Aeronet objavený?

V českej televízii s radosťou uverejnili reportáž o objavení údajne autora článkov na Aeronete.

Po stopách dezinfomácií sa to volá.

Samozrejme, klasické paterny:

- dotyčný ma dlhy

- je to nenápadný bezvýznamný človek

- skrýva sa

- pracuje s Rusmi a píše azda na ich objednávku

- v tomto prípade pátrali aj v dedinke jeho pôvodu, kde dobreže neočiernili celú jeho rodinu, vrátane spomínania nebohej matky

Chlapík bol prepadnutý pri vystupovaní z auta,  až sa mu nákup rozbil, a v takejto obrannej pozícii on spravil tú chybu, že sa s nimi vôbec bavil.

Do pátrania boli zapojení aj rôzni bezpečnostní profesionáli, respektíve hodnotili výsledky pátrania. Je zrejmé, že ktokoľvek, kto chce mať úplnú anonymitu, nemôže žiť vo vlastnej republike.

Už predtým našli prestitútski investigatívci náhradného človeka v Havířove, teraz sú si ale istí, že majú Vedúceho Kolotoča. A aby ich úlovok nabral na cene, vo videu viackrát zdôrazňujú, aký vážny dopad mali články Aeronetu na priebeh českých volieb a politiku vôbec. Nuž, tým určite aj Vedúcemu Kolotoča urobili radosť, keď tak ocenili jeho prácu. Kauza lítium, napríklad, to ich očividne veľmi štval.

Nuž, Marek Pešl sa očividne vyznal. Biele kone, bankové účty, krycí software. Ale česká verejnoprávna TV nejako zistila  aj to, že si peniaze vyberal v Trenčíne (ako preboha niekto mimo polície zistí, kde sa vyberajú peniaze z cudzích účtov?). A tak sa hrdinský prestitút a prestitútka (aj s technikmi) vydali do temného Ficovho Slovenska, ba priamo do stínadlového bludiska trenčianskych sídlisk.

Prvý raz ho ešte osobne nenašli. Ale teraz "pred dvoma týždňami" (písali 2. marca 2020) mali údajne viac šťastia. Našli zas jeho byt, a síce sa snažil potom nevychádzať, ale nakoniec ho po niekoľkých dňoch predsa len dostihli, keď si musel dokúpiť potraviny.

Čo dodať. 

Mašinéria, vrátane náznakov tajných služieb, a neskonalé prachy na pátracie cesty, to všetko systém má k dispozícii na vypátranie a ničenie disidentov. 

A výsledok? Mizerný, nič podstatné. Pešl správne upozornil, že nie je VK.  Aeronet môže byť koncipovaný metódou rozptýleného kŕdľa na relatívne vyspelých softwarových technikách a robí ho pravdepodobne viac ľudí. Fertig.

Skončilo to vyhrážkou z televízie voči občanovi Českej republiky, že sa o neho začne zaujímať český alebo slovenský daňový úrad. To je totiž najobľúbenejšia metóda tohto režimu, ako zničiť disent - dane. Peniaze sú hlavný nástroj kontroly, útlaku a trestania zo strany tohto otrockého režimu. 

 
Autor: 
téma: 
forma: 
Náhodný okoloidúci

Al Capone sedel za daňové úniky a nie za vraždy a iné zločiny. To znamená, že základom hnilého systému sú peniaze, peníze a peňeži a kto ovláda peňažné toky, ten vládne. Preto taká citlivosť hnilého systému na peniaze, za ktoré sú väčšie tresty ako za vraždy.

Norman

preto treba peňažný systém dať pod verejnú kontrolu, pod politickú správu, zoštátniť.
To je základ demokracie, bez toho je to vždy despocia peňazí, plutokracia.

mailer

Teraz (a aj v budúcnosti) môžu jednoducho hocikoho zavrieť s tým, že "ste nakazený". A odvlečú ho do "karantény". Tam po pár týždnoch a dôslednom "liečení" zomrie. Bude im to veľmi ľúto, že nezvládol vírus. Že je to nemožné?

Ľubov

Nie si ekonóm .-)? Čo to znamená,keď padá cena ropy nevieš náhodou? Ja to chápem tak jednoducho,ako útok na Rusko...na majdanizáciu,je to ale úplne zbytočné. Určite majú pripravené nejaké rezervy

Norman
Ľubov

Práve v tomto článku jeden expert čosi podobné hovorí
https://www.hlavnydennik.sk/2020/03/10/rusko-sa-neboji-padu-cien-ropy-an...

Cena ropy musí ísť dole,lebo je je priveľa (pribudlo veľa americkej bridlicovej).
Ale aj tak,tieto pohyby na burze cenných papierov nie sú našou šálkou kávy.-),prenechajme to chtonikom.

Norman

V prvom rade klesla spotreba palív, a je tendencia že bude ešte klesať, chválabohu. Chceli sa teda výrobcovia dohodnúť, ale nedohodli sa. teraz od 1.apríla budú všetci ťažiť, koľko sa im bude chcieť. Bridlicová technológia je stále nová a efektívna je len ak je nedostatok ropy. Tak možno tento obor položiť.

Burza cenných papierov je jednoduchá vec - neriadený chaos a panika. Nie je to naša oblasť, pretože my tam čísielka nemáme - je to centrum hnusu. Ale samozrejme že to ovplyvní všetko - v podstate zažijem (jeden ďalší) pád kapitalizmu.

Norman

To by už bola otvorená despocia.

Boj je vždy konfrontácia rátajúca s tým, že nepriateľ nemá všetky možnosti. Totalita prevejpolovide 20. storočia a jej dobeh do konca anebola ani tak daná komunizmom, fašizmom alebo kapitalizmom, ale bola spôsobneá 1.sv.vojnou. Všetko ostatné bol jej následok a jej deformita.
Preto sú dnes také spôsoby, aké spomínaš, nepoužívané. Sú možné, ale nepoužívané. Proste sa to nedeje.
Ako keď sa znalec hrá s kobrou - na útok potrebuje prebudiť nejaké svaly a zaujať určitú pozíciu, až potom môže smrteľne hrýzť. A jej sa nechce namáahť, míňať svoju energiu, unavovať svoje svaly. Preto experti prežívajú (nejaký čas) a zväčša kobru dostanú :-) Napriek tomu, že kobra má smrteľne jedovaté zuby a oni len nejakú paličku.

mailer

Je jedno, či ten dotyčný má dane v poriadku alebo nie. Napadnú ho za dane v každom prípade. Keď bude treba, spriatelené tajné služby, zmodifikujú jeho účty. To sa určite v časoch Al Caponeho nerobilo. Vtedy boli ešťe stále nejaké pravidlá. Tie boli dokonca aj za Stalina, aj za Hitlera, aj za Džingischána. Dnes nie sú. To už aj Lavrov konštatoval. Je vôbec možné voči takejto presile obstáť?

Norman

proste si dôvod buď nájdu, respektíve vytvorí, a človek skončí v base.

Dá sa ale vždy nejako obstáť. Teoreticky. Každý systém ma len nejakú limitovanú inteligenciu, v prvom rade treba byť múdrejší, a nedokáže ťa vidieť. Respektíve ťa vidia, ale nevnímajú. Nechápu, nereagujú správne.
A každé monštrum má slabé miesto. Pri troche šťastia ... dá sa tam vraziť hrot a otvoriť jeho črevá. Pravda, treba k tomu ten kritický moment, nedá sa všetko a hocikedy, dá sa všetko, ale len niekedy.
A samozrejme dá sa niečo hocikedy. Netreba úplne vyhrať, stačí, keď ich to bolí.

Lenže dnešní ľudia nevedia, čo je to radosť. V tomto sa výnimočne dovolávam Nietzscheho slov - ľudia prevažne nepoznajú tento (heroický) zdroj radosti.
To je potom ťažko.
To je pre nich potom boj len utrpenie, vyčerpanie, bolesť, strach a tragédia.
Nekritizujem ich. Niekto proste má žiabre a dokáže dýchať aj pod hladinou, niekto nie a pre neho je byť pod vodou utrpenie a rýchla smrť.
Ja za to nemôžem. Som ale vďačný režisérovi prozreteľnosti za tento zážitok. Prečo nie. Vcelku to bola absurdná sranda. :-)

Ľubov

Tak,ak prvá myšlienka je tá správna,tak potom by to najslabšie miesto mali byť kádre. Sluhovia na spodnom rebríčku.Lebo to ma ako prvé napadlo. Ako viete,máme už novú vládu,ministrov a aj nomenklatúra bude vymenená.
Ešte majú novinárov. Poznáme ich všetkých aj ich zenit. No a do tretice systém má oligarchov.
Ak som na niečo zabudla,doplním neskôr,ale myslím,že to je všetko,čo majú.