Agresívny Brusel chce trestať Maďarsko

Vedenie EÚ včera oznámilo, že začína trestnú výpravu proti Maďarsku. 2 dni po maďarských voľbách. Vadí im, že vyhral pán Orbán. Nevedia ho demokraticky poraziť, tak ho chcú zničiť.
Podľa progresívcov z Bruselu Maďarsko vraj porušuje "právny štát". V čom presne? To nikoho nezaujíma, proste "porušuje a hotovo"! A kvôli tomu môže prísť o eurofondy (pričom do EÚ bude musieť naďalej platiť).
Skutočným dôvodom protimaďarského ťaženia je, že liberáli v EÚ penia. Brusel so Sorošom si mysleli, že ich maďarské Remišové a Pročkovia porazia Orbána a spravia si z Maďarska ďalšiu pritakávaciu bábku. Nuž, nevydalo...
Som presvedčený, že keby maďarské voľby vyhrala nejaká bábka, nejaký miestny maďarský Heger či Čaputová, tak žiadne konanie proti Maďarsku by únia nezačala. Na všetko by sa mávnutím ruky zabudlo...

Treba si to ujasniť na rovinu - Bruselu a únii vôbec nejde o nejaký "právny štát! Na ten kašľú. Ten sami pošliapavajú. Ide im o to zničiť akéhokoľvek oponenta. Odsúdiť, zatvoriť, umlčať, potrestať...

Ľudia sa však prebúdzajú, a už odmietajú žiť v neustálom strachu a konfliktoch. Slniečkari v Maďarsku dostali po hube.  A postupne dostanú rovnako aj v ďalších štátoch. Slovensko, ideme!!!

 

autor: hnutie Republika

 
buko

"že keby maďarské voľby vyhrala nejaká bábka, nejaký miestny maďarský Heger či Čaputová, tak žiadne konanie proti Maďarsku by únia nezačala"
samozrejme ze nie.
Toto tazenie proti Orbanovi je "karne opatrenie" Bruselu na Madarov za to ze volili tak ako volili. Absurdne, rozpravat o demokracii ale zaroven trestat stat za demokraticky vysledok volieb.
A zaroven vidno ze EU ako ju pozname sa zrejme cochvila rozpadne. Madari tahaju svoju opatrnu prorusku liniu, Poliaci tahaju svoju neopatrnu proamericku. Inflacia bude rast pretoze Europska centralna banka nemoze odolat pokuseniu tlacit dalsie peniaze.
Nemci vobec nie su radi se sa musia odstrihavat od lacnych a dostupnych ruskych energii. Scholz sa uz vyjadril ze si mysli ze "obdobie globalizacie, ked bolo vsetko lacne a dostupne sa blizi ku koncu" - pekne vyjadrene priznanie ze odteraz prichadza cas boja o energie a zdroje a Nemecko vie by v tomto velmi drsne a nemilosrdne.
Aku chcu v takejto situacii udrzat pokope celu EU a vsetky jej mechanizmy mi nie je jasne a zrejme sa to nepodari.

Norman

Scholz je ešte americká bábka.
Neviem si predstaviť mechanizmus, akým by Američania efektívne mohli Európe zabrániť sa od nich oslobodiť.
Európa je neslobodná len preto, že jej politici sú nesamostatné dementné handry.

Asi bude najjednoduchšia až jediná cesta cez rozbitie bruselského EU. Rozťať ten gordický uzol, ináč to už nepôjde.

nové