Asociovaní neonacisti

V Bruseli eurobyrokrati nestihli vytrezvieť z osláv po podpise asociačnej dohody EÚ - Ukrajina, a už vylieza na verejnosť, s kým nás Európska komisia pobratala. Aby sme si zvykli, že v boji proti Rusku sa najlepšie osvedčili ukrajinskí neonacisti, mediálny výplach mozgov sa začal. Odštartoval ho idnes.cz, česká obdoba podkarpatskej smetiarne. "Batalión Azov. Bojovníci v tieni vlčej runy vytiahli do vojny o Donbas". Inými slovami, masakrovať partizánov a civilné obyvateľstvo.
 
V článku otvorene propagujúcom neonacizmus sa dozvedáme, že proti separatistom na východe Ukrajiny bojujú i dobrovoľnícke milície. Jednou z nich je batalión Azov, ktorý počas svojho krátkeho pôsobenia "dobyl" dôležitý prístav Mariupol. V jeho radoch sú priaznivci z radov krajnej pravice, ale aj veteráni ukrajinskej armády i nadšenci z Talianska či Nemecka. Domicil "nadšencov" sa iste len náhodou zhoduje s dvoma štátmi, ktorých nedávnu históriu silne okorenil fašizmus.
Batalión Azov, podporovaný ministrom vnútra Ukrajiny Arsenom Avakovom - po ktorom Ruská federácia vyhlásila medzinárodné pátranie pre ťažké zločiny - mal parádenmarš v centre Kyjeva, kde skladal prísahu. Takto opisuje nacistickú slávnosť český autor agitky Oldřich Mánert: Půvabné Ukrajinky dobrovolníky odjíždějící do boje s proruskými separatisty v Donbasu pevně objímaly a plakaly, holčičky jim na cestu rozdávaly čokolády a plyšáky. A muži v maskáčových uniformách a černých kuklách poté odpochodovali pod žlutou vlajkou s tzv. vlčím hákem, runovým symbolem, který v minulosti používala například jedna z tankových divizí SS.

Po tomto dojímavom obraze nasleduje kopanec do Ruska. Pro Rusy je existence praporu Azov jasným důkazem, že vlády v Kyjevě se chopili fašisté. Ruský šéf diplomacie Sergej Lavrov uvedl, že příslušníci praporu stojí za nedávným útokem na ruskou ambasádu v Kyjevě a že je financuje gubernátor Dněpropetrovské oblasti, oligarcha Ihor Kolomojskij. To by bylo značně pikantní už proto, že Kolomojskij je Žid. Ťažko povedať, čo pikantné vidí Mánert na tom, že žid Kolomijskyj, vlastník izraelského občianstva, podporuje neonacizmus a terorizovanie civilného obyvateľstva na etnickom princípe, ako keby bol gubernátorom v Šaár haNegev.
 
Stojí to za prečítanie v idnes.cz celé.
 
Budú mať Česi chvíľu mozgy riadne prekopŕcnuté, kým si zvyknú, že sú zlí neonacisti a dobrí neonacisti. A že dobrí sú tí neonacisti, ktorí s finančnou podporou od žida zabíjajú Rusov - a to s mlčanlivým súhlasom Bruselu a hlasnou podporou korporátnych médií.
 
My, samozrejme, vieme, že vznik dobrovoľníckych bataliónov z členov Pravého sektora (plus nejakých zahraničných psychopatov navnadených počítačovými hrami, ktoré si radi zapoľujú na civilov - ruských podľudí) je pre ministra vnútra Avakova jediná šanca, ako tých zmrdov ukontrolovať a prípadne postrieľať.
Dúfajme, že regulárna ukrajinská armáda bude mať dosť nábojov.
 
Autor: 
region: 
Náhodný okoloidúci

Posledný odstavec článku podporuje táto správička (až na to, že aj ukrajinská armáda bojuje na strane teroristov):

http://slovak.ruvr.ru/news/2014_06_29/Domobrana-Kyjev-sa-chce-zbavit-Pra...

Čo k tomu dodať? ATO, čiže "antiteroristická operácia" na JV Ukrajiny alebo už vlastne v DĽR a LĽR je pravá a nefalšovaná - domobrana tam naozaj bojuje proti teroristom z Pravého sektora a "Nacgvardii". Aj keď správne by mal tú háveď zneškodniť ten, kto ju stvoril a vypustil do sveta. To je však nereálne, tvorca hávede sa snaží jej množstvo zvýšiť.

s1
firstovka
firstovka

zaujimave, ze na rusov sa najviac ponasaju cesi. Ukrajinci sa podobaju poliakom.
Madarky maju najvacsie modre oci, este vacsie a modrejsie oci nez Polky

http://www.youtube.com/watch?v=OZqk0EvPEMc

Norman

Opäť raz si Západ chová hada na hrudi. Využívajúc zúfalcov a kriminálnikov, do biedy a beznádejnej situácie privedených Ukrajincov, tam chce vybudovať armádu proti Rusom. Dúfajúc, že tak urobí problémy Rusom a zároveň sa zbaví halíčskych primitívov.
Opäť raz východoslovanské národy ukazujú, že sa nechajú židom kúpiť za misu šošovice. Pretože darmo Rusi teraz budujú propagandu o "fašisme" na Ukrajine - Putin to správne povedal, že stále sú to Ukrainci, bratia Rusov.

Tento militarizmus, ktorý si tam prudko budujú Ukrajinci, ale aj Rusi, sa Západu môže ťažko vypomstiť. Toto zabíjanie, ktoré sa tam deje bez toho, aby Európa protestovala u pôvodcov svinstva, sa zajtra preniesie nie ku Moskve, ale do Európy (to som už povedal asi tisíckrát). Potom uvidíme, ako je tvrdá dnešná mládež :)

Norman

Postoj Čechov je ale typický. Tento národ si vždy historicky vybral zle. Vždy zaostával za dejinnými trendami a vždy z nevedomosti šťal proti vetru. Ako kurvička korouhvička sa neustále snažia vyhovieť vetrom mocných - ale vždy to urobia zle. Stratený národ.

slaven1

Ale jedna vec je, čo si vybrali "české" jetily typu Kokocáb a Švancerberg, druhá vec je čo si vybrali obyčajní Česi. Prečistia sa aj mozgy mládeže...

Povíkendoví výber z RUVR:

 

- Tančeky okolo Južného potoka pokračujú: Bulharský prezident Rosen Plevneliev plánuje rozpustiť parlament a vymenovať dočasnú vládu 6. augusta.

- Turecký prezident nebude kandidovať na druhé funkčné obdobie - naposledy som niečo podobné zachytil, keď v januári dobrovoľne odstúpil premiér Ukrajiny a ušiel do Viedne.

- Nový telefón nezachráni Merkelovú pred odpočúvaním - špeciálny čip, ktorý má ochrániť súkromie hovorov hlavy hlavnej európskej kolónie USA, oficiálne navrhli 8 hodín jazdy autom od riaditeľstva NSA :-) :-)

- Marine Le Penová vyzýva na zastavenie prisťahovalectva a to isté robí, svojským spôsobom, aj Kameron apelovaním na tradičný, britský rasizmus: Cameron: britský parlament je „príliš biely“

- Donecké spoločnosti Achmetova budú znárodnené.

- Na východe už vyhadzujú do vzduchu aj žel. mosty: V Charkovskej oblasti na Ukrajine vyhodili do povetria železničný most

 

- Zdravé, viac detné rodiny treba aj Slovensku: Dvojnásobná olympijská šampiónka Jelena Isinbajevová sa stala matkou.

Norman

Najviac ma zaujal Cameron. To je presne ono, niektorí to robia určite vedome, niektorí nevedome ... ale aj tí,čo to robia vedome, nevedia, že si podpilujú konár. Nahradzovanie oceľe blatom spôsobí, že namiesto ocelových stavieb budeme mať iba blatové, namiesto oceľových ľudí ľudí z blata.
Toto je prírodná zákon, to nie je otázka viery či neviery, to nie je otázka dobrej vôle. Ja som za, nech si afričania majú svoje hlinené chatrče a svoje hlinené krvavé ľudstvo, ale nám nech nechajú to naše.

Ad plodenie detí: je to chvályhodná výzva a kampaň, bez akejkoľvek irónie. Ale aj tu si treba zas treba pripomenúť: ak hráš podľa pravidiel nepriateľa, nikdy ho neprekonáš. Čiže - žiadna decentná biela žena neprekoná cigánsku chamajdu, ktorá vypusti každý rok živého dementa, ani sa pri tom nedá vyrušiť od slopania.
Ergo: buď kontrola pôrodnosti, spoločnosťou diktovaná kontrola ... na čo ale spoločnosť nemá dosť inteligencie, aby pochopila jej nevyhnutnosť, alebo ... akumulovanie problému, akumulovanie ... až dôjde k výbuchu.

Čech

Pokud jde o historický výběr, tak si češi a slováci nemají navzájem moc co vyčítat. Ale nechci tu začínat politickou diskuzi na téma čech vs slovák, mám slováky rád a řešit kdo z nás dočůrá dal vážně nehodlám.

S tím co jsi napsal by se celkem dalo i souhlasit, ale problém je, že ten zlý výběr dělají politici a ne celý národ. Dobrý příklad je rozdělení československa. Podle tehdejších průzkumů byla většina obyčejných čechů i slováků proti, ale to politiky nezajímalo. Co se Ukrajiny týká je situace obdobná. Je mi zle, když politik kterého jsem volil, jede do Kyjeva vyslovit podporu Fašistické vládě. Je mi zle z pokrytectví EU a USA. A věř tomu že takových je opravdu hodně. Jenže rozhodují "elity" a s tím se bohužel moc dělat nedá. Ani volby nic neřeší, protože když zvolíme pravici, tak polezeme do zadku USA a Rusko bude ten zlý agresor a když zvolíme levici, tak polezeme do zadku EU a zase bude špatné Rusko. Potom už zbývá jen volit extrémní L/P a v tom případě nebudeme lepší než nynější vláda v Kyjevě.

Norman

Možno nejde ani tak o vyčítanie, ani nie tak o morálku minulých činov. To je debata donekonečna. Ale ide skôr o budúcnosť. Aká je česká politika, postoje, aká môže byť česká politika, postoje?

Česko v minulosti stratilo svoju stredoeurópsku identitu. Odtrhnutie od Rakúska si kúpilo za kolaboráciu s cudzou REVOLUČNOU zlovoľnou mašinériou - USA. Potom sa zas zapredali Sovietskemu zvazu. Dnes sú zas na strane USA alebo jeho zatial neodtrhnutého klonu, Bruselu a majú ťažký komplex zo susedného stredoeurópana, Nemecka. Ako to chcú viesť do budúcnosti? Ako to môže ktokoľvek tam teraz viesť? Ako a kam?

Slovensko to má jednoduchšie. Do CSR ho zavliekli, potom kolaborovalo s Germánskom (jeho prvé a zatial jediné samostatné politické rozhodnuti) a potom zas nerozhodovalo o ničom. Slovensku nič nebráni, aby bolo tvrdo STREDOEUROPSKE. Nordicky stredoeurópske. Treba si uvedomiť, kto v strednej Európe nehrá za domácich. Je to hlavne Poľsko a Česko. To je ten rozdieľ.

Hovorím, nejde (len) o morálku minulosti, či o rozum, nejde o hlúposť národa, skôr o určitú smolu (teraz je ale ľahko vidieť, že sa takmer vždy vsadilo na zlú farbu). Možno to považovať za určitú pubertu národa.

Norman

Pojem "revolučná veľmoc", ak to niekomu nie je známe, myslím vo veľmi negatívnom, rozkladnom zmysle.
Evolúcia je pozitívna, ale revolúcia je smrť. USA viedli zámerné smrtiace revolúcie do celého sveta prakticky od svojho založenia. Je to ich základný kameň, je to vlastne priamo v ich ústave.

slaven1

↑ iba kľúčové slová.

A áno, tvrdo stredoeurópske. Aké je to, prosím ťa, nordicky stredoeurópske?
http://www.extraplus.sk/3349/-mat-stat-je-obrovska-hodnota-

Norman

Možno povedať aj: nordické A stredoeurópske.
Pretože stredoeurópske by nemuselo byť nordické, ale v konkrétnej geo forme je:) To je tým zdôraznené. Nie nejaký biedermeier:)
Takže je to komplet, aj keď sa často píše len to jedno slovo. Mimochodom, práve že je príliš zdhavé písať aj "stredouerópske", často sa namiesto toho používa len "európske". ) To je európsky fundament.
Celé je to predsa o definovaní podstatných termínov a reálnych hodnôt.

Ako si tu už čítal, princíp je nehladať rozpory v o východo-západnom smere, ale sústrediť sa na sever-južnú problematiku.

Ale ako vidíme, zas sa darí rozoštvávať tento západo-východný konflikt a už sa zas slovania zabíjajú navzájom. Čo o tom hovorí Fursov? Že tí jední nie sú slovania? Že to je boj s nacizmom? :-)

Norman

Hej, analógia s modernou spoločnosťou, hladiacou na politiku, na udalosti, nereagujúc takmer na nič.

Le Bleu

A toto bolo čo, náhoda, šťastie? Reflex? Varovanie, hra, vyšší zmysel pre humor? (Prípadne, málo pravdepodobné, ako hovoria amíci a mladíci, fejk?)