Antisemitizmus v The Economist

V sobotu priniesol plátok The Economist článok o problémoch, ktoré sa stavajú do cesty pri americko-iránskych rokovaniach. Ako ilustračnú snímku k nim zverejnil karikatúru, ktorá zobrazovala Obamu a Ruhániho, ako sa snažia preklenúť ťažkosti a priepasť medzi nimi.

 

 obama ruhani

 

The Economist  je, ak sa nemýlim,  snobský konformný plátok a určite nechcel provokovať.

Napriek tomu však karikatúra spustila mnoho kritiky a agresívnych obvinení z antisemitizmu. Dôvod musíte hľadať takmer s lupou - áno, sú to tie dve šesťcípe hviezdičky na US znaku, ktorý má Obama priviazaný k nohe.

V rôznych časopisoch a portáloch táto drobnosť rozpútala židovskú hystériu o antisemitizme a The Economist hneď v pondelok karikatúru poslušne stiahol.

Hviezda na US kongresovom znaku vraj naznačovala, že americký kongres je ovládaný židmi. Bože, to je potom antisemitizmom aj slovo AIPAC, ba vlastne je antisemitizmom aj samotné slovo "žid". No, veď si to len povedzte pomaly a dôrazne - žid. Nie je to odvaha, to slovo kdekoľvek čo len spomenúť? Kedy ste ho naposledy povedali nahlas v spoločnosti?

Musím znova siahnuť k svojemu neustálemu porovnávaniu dnešného režimu s komunistickou totalitou, a je to jednoznačné:  komunisti určite neboli takí hysterickí a šibnutí, ako sú dnešní židia.

 

k téme aj tu

Autor: 
Neprihlásený
Dobrý koment z http://www.hlavnespravy.sk/bratislava-fvo-chce-pravne-zaruky-ze-v-projek... Manekýn financií v minulej Ficovej vláde pracoval do úmoru na tomto projekte megakasína. Vypracoval vtedy zákon, ktorý zvýhodňoval veľké kasína. SMER urobí všetko, aby bol tento projekt zrealizovaný a obávam sa, že teraz im to už nikto neprekazí. Vtedy sa žiaľ museli deliť so Slotom a Mečiarom. Uvedomte si, že potrebujú preprať černotu zo svojho súčasného bačovania a kasino je na to jedinečné. A podľa toho aká impotentná je súčasná opozícia vyhrajú aj najbližšie voľby a s takýmto kasínom si kúpia resp upracú každého poslanca a politika v SR.