Bol som v kine

Bol som v kine.

Ja viem, dnes sa to moc nenosí, kto nemusí, tak tam nejde a aj mňa tam po dlhom-dlhom čase doviedli povedzme sociálne dôvody. A tak som sa ocitol na filme, o ktorom som vlastne nič nevedel.

Tak to aj vyzeralo. Zo začiatku to bolo nejasné a trocha gýčovité. Dnes sú ale tie techniky 3D také vyspelé, že ma to predsa len vtiahlo do deja. Po prvej štvrtine to nabralo dynamiku, veci sa zmenili ale zároveň to začalo byť totálne nechutné. Rýchle zvraty zábavy sa striedali s krvákmi. Normálne mi začalo byť zle, a to mne teda nebýva. Rozmýšľal som, či odísť, ale tie sociálne väzby ma zadržali. Povedal som si vždy, že ešte pár minút vydržím ... a ešte pár ... a vtom som pochopil pointu.

Bože, to bola trápnosť. Och, tak teda takto? Začal som sa pozerať po ostatnom publiku, ako je na tom. Phe, veď to poznáte. Väčšina v tom videla drámu, ale niektorí si vulgárne robili srandu, zopár asi čakalo romantiku a videl som na boku nejakých, čo sa stotožnili s tým sviniarom na plátne a jeho brutalitou. Mnohí tam prišli zrejme hlavne žrať a väčšina tam konieckoncov bola pre potencionálny sex. Jeden či dvaja rušivo mudrovali a frflali a niektorí sa tvárili, akoby tam boli za trest.

Toto pozorovanie ma trocha rozptýlilo, ale možno kvôli tomu rozdvojeniu pozornosti  sa mi zatočila hlava a mal som pocit, že sa sedadlá premiestnili na strop. Držal som sa prstami zaseknutými do sedačky a už som nemohol vstať ani na krok.

Je mi to tiež trápne, takto dramatizovať ... veď čo, nič výnimočné, len sem tam čosi nové, bol som v kine, mohlo byť aj horšie ... už počkám do konca.

 
Grigoriy
dobrovolne si sa zúčastnil druhého z desiatich kurzov, ktore kurviči [Gri. 2002]*(slovo kurvič je môj osobny vynalez) tohto sveta naprojektovali, aby totálne devastovali Tvoju dušu, aby totálne skurvili tento svet. Ako som uz niekoľkokrát naznačil, takéto zámerné skurvenie nebolo s ludstvom od jeho prvopociatkov, ale bolo k nám zvonka implantovane v Ure Chaldejskom približne pred 3800 rokmi. Tam, a vtedy sa to cele začalo. Pre lepšie chapanie si teraz prečítaj toto: http://henrymakow.com/2013/09/hollywood-home-movie-nightmare.html   Tam je popísaný šiesty kurz, šiesty stupeň kurvenia ľudskej duše, kurvenia tohto sveta tak, ako to uz bolo dávno naplánované, ako sa to systematicky dnes vykonáva priamo pred našimi očami. Pretoze druhy stupeň uz poznáš z osobnej skúsenosti, a prave si dostal aspon náznak siesteho stupňa, pri Tvojej inteligencii pravdepodobne nebude ťažké extrapolaciou aspon vytusit, kde bude ľudstvo pri plnej implementácii desiateho stupňa, čo sa v podmienkach akcelerácie procesu kurvenia, ako sme toho svedkami práve v našej dobe frontalneho útoku kurvičov [Gri. 2002] proti civilizácii, stane okolo roku 2066.   * Pri používaní slova "kurvič" udavajte vždy pôvodcu v tejto forme: [Gri. 2002].  
Norman
Reč je o tomto kine.
Grigoriy
zle som pochopil, o čom bola reč. V poslednom čase sa mi to stáva často; ja nechápem, o com hovoria iní, a oni zas nechápu, o com hovorím ja.
slaven1

..."Jsou ve společnosti dva druhy hlupáků: jedni nechápou to, co by měli chápat všichni; druzí chápou to, co by neměl chápat nikdo" (V.О.Ključevskij. Sebrané spisy, sv. 9, Moskva 1990, str. 368. Ključevskij - ruský historik-filozof 19. st., pozn.)

Osobne sa striedavo nachádzam v jednej aj v druhej situácii.

Anonymous
http://mi.memoria.sk/zoom/i/9849/ Čítanka pre deti z 1883 - všimnite si tu zakomponovanú kresťanskú tématiku: Diabol má mnoho cukru, i hriech činí sladkým. Izraeliti sú též naši blížní. Gabriel a Juraj chodievajú radi ministrovať. Imrich sa rád modlieval k Ježiškovi. Hriech diablovi smiech. Eva chybila, že jedla ovocie zo zapovedeného stromu. Dala sa zviesť diablovi. Eva dala z toho ovocia aj Adamovi okúsiť. To bol prvý hriech. Eve a Adamovi uložil zato Pán Boh pokutu.. Ale samozrejme sú tam aj dobré veci: Hovor len to, čo je pravda. Jaká práca, taká pláce... - toto boli prvé veci, kt. si dokázali deti prečítať a takto sa robí propaganda. Chráňme deti. Viac skenov tu http://dikda.eu/
Ema
Škoda času. Ruské filmy by však mohli uvádzať aj bežne, nie iba v rámci razročného festivalu v diere, akou je Lumiére. Každý z nich je divácky zaujímavejší než holyvúdske sračky, ktoré hrajú pomedzi chrumčanie pukancov a grganie z koly naše zglajchšaltované kiná.