alebo nie? Nebodaj sa to nepatrí? Opravte ma ak sa mýlim. Nevidel som tam len Bugára. Tiež neviem pochopiť vyznamenaných vedcov, technikov, že sa dali vyznamenať s čvargou Gálom, Šimečkom, Breinerom, Pithartom, et cetera. Naša elita je padlá (jebnutá) na hlavu? Ale na čo iné by mohla byť padlá!
Danko a Fico majú právo vyznamenávať podľa svojho gusta. Vsadím 1000 : 1 , že úžerník tam nepríde!
---
To je podstatnejšia otázka:
prečo Fico až tak lavíruje - samozrejme, že priamy konflikt nie je najlepší, ale azda kiskovi do ksichtu napluť môže, nie?
Ak budú všetci takto ustupovať, tak sa nemôžu čudovať, že zle dopadnú.
A bývalým Kiskovým voličom by som odporučil verejnú sepuku.

Ľubov

To je otázka.

Ema

Mohol využiť udeľovanie vyznamenaní pri príležitosti štvrťročnice, aby nevyzeral tak beznádejne blbo a dať ich normálnym ľuďom, ktorí pre Slovensko (a na Slovensku) niečo užitočné urobili a morálne ich oceniť - trebárs lekárku, ktorá sa venuje paliatívnej starostlivosti o detských onkologických pacientov, ľudí z Vagusu, ktorí dávajú bezdomovcom aspoň trochu dôstojnosti či charizmatickú Cigánku, ktorá sa obetavo venuje cigánskym deťom... Nie, syntetický žid a generátor plochých táranín sa dobrovoľne oberie o posledné zvyšky sympatií, ktoré ešte mal u jednoduchších ľudí, ocenením špinavých jedincov všeobecne známych tým, že Slovensko by najradšej ovracali.

Norman

zbabelec už vraj stiahol chvost a napriek svojej "popularite" nechce viac kandidovať. Hm.... bola by ho škoda, ak by nebol v najlepšom pri tom.

Ľubov

rád by sa niekde zašil,volby sú už o pár mesiacov.No, panáčik,je neskoro.Zašiť by sa radi aj Mikloš s Dzurindom, pekne krásne museli do Kyjeva,no aj Demeš a jeho ľudia si myslia,že sú nenápadní. Omyl !Slovensko má jednu špecialitu,tu sa zašiť nedá.Všade niekto býva.Hehe,pripomenulo mi to pôvabnú historku s jedným ruským kolegom môjho kamaráta.Veľmi sa mu tu páčilo,bol z Moskvy(zdes pakój)a zatúžil mať tu daču na dôchodok.Bol však tak dezorientovaný vzdialenostami medzi obcami,že slov.kolegovi povedal"Kup mi dom na tejto ulici,alebo na Slovensku."

Tak veru.A okrem toho oveľa vážnejšie je,že Kiska nerozhoduje o tom,či bude kandidovať,alebo nie.Jediná jeho šanca je,že je už naozaj nepoužitelný.

Náhodný okoloidúci

Ešte viac ako rok tu Pussy bude škodiť a smradiť.
Otázka je, či bude v nasledujúcich prezidentských voľbách v 2019 z čoho vyberať.

Náhodný okoloidúci

Aj by som napísal, čo si o Bútorovi a jeho hovorcovi myslím, ale také škaredé slovo ešte nikto nevymyslel, a asi ani nikdy nevymyslí.

Buheh

Tí, čo pred 25 rokmi napísali a podpísali petíciu proti vzniku samostatnej Slovenskej republiky, teraz dostali od pána prezidenta rad antisemitu Štúra za jej vznik:

https://www.hlavnespravy.sk/pred-25-rokmi-osobnosti-spisali-peticiu-prot...

Keby to nebolo také smutné, bola by to, ako s obľubou hovorieval starý pitvorník Grigoriy, hovadská prča. Takúto gebuzinu by nevymyslel ani majster N.

Mimochodom, je to jeden z najkompletnejších zoznamov tých správnych demokratov.

Halelujá!