Ako sa stále boja Roberta Fica

Po Róbertovi Ficovi stále idú. Sledujú, kde spáva a konšpirujú nezmysly o tom, komu patrí dom či hotel, v ktorom sa zdrží. Dá sa povedať, že poštvali celé prestitútske stádo a tak sa môžeme pozrieť, ako také niečo vyzerá. Aj keď to nie je prvý raz, čo sú takí nadržaní.

Dobrý príklad je článok v Smetisku od Zuzy Kepplovej. Musím na začiatku povedať, že sa naozaj dištancujem od dotýkania takých osôb, naozaj je táto frustrovaná a nenávistná persóna s odutou gambou pod úroveň našich myšlienok. Ale jej výpotky nesú informáciu o tom, čo si atlantická svoloč želá, takže nasadiť rúšku alebo masku, gumenné rukavice a ideme na to.

V článku Robo Fico: majster neporiadok je cielová osoba prirovnaná k rockerovi - Kepplová zrejme považuje svojich čitateľov za idiotov, ktorí potrebujú takéto primitívne prirovnania. Tu jej ale dávame ešte za pravdu - ona ich najlepšie pozná, takže volí ich úroveň. 

Jadro a odhalenie mokrých snov atlantických korporácií nesie hneď táto veta:

Fico dopraje starému Smeru úprimný rebranding. Sociálnu demokraciu – teda ľavicu pre slniečkarov – nech si berie Pellegrini. On na čelo pretlačí Ľuboša Blahu.

V tomto je skryté to, čo si ľudia, nenávidiaci Slovensko, úprimne želajú - aby si Pellegrini zobral ídeu sociálnej demokracie, a aby sa táto stratila na nejaké desaťročia v politickom prepadlisku.  Buď stratená vnútri Pellegriniho strany, alebo ešte lepšia, zničená spolu s ním. Pretože Pellegriny je ťahaný medovými motúzkami do zatratenia. Nik z jeho nových kámošov mu nechystá nič dobré. 

Jestvuje síce možnosť, že Pelle bude prevychovaný na poskoka, nový ksicht "liberálov" u nás - ale ja si to nemyslím. To nie je parketa Pellegriniho, bol by tam málo výkonný a predsa len príliš vzdorovitý. Akonáhle by tú zradu dokonal, stal by sa aj pre terajších svojich voličov nezaujímavý, odporný. Preto je rola, ktorú chystajú pellegrinimu jednoznačne tá klasická - odtrhnúčť sa, podraziť svoju alma mater a ... neger vykonal svoju čiernu robotu, neger zdochne.

Samozrejme, myslím obrazne, druhého Kuciaka nepotrebujú.

A o čom snívajú ďalej tí, čo Keplovú riadia? 

"(Fico) naďalej bude srdnato presviedčať agronazi mládež a ich sklamaných rodičov, že u fašistov len zablúdili. Že v skutočnosti potrebujú neslušnú ľavicu".

Atlantisti snívajú, že sa zotročená časť národa bude (politicky) mlátiť medzi sebou, dúfajú v boje a preťahovačky hlasov medzi "pravicou" a "ľavicou". Počujete to? Znová ta stará známa pesnička vrhajúca ubitých do seba navzájom.

A s tou predstavou Kepplová vlastne aj skončila. Už len pridala túžbu, aby sa Fico zradikalizoval podľa Blahových tónov a vraj tak to je (pre ňu a jej pánov?) najlepšie.

Smetiarska Zuza sa ale mýli. Keby rovno zajtra Fico zmizol, a spolu s ním aj celý Smer, zostávajú tu občania. Tí síce sú politicky klamaní a zvádzaní, a vedome nevedia ani to, kde je sever - ale ich konkrétne životné záujmy nepustia a tak oni už dnes cítia veľmi bolestivo a presne, čo je ich zlo a čo dobro. Zvlášť v situáciach, keď prichádzajú o zamestnania, keď stúpajú ceny, keď sa celý ten ekonomistický výmysel o večnom blahobyte rozpadá ako hajzel z kariet. Bežní, tzv. pracujúci ľudia, sa nechajú relatívne ľahko klamať - ale len po určitú mieru. Potom to proste už nejde, pod zem sami dobrovoľne nepôjdu.

Rôzne sociálne revolúcie už boli a skončili skoro vždy zle. Ale nie úplne vždy. Ak veríme v pokrok, teda v progres, ako ho volajú rôzni bebľaví a zubatí chmuľkovia,  teda ak veíme v pokrok, dá sa to zlepšiť. Keď sa národ neotravuje rôznym chaldejským jedom, jeho imunita funguje, jeho magnetická sféra je dostatočne silná a on to môže dokázať. Postupne, alebo prudšie, ako to príde do rany. Národ má len dve cesty - zviesť boj slabo a zle, alebo ho vykonať dobre a vyhrať.

Ak nie, tak tento národ zahynie spolu so svojím parazitom.

 

 

 
Autor: 
forma: 
Roland Edvardsen

Ale presstitúti dnes nemajú dôvod báť sa Fica, keďže je mocensky odstavený a je maximálne nepravdepodobné, že by sa niekedy vrátil do stavu pred Kuciaka. A skôr mi to príde, že takýmito textami mu už skôr pomáhajú. Ak by rozmýšľali, tak by ho ignorovali a nemobilizovali takto jeho zostávajúcich priaznivcov.

Dôvod prečo zase okolo neho hysterčia je jednak ten, že takými textami (a "novými kauzami") chcú odvrátiť pozornosť od niečoho (napr. prešľapov Matelka a jeho vlády) a zároveň potrebujú stále udržiavať oheň okolo démonizácie Fica (aby sa náhodou nepovedalo). Je to aj otázka obyčajného zvyku a osobnej posadnutosti/choroby ľudí ako Kepplová, Tódová. Starého psa novým kúskom nenaučíš, oni iné asi ani veľmi nevedia, než dookola sa posadnuto vŕtať v tom istom (Fico, Kotleba, náckovia...)

A druhý, podstatnejší, je obyčajný sadizmus a túžba po nejakej odplate. Skrátka ho chcú normálne uštvať. Jeho zdravotné a iné problémy sú známe, a im to spôsobuje rozkoš vidieť ho na kolenách. Úplne vážne si myslím, že ľudia ako Tódová si predstavujú to, ako ho porazí, chceli by, aby dopadol ako Paška alebo ako Bartošová (a ktorej presstitút Novotný otvorene hovoril, že pracuje na jej zabití). Je to otázka ich animálnosti, ich osobnostnej psychopatie.

Norman

V detaile rozpísané na jednotlivých prestitútov je to (aj) to, čo si napísal. Aj zvyk ich zaoberania sa znova a znova Ficom, aj ich osobný sadizmus, to veľmi výrazne.

Ale stále sa im Pelle ešte neoddelil a toto je model, ako si to predstavujú na konci, aby sa oddelil a následne buď skolaboval, alebo sa hodil prosiac o zem. Ono je to spojené, osobná neflexibilita a posadnutosť prestitútov a ich politické úlohy. Talmudisti sú sadisti aj na tej politickej úrovni a nepriateľa chcú roztrhať a zničiť úplne, ak to niekto ešte nevie či neverí.

Roland Edvardsen

No, Pellegrini sa oddelil práveže už dávno. On mal už odísť minulý rok, preto aj oligarchovia cez Druckera vyrobili Dobrú voľbu. Ak by to spravil pred rokom, mal by Fico vo voľbách 9-10%, Pellegrini asi tiež tak nejako (možno o niečo viac, ťažko povedať). Cez leto sa stalo to, že na oboch pritlačili oligarchovia, aby do volieb dohrali tú partiu spoločne s kompromisom (Pelle ako líder, čo Fico nechcel a Fico ako predseda, čo Pellegrini nechcel, on už v tom čase mal jasnú ambíciu byť predseda - alebo odísť a vytvoriť niečo vlastné). Po voľbách Fico dobre vedel, že Smer sa roztrhne, že niet inej cesty - a asi mu to už bolo aj jedno, ktovie. Aj hentá ponuka na predsedu bola už len fraška do médií a pre voličov, aby sa akože nepovedalo.

Stále som si neni istý aká hra sa tu presne hrá. Je tu teória, že oligarchia či globo mafia považuje Matelka za príliš nestabilného a nebezpečného aj pre nich, a preto ho chcú teraz odstaviť vyrobením a pretlačením Pellegriniho (keďže investovať do lúzrov typu Biháriová, Kiska, Remišová a pod. už nemá zmysel a je to vopred určené na neúspech). Aj toto prichádza do úvahy, hoci aj tu sú diery, ktoré mi nesedia. Podobne aj teória, že Fico s Pellegrinim sú dohodnutí (len medzi sebou, ostatní straníci to nevedia a preto nechápu) na riadenom rozpade, aby Smer získal do budúcna koaličného partnera (ktorý by mal potenciál dnes vysať kollárovcov a liberálne strany) - ale akosi pochybujem, že by už dnes bol Fico taký prešpekulovaný. Práve preto, že posledné 4 roky vo všetkom len prehráva a nič sa mu nedarí, inklinujem k tomu, že on už veci pod kontrolou nemá - a zdá sa, že ani samého seba.

Norman

Pozri, určite sa zas nebudeme chytať za slovíčko - všetci vieme, ako to bolo a v akom stave to je. Oddeloval sa, neoddelil sa, oddelil sa, ale ešte nemá ani stranu a celý proces skončí až vtedy, keď bude Pelle buď zničený, alebo zotročený (ako už bolo spomínané).

Hra sa niekedy nehrá žiadna. pripomínam, že aj teraz najpodstatnejšia hypotéza tá, že globálne sily strácajú silu respektíve jednotu, pretože proste ich pyramídová hra nefunguje - a tak sa dejú aj na Slovensku veci, ktoré nemajú racio globálneho riadenia.
Tak, ako ani Fico nie je s Pellem dohodnutý (to presahuje ich autoritu, silu, aby to takto manipulovali), ani ani atlantisti už nemajú zdroje, aby to tu mali všetko pod palcom. Beblavý zub vyhorel vo voľbách, KDH išla zas do pekla, titanic má trhliny.

Ale k Ficovi - on nemusí byť prešpekulovaný. Práve preto, že sa veci zjednodušujú a on je tlačený znova k jednoduchej robotníckej triede, tak sa mu to zľahčuje. Samozrejme, volič chce skúšať nové veci, tak Smer a Fico už nebude nikdy taká hviezda, ako bol, to je proste nemožné. To je proste ako s mladosťou, dvakrát nevstúpiš do tej istej rieky - ale tie kecy prostitútov, že to Fico nejako špeciálne kurví či že smeruje do zlého konca - to je proste len detinské očierňovanie. Ja samozrejme neviem, v akom je zdravotnom stave a ako to dá v budúcnosti, ale tiež tie reči o alkohole či podobne, to sú v týchto končinách podobné reči, ako o Kramárovi strkajúcom prst do zadku tej pornomodelky. Tu predsa pije polovica ľudí na výslní a druhá šňupe koks a tretia polovica žere tabletky :) Také veci vo svete nikomu nevadia a málokoho naozaj položili. Verím, že Fico má dodrbané srdce prestitútmi a športom, ale či ho to naozaj ovplyvňuje, kto vie, to sú skôr zbožné želanie talmudo sadistov.

Roland Edvardsen

Ťažko charakterizovať dlhodobé prehry v rôznych voľbách, neúspešné pokusy o úteky (prezident, ústavný sudca), odchod viacerých známejších tvári (vrátane terajšieho rozpadu) či celkovo aj zúženie členskej základne, inak než smerovaním ku dnu. A ja chápem, že presstitúti sa v tom vyžívajú, ale to nič nemení na tom, že Ficovi sa objektívne nedarí. Ak by mu to bolo jedno, bol by s tým zmierený a tešil sa z toho, že má teraz možnosť vybudovať síce menšiu, ale čisto ľavicovú stranu, kde sa nemusia robiť kompromisy, bolo by to iné. Ale ja osobne skôr vidím, že ho tá situácia trápi a že to chcel inak (byť stále rešpektovaným premiérom akceptovaným EU), nie teraz robiť politiku v štýle Harabina a Kotlebu. Je to proste moje pozorovanie.
Pozri sa, ja tu nemienim nikoho o ničom presviedčať. Na Ficovi už dlhšie vidno, že má zdravotné ťažkosti a je často PN. Preto ho vlastne už dlhšiu dobu ani nie je veľmi vidieť, je často niekde zalezený. A také niečo ho určite musí ovplyvňovať v celkovom fungovaní.

Norman

Problém je v tom, o čom hovoríme. Ty viac o prípadných perspektívach Fica, ja viac o tom, že súčasný proces "prehier" Fica je úplne normálny proces, žiadne hrozivé lúzerstvo, ako by to radi vykreslili prestitúti.

Už som to tu raz spomínal, to trápne porovnávanie, že "dopadne ako Mečiar". No ako asi dopadol Mečiar tak hrozne? No prišiel o funkciu, ale nemôže tam byť večne. No prirodzene že sa politici odchodu bránia a nechcú - ale by ma zaujímalo, ako asi majú odíšť? Akože dopredu a samostatne?
Mečiarov prípad nakoniec ukazuje, že odišiel akosi predčasne. Neskôr pocítil, že by politiku ešte mohol robiť - ale to už bolo naozaj prineskoro a už to nešlo - a pochopil to.

Ja to píšem so zámerom a radou, aby Fico neodchádzal a že podľa mňa, aj ako pasívny a opozičný politik, stále môže výrazne pôsobiť. Aj keď je kus pravdy na samoúčelnom sadizme prestitútov, čo si uviedol, je podstatná pravda to, že sa Fica stále boja.
A majú dôvod.

Roland Edvardsen

No, Mečiar práveže dopadol o dosť lepšie ako Fico. Nezabúdaj, že on odchádzal z politiky ako predseda vládnej strany, nie opozičnej. Dokonca aj dzurindovci a podobní uvažovali, či by ho nezobrali do vlády. Mečiar ten politický záver dožil viac menej kľudne, kým Fico sa tu trápi.

Nevidím racionálny dôvod, prečo by sa mali dnes presstitúti Fica báť. V tomto sa nezhodneme. To, že je unavený a nechce sa mu napokon sám priznáva. Súhlasím teda s tým, že pre svoje vlastné dobro mal odísť skôr. A Smer by možno mohol pretrvať dlhšie, ak by Fico odišiel skôr a uskutočnil sa riadený prechod moci, ako sa to inak aj pôvodne plánovalo (v r. 2014 na Kaliňáka, v r. 2018 na Pellegriniho. Ako o možných nástupcoch sa v minulosti hovorilo aj o Maďaričovi a Kažimírovi - no, to by asi nebol dobrý výber, to uznám). Ale zas až taká škoda Smeru nebude. Myslím, že by tá strana už mala byť nahradená inou štátotvornou stranou, nie tou Pellegriniho sociálnou demokraciou, ale nejakým pro-národným centrizmom. Ja hentú cestu marxizmu, ktorú začali raziť Blaha s Ficom považujem za blbosť a smiešnosť.

Norman

nemá zmysel sa dohadovať, ako mal či odišiel z politiky napríklad Mečiar. Ale to, že je Mečiar v médiach prezentovaný ako zlé dopadnutie politika, to je evidentné. Ja práve hovorím, že ani Mečiar neodišiel tak zle, ako to opisujú - a ty ma tu presviedčaš o tom istom. Ale poprieť to, že je Mečiar v médiach etalónom zlého dopadu, to nejde.

Ale k podstate (článku).
Ty nevidíš dôvod, prečo by sa mali báť, ale práve v tom to je: sa snažím pripomenúť, že jestvuje dosť dôvodov, prečo by sa ho mali báť, a to nielen prestitúti (tí to len prejavujú), ale aj politikum za nimi. A že ich strach vidno - nie je to len antifico zotrvačnosť. Dokonca je v článku azda jasne napísané, že ak aj osobne Fica by nebolo, alebo ani Smeru, aj tak sa oprávnene budú báť spoločenskej sily, ktorá je za týmto fenoménom.

Slovník marxizmu používa iba Blaha a tým robí dosť medvediu službu svojmu okoliu. Ale princíp akejkoľvek analýzy je v tom, že sa nájdu pod povrchom reálne sily. A degenerácia korporácií je práve jedna z tých základných spoločenských problémov súčasného sveta. To nie je marxizmus, to je proste fakt, ktorý sa politické filozofie (a marxizmus je iba jedna z nich) pokúšajú spracovať a nájsť východisko. Samozrejme, ideológie moci sa to pokúšajú poprieť a napríklad tvrdiť, že mechanizmus je ok, a problém je len v ľuďoch, v politikoch, alebo podobne.
Čo sa týka "blbosti a smiešnosti" - ja sa nikoho, ani teba, nesnažím nahovoriť, aby si ich volil alebo s nimi sympatizoval či inak ich ppodporoval. Nepovažujem za zaujímavé osobné náhodné politické postoje, ale čo najviac objektívne fakty. Dobre, podľa teba je Smer a vôbec sociálna demokracia nepodstatný fenomén na scéne, ale to je presne len obraz prestitútskej propagandy.

nové texty