Bohužiaľ? Vzdychanie nikomu nepomôže

Chcel by som upozorniť na výborný článok „Švajčiari si rovnaký peniaz zarobia 8 razy rýchlejšie ako Slováci“, ktorý priniesli Hlavnespravy.sk z Košíc. Porovnáva sa v ňom výška čistej mzdy naprieč jednotlivými krajinami Európy. Čo Švajčiar zarobí v čistom za mesiac (4946 EUR), to priemerný Slovák (645 EUR) zarába 8 mesiacov, priemerný Čech (740 EUR) 7 mesiacov a priemerný Rakúšan (2283 EUR) 2 mesiace.

V článku ma zarazilo konštatovanie na konci 7 odstavca:

Samozrejme, máme si pamätať, že minca má dve strany. V rôznych štátoch sú odlišné nielen mzdy, ale aj ceny a životné náklady na život. Zatiaľ tie náklady a ceny sú o niečo vyššie na Západe ako u nás. Bohužiaľ, aj mzdy...

Drahé Košice, čo má boh spoločné s tým, že sme sa nechali hospodársky kolonizovať?! Hospodárstvo sú čísla, matematika, porozumenie vzťahov okolo seba, a hlavne, hlavne používanie zdravého rozumu. To nie je zásah od boha. To je výsledok hlúposti ponovembrových správcov Slovenska, a celej jednej generácie Slovákov, ktorá je teraz pri moci. A nie výsledok boha!

Ak nerozumiete ekonomický procesom či procesom kolonizácie, napozerajte si Jevgeniho Fjodorova z Rusnod.ru, prečítajte si niektoré knihy od Sergeja Chelemendika: Slovenské Kosovo (2009), Čas zradcov (1997), alebo Bože ochraňuj Slovensko (2003). Pravideľnejšie si otvárajte články Květy Pohlhammerovej z News.e-republika.cz.

Uplná tutovka ako pochopiť hospodárske vzťahy dnešného sveta je sledovať informačný výstup profesora hospodárstva Valentina Katasonova uverejňujúceho aj na fondsk.ru.

Do kedy ešte?

Produktivita práce na Slovensku dosahuje zhruba 80% vzhľadom na priemer EU (to akože bežný slovenský pracovník vyrobí štyri pätiny toho čo bežný pracovník v EÚ). Podľa odborárov je to ešte viac pretože nadčasy sa do oficiálnej štatistiky nepočítajú. Platy dosahujú 35% priemeru EÚ. Prečo? Lebo sme sa nechali kolonizovať! Tu je objasňujúce video aj s prekladom do čestiny, pre tých ktorý „zabuli gavoriť“:

Do kedy budú platy na Slovensku ¼ platov Rakúska? Do vtedy, do kým nás budú vyžierať ich banky (Tatra banka, SLSP, VÚB), ich obchodné reťazce (britské Tesco, Schwarzov Lidl a Kaufland), ich telekomy (francúzsky Orange, španielska O2, nemcami ukradnutý T-com), ich Enele... A hlavne do vtedy sa budeme mať hospodársky zle, do kým budú pri moci zradcovia a blbci.

Z pohľadu média, drahé Hlavnespravy.sk, treba sa venovať hlavne ekonomickej agende „našich“ politických predstaviteľov. Posudzovať, hodnotiť, odhaľovať... To však pojde iba vtedy, ak si uvedomíme, že výška hospodárskej úrovne života na Slovensku, je hlavne v našej moci a nie v moci boha.

slaven1

"Niekto" zmenil nadpis na "Hlavnéspravy.sk za ekonomickú kolonizáciu Slovenska vinia boha". Ale to nevystihuje to ako som článok myslel. Oni ho nevinia.

Keď používaš slovo "bohužiaľ" tak sa mu žaluješ, ideš sa k nemu vyžalovať. Niečo ako, že daný stav považuješ za "božie dopustenie". Ale čo s tým má boh, že ťa tvoji rodičia alebo tvoja krajina (školstvo) nenaučila používať um? Nič. Za tvoju nedovzdelanosť boh nemôže. Čitať vieš, že nečítaš to je tvoja vec, že čítaš somariny ako Nový čas ďalšia.

Takže nadpis som zmenil späť.

Aktualizacia: Zmenil som nadpis z "Hlavnéspravy.sk za ekonomickú kolonizáciu Slovenska žiaľ-lia boha" na "Hlavnéspravy.sk pre ekonomickú kolonizáciu Slovenska žiaľ-lia boha"

Norman

"žiaľ-lia" ale nie je jedno slovo.
a "žialiť boha" nie je normálne slovo. Ty si to niekedy počul? Tomu nik nerozumie a je to skôr smiešne.

slaven1

Veď to aj smiešne je. Žiaľ-bohovať za to že mám prázdno v peňaženke :)

Norman

Je to smutné, podobne ako mnohé iné svinstvá, ktoré sa stali.
Pod takým titulkom potom aj pán Fjodorov vyzerá ako čurák, nie? :) A to predsa nechceš, nie?

vp

Naša neutešená situácia je výsledkom našej "neposlušnosti". Práveže sa nechceme dať úplne skolonizovať, ešte sme sa nepoddali diktátu a ideológii júesej. Nie sme dostatočne loajálni. Diví Slovania. Hospodárske postavenie európskeho štátu je úmerné dĺžke jazyka v .......prdeli.

slaven1

Neutešená situácia je výsledkom našej kolonozácie, ktorá je možná našim nechápanim hospodárskych vzťahov alebo finančných systémov. Slovania nie su diví. Slovania sú systematický tvoriaci spoločnosť, ktorý nemajú radi neporiadok. To, že sme diví (mimochodom pekné a dobré slovo), je pohľad možno tak ne-slovanov.

vp

To, že nás západ považuje za "divých" je naša prednosť. Divých - neskrotených. Pozri sa lepšie na "slobodu" inde. To, že majú vyššie platy, neznamená, že žijú lepšie. Alebo si z tých, čo šťastie merajú dĺžkou radu na banány?
Netvrdím, že je všetko v poriadku a že ľudia nemajú nielen peniaze, ale ani čas žiť. Ale určite to nie je nejakým naším nechápaním. Držia nás majitelia zemegule. Keby sme len prejavili viac ústretovosti, hneď sa máme lepšie. To by zároveň bol náš koniec a stali by sme ďalšími zombie konzumentmi ako celý Západ.
Tento prehnitý systém sa už rúca. Treba ešte zobrať kľúče od miešačky a rozdať ich všetkým.

slaven1

Ruca sa? - áno

Najlepšie veci sú zadarmo? - áno

Byť zomby spotrebiteľom? - nie

Žije sa s peniazmi ľahšie - áno

Náhodný okoloidúci

Stačí si spomenúť, ako vreštia a kvičia slovenskí zamestnávatelia pri akejkoľvek zmienke o zvýšení minimálnej mzdy a vyhrážajú sa prepúšťaním.

slaven1

To nie je vina zamestnávateľov. A čo majú malý a stredný podnikatelia robiť, investičné kobylky by ich zožrali. Načo sme si tú háveď nechali vpustiť do krajiny? Prelo lebo ideológovia MMF, WTO ohlúpli (podmazali) naši "vedúcich".

Norman

Je to aj vina "malých a stredných podnikatelov".
To sú nadšení vykonávači špinavej roboty, bezcharakterní hajzli a zlodeji.

slaven1

Nie všetci a o tých čo píšeš su na úrovni psychiky Démon - chápu čo sa deje, ale využívajú nedokonalosti vo svoj prospech.

Norman

Nezačínaj ešte aj ty s tým.
Podľa mňa je vrcholná urážka všetkých "démonov" nazvať po nich tento typ psychiky. Typ psychiky mnohých nielen podnikatelov, ale všeobecne exemplárov strednej vrstvy Slovenska a jeho okolia by sa skôr mal označiť:
typ psychiky "malý vyjebaný chrapúnsky čuráčik".

Dusanbe

celkom dobra charakteristika osobnostneho profilu.
Tragedia je, ze spomedzi nich sa vyberaju aj jedinci do vyssej politiky a jedina zmena je,
ze sa zmeni len velkost - t.j. slovo "maly" sa vymeni za slovo "velky"...

Z nadhľadu

Pokiaľ nepochopíte, že ide o systém, ktorý postihuje aj občanov USA, GB, ... atď., je toto bedákanie jalové. Naši úbohí vriťovlezi sú samozrejme trápni, ale zmena musí nastať tam, odkiaľ toto sociopatické zlo pochádza - v samotných USA. Už sa prebúdzajú a tam je aj naša nádej:
http://occupywallst.org/

Norman

Ale konkrétne Occupy wall street je predsa márna nádej.
Ale je zrejme správna ta myšlienka, že sa veci zmenia až keď USA skolabuje, podobne ako keď sa v 80tych rokoch dosral Sojuz nerušimyj.

To ale neznačí, že treba čakať. Lokálne chápadielka tej beštie bude treba odrezať tak či tak.

slaven1

Myslel som, že ich všetkých už pozatvárali.

Menheten má dnes jeden s najdokonalejším CCTV monitorovacých systémov :)

baloo

vždy vychádzate z toho, že ponovembroví papaláši boli blbci. Podľa mňa väčšinou práveže neboli - samozrejme, vždy tam bol istý "balast" (otázkou je síce, koľko percent...) tupých hláv vybraných na podpisovanie, ale rozkrádanie krajiny, devastácia a zavadenie koloniálneho poriadku - podľa mňa - nie je dielom hlúposti ale bolo dopredu naplánované. Scenár je celkom dobre vypracovaný, so začiatkami v Afrike, Amerike, Ázii - a v podstate aj u nás. Od zamatového divadla už prešlo dosť rokov, aby nám bolo jasné, že frázy ako napr. "trhová ekonomika" nikdy ani neboli myslené vážne, keby x-krát deklarované mechanizmy tzv. "slobodného trhu" a "právneho štátu" fungovali neboli by napr. cukrovary zbúrané a všade by pobehovali prasiatka a kravičky. Predchádzajúci ekonomický systém bol cielene zdevastovaný, nebolo to dielom chamtivých blbých jednotlivcov.

slaven1

Blbí neboli, ale nemali informácie. Zmena prišla nečakane, kádre neboli pripravené.

Tí čo tam teraz lozia už info majú. Buď sú pripravený zrádzať alebo sú to nedofúkanci, ktorých keď sa opýtaš "...a aký vplyv na Slovenskú politiku má emerická embasadá" tak ostanú pozerať, že aká nezmyselná otázka.

nové