Babiš - moderný Baťa

Banksterský systém zožiera sám seba. Po  tom, ako prestal udržiavať v dobrej nálade spodné a stredné vrstvy, teda po tom, ako sa obe tieto skupiny prepadli pod priemer životnej úrovne, začína kanibalčiť aj na politických dráboch. Politickým kašparkovským divadielkam padajú nielen pandrláci, ale aj kulisy a vidno škaredé ksichty v pozadí. Tak, ako sa koncentruje ekonomická moc do atraktorov, ako tam začínajú pritekať pomleté masmédia, tak tam do tých istých centier začína stekať aj brečka z rozliateho mocenského politického sajrajtu.

V Čechách sú to ruky Andreja Babiša. To je jeden z prvých miestnych oligarchov, ktorý odmietol namiesto seba vystrkovať debilné politické masky, ale ide to sekať sám.

Niekto ho prirovnáva k Berlusconimu, ja by som skôr povedal, že si bude budovať mýtus nového Baťu. Náš dobrý ujo otrokár, ktorý nám da chleba a otročinu, aby sme nezdochli.

Ja ovšem nechcem Babišovi krivdiť, to nie je o ňom, on tento systém nevymyslel. Ja naopak Babiša ako osobu vítam, pretože  znamená pohyb na chorej scéne. Treba sledovať, aký bude jeho postoj k sionistickým financiám, aký bude jeho postoj k nemeckým financiám. Aký bude jeho postoj k beneluxovým buzerantom považujem za jasné - bude proti.

Babiš je teda podľa mňa jasným indikátorom feudalizácie kapitalizmu. Na Slovensku a v Maďarsku zatial vládnu demokratickí hegemóni. Ešte demokratickí, ale už hegemóni. Začne sa aj tu zahadzovať posledná maska demokracie a prizná sa už definitívne a oficiálne, že vládnu oligarchovia? O tom nepochybujem, skôr alebo neskôr k tomu dôjde, že mafistickí kmotri pôjdu osobne do politiky.

 
Autor: 
téma: 
region: 
...
povedzme to tak ako to je - zamestnanie nie je nic ine ako otroctvo. Clovek sa vzdava vlastnych cielov a stava sa kolieskom stroji v budovani snov niekoho ineho, aby dostal pravidelnu zobracenku. Na rozdiel od otrokarskych systemov v minulosti, kde mal worker zadarmo stravu, obydlie, lekarsku starostlivost, a k tomu nejaku malu vyplatu v peniazoch ci v naturaliach, v "demokracii" si to otrok zo zobracenky vsetko zaplati sam. Mat ako ciel "najst si pracu", to je to iste, ako mat za ciel "stat sa sluhom". Ludia zobudte sa. Realizujte vlastne sny! Pracujte na seba, za seba a pre vlastne dobro.    

nové texty