Boľševici 21. storočia

Dnes dokonca aj marxista Blaha skonštatoval, že "liberáli" sú  marxisti 21. storočia. Reagoval tak na obálku časopisu Týždeň.

 

Blaha k tomu na FB dodáva

Úplný Josif Zuzanovič Čapin. Ach. Otec národa, ktorý už v mladosti čítal klasické texty čínskej filozofie, statočne chránil zúbožené deti, bránil nevinné skládky a postavil sa proti zlu. Ach, náš drahý Zuzanovič Čapin. Naša milovaná Zuzana. 

Toto je normálny kult. 
Boľševici. Hovorím to od prvého dňa. Neoliberáli sú z formálneho hľadiska boľševikmi 21.storočia.

----

Takto sa postupne ľudia stredu či dokonca ľavice presvedčujú, že globalistická mafia je naozaj fanatická a schopná spraviť akýkoľvek zločin. O zavedení diktatúry ani nehovoriac - to by konieckoncov znamenalo  len zahodenie pokryteckej masky.

Zároveň je vidno, že reč politických hnutí sa už úplne rozišla a už si nerozumejú. A v budúcnosti si budú rozumieť čoraz menej.

Realistom začína byť jasné, že okolo nás jestvujú fanatické utopistícké sekty, ktoré sú v podstate totožné s boľševikmi v 20. storočí. A vtedy to išlo rýclo - rovnako rýchlo to môže ísť aj v súčasnosti. Na jednu, ale aj na druhú stranu.

Takzavní "slušní" boľševici nazývajú svojich  oponentov "prakokoti". Ľudia, ktorí za týmto sprostým slovníkom stoja si zasluhujú iba jedno: aby sa s nimi narábalo rovnako. Nechceme byť ale ako Fico, ktorý ide s bubnom na zajace a šteka presne v zmysle porekadla o psovi, ktorý nehryzie. Tu neovplyvním desaťtisíce, ale v každom prípade platí: na boľševických prakokotov neštekať, ale robiť im serióznu bolesť.

Kľudne by sa tieto moje príspevky mohli nazvať hejtovacie - bral by som to ako poklonu. Chcú byť naozaj také. 

Je nepochybné, že vývin ľudstva, a zvlášť jeho kultúrnej štruktúry, sa nezastavil, a nikdy nezsataví. Buď bude stúpať alebo klesať, ale niečo sa diať bude. Nepovedal by som, že si každý môže vybrať, na ktorú stranu sa pridá - stranu už máme predurčenú našou krvou. Ale každý sa môže rozhodnúť, či bude váhať a otálať, alebo im s radosťou dá, čo si zaslúžia. To je v našej moci, váhanie alebo rozhodnutie.

Nevyzývam nikoho, aby neváhal a konal. Pýtam sa len, či to už aj vy cítite a nemôžete sa dočkať?

Ak niekto tento pocit nepozná, o veľa prichádza.

 

 

 
afinabul

Voda sa vyhýba výšinám a steká po údoliach. Sila vojska sa vyhýba plnému a útočí na prázdne. Prúd vody sa mení podľa krajiny, cesta vojska k víťazstvu sa mení podľa nepriateľa. Preto vojsko neudržuje pevný tvar, pretože ani voda ho nemá.

afinabul

Ten filmík o Vojvodine ste videli?

slaven1

ktorý "ten"?

slaven1

Bolševici sú tí, ktorí zastupujú väčšinu (boľšinstvo) národa. Stalin bol bolševik. Trockisti sú tí dopletení. Viď Zuzkine predvolebné slogany, v ktorých sa stavala proti "zlu".

Podstata psycho-trockizmu spočívá v následujícím:

- ideologická všežravost - psycho-trockistovi je úplně jedno, jakou myšlenku, směr nebo ideologii bude prezentovat, hlavně když při tom může ukojit své ambice;

- hluchota k jakékoliv kritice, argumentům, přesvědčení o vlastní pravdě;

- rozpor mezi slovy a činy;

- přesvědčení o tom, že "Já jsem lepší než ostatní, proto já mám právo ... , a ostatní musí... ", může být i nevědomé;

- přesvědčení o vlastní výjimečnosti, předurčenosti rozhodovat o ostatních "v zájmu jejich vlastního blaha".

Doplňkové indikátory:

- používání záměny, matení pojmů, nazývání jevů neadekvátními pojmy;

- vyhýbání se konkretice, například ve formě stavění se do pozice obhájce nějakého abstraktního dobra, které se ale v praxi proměňuje v konkrétní zlo.

Takže ani Blaha to nevidí zle, len použil zlý pojem. Namiesto bolševici mal použiť neotrockisti. Opäť citát z článku, na ktorý hore odkazujem:

Podrobněji o situaci viz tato analýza na Protiproudu, doporučuji přečíst před pokračováním v dalším textu. (Autor dle mého vidí situaci dobře, jen použíl nemístně "neobolševik" tam, kde by patřilo "neotrockista" nebo "psycho-trockista").

Norman

ale trockizmus bol jadro boľševizmu a boľševizmus s ním je výrazne totožný.

Neskoršia stalinská doba byrokratického komunizmu sa práve už nenazýva zväčša boľševická - áno, tam už trockizmus nebol, ale ani pôvodný boľševizmus (práve preto, lebo ten od trockizmu nemožno rozlíšiť, oddeliť.

Samozrejme, boľševizmus nezahrňoval ani všetok ruský ľud, ani všetky ich revolučné hnutia tej doby. Ani náhodou - bola to práve typická malá strana, ktorá uzurpovala väčšinu. (Ten starý známy paradox ich názvu, nazývať seba väčšinou, je len jedna z ukážok ich perfidity a charakteru ich vplyvu, zameraného na klamanie až hypnotizáciu davu).

Malá rada: stavať na pojmoch ako "boľševizmus" je tá najväčšia hlúposť, čo môžeš robiť. Môžeš na tej dobe (1917 plus minus 10 rokov) nájsť ukážku prejavu nejakých pozitívnych síl, ale nie je to boľševizmus.

Sinuhe

na úvod citát z Wikipédie:

Pojem „boľševik“ sa používa od 2. zjazdu Sociálnodemokratickej robotníckej strany Ruska v roku 1903, na ktorom sa strana rozštiepila na frakciu radikálnych tzv. boľševikov (doslova „väčších“) a ostatných tzv. menševikov (doslova „menších“). Boľševizmus sa zakladal na Leninovom učení o diktatúre proletariátu, imperializme a socialistickej revolúcii, ktoré chceli dosiahnuť ozbrojeným povstaním bez spolupráce s liberálnymi stranami. Viedol ich sám Lenin.

Naopak menševici boli zástancami klasického marxizmu, a teda tvrdili, že komunizmus možno dosiahnuť iba v ekonomicky vyspelom štáte, s masovou podporou, a príslušnej postupnej „revolúcii“ musí najprv predchádzať „buržoázna revolúcia“ (ktorá sa v Rusku na rozdiel od západnej Európy - napr. Francúzskej revolúcie - nikdy neuskutočnila, lebo v marxistickom chápaní bolo Rusko ešte stále „feudálny štát“).

Napriek názvu boli pôvodne menševici v strane vo väčšine a boľševici v menšine (okrem spomenutého 2. zjazdu). V roku 1917 však boľševici vo voľbách a podobne začínali získavať vplyv a tzv. VOSR v novembri 1917 sa násilnou revolúciou (teda presne podľa svojho učenia) dostali v Rusku k moci a získali absolútnu moc. V roku 1918 sa ich frakcia/strana premenovala na „Veľká Komunistická strana Ruska (boľševikov)“ od roku 1925 „Všezväzová komunistická strana (boľševikov)“, od roku 1952 Komunistická strana Sovietskeho zväzu. V roku 1921 boľševici zakázali v Rusku (neskoršom Sovietskom zväze) všetky ostatné politické strany okrem svojej, a zakázali aj menševikov.

Komentár: Bolševici sa vonkoncom nevolali bolševikmi preto (ako sa ty aj mnohí iní mylne domnievate), že by boli v "bolšinstve" teda vo väčšine. Boli v menšine, ale svoj program považovali za väčší (lepší, revolučnejší atď), ako bol program klasických sosdemákov - menševikov.

Bolševizmus je tendencia menšiny vnútiť väčšine svoje predstavy usporiadania spoločnosti. Preto sú (príklady zo súčasnosti) bolševikmi napríklad Truban, Štefunko, študent Emil Hodál, Hríb a im podobní.

afinabul

Načim obnoviť historický výraz: židobolševik?
Blaha ako "sebanenávistný židobolševik":
https://zemavek.sk/blaha-volby-prezidenta-ovplyvnuje-izraelska-agentura-...

buko

Chmelar si vsimol ze ten obraz bol pouzity aj na obalke Goebbelsovej novely, vytlacenej v USA.
Jasne ze ide o caro nechceneho, a autor obalky .tyzdna si zrejme nepreveril kde vsade bola ta malba nemeckeho romantizmu pouzita, ale krasne to dokresluje mentalny svet fanatickych Caputovolicov a ich slepu vieru, kult ku svatej Zuzane Pezinskej Skladkovej.
Tato tzv. “Nova politicka kultura” ktora pohanana prudom penazi vyniesla sv. Zuzanu do uradu je coraz viac charakterizovana agresivitou, pohrdanim a urputnou snahou vymedzit sa ako “ten lepsi, ten spravny”
https://images.app.goo.gl/ZxqTFqjacGEXfrXY8

afinabul

Kým Norman ten obrázok podal bez "citu", našinec si všíma:
https://www.hlavnespravy.sk/wp-content/uploads/2019/04/caputova-goebbels...
Keby som bol korporácia .tyzden platí kopyrajt, ten kamienok je 1:1.
PS:
To, že si to všimol práve Chmelár je také symptomatické, oni majú načítané všetky GROSE knihy, ja keď som sa pokúšal prečítať MK, tak ma to prestalo baviť, pretože Talmud je Talmud.
Bacha Norman má Sasov rád.

Norman

Ľudia posielajú aktivistom rôzne podnety, a ak nie, tak tú obálku knihy proste vyhodil web pri hladaní Friedrichových diel.
Američania použili obraz na obálku prirodzene, lebo ladí s germánskou renesanciou, s Goebelsovou dobou. Hlúposť je u grafikov týždňa, ktorí nepoznajú nič z diel minulosti, a ani ich to nenapadne ani trocha overiť "kam tu čaputovú strkajú". Sú to proste cigánski lajdáci.
To, že súčasníkov, aj "antifašistov", tak fascinuje pronacistické umenie a motívy, je prirodzené. Sú to univerzálne motívy a sily, je to obdiv a úcta k prírode, k vyššiemu duchovnu s ňu spojenou a podobné vyššie a trvalé pravdy. Tie pravdy sa budú, ako každý objektívny realny faktor, presadzovať znova a znova, pretože prírodné zákony proste človiečik neoklame, aj keď židia polepili knihu, kde sa tvrdí, že je to možné. Nie je to možné a skoro celé súčasné snaženie ľudstva je len márne pechorenie. Keď im dôjde para ( a ropa, zem, voda, zeleň ...) tak sa budú nútení vrátiť k "nacistickým" pravdám. Budú sa chcieť vrátiť, tak ako sa teraz vrátili k "nacistickému" obrazu Fridriecha.
Len aby ale už nebolo neskoro.

Čo sa týka Talmudu, ten nájdeš v židoboľševických spisoch Marxa, Lenina a Stalina, prípadne rovno v Biblii. Ano, v Biblii, ja som Bibliu ako tak prečítal už v mladosti, takže na rozdiel od teba, čo nedokážeš prečítať ani Mein Kampf, ja viem, o čom hovorím.
Ale ináč v pohode, nie je pravda, že "mám rad Sasov", mám rád severanov, nás všetkých, aj teba, ty poblúdenec. Kajaj sa, kým nie je neskoro :-)

Ľubov

Vždy som to tak trocha tajila,že mám rada hmlu,aby ma neohovárali.Dnes mi je to už jedno,ale tá pravá hmla sa vytratila.... pamätáš,ako ste sem dali po prvý raz Wagnera?
https://www.youtube.com/watch?v=So8F3QToniI a je to pravda,Wagner bez hmly by nebol Wagner.

Tí,čo ostanú,sa k odkazu germánskej renesancie vrátia,to je isté,ako je slnko a mesiac na nebi.Ale nepočítam s tým, že to budú vydavatelia týždňa.-)))

Norman

Alebo ešte lepšie povedané: Nie tá tzv. germánska renesancia niečo vynašla či vytvorila, ale ona sama vznikla v dobe tak hroznej, že aj oni sa museli vrátiť, nič iné im nezostávalo, MUSELI ísť až na rezervu a len sa vrátili k niečomu, čo sa dlho zanedbávalo, tak dlho, až na to zotročený ľud zabudol. Bol to návrat k samým sebe, k základným inštinktom.

Aj v budúcnosti to bude návrat k samým sebe, k tomu istému jadru, kmeňu, koreňom. Je to niečo tak prirodzené, že k tomu v podstate ani netreba podnecovať - zdraví ľudia k tomu sami dospejú. Situácia k tomu dospeje evolúciou.

Hmla je prastará (dračia) sila. Hmla je najbližšia možná predstaviteľná nesmrteľnosť.

Ľubov

je to jeho pár autentických poznámok,napr. "Koniec Paríža."Dobré pozrieť,ak si chceme aspoň trochu priblížiť
vnútorný svet Richarda Wagnera . Tak to sem dám,lebo zabudnem, čo neskôr oľutujem.

http://feuerteufel.blog.cz/1101/richard-wagner-o-hudbe-a-o-umeni-vypisky-1

afinabul

Mimovládna loď pod nemeckou vlajkou nabrala v líbyjských vodách 64 emigrantov, loď sa plaví pod nemeckou vlajkou, mimovládka je nemecká, majiteľ lode je Nemec, kapitán je z Hamburgu, kapitán lode sa dožaduje o zakotvenie v Talianskom prístave.
https://www.hlavnespravy.sk/slavini-preco-lod-nemeckej-mimovladky-nemeck...

mirage

Saténové Ruky - Gravitácia

https://www.youtube.com/watch?v=lUyHUlYTMok

"ak by dnes bolo treba schváliť gravitačný zákon, niektorí ľudia by tvrdili, že:
a) gravitácia je otázka názoru
b) gravitácia je viera ako každá iná
c) gravitáciu nám diktujú zhora a nie je pre nás prirodzená
d) o gravitácii rozhodujú fyzici, čiže ľudia odtrhnutí od reality
e) predtým o gravitácii nikto nevedel a nežilo sa zle
f) západná gravitácia je lepšia ako východná
g) gravitáciu vymysleli na Západe a jej cieľom je vyvolať svetovú vojnu
h) za gravitáciu môže Ukrajina
i) ruská gravitácia je síce horšia a slabšia, ale je nám bližšia
j) gravitáciu by mali preskúmať nielen fyzici, ale aj agronómovia a kuchári
k) gravitáciu vymysleli Slovania hneď v druhý deň existencie sveta
l) slovenská gravitácia je lepšia
m) gravitáciu treba odhlasovať v referende
n) ak schválime gravitáciu, musíme tým, ktorí s ňou nesúhlasia, odhlasovať právo neriadiť sa ňou
o) gravitáciu nechceme a nesmieme urobiť nič, čo by viedlo k jej priatiu alebo k tomu, že vyzeráme, že s ňou súhlasíme
p) ak gravitáciu odmietneme, nebude na Slovensku platiť (4x)
q) gravitácia spôsobuje autizmus
r) gravitácia nie je v súlade s našou kultúrou
s) gravitácia znamená koniec sveta ako ho poznáme
t) za gravitáciu môžu médiá
u) gravitácia je len módny výstrelok
v) gravitácia je obraz doby
w) práve kvôli gravitácii sú veci tak, jak sú
x) za socializmu bola gravitácia lepšia a bola zadarmo (4x)
y) ak schválime gravitáciu, ďalšie bude gravitačné zrýchlenie
z) Newton bol Žid (12x)"

Norman

výborný výber všetkých možných mentálnych grcov, zo všetkých možných smerov.
:-)
I keď skôr je to smutné. Tá strata vedomia a viery v objektívnu realitu.

afinabul

hneď je ten text údernejší
:D

afinabul
Náhodný okoloidúci
Hnilobná baktéria pokladá rozpad a rozklad za pokrok - progres.