CivilizáciaZ

Dnes ma zaujala ukážka z prednášky izraelského publicistu Izraela Shamíra v ukrajinskom Kyjeve 23. mája 2003, ktorú celú pod názvom CivilizáciaX má na svojich stránkach autor  a uverejnil ju aj Afinabul. Bola to výborná práca a inšpirácia, ale keďže prešlo už 10 rokov a ja mám na niektoré veci mierne iný názor ako autor, som to spracoval a pozmenil aj názov.


Témou je memetický komplex, ktorý sa rozšíril  na Západe a hlavne v Amerike, a spravil z nej to, čo môžeme nazvať CivilizáciaZ. Zet ako Západ, alebo ako Zion, alebo ako ich typický kultúrny výplod-zombies.

 

CivilizáciaZ má tieto charakteristické črty:

1. Je parazitická a nepozná hranice ani v geografickom zmysle, ani kvantitatívne. Je schopná napadnúť a infikovať  hociktorú krajinu, snaží sa donekonečna rozťahovať. Kdekoľvek sa nachádza človek, ktorého je možné zotročiť, dom, ktorý je možné zbombardovať, strom, ktorý môže zoťať, ona je hneď ochotná sa tam dostaviť.


2. Snaží sa rozložiť a zničiť mentálnu resp. duchovnú silu národov, rozbiť všetky ušlachtilé črty, ktoré by jej obeti dávali ochranu. Z historických dôvodov manipuluje hlavne kresťanmi a moslimami, štve náboženstvá a národy proti sebe.  Označuje ľudskú solidaritu a bratstvo za "totalitu"


3. Je absolútne neschopná vyprodukovať umenie. Archeológovia 4. tisícročia budú darmo hľadať Venušu našej doby. Hrdzavá americká Venuša, to dielo 5327, vystavené v Guggenheime, je totožná s hocijakou hŕbou starého, pokrúteného železa. Niet tu žiadnych slávnych chrámov, žiadnej vzrušujúcej architektúry, absolútne nič, za čím by bolo ľúto, ak na jej mestá zvrhnú bohovia síru. Ľudia sa menia na bezduché prízraky.


4. Pohŕda prácou a robotníkmi. Americká kinematografia zobrazuje milionárov a prostitútky, hazardných hráčov a burziánov, tulákov, gangsterov, zabijákov a masových vrahov, ale jej posledný robotník je zobrazený v predvojnovom filme Grapes of Wrath.

Miluje boháčov. Je presvedčená, že len bohatí majú cnosti a to preto, lebo sú obdarení bohatstvom, zatiaľ čo chudobní sú zlí a prekliati už preto, lebo sú biedni. Týmto dennodenne krmí vlastné decká a decká svojich obetí.


5. Jej hlavným živobytím je kontrola financií a úžera. Poskytuje pôžičky štátom, uvaľuje na nich nesplniteľné podmienky a ruinuje ich. Za prvé sa vo svojej obeti snaží vyvolať túžbu po otravných zbytočnostiach, ktoré mu potom draho predáva, a za druhé sa v ňom snaží neustále pestovať pocit viny a dlhu - či už morálneho alebo priamo finančného. Z toho potom žije.


6. Túžba po zbytočnostiach sa najvýraznejšie prejavuje drogami. Kdekoľvek zvíťazí, tam sa všetko topí v drogách. Východná Európa, Rusko, Irák, Afganistan - všetky oblasti, ktoré parazit infikoval, boli zaplavené ťažkými drogami. Kamkoľvek Američania idú, tam hneď kvitnú narkotiká. Odkedy sa kontroly v Afganistane zmocnili americké sily, stal sa najväčším producentom heroínu. Niektoré správy naznačujú, že nad drogami a nad obchodom so zbraňami má patronát CIA, aby mohla financovať svoje tajné operácie všade vo svete.


7. Ako každý ťažký zločinec, je posadnutá paranoidným strachom. Nestačí, že Amerika vydáva na zbrane viac, než celý ostatný svet. Ona chce všetkých odzbrojiť. Vojnu proti Iraku motivoval aj zámer zničiť jeho obranyschopnosť. A teraz chce odzbrojiť Irán, Sýriu, Ukrajinu a Rusko.

Má dušu zbabelého podliaka a útočí len v ťažkej technologickej presile. Nevedie vojny, jej kampane sú množstvo masových popráv. Zbabelosť sa transformuje aj do nadšenia pomstychtivosťou. Vojnu proti Afganistanu označovali za "odvetu za 9/11"


8. Bezpríkladná militarizácia a neustála výchova zabijákov sa prejavuje aj vnútroštátne: americkí civili sú ozbrojení po zuby a aj sa neustále navzájom vraždia, pričom do vnútroštátneho zabíjania sa výrazne zapája aj polícia, vojsko, ba aj súdnictvo. Amerika má najviac vezňov na hlavu na svete. Amerika je prakticky neustále vo vonkajšej aj občianskej vojne.

  

Autor: 
afík
Celému ľudstvu sa podarí vybudovať Nový Jeruzalem http://www.youtube.com/watch?v=HxFYdHP0sBQChazari, Nový Jeruzalém http://www.youtube.com/watch?v=b2u_sPJ0Syk
Prasiatko

nové texty