Ako sa revolúcie NEROBIA

Nedávno nám Norman priniesol zaujímavý článok Demonštrácie a vzbury. Zhrniem ho: Davy v uliciach revolúcie nerobia. Davy sú len nástroj. Nie je nič také ako samovoľná revolúcia.

Rovnaký scenár
Rovnaký scenár

Kto teda robí revolúcie? Čo treba na revolúciu?

  • 1. Najskôr musí mať dotyčnosť (tvorca) predstavu, víziu ako bude nová budúcnosť vyzerať.
  • 2. Treba zohnať spolupracovníkov, oboznámiť ich s predstavou (bod 2. odpadá ak pojem dotyčnosť z bodu 1. zastupuje nejakú sieťovú organizáciu)
  • 3. Potom treba zohnať zdroje [peniaze] (hotely, cesty, školenia, letáky, pódiá, aparatúra, pod-zaplatení novinári, policajti, štátna správa, reklama, grafik čosi stojí; samozrejme dá sa to robiť aj low-costovo, ale dnes "dotyčnosti" (väčšinou USA) nemajú už toľko času ako voľakedy, aj technika sa zmenila, vyvinula)
  • 4. Minúť zdroje [peniaze] (šíriť materiály a čakať kým ich spoločnosť vstrebe - v revolúcii musíš najskôr zaútočiť na vládnuce a mocenské špičky)
  • 5. Davy v uliciach (čas keď nastupuje "mob")

 

Poďme si zaplávať vo vodách minulosti a rozoberme si rok 1789. Rok, o ktorom nás učia, že je rokom začiatku francúzskej revolúcie. Je to klamstvo, polopravda. Rok 1789 bol iba začiatok bodu 5.

Čo nasledovalo pred tým? Kedy skutočne revolúcia začala?

Nazrime čo si do hláv vtĺkajú maturanti: Osvietenstvo - maturitná otázka

...

Denis Diderot (1713-1784) sa stal autorom 28-dielnej Encyklopédie (1751-1772), ktorá obsahovala najnovšie poznatky a pokrokové myšlienky a pomáhala šíriť idey osvietenstva vo Francúzsku i v ostatnej Európe.

Osvietenský postoj

Jednotný osvietenský postoj neexistoval. Po r. 1750 sa však vytvoril všeobecný osvietenský postoj, symbolizovaný Encyklopédiou...

Krásny slovenský jazyk

Osvietenectvo by sme mohli označiť aj ako Ilumináctvo (Ilumináti). Jeto to isté. Kde sú tie časy, keď sa anglické frázy prekladali do krásnej slovenčiny, keď sa s nich robili slová so slovenským koreňom (svetlo a nie iluminejšn). Takto vzniká v jazyku, v pojmoch, a hlavne v hlave zmätok (chaos).

Ivicinka má na mysli túto "Enciklópédiu", ktorá prvý krát vyšla v roku 1751. Z dnešného pohľadu je to klasická informačná zbraň. Zacitujme si z amerického materiálu čo to informačná zbraň je:

„... skoordinovanie a využitie všetkých prostriedkov, vrátane morálnych a fyzických (s výnimkou vojenských operácií regulárnej armády, ale s použitím ich psychologických výsledkov), s pomocou ktorých sa ničí vôľa nepriateľa k víťazstvu, podkopávajú sa jeho politické a ekonomické možnosti“

Diderotova encyklopédia bola jedna z prvých moderných psycho-informačných zbraní, ktorá za 40 rokov rozložila francúzske mocenské špičky. Tie následne nemali vôľu zastaviť tlupy (mob) v uliciach z roku 1789. Za touto revolúciou stála sieťová organizácia Slobodomurári.

V nedávnej buldozérovej revolúcie v Srbsku USA za zhruba 2 roky pôsobenia prostredníctvom techník neurolingvistického marketingu (nervovo-jazykového trhovania) vytvorili takúto náladu v spoločnosti:

...Kombinácia týchto dvoch metód pôsobenia vyústila do slov jedného z vysoko postavených hodnostárov srbskej vojnovej rozviedky: „Vedeli sme, kde sa tlačia agitačné materiály Odporu, odkiaľ a na aké účty prichádza financovanie opozície, ale nepovažovali sme za potrebné čokoľvek podnikať, keďže národ dospel ku konsenzu, že Slobo má odísť“.

Toľko k "revolučným" davom na Gorile, v Ukrajine, Thajsku, Taliansku, Anglicku, Singapúre,...

Milan S.
  dobry den pan Norman, chcel by som sa Vas opytat, co si myslite o panovi menom Rudolf Vasky, ktory planuje na Slovensku vykonat revoluciu. Dakujem. Posielam link na 2 z jeho desiatok videi.. Reportáž z protestu slobodných občanov v Bratislave 18.11.2013 http://www.youtube.com/watch?v=72t92X-PFjw     NECH ŽIJE FICO - ALE NIE DLHO! 1.Máj 2013 http://www.youtube.com/watch?v=YFvUukjfFjo    
MIlan S.
este dodam, aby ste jeho videa videli v spravnom kontexte, ze jeho cielom je navratit pravny stav do roku 1989, vymazat dlhy a zacat odznova. (cize nie je za cssr ani komunizmus, ale za to aby sa stav vratil na zaciatok a potom sa vydat novym smerom) Oporu k tomuto kroku nasiel v istom paragrafe medzinarodnej konvencie pre genocidy a podla jeho nazoru na SVK je pachana ekonomicka genocida casti naroda, kedze ludia z biedy pachaju ekonomicke samovrazdy, nemozu si dovolit mat tolko deti ako by chceli, su tu potraty z ekonomickych dovodov a podobne. Za tychto podmienok, ako on tvrdi, nie je rezim pravoplatny a preto v sulade s medzinarodnym pravom sa situacia musi vratit do stavu pred zaciatkom toho rezimu, a dlhy ktore tento nezakonny rezim vykonal su tiez povazovane neplatne. Poprosim Vas o nazor. Dakujem pekne.
Norman
kto už nepozná jeho videa, že. Vaský je úprimný element, mnohé jeho názory sú objektívne správne (tie, čo ste napísal, že ten proces tu sa dá označiť ako genocída, že takmer všetko po roku 89 bolo zbabrané (pretože vtedajšia spoločnosť bola na smiech tým hyenám, čo sa do nej pustili -dodávam ja). Ale jeho návrhy sú zas nijaké, to je typická prvoplánová aktivita. Okrem toho, on osobne je disident, ktorý je už príliš dlho v psychologickom disente a jeho nervnosť svedčí o tom, že už to nezvláda. To som už videl a upozorňoval na také prípady, mnohokrát. To je asi zákonité opotrebenie, žiaľ. Akýkoľvek človek, ktorý má dávať rady, musí mať hlavne pevné nervy, a to on, obávam sa,  nemá. On preto nie je politik, ani disidentský, ako napríklad si dovolím menovať Huďa, Rostasa, Lichtnera, alebo Dobrovodský, Kotleba ... Vasky je umelec, on je výborný a úprimný formulovač názorov občana (vrátane tých nadávok.). Prirovnal by som ho ku Hlinovi, aj keď majú samozrejme rôzne názory, a Hlina je ešte k tomu neporovnatelne tupejší a menej zábavný - ale podobne by teda aj Vasky dokázal fungovať aj v parlamente, ako umelec. Vasky je dobrý provokatér, a viem, že mnohým ľuďom dávajú jeho videjká odvahu, nádej,  oslobodzujú ich, ale on osobne nie je zdroj takej tej reálnej politickej múdrosti (to ho neurážam, možno skôr naopak, slúži mu to ku cti, že tak nerozmýšla) A čo si o ňom myslíte vy? Alebo ľudia?
Milan S.
Myslim, ze rokmi pan Vasky uz uplne straca rozvaznost aj sudnost, cim zabranuje prijatiu viacerych jeho dobrych nazorov u sirokych mas. A Slovaci nie su revolucionari, su na to prilis makki. Jedini, co su schopni nasilia, ti psychopati, mafiani atd, su uz totiz vsetci na tej druhej strane a my ostatni, narod holubici, so silou paperia tazko premozeme kalasnikov.Slovensku pomoze len zazrak.
Norman
To neustále sa kontrolovanie, či som náhodou čo len nechtiac niekomu nespravil krivdu. Ale postupne, ako budú zatrpknutejší, budú aj tvrdší a menej ohľaduplní.
slaven1

Presný citát Vaského o genocíde je tu.

Vaský nestratil súdnosť, to len ty si (my sme) na úrovni 15, a on je svojim myslením a chápaním už na úrobni 72 :-)

Norman
Môže to byť aj naopak. Osvietenstvo skončilo spolu s Francúzskou revolúciou. Potom ho už nik nespomína, potom zostala len  industriálna doba s otrockou prácou v továrňach ... mierne zakrytá vulgarizáciou zvanou romantizmus, a kolaborantom osladená malomeštiackym "blahobytom". Klasika zanikla s Francúzskou revolúciou a keď ju v 19. storočí Nemci priviedli znova k životu svojimi akadémiami, svojou renesanciou klasicizmu, tak sa stali predmetom nenávisti všetkých zakomplexovaných  Západných spoločností - čo skončilo až ich vojenským zničením v roku 1945. Tak dopadli dve krajiny, kde naozaj žila silná racionálna sila - Francúzsko a Nemecko. Možno je to teda taký humbug.  Tí tajní Ilumináti, ktorých ale každý pozná, naznačujú, že osvietenectvo je zlé. Ale bola tu ruská revolúcia 1917 kvôli osvietenectvu? Čo sa týka Encyklopédie - tú ťažko považovať za informačnú vojnu. Možno niektoré veci niektorých encyklopedistov.  
slaven1

Neboj nič, Nemcom z ducha Schillera ešte zostalo dosť. Len tak hocičo ho nezničí. Ostatne budeme to môcť sledovať už čoskoro, keď sa v Európe rozpúta boj proti zlu (TTIP). Hlavný ťah na bránu pôjde z Nemecka.

 

 

Osvietenstvo skončilo spolu s Francúzskou revolúciou. Potom ho už nik nespomína, potom zostala len  industriálna doba s otrockou prácou v továrňach ... mierne zakrytá vulgarizáciou zvanou romantizmus, a kolaborantom osladená malomeštiackym "blahobytom".

Vo wiki je pojem osvietenstvo preložený ako Enlightenment, takže asi pôjde o niečo iné ako píšem v článku.

Norman
To vieš že len tak ľahhko nezničia genetický aj kultúrny potenciál, ktorý v kontinentálnej Európe stále žije. O tom to je. To je ten historický proces, ktorý posledných 300 ba až 500 rokov prebieha, rodí sa.   PS. Ešte chcem dodať, že tak ako v Nemecku sa podarilo zničit reformný proces len najväčšou vojnou v dejinách, tak aj Francúzsko, napriek aj rozporuplným krvipreliatiam priamo za Revolúcie,  bolo stále po Revolúcii prisilné, takže bolo zničené až medzinárodnou intervenciou. Samozrejme, dnes sa všetci učia, že na príčine bol len Napoleon a Hitler, dvaja zlí ujovia. V školách učia výklad dejín na úrovni rozprávky pre malé deti.   PPS Schillerov duch - áno, videl som ten vtip Fursova v tom  jednom videu, keď prednášal v tom Schilelrovom inštitúte, že ten Schillerov duch angličania  nezlomili. Na Fursovovi je dobré, že je verejne akceptovaný, že má oficiálne postavenie a vplyv, ale jeho veci sú vhodné hlavne pre Rusov, ktorí este mnohé veci nepoznajú a majú svoje problémy s postojmi. My sme niekde inde. Dobré je na ňom, že je analytik historie, ale tú svoju akademičnosť a suchopárnosť, "byrokratiskosť", nepopre. To, čo hovorí on, je všeobecne známe na alternatívnych aj neakternatívnych weboch. Ale určite nie je ten najhorší príklad z Ruských obkecávačov.
Prasiatko
Tu je fakt zaujímvé a zábavné čítanie: :) :D http://www.czechfreepress.cz/evropa/oleg-carev-byli-jsme-krok-od-obcansk...
Náhodný okoloidúci
Jedna vec je "revolúciu" odvrátiť, druhá vec je zabrániť jej opakovaniu. Zvlášť ak to vlastne ani nie je revolúcia, ale zo západného zahraničia riadený puč. A západné zahraničie má na koloniálne vojny,  prevraty a iné hlúposti vždy dosť peňazí.
slaven1
Peniaze už dlho mať nebudú (kresliť si ich budú iba pre seba). Dobré video od Vaského:
Norman

Ináč, nič v zlom, bol dlho vonku, takže sa z neho stal vulgárny egocentrik - ale k takým ľuďom treba byť dobrý: je to aspoň najlepší komik v strednej Európe :)

Prečo si ho antificisti nezoberú namiesto Radičovej? Bol by lepší :-))

 

Až na konci na tie roxorové tyče ... je vidno aj na jeho príklade, že aj zo slušného človeka,  ak nemá takú tu zdravú duchovnú úroveň, robí frustrácia psychopata a morálne prasa.

 

slaven1

Toto je cepín - horolezecké kladivko na ľad - ktorým v auguste 1940 zabili Trockého:

Ľadorub ktorým zabili Trockého

Jeden z dôvodov (bude ich viac), prečo sa rozhodlo o zabití Trockého je, že v nastávajúcej vojne (Barbarosa) vedel veľa citlivých informácií o vedení Sovietskeho zväzu, ktoré by mohli padnúť do rúk protivníka.

Norman
Stalin nevedel nič presné o tom, aké plány majú jeho oponenti - ale dobre vedel, aké má sám plány, že. Nešlo o inromácie - Trockij už dávno vykrámil všetko, čo o Rusku vedel. Išlo o to, že Trockij bol stále vodcom komunistov-trockistov na Západe.  Predstav si to - okupuješ Paríž a tam nie aby si prevzal bolševistické podhubie - ešte začne proti tebe bojovať. Stalin chcel preto dopredu obmedziť moc západných bolšvikov, aby sa po okupácii Západnej Európy Moskvou, ktorú chystal, proletári ľahšie pridali na stalinistickú stranu.   Čo sa týka samej vraždy a kladiva - áno, občas sú také zásahy potrebné, v prípade Trockého boli určite na mieste, boli o 25 rokov oneskorené. Ale iba debil o zabíjaní rozpráva po webe, pretože tam beha kopa ďalších debilov, ktorí ho zaručene pochopia ešte horšie, ako to myslel. Hovorím, je to možno úprimný človek, ten Vasky, aj to, že ničomu nerozumie by mu bolo možné odpustiť, ale žial, títo frustrovaní ľudia nenávidiaci už asi všetko a všetkých, s takou tou  zákernosťou ( ešte včera s tou olano partizánkou Mezeckou flirtoval, dnes ju nazýva "piča" ...) no neviem, táto emočná nevyrovnanosť až záchvaty nenávisti sú jasným príznakom naozajstnej choroby. No, ale takých je veľa, Vasky aspoň o tom takpovediac sebakriticky nakrúca filmy.)

nové