Chudák Bill Gates

Bill Gates sa už raz preslávil výrokom hodným idiota - a to keď vyhlásil, že (v počítači) nik nebude predsa potrebovať pamäť väčšiu ako 640 kilobajtov.

Neskôr samozrejme tento výrok rôzne zahovárali a modifikovali, prirodzene ho nepovedal až tak absolútne a jeho výpoveď v kontexte možno mala určitý dôvod (hovoril o adresnom priestore a o 10 rokoch, hm, len malý rozdiel v zmysle)  - ale aj tak, na profesionála či lepšie povedané majiteľa firmy v technicky avantgardnom obore to bola idiocia, ktorá ho usvedčovala z toho, že nemá víziu, imagináciu či dokonca inteligenciu, a že je to technicky videné naozaj len primitívny nehanebný kšeftár.

Teraz v utorok zaznel v Davose jeho výrok, že o 20 rokov, teda v 2035 roku, už nebudú chudobné štáty.

 

 

 Bill Gates s manželkou Melindou a neznámym budúcim tvorcom vašich dôchodkov

 

Je vidno, ako veľmi sú miliardári odtrhnutí od reality. Gates sa v posledných rokoch venuje už len svojej nadácii, čo sa dá ale definovať tak, že ako malé rozmaznané decko si hladká svoje ego dobráka a blahodarcu. Z miliárd, ku ktorým ľahko prišieľ, malú časť venuje na svoju oslavu - to je všetko. A samozrejme, v správe, ktorá tak prekypuje optimizmom, prisúdil príčinu ním predpovedaného radikálneho posunu k lepšiemu práve pomoci chudobným krajinám tretieho sveta - teda práve organizáciám, ako je jeho, teda vlastne sebe. Priam matka Tereza -viď aj foto.
 
Samozrejme, Gates sa aspoň na niečo hrá, väčšina jemu podobných finančných svíň sú arogantné zombie bez svedomia a ľudského citu. Ovšem či niekto vyhodí miliardy na pozlátenie svojej vily a lietadla alebo ich vyhodí na afriku (a teda v dôsledku na pozlátené vily nových kanibalov a ich zásoby kalašnikovov) - to zas nie je až taký rozdiel.
 
Ale aj keby sme Gatesovi uznali dobrú vôľu, tak je to vlastne ešte tragickejie, že ani dobrá vôľa nepremôže tú ich zbohatlícku slepotu a hlúposť. Tento vychvalovaný židovský podnikateľ svojou idiociou pripomína Máriu Antoinetu s jej radou, že ak ľudia nemajú na chlieb, nech jedia koláče. Aj tá to videla celé ružovo a asi aj v roku 1789 predpovedala, že o 20 rokov bude Francúzsko bez chudoby.
 
Autor: 
téma: 
Le Bleu
Aha..  A ja som ho pochopil tak, že onoho roku budú chudobné regióny také rozbité, že to už jednoducho nebudú štáty. (2035) 
baloo
investuje ešte: - do gen. modifikovaných komárov, jakožto "lietajúcich injekčných striekačiek" aby potláčal malariu http://www.google.com/hostednews/afp/article/ALeqM5i4hpnz5eOMpxfld81tEZY... - do tzv. Doomsday Seed Vault-u na Svalbardoch (podzemná základňa na záchranu prirodzených semien) a podobne. Kam sa pozrieš vakcinácia, GMO - a všetko globálne, ako už oni zvyknú.
raz100raz200
Dakujem, vzdy sa tu strasne nasmejem. Samozrejme som presvedceny ze cely tento portal je len obrovska recesia a tie clanky nemyslite vazne, ved takych hlupakov zas tolko existovat nemoze. Mimochodom ako to uz tak byva, aj Marii Antoinette sa tento vyrok pravdepodobne prisudzuje nepravom.
slaven1

Smiech je dobrá reakcia na začiatok. Obzvlášť, ked príde človek prvý krát do styku s predtým nepoznanou pravdou. Smiala sa aj jedna dievka z Emeriky, keď som jej hovoril, že rusko je kolónia USA. Už sa nesmeje. Takže vítame ťa raz100raz200 na nadhľade a dúfam, že sa zastavíš častejšie :-)

... ale čo som chcel... k Davosu je dobrý komentár aj tu.