Chodte už do prdele s Brexitom

Tak už pampaláši podpísali akúsi dohodu o brexite. Tí najhnusnejší z bruselských byrokratov spísali s britskými byrokratmi buchlu, ktorá k ničomu nie je a nikoho nezaujíma. Čo je ale najhnusnejšie, to sú krokodýlie slzy, ktoré títo pseudopolitici ronia nad odchodom Británie z EU.

V prvom rade treba povedať: ľudí to ani najmenej nezaujíma. Mali proste Britániu odseknúť, zmluvy nechať jednoducho dobehnúť, alebo ich hneď anulovať - a bolo by. Aj príklad delenia Československa dokazuje. že sa nič hrozné nestane - svet beží nezávisle od byrokratov a štátnických krýs.

Druhá, ale základná vec je, že brexit nie je o ekonomike či podbných nízkych veciach: brexit je prejavom toho, že globalistické, teda anglo-americko-sionistické sily sa proste z kontinentálnej Európy sťahujú, sťahujú svoje paprče a chápadlá. Došiel im dych a to treba len a len uvítať. Píšem to od dňa hlasovania o brexite, ale vlastne už to, že také hlasovanie prebehlo, ba že sa vôbec také hlasovanie stalo témou v britských voľbách znamená, že anglosionisti strácajú silu.

 

To je brexit a aj keď samozrejme sám priamo nebude zo dňa na deň citeľný, je to historický zlom ktorý áno, treba oslavovať s otvoreným šampanským. 

Británia bola v Európe len a len na škodenie, ako piata kolóna Američanov. Bola tam buď na škodenie, brzdenia, v lepšom prípade na ovplyvňovanie a sledovanie. A nemýľme sa - v hospodárskej oblasti sa nejedná o maličkosti, Británie v EU spôsobovala nám všetkým určite nemalé straty ekonomickoušpionážou.

Aby bolo jasné - ja nehovorím, že anglo-americká civilizácia či kultúra je výkvet zla na zemi . I keď aj to je možné, ale ja to nehovorím. Tá civilizácia má svoje dobré a unikátne prvky. Ale jej kombinácia s kontinentálnou civilizáciou, jej záujmy, ktoré oni aplikujú, to všetko je pre nás výsostne negatívne. Oni neboli nikdy a nie sú a nebudú naši priatelia - aj keď sme príbuzní.

Dôvod? V prvom rade je tu ten známy rozdiel medzi pirátskym morským charakterom ich civilizácie a stabilným kontinentálnym realistickým charakterom našej civilizácie. Oni sú doslovne piráti, bažiaci po rýchlom zbohatnutí, ako sa to niektorým z nich podarilo. To je ich kultúra, to je ich spoločenský systém, to je ten ich "kapitalizmus". Žiadna teória, ale je to postavené na kasínovom myslení, na hazarde a prospechu malej skupiny výhercov na úkor mnohých. Respektíve, na prospechu kasína, ktoré podvodom okráda všetkých hlúpych hráčov, ktorí systému veria.

Opačne je to na kontinente, kde nik nemohol byť pirát, lebo nemohol tak ľahko zdrhnúť . Piráti na kontinente boli Džingischánovi mongolskí nomádi, lúpežníci, ktorých nik nemohol dostihnúť. S tými sme už spravili poriadok, aj s morskými pirátskym duchom si civilizácia poradí. Nie je náhoda, že vypukol v moderných časoch práve v Amerike, kde nekonečné priestory dali možnosť zlu zas rabovať a lúpiť. To je už ale minulosť, lúpežné "manifested destiny" už nie je ani tam možné, teraz sa duch slobodnej Ameriky zmení raz dva na totalitné USA - a ich občania to ani nepostrehnú, lebo sú nevzdelaní a politicky tupí.

Zbavili sme sa teda nie len Britov, ale aj ducha primitívnej lúpeže. Je možné, že v Európe a teda aj na svete nastane dlhé obdobie postupnej prosperity. Ten niekoľko storočí trvajúci výkyv, ktorý nastal objavením jedného prázdneho celého kontinentu, sa už tak ľahko nebude opakovať, takže ľudstvo už azda nebude podliehať šialenostiam. Možno dúfať, že triezvosť a dôstojnosť nadobudnú prevahu.

Čo sa týka pozostatkov, "alkoholikov" minulosti, nešetrite ich. Ničte tie zvyšky a nepodarky, tie slepé uličky vývoja ľudstva.

Takže v médiach už nám dajte pokoj s brexitom, a v živote s britským pirátskym duchom.

                                                                                                                                                                                    

 

nové