Bude útokov na politikov pribúdať?

Tak sa pýta Pravda po tom, ako bol po pár rokoch zavraždený už druhý britský poslanec.  

Po tej hystérii, akú ktosi rozpútal na Slovensku po prvej a jednej jedinej vražde novinára v roku 2018 je ľahostajnosť, akú prejavuje európsky režim voči vraždám politikov v Británii, veľmi divná. Samozrejme, chápeme, že vreskot u nás bol vyvolaný zámerne a že morálne sa dojebávajú iba krajiny východnej Európy, nikdy nie skvelá "kolíska demokracie". Ale aj tak je smiešne, ako Briti kašlú na dve vykotené osoby svojich politikov.

Prvá bola politička-žena (rok 2016) a jej vražda súvisela s brexitom, teraz je to chlap a zabil ho nejaký Ali Harbi Ali,  je to aj označené za čin terorizmu. Oficiálne "pravdepodobne islámsky extrémizmus". Je to prejav vojny - etnickej a náboženskej vojny. Navyše politika dobodali priamo v kostole.

Ale, ako hovorím,  demonštrácie sa nerobia, britská vláda neodstupuje, Briti si nevolia za premiéra šibnutého šialenca. Dalo by sa teda povedať známe "Quod licet jovi, non licet bovi" - teda Briti si môžu zabíjať svojich poslancov, Slováci nie. Ale to nie je ospravedlnenie pre určitú časť neurotickej slovenskej malomeštiackej spoločnosti, ktorá sa svojho času (2018) zúčastnila na námestiach bláznivej kuciakoviny. Kvôli tomu stádu teraz Slovensko smeruje ku celkovému ekonomickému kolapsu.

Kvôli ním je odpoveď na otázku v Pravde jednoznačná: Áno, útokov na politikov bude pribúdať, aj na Slovensku. Nie presne takých, ako v Británii, ale podobných.

 

nové