To, čo sa deje na Ukrajine, je proxy vojna Ameriky s Ruskom

Znova pripomeniem tri ciele snahy Ameriky o vyostrenie situácie na Východe:

1. Rozbitie a ovládnutie Ruska

2. Veľkú vojnu , oslabujúcu nielen Rusko, ale aj Európu

3. Veľký konflikt, ktorý "zdôvodní" či zakryje skutočný globálny nedostatok zdrojov 
To prvé je maximálny cieľ, ktorému sa Rusi postavili, azda mu už aj zabránili. Odmietli sa nechať definitívne otráviť sepsou, šíriacou sa z Kyjeva. V to druhé Američania a ich vojnoví kolaboranti aj na Slovensku stále dúfajú, kým naopak my všetci dúfame, že sa špeciálna operácia rýchlo skončí. To tretie je vlastne len krátkodobé klamstvo, na ktoré sa kolaps hosporárstva bude hádzať. Ale to aj tak dlho nevydrží.
 
Je nepochybné, že tu nejde o konflikt Ruska s Ukrajinou, ale Ruska s Američanmi a ich vazalmi. Neustále 30 rokov trvajúce posúvanie NATO na východ, vrátane do pobaltských republík a teraz fakticky na Ukrajinu, je v podstate casus beli. Táto vojna bola studená, viledla sa podvratnými revolučnými metódami, ktorými Američania dosadzovali svojich priamych agentov do čala jednotlivých štátov. Tak sa šíril front v tejto hybridnej vojne.
 
Okrem iného tak Američania (a ich kolaboranti) zradili všetky ideály Novembrovej revolúcie 1989. Ako vieme, na Slovensku bol tento útok urobený v roku 2018 revolučnou kucneriádou. Po nej oklamané masy zvolili Čaputovú a neskôr OLaNO s Matovičom, teda explicitných amerických platených kolaborantov. To sú jasné fakty, dnes už definitívna a nespochybniteľná história.
 
Američania a s nimi ich západní vazali boli pod tlakom nedostatku rozhodnutí ísť až do konca. Tak, ako dnes prílišné ustupovanie či nešťastná slabosť viedla k ostrému strielaniu a bombám, tak by ďalšie ustupovanie viedlo takmer iste k ešte horšej, atómovej vojne.
 
Z pohľadu dnešných udalostí je ešte jasnejšie, ako vlastizradná je zmluva, ktorú Čaputová, Heger, Naď, Matovič a 79 zradcov v parlamente podpísali s USA. Táto zmluva hodila možno poslednú iskru do pušného prachu, ktorý sa na Ukrajine nazhromaždil. A jej protagonisti dnes s nadšením ženú Ukrajincov do vojny, presadzujú vojenskú pomoc Ukrajine a tak predlžujú zabíjanie a ničenie na Východe. Podpora Ukrajiny je proste ďalšia vlastizrada, ktorej sa títo americkí agenti na Slovensku teraz dopúšťajú.
 
To treba povedať, aj keď sa teraz vyhrážajú drakonickými zákonmi na obmedzenie slobody slova. Toto si ľudia musia uvedomiť - kto je na Slovensku vojnový štváč, kto je na Slovensku proti demokracii a slobode - sú to strany dnešnej koalície. Ale tak, ako sa Damoklov meč teraz už veľmi vznáša nad hlavami ukrajinských zradcov, tak sa môže premiestniť aj nad hlavy zradcov na Slovensku. Fázové premeny prebiehajú bleskovo rýchlo, a ako vieme, v histórii už boli iní oveľa mocnejší, ktorí zrazu svoju moc stratili. Čas vlády týchto poskokov je tak či tak limitovaný, onedlho bude v Strednej Európe miesto iba pre mierových a nezávislých politikov.
 
Analógia s Druhou svetovou vojnou
 
Nevidím svet tupo čiernobielo, ako súčasná od roku 1945 platiaca ideológia. napriek toomu, ba práve preto, že sa k týmto dejinám pristupujem bez zábran, jasne vidím analógiu s minulosťou.
 
Prvým bodom, ktorý treba pripomenúť, je zjednotenie Nemecka (1990). Som plne za tento krok - ale každý si musí uvedomiť, čo znamená. Znamená dominanciu Nemecka v jadrovej Európe.
Druhým krokom, ktorý treba spomenúť, je vytvorenie samostatnej Ukrajiny  (1991). To je štádium útoku na Rusko, ktoré sa ani Hitlerovi nepodarilo. Toto sú historické chyby, ktoré spravila prozápadná Jelcinovská banda, ktorá za pomoci skalných komunistov zločinne vyrazila moc z Gorbačovových rúk. Súčasná vojna je dôsledok tohot zločinu. Začala už vtedy, keď Jelcin priviedol tanky na streľbu do Ruského parlamentu - a Západ, ten údajne "demokratický a liberálny", sa pokojne prizeral.
 
Tak došlo k tomu, že sa Ukrajina dostala do rúk nezodpovedných bláznov v náhodných neférových hraniciach podobných tým, aké kolonizátori robili na novodobytých územiach - bez ohľadu na národy tam žijúce. Lenže to nie sú stáročiami upevnené a overené hranice, to sú naopak rozbušky.
 
Amerika by rada poštvala aj Nemecko, aby (znova) za ňu viedlo proxy vojnu na Ukrajine. Našťastie Nemci nemienia urobiť tú istú chybu - a tak tentoraz tento sebevražedný nezmysel zostal na ľuďoch čo sa deklarujú ako Ukrajinci. Smola, zostali v tejto vnútroštátnej  vojne sami, zo Západu dostanú len povzbudenie a materiál. Vnútroštátna vojna - lebo ak je to vojna, tak  analogická  Španielskej občianskej vojne (1936). Tam vtedy zostali ľavičiari sami a prehrali, taký je kolobeh dejín. Dnes zostanú pre zmenu samé tie podivné rádoby neonacistické agresívne zoskupenia.
 
Upozorňujem, že tento teatrálny neonacizmus má málo spoločné s nemeckým nacionálnym socializmom. Svoju podporu berie z lokálnych partizánskych a protipartizánskych bánd vojnového obdobia, pod vedením ľudí ako Bandera, ktoré nemecké hnutia len napodobňovali a pchali sa im do zadku, lebo boli momentálne najsilnejší. Ale Banderu aj nemecký Wehrmacht za jeho zverstvá odsúdil a poslal do tábora Sachsenhausen. Povojnové osudy tohto teroristu sú známe, v roku 1953 na pôde OSN žiadal Sovietsky zväz neúspešne jeho vydanie z Nemecka, a tak ho roku 1959 otrávili. Vtedy bola zrejme taká doba, viď Eichman a podobní.
 
Je dosť márne snažiť sa vyrvať stred z jednoliateho tela politického kontinentu. Dá sa predpokladať, že tiet odnešné americké experimenty s územím Západného Ruska skončia ako v rolu 1945, a že tí, čo aj u nás každoročne oslavujú "oslobodenie", budú aj teraz oslavovať oslobdenie Kyjeva.
A nie, netešte sa, či nebojte sa: Rusi tentoraz nepôjdu až do Berlína - tiež nespravia znova tú istú chybu.
 
 
Ruská federácia si usporiada svoje vnútorné členenie, ako bude potreba. Proti Američanom už vyhrali oveľa slabšie národy, napríklad Vietnamci, Afgánci, Irán. Rusku sa to podarí oveľa rýchlejšie. Vojny sa viedli tu ale aj kdekoľvek v Európe storočia - ale animozity časom vždy postupne prestali. Žiadna kaša sa neje tak horúca, ako sa uvarí. 
 
Rozloženie jazykov naznačuje, ako by mohlo byť usporiadané toto územie. 
 
 
 
 
 
0
Ema

Už neprúdi. Ukrajinskí náckovia tam odpálili výbušniny a oprava nejaký čas potrvá.
Dodávky vody cez Severokrymský kanál prerušila Ukrajina v roku 2014 a Krym musel hľadať alternatívne zdroje.
Bol to od Ukrajiny zločin proti ľudskosti - jeden z mnohých. Nepamätám si, že by o tom emočne informovali západné mediálne korporátne zvratky a prinášali reportáže z tej katastrofy.
Ani na aktuálny teroristický útok chochlonáckov na civilnú infraštruktúru Západ nijako nereagoval. Citlivo vníma len selektívne.

https://vz.ru/news/2022/2/25/1145749.html
Krátka, ale milá diskusia je tam.

K článku: Samotní Ukrajinci priznávajú, že Ukrajina je v područí USA - že je americkou bábku. Dokonca CIA má v Kyjeve sídlo priamo v budove ukrajinskej tajnej služby SBU.

Proxy war. Ako píšeš.

Norman

https://www.facebook.com/watch?v=5008968045833770

Bez akejkoľvek irónie: dobrý prejav - jasny, bez klučiek, volajúci po neutralite.
Aj po mieri.
Mor ho.

Život človeka naučí.

nové