Benčík - zomri

Je to také zvláštne čítanie toho obrázku, čo koluje po webe.

 

 

Ale samotný šibeničný humor nie je pre mňa zaujímavý.

Skôr to, že sú to stále ti istí ľudia. Stále zopár tých istých amorálnych nadšencov kapitalizmu a demokracie. A človek by sa nimi naozaj nezaoberal, nie viac ako špinavým odpadom - ale ako vidno aj na vyznamenaní Benčíka v EU parlamente - tieto svine sú naozaj podporovaná zložka systému.

 

Na fejsbúku je ku fotke mnoho kritických príspevkov. Napríklad:

Magdaléna: Kam az zajdu?! Kam ich az pustime?!Ved toto je nehoraznost.! Kam sme sa to preboha dostali v tejto spolocnosti,ked títo ludia su vsade pretlacovaní,ako nieco,co si zasluzi pozornost,narozdiel od tích krorí by si ju naozaj zasluzili.?Tym sa slovo,ba ani obraz tak lahko a za nic nedostáva.!Cim to je?!.... Uz sme stratili ducha,a aj nádej?!To hadam nie.Ved sme Slovania,tak to dokazme konecne.


Nuž, zas klasický príklad - pýta sa zhrozene ale zároveň dá na konci srdiečko. To je ako pes naháňajúci vlastný chvost a čudujúci sa, prečo ho nedohoní. Práve preto sú tu ľudia s nápismi "Zomri" a fejsbúk želajúci ľuďom smrť, lebo im nielen pani Magdaléna, ale ani celá slovenská populácia, nedokáže vrátiť to, s čim sa tieto tvory hrajú a o čom hovoria.

A pritom je to očividne taká ľahká korisť. 

A nemyslím na fyzické násilie, to by mali príliš ľahký trest. A už vôbec neželám nikomu,na rozdieľ od nich, aby zomrel. Mysllím na reálny strach, na neistotu, či a kedy  a čo ...

Títo ľudia sa napríklad ešte nedávno  smiali, že načo sú ľuďom istoty. No, som zvedavý ako budú vyzerať, keď tie svoje stratia. No to sa zas my nasmejeme. 

 
Autor: 
forma: 
Kolodej

Jeden by ani nepovedal, koľko optimizmu na mňa prší z tohto tvojho článku.
Ja to vidím tak, že už im začína sťahovať kakáč. Doteraz boli kvázi neviditeľní. Ale už nie sú. A pritvrdzuje sa to :)

Truhlík

Niekedy mi Vasky lezie na nervy a nudí ma.
Niekedy je to zaujímavé a odhaľujúce.
Tu je to udeľovanie medaile antifašistovi. Tupé reči ako za komunistov a veľmi podobné.
https://www.youtube.com/watch?v=YAglHzjNfmc

Rudo

Slovenský národ, ten zaostalý a zakomplexovaný (ako sa nám snažia nahovoriť mimovládky, bratislavská kaviareň a médiá vlastnené zo zahraničia) včera prežil krásnu nedeľu, bez násilností na uliciach, teroristických útokoch a streľby na verejnosti.

Na druhej strane ten najinteligentnejší a najcivilizovanejší národ na svete - židovský, ktorý dennodenne prelieva krv cudzích národností na "svojom" území, zažil včera niekoľko útokov, násilie, vraždy policajtov a následnú brutálnu odplatu v blízkosti chrámu v Jeruzaleme.

Som rád, že patrím k tomu "zaostalému a zakomplexovanému národu", a včerajšiu slnečnú nedeľu som mohol stráviť s rodinou a na turistike, bez strachu že ma niekto pripraví o život. Je to skvelý pocit.

Ľubov

Veru,pravdu máš.Náš domov je zatial bezpečný. V nedeľu sa vrátil z Ríma (ako turista tam bol) môj príbuzný,pomerne aktívny katolík,bol teda vo Vatikáne,je nahnevaný,pretože papá oblizovač má plno rečí o pomoci "utečencom" atď,samotný Vatikán je však strážený ozbrojenými vojakmi,dokonca v priľahlých uliciach stoja obrnené vozy.Takže sa bojí niečoho.

ps.Teraz si viac všímam články Richarda Stražana(,po jeho kritike gnostického kresťanstva).
V posl.čísle ZV sa mi páčilo,čo písal o charizmatickom Piotrovi Stolypinovi,premiérovi Ruska od 1906 do 1911.Zavraždila ho vlastná ochranka,Mikuláš II.nemal nad ňou kontrolu ani predtým,ani potom.
Nájde odvahu R.Stražan napísať aj o tom,kto-čo infiltruje Vatikán?

Norman

A ako dopadol ten Stolypin? Nemyslím ani on osobne, to si napísala, ale jeho (kresťanské) dielo?
Dnes môžu písať o svojich kresťanských činovníkoch, že mali charizmu (kto to overí, že), ale je to skôr len také utešovanie sa a spomienková nostalgia. Ono Stražan sa prezentuje typicky pre jeho societu - kope a hryzie - ale len do slabých. Ja to volám operetné vojny, preslávení sú tym práve Taliani a katolíci.

slaven1

Vojdem do miestnosti kde ide zapnutá telka a na nej vysieranie okupačnej televízie JOJ, informačný produkt nazývaný "Správy". Akurát ide nejaká reportáž, o tom, že polícia začína vyšetrovať "Mečiarove amnestie".
Čo je toto za proces? Čo na tom chcú vyšetrovať? Navrhujem rovno rozpustiť republiku, tak ako bolo rozpustené ČSR a vstúpiť ako ďalší štát do "US". Však na čo sa s tým toľko cocotiť?!