Aštonová je konšternovaná

Najskôr sa ozvala ministerka zahraničných vecí USA Hillary Clintonová. Podľa reprezentantky totalitného štátu, kde dve politické strany ovládané rovnakými korporáciami vytvárajú zdanie plurality, neboli voľby v Rusku "čisté". Prezident Ruskej federácie Dimitrij Medvedev jej odkázal, aby si neotierala pysk o vnútorné záležitosti samostatného štátu.

Potom bolo na najvyšších poschodiach západnej politiky chvíľu ticho. Katarína Aštonová - to je tá popolavá britská teta v Merkelovej tieni - zaspala a zakrákorila podľa nôt dodaných z Bieleho domu až 6. decembra 2011. Vraj je silne konšternovaná, lebo média boli zaujaté a tzv. nezávislí pozorovatelia harašení. A vraj dúfa, že počas marcových prezidentských volieb si Rusko zoberie z jej mentorovania ponaučenie a umožní Spojeným štátom americkým efektívnejšiu kontrolu volebného procesu. Pravdu povediac, Aštonovej konšternáciu skôr vyvoláva skutočnosť, že zoči-voči blížiacemu sa summitu EÚ-Rusko, na ktorom sa priamo stretne s Medvedevom a kde bude reč aj o energetických projektoch, ju USA nútia vydávať neférové protiruské stanoviská.


Na decembrové voľby v Rusku si US administratíva pripravila scenár odskúšaný na "arabskej jari". Hlavným bodom subverzie bola novembrová výmena veľvyslanca. Polodementného Beyerleho, ktorý sa sústreďoval na nadväzovanie družby so svojimi židochazarskými súkmeňovcami a za najdôležitejšiu úlohu svojej misie považoval vývoz židochazarskej spisby z Ruska do USA (kde sa väčšina nomádskych židochazarov po ich drang nach western sústreďuje), nahradil v novembri Michael McFoul. Profesionálny manipulátor z Freedom House a National Endowment for Democracy (pekné názvy týchto spoločenstiev nemajú s ich poslaním nič spoločné) je zároveň hovoriacou hlavou finančných korporácií, ktoré stále slintajú po Rusku. Na voľby sa s podporou McFoula pripravili administratívou Bieleho domu financované "mimovládne organizácie". Najhlasnejšie vrieskal Golos. Úžasný názov. Židoamerickým kreatívcom farebných revolúcií a politických ročných období už zjavne dochádza fantázia. Poslaním Golosu bolo vyvolávať počas volieb v Rusku chaos, vymýšľať si obvinenia a mohutne nimi zásobovať korporátne média. A tak sme mohli v uliciach Moskvy vidieť zopár stovák hlučných ľudí, ktorí typovo pripomínali Havla či Lesnú za mladých čias. Vykrikovať po uliciach je ich práca a USA im za ňu platia.


Rozdiel medzi "arabskými jarami" a ďalším americkým pokusom o destabilizáciu Ruska je však zásadný - o tom, kto vyrába v Rusku chaos a za čie peniaze, všetci dobre vedia. A tak bol najčerstvejší subverzívny pokus americkej administratívy  v Rusku smiešny a trápny. Z prostého dôvodu. K pár stovkám platených členov mimovládnych organizácií sa prakticky nikto spontánne nepridal.


Mimochodom, takéto bezostyšné brutálne miešanie sa do vnútorných záležitostí suverénneho štátu, a navyše počas volieb, má svoje meno. Nie, nie sú to priateľské úmysly. Je to vojna.


Čo sa Európy týka, počkáme si na výsledky summitu EÚ-RF. Ak sa o nich vôbec z korporátnych mediálnych splaškov, distribuovaných po Európe, niečo dozvieme.

Autor: 
idar

iní mútia vodu. Psychopatická posadnutosť Západu rýpať sa v cudzích veciach spojená s totálnou neschopnosťou nieže riešiť, ale vôbec rozpoznať problémy vlastné, je asi ako vliezť do medvedieho brlohu s nožíkom a vydličkou.

Keď bude naozaj zle, Rusi ešte natočia nordstream na naviják a roztiahnu ho niekde inde. Mohlo to byť inak, keby sa dementi chovali racionálne.

ema

Dve správy nám podhodili korporátne média. Prvú sem dám vcelku, ako ukážku primitívnej vojnovej propagandy:

ROPA: Bulharsko odstúpilo od výstavby ropovodu z Ruska do Grécka

Sofia 7. decembra (TASR) - Bulharsko sa rozhodlo odstúpiť od výstavby spoločného ropovodu s Ruskom, ktorým sa mala komodita transportovať do Grécka. Vláda v Sofii ako dôvod uviedla, že nie je ekonomicky a finančne uskutočniteľný. Okrem toho sa kabinet v Sofii obáva, že prípadné havárie by mohli mať negatívny vplyv na životné prostredie a uškodiť turistickému ruchu.

Minister financií Simeon Djankov po zasadnutí kabinetu vyhlásil, že Sofia bude o svojom rozhodnutí informovať Rusko aj Grécko. Zároveň bagatelizoval hrozbu pokuty za porušenie trojstrannej zmluvy z roku 2007.

Bulharskí analytici tento verdikt uvítali a tvrdia, že kabinet v Sofii postupoval správne, pretože projekt nebol pre krajinu výhodný.

Rozhodnutie Bulharska zasadí poriadny úder Rusku, ktoré sa snaží získať dominantné postavenie na európskom trhu s energiami. Navyše, Moskva nemá rada odmietnutia. Podľa analytikov je preto možné, že Bulharsko pocíti istý negatívny dopad svojho rozhodnutia, ale tento projekt pre Rusko nebol kľúčový. Tým je predovšetkým plynovod Južný prúd, takže Moskva viac stojí o to, aby Bulharsko podporilo plynovod a má tiež záujem o získanie objednávky na výstavbu novej jadrovej elektrárne v balkánskej krajine, preto si nemôže dovoliť zhoršenie vzťahov so Sofiou.

Koniec citátu zo správy.

Rusko bolo tuze v šoku, keď Djankov oznámil, že ropovod nebude. Rusko do toho momentu vôbec nevedelo, že nemá záujem dodávať skrachovanému Grécku ropu, za ktorú mu nikto nezaplatí. Podľa správy bol však ropovod samozrejme nevýhodný pre Bulharsko - nenieslo síce žiadne riziká a len by ryžovalo na tranzitných poplatkoch, ale vojnová protiruská propaganda má povolené všetko, aj výsmech zdravému rozumu. Neváhalo tam propagandistické jelito s krycím menom agentúrny novinár vsunúť aj konštatovanie, že Moskva nemá rada odmietnutia. Moskva hlavne nemá rada, keď za jej komodity nechodia platby.

A čo sa Južného prúdu týče, je to Európa, kto stojí pred dverami Kremľa a škrabká prstíkom, aby dostala zemný plyn. Nie Rusko plače v Bruseli, že nebude mať komu dodávať uhľovodíky.

Každopádne robia Američania na Balkáne čoraz väčší bordel. O tamojšej atmosfére vie najlepšie domáce obyvateľstvo, a tak nečudo, že Srbi obývajúci paštát Koksovar, na ktorých páchajú austronézski kamaráti Ameriky v spolupráci s KFOR a EULEX etnické čistky, masovo požiadali o ruské občianstvo.

Kopanie do Ruska vo veci volieb využil s genialitou Aškenázom vlastnou (všetci vieme, že sú to mimoriadne inteligentní nadľudia a ich koloniálny židovský Vatikán aj podľa toho vyzerá) moldavský barový vyhadzovač Avigdor Lieberman. Ozaj, on si meno nezmenil, pretože je hrdý na to, že je ukradnuté Nemcom. To bola jeden čas pre chazaroidov vhodná maska na ojebávanie pri kšeftovaní- my sme Nemci, aha, aj nemecké mená máme  a nemecky hovoríme. My sme tí čestní, poriadni, čistotní a múdri, nám môžete dôverovať.

No ale späť k moldavskej kreatúre. Dobehla náhle, úplne nečakane do Kremľa ubezpečovať, že Izrael na rozdiel od USA a Európy ruské voľby hodnotí ako perfektné - a to tam mali aj pozorovateľov. Mimochodom, pozorovateľov volieb bolo v Rusku jak nasratých.  A vzápätí za toto úžasné gesto priateľstva Izraela k Rusku začal spôsobom sebe vlastným Putina vydierať. Ako som už povedala, prosto aškenázsky diplomatický génius.

Ako keby Rusku záležalo na tom, čo si kdejaký odkundes od ulízanej Klintonky po moldavského chazaroida s vylezenými očami a falošným nemeckým menom o ruských voľbách myslí.