Amerika vyhlásila vojnu Európe

Keď Cortéz so svojou výpravou priplával do Ameriky, aby dobyl a zničil tamojšiu Aztécku ríšu, ako prvé spálil svoje lode. Aby nik z jeho ľudí nemohol myslieť na návrat. Nemožnosť inej cesty je výrazná motivácia.
Niečo podobné sa stalo 27. septembra (2022), keď pri dánskych brehoch v hĺbke okolo sto metrov niekto odpáli obe dve rúry plynovodov Nord Stream 1 a 2, spájajúcich Rusko a Nemecko. Tým sa zničilo akékoľvek seriózne zásobovanie Nemecka a Európy plynom z Ruska.

1. Motív na toto mala len a len proamerická strana. Plynovody boli jadrom sporu trojuholníka USA, Nemecko, Rusko. Nemecko a Rusko boli za plynovody, USA proti. (Ukrajina či Poľsko sú len politickí vazali USA a v tomto modeli sú zahrnutí - totožní s USA)
Rusko nemá motív zničiť plynovod, ktorý sami financovali, ktorý im má prinášať bonus v budúcnosti, a ktorý môžu sami kedykoľvek odstaviť.
Rusko by malo motív len v zmysle "false flag", že to spraví a zhodí na Američanov. To je ale málo pravdepodobné, pretože na takú operáciu treba spoluprácu médií, je to vysoko rizikové a málo by to Rusom prinieslo. Toto nie je metóda, ktorú by oni ovládali.

2. Prostriedky na vykonanie takejto akcie majú hlavne USA. Američania a NATO rozhodujú o tomto priestore, oni sa tam pohybujú a pohybovali na vojenskom cvičení aj minulý mesiac. USA, alebo ich tesní spojenci z NATO - Poľsko a podobní dobrodruhovia.
Rusko má tiež ponorkový potenciál, ale je zvlášť v plytkom Baltiku sledované prostriedkami, ktorých dokonalosť stále stúpa. Baltik je pre Rusov dostupný, ale je to pre nich ako rozsvietené námestie, kde nemôžu robiť nič bez toho, aby to každý vedel.

Z toho vyplýva, že motív a prostriedky mali len a len USA. Oni podpálili Európe jej lode, ktoré ju spájali so starým svetom, aby si udržali jej podporu, aby bola v stave bezmocnosti. Ale to neboli americké lode, v skutočnosti teda vykonali niečo úplne iné - vyhlásili Európe vojnu.

Logika stupňovania konfliktu 

1. Ukrajina vyzbrojená až po zuby americkými delami urobila úspešný výpad v Charkovskej oblasti.

2. Rusi ako reakciu usporiadali v oblastiach Donbasu a okolia referendum o pričlenení a pričlenia tieto k Rusko - podľa vzoru Kosovo, a prehlásia tieto oblasti za Rusko.

3. Američania ako reakciu rozbili nenávidené plynovody Nord Stream. Dali tým najavo svoje odhodlanie ísť ďalej. Zároveň tým ale vyhlásili vojnu Európe - pretože Nord Stream bola jedna zo základných pupočných šnúr Európy. Bez nej bude zle.

Vojna Ukrajina-Donbas najprv prerástla na vojnu Ukrajinu-Rusko, potom na vojnu USA-Rusko a vojnu Európa-Rusko, teraz pribudla vojna USA-Európa. Je to teda naozaj svetový konflikt svojím rozsahom, a aj keď zatiaľ v mnohých apsektoch "iba ekonomický", zrejme onedlho aj plnohodnotný svojimi prostriedkami.

Vily na kopcoch

V európskych mestách je zvykom, že na kopčekoch okolo mesta sídlia na kopčekoch súkromné domy a vily bohatých. Sú tam v určitej izolácii od davov, ktoré žijú v sídliskách. Ak sa dejú nejaké protesty nespokojných, prebiehajú ritualizovanou formou v centrách. Ľudia prídu, zanadávajú si a tým sa to skončí - tak sa vyvinula do dokonalej sformalizovanej formy soft hypnotická moc. Mocní sú spokojní.
Ale tento rituál funguje len dovtedy, kým spoločnosť má kam ustúpiť a uspokojí sa s rituálom. Keď už nemá kam ustúpiť, berie ostré veci a ide do kopčekov. Ide tam radšej ako do štátnych inštitúcií - pretože tie sú strážené. Vilky na kopcoch nie, tie sú nechránené. Štát nemá až toľko vojensko-policajnej sily, ako by chcel pôsobiť.

Je otázne, dokedy budú obyvatelia viliek takto riskovať vlastné životy za záujmy mocných, a to dokonca nielen za záujmy lokálnych mocných, ale za najmocnejších za oceánom. A dokedy to bude robiť samotná polícia?

Amerika fakticky oficiálne vyhlásila vojnu Európe, a tak stredné vrstvy v Európe už nemôžu kopať za nich. Väčšina to ešte nechápe, ešte veria vo svojho "konzumného boha" - ale ich bezmocnosť pred faktami už nemôže byť ďaleko.

Pretože Američania chcú, aby Európa trpela. A už to prestali skrývať.

0
slaven1

Amerika vyhlásila vojnu Európe už v 2014, v prvej fáze vojny na Ukrajine. Len si to sýta a spokojná Európa nevšimla. Našťastie ľudia s nadhľadom si to všimli už vtedy. Ich materiály sú stále online. #chelemendik

http://nadhlad.com/comment/44041#comment-44041

sandro

a bude pokracovat, nakolko sa uz da povedat, ze republikani utrpeli totalne fiasko. V klucovej Pensylvanii uz tradicne obstrukcie - nie su tam k dispozicii uz volebne listky.

sandro

Pens este raz - ako priklad toho, kde sa nasa civilizacia posunula: https://www.youtube.com/watch?v=ZpjJiOiIo8s
Toto mi dnes poslal kamarat, neveriacky som cumel. Jednoducho neverim, ze toto skutocne 2.6 mil. obyvatelstva Pensylvanie volilo. To jednoducho nie je mozne a sam ten clovek je zijucim dokazom defraudacie uz 2.volieb v poradi. Toto by neuspelo ani na Slovensku.
Odporucam dat si to cele.

Norman

som si to pozrel, momentálne po miesto kde sa spomína, že je to "stroke victim" - teda človek po mŕtvici, čiže objektívne a dokázateľne postihnutý dement. Je to veľký príklad degenerácie spoločnosti amerického typu.

A povedal by som tak:
Tento ale nie je v podstate výnimka, tento je štandardne vymletý a od ostatného priemeru sa líši len tým, že nedokáže ani hádzať frázy, ani čítať z čítačky. Je to odhalenie hnisu pod mejkapom "demokracie".

buko

Hi, good night everybody" - Fetterman zacal svoju klucovu predvolebnu debatu tym ze poslal vsetkych spat do postele :)

ti pricetnejsi americania uz z toho maju cierny humor ze obcania si zvolili mrtvolu do senatu - pretoze ten clovek s polomrtvym mozgom by naozaj mal odpocivat na dlhodobej terapii a nie viest stat USA v Senate v takychto tazkych casoch.

Je to krasna ukazka dvoch veci - obrovskej moci penazi a medii a tribalizmu.

Tribalizmus (kmenova prislusnost) je znakom ze spolocnost uz nepremysla, ze uz je jedno aku politiku kandidat predstavi (nepredstavil ziadnu) - dolezite je ze je cely modry a ze patri do toho spravneho modreho kmena.

Cerveny kmen je zly a modry kmen je dobry. Toto je primitivizacia a parodia na demokraciu, ktorou sa US spolocnost hrdi.

O moci penazi a medii ani netreba hovorit, vsetci to pozname, vsetci to vidime.

U nas zatial polmozog Krcmery vysetruje bose syrske deticky (teda to jedno, ktore v tabore nasli a rychlo ho vyzuli aby na fotke vyzeralo este biednejsie) pretoze my nemame inych lekarov na starostlivost, iba tlsteho prepoteneho odbornika na tropicke choroby.

Norman

media (peniaze) a tribalizmus.
Presne tie dve veci.

Čo sa týka tej fotky: Nechtiac, ale lepší symbol situácie "Decko a pedo-úchyl" už ani nemohli spraviť.