Bratislava je 5. najbohatším regiónom EÚ

Podla údajov EÚ Eurostat, sa HDP na obyvatela regiónu Bratislava rovnala 186 % priemeru EU.

Najbohatšie regióny sú:

Londýn  321 %

Luxembursko 266 %

Brusel 222 %

Hamburg 202 %

 

Dosť ma to prekvapuje. Ešte nedávno to bolo tak na úrovni priemeru EÚ. Ostatné slovenské regióny sú zas pod priemer EÚ, východné Slovensko dosahuje len 51 %.

Ako všetky štatistiky ekonómov, aj výpovedná hodnota týchto čísiel je neistá, ale jedno ukazujú - zdeformovanosť slovenskej geopolitickej schémy. Bratislava je ako obchodná metropola, tak aj hlavné mesto so všetkými administratívnymi centrami. Ako veľmi to deformuje politiku, o tom svedčí nielen táto štatistika, ale aj výsledky volieb, investície do rozvoja a mnohé iné veci.

Je jednoznačné, že slovenské hlavné mesto treba preniesť niekam do stredu, napríklad Martin, Banská Bytrica. Hlavné mesto nemusí byť žiadne veľkomesto. Je zdravé, aby sa inštitúcie rozdelili do viacerých miest, v časoch sietí nemusia byť centralizované do jedného bodu.

Bratislave aj tak zostane jej výhoda blízkosti iných veľkomiest  a dobrého spojenia do sveta.

Prevedenie tejto myšlienky nie je vôbec také zložité či nákladné, ako sa môže zdať. Stačí začať s parlamentom a prezidentom a oficiálnou zmenou hlavného mesta - zvyšok sa upraví postupne.

Nie je to formalita a nie je to len o nejakej formálnej politike - koncentrácia na Bratislavu je proste choroba Slovenskej reality.

 

zdroj

Autor: 
region: 
jozef pindas
http://orsr.sk/hladaj_osoba.asp?PR=Da%F2o&MENO=Martin&SID=0&T=f0&STR=1http://foaf.sk/ludia/768112http://moje.hnonline.sk/node/13707http://afinabul.blog.cz/1307/opatrne-s-nadsenimhttp://www.nadhlad.com/content/priklad-jedneho-maleho-dorastajuceho-chap...http://www.zemavek.sk/2013/11/jan-carnogursky-a-b-nai-b-rith/ NAJSKOR. KDO JE MARTIN DANO ?  je to ten poctivec ktory ma pravo niest zastavu charakterneho v systeme ? je to ten MARTIN DANO co ma x firiem ? x dlhov ? x kamosov kade-tade ? je to ten charakter , ked sa ho spytate co maju znamenat tie firmy tak vas zacne blokovat. KDO JE TEN MARTIN DANO ? je to ten poctivec ktoremu bezdvovodne slapu na paty a on musi odhalovat atd ..., natoci video a nikdy sa nedozviete vyslkedok, pokracovanie, KDO JE TEN MARTIN DANO ? nie je to vypocitavy ucelovy tah ,aby sa snazil robit psychologicky natlak na urady a na vas ? pomoze mu to ? DANOVE KONTROLY ZACALI. MARTIN DANO VAS INFORMUJE O VSETKOM ? ASI NIE POKIAL IDE O JEHO FIRMY AKO DLZNIK, PYTAJTE SA HO. je to dalsi z provokaterov (5ta kolna ak viete co to je), ktori si hladi len svojho cielu, aby mu DANOVE A FINANCNE URADY DALI POKOJ. TO JE JEHO VYNUTENY BOJ INAK BY NA VAS SRAL AJ S DPH PRACHMI.citajte tu a pozorne a prestante hikat aky je hrdina ide si iba za svojim cielom,ucelovo, vyuziva vase nestastie a flustraciu. Pouziva a tara do videi, ale hlavne obhajuju skupinu ludi ktorym uz sa konecne dycha na paty. On sam chodi tam kde mu to hori a ohana sa obcianskymi pravami a vasmi menami ZE OBCIANSKA INICIATIVA. Vsak sa ho spytajte preco mu danovy urad robi kontroly. Skuste ho zatazit vlastnym problemom, ak ho bude riesit pokrykovanim do videa, ale ho nevyriesi o to nemaju zaujem JEHO KAMOSI. Moje nadsenie skoncilo, ked viem ako sa zachoval na facebooku ku mne a k mnohym inym. http://orsr.sk/hladaj_osoba.asp?PR=Da%F2o&MENO=Martin&SID=0&T=f0&STR=1http://foaf.sk/ludia/768112http://moje.hnonline.sk/node/13707http://afinabul.blog.cz/1307/opatrne-s-nadsenimhttp://www.nadhlad.com/content/priklad-jedneho-maleho-dorastajuceho-chap...http://www.zemavek.sk/2013/11/jan-carnogursky-a-b-nai-b-rith/ http://www.youtube.com/watch?v=D3ncogz-2T8tu si pozrite to iste ale demokraticekejsie, kazdi tam moze pisat co chce a mazat nabudem nikomu nic ako p. martin dano, ked sa mu nieco hodi a ked nie tak maze - demokrat. tam chodte na ten link opakujem vase nazory aj proti danovy vam nikto mazat nebude.
s1
Tú podľa GfK?   PS: Vítam trola z Daňovho profilu na fejsbuku.  
s1
Podľa údajov, ktoré vo štvrtok zverejnil štatistický úrad EÚ Eurostat, sa HDP na obyvateľa Bratislavy v roku 2011 rovnal 186 percentám priemeru EÚ. :D píše sa rok 2014